Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cezary Ostrowski

Cezary Ostrowski

Poznan, Poland

Nazywam się Cezary Ostrowski i od lat zajmuję się tworzeniem muzyki. Jestem założycielem zespołu Bexa Lala, który w latach 80-tych ubiegłego wieku rozpoczął darmowe dzielenie się muzyką. W wieku XXI zostałem aktywistą ruchu Creative Commons, by kontynować ten proceder.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4430 PLN z 3500 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

126%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 14.06.2019.

CREDO - Poznański Chór Chłopięcy live na CD

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Chciałem Was namówić do wspólnego wydania płyty CD z nagraniami chóru, a dokładniej Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Nagrania są niezwykłe, zrobione metodą, która gwarantuje wysoką wierność wobec oryginalnej sytuacji akustycznej, w której zostały wykonane. Chór też jest niezwykły, bo "po przejściach", ale na zupełnie nowej drodze.

Moją wielką pasją są stereofoniczne utrwalenia muzyki na żywo metodami eksperymentalnymi. Korzystając ze znajomości z Jackiem Sykulskim, dyrektorem Poznańskiego Chóru Chłopięcego, zaproponowałem mu utrwalenie i rozpowszechnienie jednego z koncertów chóru. Okazja taka nadarzyła się niedawno, podczas Poznańskiej Wiosny Muzycznej, gdy chór zaprezentował zupełnie nowy materiał o nazwie "Credo", a ja to nagrałem.

 

W swojej małej, niezależnej wytwórni Pleroma Records, a także na platformie Bandcamp udostępniłem te nagrania w formie elektronicznej do darmowego pobierania. Pragnąłbym jednak, by chór, do swych celów promocyjnych, a także by wiele innych osób, które są tym potencjalnie zainteresowane, mogło posiadać te nagrania w formie fizycznej, znaczy CD. Ja wiem, że to przeżyta forma, ale akurat nie w przypadku chóru, z uwagi na specyficzny, tradycjonalny, czasem audiofilski target. A i Wam nie zaszkodzi :)

 

Ta publikacja może być istotna. Z wielu powodów.

  • Po pierwsze - Jacek Sykulski i chłopaki z chóru wkładają naprawdę mnóstwo energii, by odczarować poznańską chóralistykę, a kto wie czy też nie polską, ze stygmatu związanego z poprzednią dyrekturą Poznańskiego Chóru Chłopięcego.
  • Po drugie - to był wyjątkowo udany koncert i udało się wiernie zapisać jego atmosferę.
  • Po trzecie - naprawdę warto słuchać chórów, a kto nie wie, będzie mógł się przekonać.

Założyłem sobie skromną kwotę zbiórki - 3500 zł, aby wydać niewielki, symboliczny wręcz nakład płyt. W zasadzie dla uczestników naszej zbiórki i dla chóru jedynie. Będę super zadowolony jeśli wogóle uda mi się Was na to namówić. Ale nie sugerujcie się moim minimalizmem. Być może zainteresowanych będzie pierdyliard? Może przekroczymy limit? Co wtedy? Ano wtedy wydamy pierdyliard płyt i dotrzemy do masy ludzi. Płyty nie będą sprzedawane. Dostaniecie je Wy. No i Chór!

 

Założyłem, że będziemy prowadzić zbiórkę przez 30 dni od momentu jej rozpoczęcia. Płyty powinny zatem ukazać się i dotrzeć do wszystkich fundatorów we wrześniu 2019. Czyli zaraz po wakacjach.

 

Najlepszy kontakt ze mną : cezos@tutaj.com.pl

(lub oczywiście facebook).

 

Media o Twoim projekcie:

Zbiarają na płytę Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Wyjątkową płytę.

gloswielkopolski.pl | 2019-05-21

Moją wielką pasją są stereofoniczne utrwalenia muzyki na żywo metodami eksperymentalnymi - mówi Cezary Ostrowski, który nagrał nowy materiał „Credo” Poznańskiego Chóru Chłopięcego i chce chłopakom wydać płytę ...

Nowy materiał Poznańskiego Chóru Chłopięcego zaśpiewany na żywo. Zbiórka na wydanie płyty

poznan.wyborcza.pl | 2019-05-21

Ruszyła zbiórka na nagranie płyty z nowym materiałem \"Credo\", który na żywo wykonuje Poznański Chór Chłopięcy. - Chór koncerty daje w różnych miejscach na całym świecie. A jego muzykę warto rozpowszechniać - opowiada organizator zbiórki Cezary Ostrowski.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 14.06.2019 22:10