Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

65 PLN z 9900 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2013.

Cyfrowa Biblioteka - furtka do czytania

O projekcie

Wszelkie dane o czytelnictwie wskazują, że Polacy bardzo mało czytają. Ilu z nas przeczytało w ostatnim roku 3 czy 4 ksiażki? Zapewne wielu, jednak trędy czytelnictwa pokazuja, że czytamy coraz mniej. Wierzymy, że nowe technologie (a w szczególności urzadzenia mobilne tj. czytnik, tablet, smartfon) pomogą w rozwoju czytelnictwa w Polsce. Wszak większość z nas posiada jedno(lub więcej) wymienionych powyżej urzadzeń i wedłóg nas jest to pierwszy krok do sukcesu :) Postanowiliśmy pomóc naszym rodakom w udogodnieniu czytania realizując projekt Cyfrowej Biblioteki.

Cyfrowa Biblioteka to projekt, którego celem jest cyfryzacja książek z domeny publicznej, z  formy papierowej do formatu cyfrowego oraz bezpłatne ich udostępnienie użytkownikom Cyfrowej Biblioteki. Każdy z nas miał do czynienia z różnymi ksiażkami na różnych etapach swego życia, dla przykładu z lekturami szkolnymi- które często są autorstwa światowej klasy pisarzy takich jak: Tołstoj, Dostojewski, Orwell, Camus i wielu wielu innych. Zapewne część z nas chętnie by do tych ksiażek wróciło. Niestety postęp cyfryzacji w Polsce idzie bardzo powoli, a nie każdemu z nas chce się chodzić do wypożyczalni książek lub po prostu nie ma na to czasu - stąd nasza inicjatywa. SCYFRYZOWAĆ DOSTĘPNY ZBIÓR Z DOMENY PUBLICZNEJ i bezpłatnie udostępnienić użytkownikom Cyfrowej Biblioteki.


Chemy rozwijać projekt poprzez uzupełnianie kolekcji o nowe publikacje płatne. Ma to zapewnić użytkownikom dostęp do szerokiego zbioru popularnych książek z wykorzystaniem mobilnych urządzeń typu: czytnik, tablet, smartfon. Wierzymy że, łatwość obsługi urzadzeń mobilnych w połaczeniu z dostępnością elektronicznych książek w Cyfrowej Bibliotece sprawią, że będą chcieli Państwo chętniej po nie sięgać. Wspieramy rozwój nowych technologii z myśla o rozwoju czytelnictwa. Faktem jest, że cyfrowa rewolucja trwa i wchodzi w coraz to nowe obszary naszego życia.

Priorytetem jest cyfryzacja książek z domeny publicznej (jest ich około 10 tysięcy) oraz bezpłatne udostępnienie użytkownikom Cyfrowej Biblioteki. Na dzień dzisiejszy własnymi nakładami kosztów udało nam się scyfryzować ponad 300 ebooków (przykład scyfryzowanego ebooka znajdziecie Państwo tutaj >>>Kliknij<<<) i są one dostępne bezpłatnie na: http://biblioteka.franglle.pl/index.php?cPath=131, dalszy rozwój projektu wymaga zewnętrznych nakładów finansowych. Niestety instytucje państwowe nie wspierają tego typu działań, stąd zwracamy się z prośbą o wsparcie do Państwa. Na bierząco będziecie mogli śledzić postępy naszych prac, odwiedzając Cyfrową Bibliotekę, gdyż każdy nowo scyfryzowany przez nas ebook, będzie dodawany do zbioru ogólnego. Praca nad cyfryzacją jest bardzo mozolna i wymaga dużego zaangażowania Archiwistów. Proces ten przebiega w kilku etapach: najpierw skanujemy książkę tradycyjną, następnie "wyławiamy" z niej "suchą" treść, następnie Archiwista edytuje całość książki "ubiera ją w formę cyfrowego ebooka, następnie publikacja dodawana jest do zbioru ogólnego. Dziennie jeden Archiwista jest w stanie scyfryzować od 2 do 5 książek(zakładając że nie są to bardzo opasłe tomy :) ). Naszym celem jest scyfryzowanie około 3000 ebooków w przeciągu 1 roku. Wierzymy że przy Państwa wsparciu  uda nam się to zadanie.

 

Bardzo ważna częścia naszego projektu sa nowi twórcy, chcemy udostępnić przestrzeń Cyfrowej Biblioteki wszytkim autorom, którzy chca publikować własne książki na niezależnej platformie, w dowolnie wybranej przez siebie formie, komercyjnie lub bezpłatnie - my dajemy przestrzeń do publikacji, autor decyduje na jakich zasadach dystrybuuje swoje publikacje. Liczymy na to że ta forma współpracy pozwoli w przyszłości na rozwój projektu pod kątem społecznościowego finansowania publikacji książek dla najzdolniejszych pisarzy amatorów.

Ważnym elementem naszego projektu jest zapewnienie dobrych jakościowo treści(ebooków, audiobooków) z segmentu płatnego. Zależy nam na tym aby każdy użytkownik Cyfrowej Biblioteki znalazł w zbiorze publikacje, które najbardziej jego zainteresuja. Stąd istotnie pracujemy nad rozbudową bazy płatnych treści tj. audiobooki, ebooki, e-podręczniki, e-prasa.

Zachęcamy Państwa do wsparcia naszego projektu, środki zebrane posłuża nam do opłacenia pracy dwójki Archiwistów, których zadaniem będzie cyfryzacja klasycznych książek do formatu ebooka. Koszt cyfryzacji jednego ebooka od 3 do 5 PLN, naszym celem jest cyfryzacja około 3000 ebooków z domeny publicznej w jednym roku. Ilość książek które chcemy scyfryzować jest dość pokaźna, działanie to zajmie nam około jednego roku. Na bieżąco jednak będziemy publikować wyniki naszych prac w Cyfrowej Bibliotece.

Zachęcamy do kontakt odpowiemy na wszelkie pytania:

www.biblioteka.franglle.pl | email: info@franglle.pl |tel: 518 130 560 | Skype: experton-line

Zapraszamy do zadawania pytań!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2013 18:06