Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cisza Jak Ta

Cisza Jak Ta

Cała Polska

Bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej. Flet poprzeczny, skrzypce, pięć wokali, trzy gitary i delikatna perkusja stanowią o muzycznym całokształcie. Niemal 100 utworów w repertuarze, 9 płyt i ponad 700 koncertów zagranych przez 13 lat działalności artystycznej. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości - prawdziwym sensie życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. Zapraszamy do świata Ciszy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30259 PLN z 12000 PLN

349 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

252%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.01.2015.

Cisza Jak Ta z kwartetem smyczkowym-koncertowo!

O projekcie

Drodzy Przyjaciele zespołu Cisza Jak Ta.
Potrzebujemy Waszego wsparcia w spełnieniu zespołowego marzenia - nagrania płyty koncertowej z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i wydania jej na specjalnej jubileuszowej płycie koncertowej zawierającej nasze wybrane utwory w dziewięcioosobowym składzie, specjalnych aranżacjach i najpiękniejszym możliwym brzmieniu :-)

 

KIM JESTEŚMY

Cisza Jak Ta to szóstka pozytywnie zakręconych muzyków i muzykantów połączona ogromnym szacunkiem do słowa i odnajdywaniu dla zobrazowania poetyckich metafor możliwie najpiękniejszych dźwięków. Nieodłącznym członkiem zespołu jest też zespołowe zwierzątko do kochania – pies Juno, który od trzech lat dzieli z nami trudy i radości podróży i występów w całej Polsce.
Na ścieżkach poezji i muzyki zespół jest już od 11 lat, choć jego skład ewoluował, by przed trzema ustabilizować się i trwać - mamy nadzieję do końca świata:)
A wszystko zaczęło się od festiwali harcerskich, poetyckich, studenckich, podczas których grupa przyjaciół nieśmiało prezentowała swoje pierwsze autorskie piosenki, wspierając się czasem coverowymi wykonaniami twórczości mistrzów gatunku,  będącej dla nas nauką i inspiracją zarazem. Od odziedziczonej po nazwie drużyny harcerskiej i przybranej na okoliczność harcerskiego festiwalu Czkawa w Gryficach zespół przyjął -  zdawało się tymczasową -  nazwę "Cisza Jak Ta", która jak się okazało została z nami na dobre i na złe:)  Po nagraniu pierwszej wspólnej płyty zatytułowanej "Zielona Magia" Cisza zaczęła podróżować ze swoją muzyką po kraju.
Początkowo nieśmiało i okazyjnie, by w 2012 roku ruszyć w niemal nieustającą trasę koncertową i spotkać się ze Słuchaczami już niemal 500 razy. Od najmniejszych scenek pod schroniskowym kominkiem czy przy ognisku, przez sceny domów kultury w całej Polsce, aż po wielkie sceny plenerowe - wszędzie towarzyszyły nam Wasze uśmiechy i niesamowita wręcz życzliwość i otwartość.
W takiej właśnie atmosferze, powstawały kolejne 4 nasze studyjne płyty, a zawarte na płytach piosenki to już niemal 70 utworów. Poetyckich opowieści o życiu i miłości – spirytus movens naszej wędrówki.

 

Ważne momenty z historii zespołu:

2003 - Wyróżnienie na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.
2004 - "Zapach chleba" piosenką laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej Bazuna.
2005 - "Ciepły sen o Bieszczadach" piosenką laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej Bazuna.
2005 - Wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Nadzieja” w Kołobrzegu.
2006 - "Ciebie szukałem" piosenką laureatką Festiwalu Piosenki Studenckiej Bazuna.
2006 - II miejsce na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki YAPA w Łodzi.
2007 - I miejsce, Nagroda Publiczności i Nagroda SKPB na Festiwalu YAPA w Łodzi.
2012 - "Nasze Światy" - Poetycką Płytą Roku w audycji Baza Ludzi z Mgły.
2013 - Zespół uhonorowany Pegazem Kultury dla Twórców Kultury 2013.
2014 - "Wuka" - Poetycką Płytą Roku w audycji Baza Ludzi z Mgły.
2014 – Nagroda Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego „Skoda Auto Muzyka”

