Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Abramski Bartosz

Abramski Bartosz

Kraków

Nazywam się Bartosz Abramski urodziłem się w Krakowie 1986 roku, konkretnie 10 lutego.
Większość mojego życia związana była z gotowaniem :) Pracowałem jako kucharz około 13 lat z niewielkimi przerwami.
Wybrałem sie na studia mając 25 lat, obrany kierunek to zarządzanie i Inżynieria Produkcji na uniwersytecie Akademii Górniczo Hutniczej.
Obecnie zajmuje się Prowadzeniem i organizacją serwisu Drukarek 3D.
W wolnych chwilach i przy sprzyjającej pogodzie staram się oderwać od rzeczywistości i siąść spokojnie pod gołym niebem z bliskimi mi osobami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

krzan.agata

krzan.agata


380 PLN z 29570 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2020.

SpaceTrip: Czyli co na niebie świeci?

O projekcie

Chce was zabrać na wycieczkę po galaktyce...

  W nocy widać więcej, a dzięki teleskopom jeszcze więcej!

Cel Projektu 

Mam na imię Bartek, chciałbym zaprezentować wam niezapomniane chwilę w towarzystwie gwiazd i wielu innych zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej.

Zamierzam zrealizować wasze marzenia o rozkoszowaniu się kosmosem w profesjonalny sposób, abyście odkryli sekrety sklepienia niebieskiego, nauczyli się wykorzystywać ciała niebieskie do orientacji w terenie i rozpoznawali w konstelacjach elementy greckiej mitologii oraz zależności między nimi.

Wystarczy położyć się na kocu, leżaku lub po prostu na trawie i wpatrywać się w jak największy obszar nieba. Proste, prawda?

 

Zapomnijcie o setkach kilometrów do pokonania, by zobaczyć coś fajnego zmniejszamy ten dystans do minimum, wychodząc wam naprzeciw w prosty sposób.

 

 

  !!!   Przyjedziemy do was  !!!  

 

 

Poświęćcie kilka minut aby dowiedzieć się więcej.

 

Mój pomysł opiera się na zakupie profesjonalnego teleskopu wraz z niezbędnymi do tego elementami. Jest to między innymi montaż, na którym spoczywa tuba teleskopu, okulary o różnych parametrach oraz filtry zapewniające doskonały obraz. Nie przegapimy żadnych rojów spadających gwiazd, żadne zaćmienie nas nie ominie, tranzyt planet przez tarcze słońca..... co tu więcej pisać, nic nam nie umknie. Każda bezchmurna noc będzie oznaczała, że gdzieś tam w Małopolsce stoję i czekam na was. Wszelkie aktualności znajdziecie na stronie, która ukaże się wraz z zakończeniem zbiórki. Znaleźć na niej będzie można miejsce spotkań, harmonogram obserwacji, galerie ze wspólnych spotkań oraz specjalne miejsce na zdjęcia wykonane przez was, dobrowolnie wybranego wycinka nieba. Stronę internetową, o której wspomniałem stworzy Pan Mateusz, za co mu serdecznie dziękuję.

Wspólnie przechodzić będziemy przez ustawienie teleskopu względem gwiazdy polarnej, dobór ogniskowej okulary, korygowanie ostrości, aby nie umknął nam żaden szczegół. Nie ma co się wdawać w szczegóły, zobaczycie sami.

 

Kilka słów o mnie.

  

Mam 33 lata mieszkam i pracuje w Krakowie, skąd na szczęście jest blisko do miejsc pozbawionych świateł miasta. Studiowałem Zarządzanie i Inżynierie Produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Astronomia zawsze była dla mnie fascynująca, niestety poprzestawałem tylko na zgłębianiu wiadomości z nią związanych, wypożyczaniu teleskopów od znajomych lub wypożyczalni.

Aż do dziś! Moja przygoda z astronomią rozpoczęła się od starego zeszytu ze wklejonymi wycinkami z gazet o tematyce astronomicznej, który to wręczył mi ojciec, gdy miałem 5 lat. Od tamtego czasu interesuje mnie każdy aspekt astronomii i bardzo cieszy mnie fakt, że potrafię zarażać tym zainteresowaniem również innych. Pragnę pokazać wam oraz waszym dzieciom jak naprawdę wyglądają obiekty na niebie w bardzo dużym powiększeniu.

 

 

 

 

Dla kogo?

 

Dosłownie dla każdego. Pokazy chce prezentować na terenie całej Polski, rozpoczynając od Małopolski.

W planach mam kontakt ze szkołami, studentami, ośrodkami wypoczynkowymi oraz stacjonarne pokazy w ogłoszonych wcześniej miejscach takich jak pustynia Błędowska, która jest z dala od światła miast (zdj. po lewej).

   

Kolejną propozycją, gdzie chciałbym organizować pokazy są Kudłacze (zdj. po prawej), gdzie widok zapiera dech w piersiach. Będę szukał kolejnych miejsc, a także liczyć będę na wasze propozycje. Będzie również wydzielony teren dla zwolenników ciepłych posiłków, do dyspozycji ognisko lub grill dla chętnych.

Przygotuje cykliczne pokazy, które będą zmieniały się co miesiąc, biorąc pod uwagę ruch Ziemi po orbicie. Każdy będzie mógł zobaczyć na własne oczy jak ogromy jest otaczający nas świat. Pokazom towarzyszyć będą krótkie wykłady wprowadzające uczestników w to, co będziemy obserwować oraz wyjaśnienie działania i budowy samego teleskopu.

Dla chętnych przewidziane są fotografie wybranego wycinka nieba, które będą mogli zabrać ze sobą w postaci pliku lub wydruku na papierze fotograficznym.

