Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Barbara Pakuła

Barbara Pakuła

Suwałki

Jestem optometrystą, redaktorem i blogerem. Moją pasją jest dobre widzenie, dlatego odkąd pamiętam zawodowo zajmuję się oczami, okularami i soczewkami kontaktowymi. Dzięki mojej córce zostałam terapeutą widzenia. Możecie mnie znaleźć w Suwałkach w Centrum Dobrego Widzenia lub na moim blogu - www.barbarapakula.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7052 PLN z 7000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.12.2016.

Ćwiczę oko - ćwiczenia do rozwoju widzenia

O projekcie

Każdy z nas słyszał o dzieciach, które zmagają się z niedowidzeniem albo zezem. Walka o widzenie jest długa i męcząca. Czasem zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia. 

Często Rodzice czekają w ogromnych kolejkach by dostać się do specjalistów. Słyszymy o operacjach i ratowaniu widzenia u dzieci. Zaklejanie oczu trwa nierzadko latami.... 

Krystiana spotkałam po dwóch operacjach zeza.... Zabieg "wyprostował" oczy Krystiana, ale widzenie w słabszym oku nie wróciło z dnia na dzień. Potrzebna była długa rehabilitacja.... Jak zachęcić do terapii dziecko, które na codzień spotyka się z wytykaniem palcami z powodu zaklejonego oka lub grubych okularów? 

Magdzie uciekało jedno oko "na zewnątrz". Widziane przez Madzię obrazki dwoiły się i miała ogromne problemy z zapamiętywaniem. Wszystko przez to jedno uciakające oko... Potrzebowała wielu tygodni by przywrócić normalne widzenie w naturalnych warunkach. Bez terapii Magda byłaby skazana na dysleksję albo nawet opóźnienie w rozwoju i szkołę specjalną.

Później okazało się, że moja córka Zosia ma niedowidzenie i nadwzroczność... to był szok! Zaczęliśmy walczyć o jej widzenie. 

Problemy z zezem i niedowidzeniem ma około 10% dzieci. Problem jest ogromny ze względu na mały dostęp do rehabilitacji. Rodzice skazani są wyłącznie na siebie i jedyną formą terapii jest zaklejanie oczka. 

Chcę rehabilitację ułatwić - uczynić ją bardziej radosną i zarazem rozwijającą dzieci w innych płaszczyznach. Pomóż mi pomóc! 

Projekt

Mój projekt to książka anaglificzna dla dzieci, które muszą ćwiczyć oczy. Dla dzieci z zezem, niedowidzeniem i innymi zaburzeniami. Zaprojektowane przeze mnie ćwiczenia łączą rozwój widzenia, naukę oraz kreatywną zabawę. Do pracy z ksiażką używamy okularów czerwono - zielonych. Zagadki wymuszają patrzenie obuoczne, ponieważ tylko w ten sposób można je rozwiązać. Gdy dziecko je wykonuje utrwala nawyk patrzenia jednym i drugim okiem. 

Skąd pomysł? 

Moja córka - Zosia - miała nadwzroczność i niedowidzenie jednego z oczu. Musieliśmy zasłaniać mocniejsze oko, by pobudzić słabsze do widzenia. Następnym krokiem było przyzwyczajenie córki do patrzenia obuocznie - wcześniej używała tylko lepszego oczka. 

Zaklejanie oka coraz mocniej irytowało Zosię i powodowało u niej zniechęcenie. Dlatego zaczęłam rysować dla niej zadania, które mogła rozwiązywać, jednocześnie mobilizując oczy do patrzenia. Narysowane ćwiczenia to były zabawy i zadania wczesnoszkolne. Rozwiązywane były przy pomocy okularów czerwono-zielonych, które zmuszały Zosię do jednoczesnego używania każdego z oczu. To jest sedno - jednoczesna praca obojga oczu. Zosia musiała podjąć wysiłek, by wykonać zadania.

Dzisiaj Zosia ma 6 lat - widzi obuocznie i trójwymiarowo. Mogliśmy wywołać i utrwalić nawyk patrzenia obuocznego dzięki tym ćwiczeniom - Zośka chętnie je rozwiązywała i przez zabawę nauczyła się korzystać z obojga oczu

 

Mój cel

Chciałabym zebrać te ćwiczenia i wydać w formie książki (1000 egzemplarzy). Do każdej załączone będą okulary czerwono-zielone, niezbędne do wykonania zadań oraz instrukcja. Zadania będą skierowane dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat

Zebrane pieniądze przeznaczę na opracowanie graficzne ćwiczeń, skład i wydruk ksiażki oraz zakup okularów czerwono - zielonych. Przewidywany termin wydruku to grudzień 2016r.