 

 

ZESPÓŁ TWORZY I KONCERTUJE W SKŁADZIE

Aleksandra Frąckowiak – flet poprzeczny i wokal.
Z racji filigranowej sylwetki nazywana w zespole „Mini Olą” albo „Miniusiem”. Zawsze pogodna i uśmiechnięta studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, nie sposób wyprowadzić ją z równowagi :)

 

Ilona Karnicka – skrzypce i wokal.
Na scenie skupiona i dbająca o każdy dźwięk perfekcjonistka. Poza sceną świetny kompan do spontanicznych wariactw :) Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdyni, jest też magistrem psychologii.

 

Darek „Junior” Bądkowski – gitara basowa.
Miłośnik ciężkiego metalu, gitarzysta z niezwykłą cierpliwością zgłębiający wszelkie niuanse gitarowe metalowych brzmień. Z gitarą basową zetknął się w Ciszy Jak Ta, gdy zaistniała żywotna potrzeba gry na stanowisku basisty. Darek szybko oswoił ten instrument w takim stopniu, że na stałe został ostoją rytmu i niskiego, ciepłego brzmienia basu.

 

Michał Łangowski - gitara prowadząca, wokal, narracja.
Miłośnik gór i akustycznego grania, magister AWF w Poznaniu, ZSB w Szczecinie, wychowawca, kierownik obozów wędrownych i pilot wycieczek. W zespole zajmuje się bezskutecznie ogarnianiem i zarazem współtworzeniem chaosu :)

 

Mariusz „Mariol” Skorupa – gitara solowa, harmonijka ustna i wokal.
Utalentowany gitarzysta o szerokim spektrum zainteresowań muzycznych. Ukończył poznańską Akademię Medyczną, jest magistrem farmacji, kierownikiem apteki i realizatorem dźwięku.

 

Mateusz „Zyzy” Wyziński – perkusja, cajon, gitara i wokal.
Początkowo perkusista, później dał się również poznać jako śpiewający gitarzysta zespołu:) Wulkan energii i ostoja rytmu zarazem. Zawodowo – magister inżynier informatyki.

 

DO WSPÓLNEGO KONCERTU CHCIELIBYŚMY ZAPROSIĆ MUZYKÓW:

 

Izolda Trojanowska – skrzypce, wokal, aranżacje.
Niezwykle utalentowana skrzypaczka, kilku trójmiejskich formacji muzycznych. Absolwentka szkoły muzycznej II stopnia w Gdańsku.

 

Martyna Grabowska – skrzypce.
Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz skrzypiec gra na tak egzotycznych instrumentach jak Fidela, Rebek czy Citola.

 

Krzysztof Dubieniecki – wiolonczela.
Student Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

NA CO ZBIERAMY

W przyszłym roku zaplanowaliśmy wydanie kolejnej, 6 już studyjnej płyty Ciszy Jak Ta, a jej przygotowanie, nagranie i wydanie pochłonie wszystkie zespołowe oszczędności.
Żeby więc spełniło się nasze marzenie i w tym samym, przyszłym roku powstała również wyjątkowa płyta koncertowa podsumowująca naszą dotychczasową wędrówkę muzyczną – potrzebujemy Waszego wsparcia.

Bardzo byśmy chcieli, żeby koncert, który dzięki uprzejmości i zaproszeniu Radia Gdańsk będziemy mieli przyjemność zagrać 6 grudnia wybrzmiał tak, jak sobie to wymarzyliśmy – z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i wyjątkowymi, powstałymi na tę okoliczność aranżacjami. Żeby został zarejestrowany, zmiksowany, zrealizowany w dobrym studio i wydany na specjalnej płycie koncertowej.

Ta płyta również bardzo chciałaby trafić do Waszych serc i dusz w przyszłym roku...

