O projekcie
Cześć! Z tej strony Iza i Michał. Kilka ostatnich lat spędziliśmy w Poznaniu, studiując i pracując. Pod koniec ubiegłego roku wyruszyliśmy w podróż po Ameryce Środkowej. Jesteśmy już w Gwatemali ponad miesiąc, uczyliśmy się hiszpańskiego w szkole językowej, mieszkaliśmy z gwatemalską rodziną i poznawaliśmy zwyczaje.
Czerpiąc inspiracje ze wszystkiego, co nas otacza, kolorów, smaków i miejsc, powstał pomysł na craftenango. Nasz projekt obejmuje stworzenie sklepu internetowego z tradycyjnym rękodziełem z Gwatemali.
O nas:
Iza
Jestem absolwentką budownictwa Politechniki Poznańskiej, pochodzę z Głuszycy i mam 25 lat. Uwielbiam czekoladę, podróże i guacamole. Często potykam się na prostej drodze, lubię uczyć się języków i grać w siatkówkę. Najbardziej śmieszą mnie moje żarty i pingwiny.
Michał
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracownik w startupie, korporacji i na polu truskawek w Danii. W wolnych chwilach opowiadam o wojażach w bliższe i dalsze zakątki naszego globu, zjadam duże ilości wszystkiego i próbuje opanować czwarty utwór na gitarze. Lubię pierogi.
Chcemy współpracować z lokalnymi artystami i rzemieślnikami. Umożliwić im dotarcie do większej liczby ludzi, a Wam zaoferować wyjątkowe akcesoria, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Starannie wyselekcjonowane, wykonane z ręcznie tkanych materiałów za pomocą tradycyjnej metody.
Niestety tradycyjne rzemiosło tkania przy użyciu krosna w niektórych regionach zanika. Razem możemy przyczynić się do kultywowania tej pięknej tradycji, wspierając miejscowych artystów.
Wierzymy, że znajdziemy wśród Was mnóstwo ludzi, którzy -tak jak my- będą chcieli wnieść trochę kolorów i życia na polskie ulice, tym samym pomagając tutejszym artystom. Niezwykłe efekty ich pracy, bardzo wymagającej i czasochłonnej możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.
Jeżeli uda nam się dzięki Waszej pomocy zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, będziemy mogli nawiązać stałą współpracę z tutejszymi artystami.
Planujemy wykorzystać zebrane pieniądze na stworzenie i rozwój sklepu internetowego, profesjonalne sesje zdjęciowe wszystkich dostępnych akcesoriów, marketing, dystrybucję i oczywiście zakup i wysyłkę nagród oraz pokrycie wszystkich opłat celnych.
Jeśli wsparcie projektu przekroczy nasze początkowe założenia, mamy mnóstwo pomysłów na rozwój naszego sklepu internetowego oraz wprowadzenie na rynek nowych nowych produktów (m.in. słuchawki, kejsy na smartfony, torby i pokrowce na laptopy oraz wiele innych akcesoriów wykonywanych tradycyjną metodą tkania).Każdy feedback jest dla nas bardzo istotny, ponieważ chcielibyśmy, aby to Wam podobały się akcesoria z naszego sklepu.
Co możecie otrzymać w zamian za wsparcie:
Podziękowania wysłane w formie kolorowej kartki pocztowej z Gwatemali
Ręcznie wyszywana kolorowa okładka na Twoje złote myśli czy ulubioną książkę w formacie A5 lub do wyboru etui na okulary z kieszonką na drobniaki; dostępne w różnych wariantach kolorystycznych
Ręcznie wyszywany worek na w-f lub na plecy do miasta; dostępny w różnych wariantach kolorystycznych.
Ręcznie wyszywana nerka na skarby, które chcesz mieć blisko siebie. dostępna w różnych wariantach kolorystycznych
Ręcznie wykonany naszyjnik, który wywoła uśmiech na Twojej szyi; dostępny w różnych wariantach kolorystycznych
Ręcznie wyszywana torba, która zrobi furorę na każdej osiedlowej siłce lub pokoloruje Twój wypad za miasto; dostępna w różnych wariantach kolorystycznych.
Ręcznie wykonany wyjątkowy bieżnik na stół, który odmieni wygląd każdego salonu czy kuchni; dostępne różne długości i warianty kolorystyczne - prosimy o wiadomości prywatne z preferencjami
Ręcznie wykonana bransoletka na rękę albo kostkę; dostępna w różnych wariantach kolorystycznych
Kosmetyczka - saszetka na Twoje skarby; dostępna w różnych wariantach kolorystycznych
Jeśli chcecie o coś zapytać znajdziecie nas tutaj :)
Nasz fanpage na fb - Que Pasa
Instagram - Craftenango
Termin realizacji nagród - marzec/kwiecień 2017
Media o Twoim projekcie:
Rękodzieło przyleci z Gwatemalii
Pomysł na biznes: Craftenango, firma czerpiąca inspiracje z Ameryki Środkowej, wprowadza do Polski tradycyjne rzemiosło z tego regionu świata.