Jeżeli zbiorę więcej pieniędzy opracuję i wydam ćwiczenia dla dzieci w wieku 5-6 lat. 

 

Coś więcej o mnie

Jestem optometrystą, terapeutą wzrokowym i kontaktologiem. Zajmuję się wykonywaniem badań optometrycznych u osób dorosłych oraz dzieci. 

Diagnozuję zaburzenia i prowadzę Optometryczną Terapię Widzenia (OVT) w zakresie m.in. zeza, niedowidzenia, zaburzeń akomodacji, zaburzeń ruchów oczu oraz zaburzeń koordynacji wzrokowo ruchowej. Prowadzę gabinet w Suwałkach

 

W ubiegłym roku zostałam laureatką konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Suwałki. Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronie Urzędu Miasta Suwałki i na moim Blogu. Dzięki tej wygranej mogłam zakupić potrzebny specjalistyczny sprzęt zacząć realizować projekt Terapia Widzenia. 

Jak wesprzeć? 

Po prawej stronie projektu widzą Państwo proponowane nagrody. Można wybrać ćwiczenia w zestanie z okularami czerwono-zielonymi lub inne nagrody: rękodzieło (papierowa wilkina), plecak, a nawet bon na okulary (do zrealizowania w Suwałkach). Gdy wybiorą Państwo nagrodę - trzeba klikąć i potwierdzić wsparcie.

Partnerzy

SOCATOTS to największa na świecie sieć szkółek oferujących zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, poprzez metodyczne zajęcia sportowe i ruchowe przy czynnym udziale rodziców.

 

Brazilian Soccer Schools (BSS), czyli Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, to jedna z największych na świecie sieci szkół, która dzięki specjalnie opracowanemu systemowi treningów kształci młodych zawodników, rozwijających się w stylu brazylijskiego futbolu. Radość z gry, pielęgnowanie talentu, rozwijanie do perfekcji umiejętności technicznych - te wartości towarzyszą nam na każdym treningu.
 
Park Linowy Twierdza Jaćwingów 

Park Linowy Twierdza Jaćwingów znajduje się w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Górą Zamkową a Górą Cisową, nad jeziorem Jeglówek.  Park jest częścią całego kompleksu lasów, łąk i stawów, które tworzą Folwark Ordonówka. 

Twierdza Jaćwingów to 4 trasy linowe pełne ciekawych atrakcji, które tworzą swoiste tory przeszkód zawieszonych na drzewach. Najwyżej zawieszone trasy znajdują się na wysokości 15 metrów nad ziemią.

 

Nagrody

Jednymi z nagród są wyroby z papierowej "wikliny" wykonane i malowane ręcznie przez Państwa Helenę i Romana - dziękujemy za wsparcie. 

 

Kontakt

Jeżeli mają Państwo pytania - zapraszam do kontaktu: 

barbara.pakula@gmail.com 

Mój blog: Jak widzieć lepiej? 

 Dziękuję za wsparcie i udostępnienia!

Barbara Pakuła

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Zaklejasz oko swojemu dziecku? Zastąp plastry ćwiczeniami, które poprawią jego wzrok!

kobbieciarnia.pl | 2016-11-18

Moja córka Zosia cierpiała z powodu nadwzroczności i niedowidzenia jednego z oczu. Musiałam zasłaniać jej mocniejsze oko, aby pobudzić słabsze do widzenia. Zaklejanie oka coraz mocniej irytowało Zosię i powodowało u niej zniechęcenie. Dlatego zaczęłam rysować dla niej ćwiczenia, które mogła rozwiązywać, jednocześnie mobilizując oczy do patrzenia.

Laureatka konkursu „bizneSÓWKI” zbiera pieniądze na wydanie książki do ćwiczeń wzroku dzieci

niebywalesuwalki.pl | 2016-11-18

Barbara Pakuła, która została lauretką pierwszej edycji miejskiego konkursu dla młodych suwalskich przedsiębiorców – „bizneSÓWKI”, za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na wydanie książki z ćwiczeniami wzroku, do której dołączone zostaną okulary czerwono-zielone, niezbędne do wykonania zadań oraz instrukcja.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.12.2016 14:02