 

                                                                    

                                                                       

                                                                           Ile tej kasy i na co konkretnie?

                                                                      


Biorąc pod uwagę wysoki koszt przedsięwzięcia oraz jego zaawansowanie oprócz głównego zestawu wymienię również możliwe dodatkowe akcesoria. Wybrane podzespoły zostały tak dobrane, aby możliwe było późniejsze ulepszenie zestawu lub zastosowanie bardziej profesjonalnych przyrządów. Nie mam zamiaru jednak na tym poprzestać, projekt będzie rozwijany, abyśmy mogli zobaczyć więcej i dalej.

 

Zapoznajcie się proszę z poniższymi elementami:

Zestaw główny:

 

- Montaż paralaktyczny EQ6 R-Pro - 6.999 zł

To na montażu właśnie spoczywa teleskop, wybrany model jest bardzo intuicyjny, a przy tym niezwykle wszechstronny.

 

 

- Teleskop Esprit 120 ED - 12.299 zł

Teleskop z bardzo dobrą optyką, która zbiera dużo swiatła i ma szeroki kąt widzenia.

Soczewka Barlowa Tele Vue Powermate

2X - 1.599 zł,

4X - 1.619 zł,

5X - 1.019 zł

Soczewki powiększające obraz uchwycony przez teleskop.

Moduł StarSense AutoAlign - 2.199 zł

Zakupiony, aby móc szybko przystąpic do pracy, wykonuje za nas część pracy związanej z kalibracją.

Zasilacz Celestron PowerTank Lithium Pro - 1.149 zł

W terenie ciężko o stały dostep do gniazdka elektrycznego więc aby móc spokojnie pracować z dala od miasta potrzebne bedzie zasilanie bateryjne takie jak to:

 

 

 

 

Drodzy Państwo! Łącznie 29.571 zł! 

 

Jezeli zbiórka przekroczy 60% wymaganej kwoty zacznę przygotowywać wszystkie nagrody aby mogły do was trafic jak najszybciej. Wysyłka rozpocznie sie w około tydzień po ukończeniu zbiórki.

 

Po odliczeniu prowizji dla portalu pozostaje kwota wystarczająca na zrealizowanie przedsięwzięcia.

Na cały sprzęt dostaniemy również rabat (wstępnie potwierdzony), jak duży dowiemy się dopiero przy zakupie.

Każda dodatkowa złotówka zostanie zainwestowana w dodatkowy sprzęt, abyśmy podczas obserwacji mogli się jeszcze lepiej bawić.

Będzie to między innymi:

  • dodatkowy teleskop - reflektor lub teleskop słoneczny 
  • kamera termowizyjna
  • noktowizor
  • okulary oraz filtry
  • aparat Fotograficzny

 Jeżeli uzbierana kwota pozwoli na ich zakup to dla najmłodszych organizowane będą gry i zabawy z ich wykorzystaniem. Pieniążki przekraczające wymagany pułap zostaną zainwestowane, a wy o tym wszystkim będziecie wiedzieć na bieżąco.

Wszystko to o co was proszę to niewielki datek, aby ta wspaniała inicjatywa mogła powstać i zachwycać nas wszystkich.

 

Realizacja

 

Po zakończeniu zbiórki natychmiast zamówię cały niezbędny sprzęt. Termin dostawy sprzętu również będziecie znać.

Mam do was jeszcze jedną prośbę, proszę o pozostawienie w komentarzach krótkiej informacji, który z dodatkowych elementów chcielibyście, aby został zakupiony jako pierwszy.

 

 

Nagrody

 

Nagrody będą bazowały na wydrukach 3D i Zdjęciach w formacie 60x60 cm.  Poniżej znajdziecie moje propozycje, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie. Proponuje rzeczy codziennego użytku takie jak uchwyt na telefon lub tablet, nowoczesny stojak na wino, przypinki do ubrań w kształcie komunikatora z filmów i seriali sagi Star Trek. Dla chętnych wstawiam link do strony na której znajdziecie inne modele możliwe do wydruku.

https://www.thingiverse.com/

Dla pierwszych 50 osób przygotowane są nagrody niespodzianki .

 

 Poniżej zdjęcia holderów na smartphony, każdy oznaczony cyfrą od 1 do 3.

 

1.

 

 

2.

 

 3.

 

*kolory dobierane będą losowo

 

Wydruk plakatu ze zdjęcia 60x60 cm zrobione podczas naszych spotkań

 tu widzicie tylko przykład

 

Dla posiadających juz teleskop oferuje maske Bahtinova do kalibracji ostrości.

18 centymetrowy wydruk modelu millenium falcon

  

Zawieszka lub ozdoba dla fana Star Trek, może służyć jako brelok do kluczyków.

 

Kolejna rzecz to lithophane, jego zastosowanie zależy tylko od wyobraźni. 

Jest to wydruk ze zdjęcia na drukarce 3D który dopiero przy odpowiednim oswietleniu pokaże nam obraz ze zdjecia. Idealnie nadaja sie na abażur lub lampe nocną. Mniejsze wydruki również mogą służyć jako breloczek ze zdjęciem ukochanej osoby.

 

  

W przypadku chęci zdobycia czegoś takiego zachęcam do wspomożenia zbiórki oraz kontaktu, abyśmy mogli wybrać odpowiedni kształt.

 

Ostatnia już propozycja to koszulka sygnowana naszym Logo.

 

Kontakt do mnie:

W przypadku jakichkolwiek pytań możecie do mnie pisać na Facebooku:  http://facebook.com/bartosz.abramski  

lub poprzez e-mail : abramski.bartosz@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2020 22:10