Zawsze mogliśmy liczyć na Słuchaczy i Przyjaciół zespołu w organizacji spotkań muzycznych i podczas samych koncertów. Wasza życzliwość, dobre uśmiechy i słowa nie raz rozwiewały tremę i pozwalały cieszyć się w pełni każdą przeżywaną koncertową chwilą. Mamy wielką nadzieję, że tę podsumowującą pewien okres twórczości Ciszy Jak Ta płytę, stworzymy razem z Wami, a w lutym przyszłego roku do Waszych rąk trafi wyjątkowa, podpisana przez nas wszystkich płyta, będąca naszym wspólnym muzycznym dzieckiem.

 

PLAN

Materiał muzyczny zostanie zarejestrowany podczas koncertu w Radio Gdańsk 6 grudnia 2014 roku. Do wspólnego nagrania zaprosiliśmy muzyków Akademii Muzycznej, i wraz z nimi chcemy przygotowaliśmy aranżacje muzyczne naszych utworów na kwartet smyczkowy. Sam koncert oraz gościnny występ muzyków nie wiąże się oczywiście z żadnymi kosztami. Łączy nas radość współtworzenia chwili i radość współbrzmienia. Koszty wiążą się natomiast z samą specyficzną rejestracją koncertu pod kątem nagrania płyty koncertowej, realizacji płyty i jej pięknego wydania oraz promocji.

Do realizacji koncertu i nagrań chcielibyśmy zaprosić dobrego realizatora, który będzie potrafił zarejestrować, właściwie nagłośnić i omikrofonować dziewięcioosobowy skład zespołu. Po koncercie nagrane ścieżki planujemy wysłać do profesjonalnego studio, w celu miksu i następnie masteringu zarejestrowanych utworów. 14 lutego 2015, w Walentynki, płyta koncertowa trafiłaby do wszystkich, którzy wspierając nas w jakikolwiek sposób wyrażą chęć usłyszenia, jak zabrzmią ulubione przez Was piosenki w tak wyjątkowym składzie koncertowym.

Żeby jednak nasze marzenie mogło stać się faktem - konieczne będzie poniesienie następujących kosztów:

 

Realizacja koncertu, miks i mastering nagranych ścieżek: 6.000 zł
Zdjęcia podczas koncertu, projekt okładki: 500 zł
Wytłoczenie płyt: 4.000 zł
Koszty pozostałe (wysyłka, transport, manipulacyjne): ok. 1.000 zł
Prezentacja wydawnictwa w mediach: 500 zł

 

Całość to 12.000 zł, bez których nie damy rady stworzyć tego krążka.

 

NAGRODY

Wpłacenie 5 zł - będzie miłym przejawem czystej sympatii dla nas i naszej naszej muzyki.

 

Jeśli wpłacisz 10 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas Dyplom Wspierającego Ciszaki, który wyślemy do Ciebie w PDF drogą mailową

 

Jeśli wpłacisz 15 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas oficjalną pocztówkę zespołową z imiennym podziękowaniem i podpisami wszystkich członków zespołu :-)

 

Jeśli wpłacisz 25 zł - płyta koncertowa "Cisza Jak Ta - koncertowo z kwartetem smyczkowym" wysłana zostanie przedpremierowo na Twój adres e-mail w wersji cyfrowej tuż po zakończeniu miksów i masteringu.

 

Jeśli wpłacisz 30 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas bilet na dowolny koncert + duży plakat Ciszaków 70x100 cm z autografami

 

Jeśli wpłacisz 35 zł - płyta koncertowa "Cisza Jak Ta - koncertowo z kwartetem smyczkowym" trafi do Ciebie pocztą przedpremierowo, tuż po odebraniu płyt z produkcji wraz z podpisami członków zespołu i imiennym podziękowaniem.

