Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Leszek Jakubczak

Leszek Jakubczak

Warszawa

Jeden z czołowych przedstawicieli gitary bluesowej w Polsce.Wielokrotnie nagradzany - nagrody indywidualne i zespołowe. Uznany wykładowca wielu warsztatów muzycznych (m.in Otwockie Bluesowe Warsztaty Gitarowe). Jest założycielem i liderem zespołu Crossroads, a także współzałożycielem Slow Ride (CD: Blues Za Twoim Oknem 2013). Związany był również z zespołami Why Ducky? (CD: De Mo 2010) i Blue Sounds (CD: Karuna 2013). Obecnie skupiony na swoim nowym projekcie JJL Trio. Ma na swoim koncie wiele nagrań oraz koncertów. Udziela się także jako muzyk sesyjny.Współpracował m.in. z Basic Element, Kabaret Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, Mollęda, Maciek Zieliński (kompozytor), Anna Marucha (CD Taxi Blue 2011 i Love & Soul 2014) , Anthony Moon i inni. Ma na swoim koncie wiele nagrań i koncertów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6000 PLN z 6000 PLN

24 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2016.

Wydanie płyty i nagranie teledysku Crossroads

O projekcie

O projekcie

Cel

 

Celem naszego projektu jest wydanie naszej pierwszej płyty „Jak Szybko Mija Czas” i nagranie teledysku do tytułowej piosenki. 

 

 

O Płycie

 

 

Na początku 2010 roku nagraliśmy materiał na swoją pierwszą płytę, która jest podsumowaniem dotychczasowej historii Crossroads. W sumie to dziewięć piosenek, z czego siedem to nasze autorskie kompozycje. Gościnnie zagrał na niej wirtuoz harmonijki ustnej Sławek Wierzcholski.

Płyta jest już gotowa do wydania. Czyli nagrana, zmiksowana i zmasterowana. Do tej pory finansowaliśmy wszystkie prace sami.

 

Dlaczego dopiero teraz wydajemy tę płytę? Niestety z powodów finansowych oraz innych zobowiązań członków zespołu, wydanie jej zostało opóźnione. I właśnie tu zwracamy się do Was z prośbą - potrzebujemy wsparcia finansowego na końcowy etap prac nad naszym krążkiem - czyli na sprawy wydawnicze: wytłoczenie, okładka oraz nagranie teledysku. Dzięki Wam uda nam się postawić przysłowiową kropkę nad „i”. 

 

Naszym pierwszym patronem medialnym jest kwartalnik Twój Blues.

 

 

 

A to projekt okładki autorstwa Andrzeja Swata :) (autor fot: Szymon Szcześniak)

 

 

 

 

O Zespole

 

 

Historia naszego zespołu sięga 2002 roku. Gramy zarówno kompozycje własne, jak i pochodzące z repertuaru Stevie Ray Vaughana, Jimi Hendrixa, Buddy Guya, Muddy Watersa i innych. Od samego początku udało nam się przyciągnąć uwagę publiczności i dziennikarzy co dało nam następujące wyróżnienia:

 

• nagrodę publiczności na XIV Edycji Międzynarodowego Festiwalu Bluesowego „Noc Bluesowa” w    Rawie Mazowieckiej

• wygrana na festiwalu Kraśnik Blues Meeting

• druga nagroda na festiwalu Blues nad Bugiem w Małkini

• indywidualne wyróżnienia dla Leszka Jakubczaka (Blues nad Bugiem, Białe Błota Las, Woda i Blues), Roberta Tyca (Konkurs Interpretacji muzyki Jimi Hendrixa,), Walerija Mirosznikowa (Kraśnik Blues Meeting). 

  

 

 

 

 

 

 

 

Byliśmy także zapraszani i prezentowani w audycjach Sławka Wierzcholskiego w Radiu Dla Ciebie oraz w audycjach Sławka Turkowskiego w Radiu Jazz. W 2005 roku zostaliśmy zaproszeni na scenę magazynu „Twój Blues” podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych, jako jedno z czterech najważniejszych odkryć bluesowych 2004 roku. Po problemach personalnych wznowiliśmy działalność w 2009r. w nowym składzie:

 

Leszek Jakubczak - gitara 

 

Jeden z czołowych przedstawicieli gitary bluesowej w Polsce.Wielokrotnie nagradzany - nagrody indywidualne i zespołowe. Uznany wykładowca wielu warsztatów muzycznych (m.in Otwockie Bluesowe Warsztaty Gitarowe). Jest założycielem i liderem zespołu Crossroads, a także współzałożycielem Slow Ride (CD: Blues Za Twoim Oknem 2013). Związany był również z zespołami Why Ducky? (CD: De Mo 2010) i Blue Sounds (CD: Karuna 2013). Obecnie skupiony na swoim nowym projekcie JJL Trio. Ma na swoim koncie wiele nagrań oraz koncertów. Udziela się także jako muzyk sesyjny.Współpracował m.in. z Basic Element, Kabaret Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, Mollęda, Maciek Zieliński (kompozytor), Anna Marucha (CD Taxi Blue 2011 i Love & Soul 2014) , Anthony Moon i inni. Ma na swoim koncie wiele nagrań i koncertów. 