 

Jeśli wpłacisz 50 zł - otrzymasz od nas po zakończeniu projektu koszulkę zespołową w wybranym przez siebie kolorze i rozmiarze :-)

 

Jeśli wpłacisz 75 zł - Otrzymasz od nas pocztą 2 bilety na dowolny przez nas organizowany koncert z imiennym zaproszeniem podpisanym przez wszystkich członków zespołu. Wspierający oczywiście sam zadecyduje czyje nazwiska mają się znaleźć na biletach :-)

 

Jeśli wpłacisz 100 zł - płyta koncertowa "Cisza Jak Ta - koncertowo z kwartetem smyczkowym" trafi do Ciebie pocztą przedpremierowo, tuż po odebraniu płyt z produkcji z nazwiskiem wspierającego wydrukowanym wewnątrz okładki, wśród osób bez których pomocy płyta nie mogłaby się ukazać, oraz z podpisami wszystkich członków zespołu.

 

Jeśli wpłacisz 150 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas pocztą komplet 5 naszych płyt i płyty "Cisza Jak Ta - koncertowo z kwartetem smyczkowym" z podpisami wszystkich członków zespołu i imienną dedykacją.

 

Jeśli wpłacisz 200 zł - nagramy dla Ciebie akustycznie dowolny utwór z naszego repertuaru dedykując go osobie, którą wybierzesz. Utwór taki wyślemy na adres e-mail po zakończeniu projektu.

 

Jeśli wpłacisz 300 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas specjalny bilet Vicowski (Very Important Ciszak) uprawniający do nieograniczonego dożywotniego wstępu na wszystkie organizowane przez nas koncerty :-)

 

Jeśli wpłacisz 2000 zł - płyta koncertowa "Cisza Jak Ta - koncertowo z kwartetem smyczkowym" trafi do Ciebie pocztą przedpremierowo, tuż po odebraniu płyt z produkcji, z nazwiskiem, logo bądź nazwą wspierającego wydrukowanym w specjalnym miejscu wewnątrz okładki, jako główny mecenat płyty, oraz ze specjalnie przygotowaną grafiką w antyramie z podziękowaniem za wsparcie, bez którego płyta nie mogłaby się ukazać.

 

Jeśli wpłacisz 3500 zł - po zakończeniu projektu otrzymasz od nas lutniczą, hiszpańską gitarę elektroklasyczną Anglada z podpisem lutnika oraz podpisami wszystkich członków zespołu Cisza Jak Ta. Na tej gitarze powstało kilka naszych piosenek i wybrzmiewa ona solowo na płycie "Nasze Światy". Jest to świetnie wykonany i doskonale brzmiący instrument.

 

Jeśli wpłacisz 5000 zł - zagramy dla Ciebie specjalny prywatny koncert Ciszy Jak Ta w ustalonym po zakończeniu projektu czasie i miejscu :)

 

NASZA TWÓRCZOŚĆ

 

NASZE MIEJSCA W SIECI

Nasza oficjalna strona internetowa

Nasze miejsce na YouTube

 

ŻYCIE W TRASIE

 

PO SŁOWIE

Kwota, która jest niezbędna do powstania takiej płyty to w tym przypadku 12 tys zł. Wydaje się być kwotą nieosiągalną i astronomiczną, ale takie są zwykle ceny marzeń... :-) A będzie to jednocześnie okazja do otrzymania w zamian zupełnie unikalnych wartości ze świata Ciszy, osiągalnych wyłącznie poprzez wzięcie udziału w projekcie. Wierzymy, że tak jak zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie - tym razem we wspólnym powołaniu do życia krążka będącego podsumowaniem repertuaru i specyfiki koncertów Ciszy Jak Ta z ostatnich dziesięciu lat. Koncertów pełnych humoru, ale i zadumy. Radości i nostalgii.
Gór, poezji i muzyki...
Akcja ta ma dla nas również wymiar symboliczny.
Mamy wielką nadzieję, że tę podsumowującą pewien okres twórczości Ciszy Jak Ta płytę, stworzymy razem z Wami, a w lutym przyszłego roku do Waszych rąk trafi wyjątkowa, podpisana przez nas wszystkich płyta, będąca naszym wspólnym muzycznym dzieckiem.
Dziękując serdecznie za ponad dekadę współtworzenia, ale i nieśmiało wyglądając już kolejnych spotkań z Wami - kłaniają się nisko :-)

Ciszaki

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.01.2015 18:06