 

Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. dla najlepszego gitarzysty („Blues nad Bugiem”, „Białe Błota”, „Las, Woda, Blues”). Z zespołem Crossroads wygrane na festiwalach „Kraśnik Blues Meeting”, „Blues nad Bugiem” oraz nagroda publiczności festiwalu „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej. Z zespołem Slow Ride zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji poświęconym muzyce Jimiego Hendrixa (2004).

 

Leszek jest endorserem znakomitych niemieckich gitar Duesenberg

 

 

 

Robert Tyc - wokal

 

Na scenie muzycznej obecny od końca lat osiemdziesiątych. Współpracował m.in. z warszawską grupą To Da Bone, co zaowocowało w 1994 r. wydaniem płyty przez firmę Intersonus. Po śmierci lidera i założyciela To Da Bone  Marka Szulca, w studio S4 nagrał materiał z rockową formacją TNT. 

Kolejne lata to powrót do bluesa - liczne imprezy i koncerty m.in. z Bogdanem Lewandowskim, Winicjuszem Chrustem, Wojtkiem Morawskim, Darkiem Kozakiewiczem oraz wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej. 

Z grupą Tehas otwierał koncerty Erica Burdona w Warszawie, a na Śląsku i w Krakowie  legendy białego bluesa Johna Mayalla. Koniec lat dziewięćdziesiątych to ponowny zwrot w stronę rockowego grania - występy z Hippocampus w kraju i za granicą oraz kilkuletnia współpracą z grupą Hetman i wydanie kolejnej pyty. Obecnie związany także z formacjami Crossroads i Slow Ride.

 

 

Jarek Gaś - perkusja 

 

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji. Muzyk sesyjny i kontraktowy poruszający się swobodnie w różnorodnej stylistyce: jazz, fusion, blues, pop, rock. Współpracował oraz nagrywał z wieloma artystami i zespołami od piosenki po muzykę instrumentalną. Współpracował m.in. z Agnieszką Hekiert, Grześkiem Kapołką, zespołem Polucjanci, LosFunkeros zespołem Kuby Badacha. Uczestnik i laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych. Związany z zespołami Crossroads, Why Ducky? i Trace.

Pomysłodawca i współorganizator Zaduszek Jazzowych w Radzyminie. Zajmuje się też działalnością pedagogiczną.

 

 

Jarek Bączkowski - bas

 

Uczestnik wielu  projektów i formacji muzycznych: Vip, Joy Band, Trapiści ,Super Blues Band, Alice, The Case, Gethsemane, The BC, Sugar Free, Music Maker, Crossroads, Parkway, Hetman, Lester Kidson Band, Johanes. Współpracował z Lidią Stanisławską, Robertem Gawlińskim, Andrzejem Krzywym, Robertem Chojnackim, Dariuszem Kozakiewiczem, Bogdanem „Bohunem” Lewandowskim, Sławomirem Piwowarem. Współtwórca i kierownik muzyczny spektaklu Szanujmy Wspomnienia.

 

Artur Mikołajski - klawisze 

 

Zaczął 16 lat temu od grania na klawiszach pionowych :), ale po pewnym czasie palce zaczęły mu uciekać coraz dalej i przesiadł się na poziome coraz większe, jeszcze większe i jest jak jest. Mimo wykształcenia muzycznego (PSM I-stopnia) twierdzi, że jest samoukiem. Szkoła muzyczna nadała pewien kierunek i podstawy teorii. Po ukończeniu edukacji muzycznej zajął się w wolnym czasie pogrywaniem na przeróżnych "sztukach". Po 4 latach zaprzestał pogrywania dla publiczności i skupił sie nad ukończeniem szkoły średniej. Kolejnym etapem była Politechnika Warszawska, a studenci wiadomo, mają duuużo wolnego czasu, więc towarzyszył jako sideman w różnych projektch, wspomagając swoimi umiejętnościami ich produkcje. Inspirowany brzmieniem Hammonda postanowił nauczyć się na nim grać. W niedługim czasie sprawił sobie zza wielkiej wody "cacko" i tak się zaczęła nowa pasja, która jak twierdzi pozostanie przy nim na zawsze. Obecnie, poza Why Ducky? współpracuje również z Crossroads, Anthony Moon, Fever.

 

 

 

 

Nasz Plan

 

1.    Projekt graficzny płyty CD  - kwota około 600-800 PLN

 

2.   Wydanie płyty w 1000 egzemplarzach - kwota około 4000 PLN

 

3.    Nagranie teledysku promującego płytę CD - kwota 1000-2000 PLN

 

Jeśli uda nam się zebrać więcej to przeznaczymy te pieniądze na: 

 

 

130% założonego budżetu - produkcja drugiego  teledysku

 

160% założonego budżetu - nagranie materiału na drugą (krótką) płytę EP

Na bieżąco będziemy Was informować o postępach projektu, którego mamy nadzieję, staniecie się częścią. 

Tworzymy muzykę dla Was a idea crowdfoundingu jest niesamowitą możliwością zaproszenia wszystkich do jej współtworzenia.

 

 

 

PS: Masz pomysł na nagrodę, której nie ma wśród naszych propozycji? Napisz do nas! Jeśli Twoja idea spotka się z naszą aprobatą, chętnie dodamy zasugerowaną opcję do naszej listy, abyś mógł z niej skorzystać.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2016 21:09