Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Mosina, Polska

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska jest polską gazetą o ugruntowanej pozycji, ukazującą się w regionie gminy Mosina i gminy Puszczykowa od 2006 roku nakładem wydawnictwa Elspiro. Misją Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej jest przedstawianie aktualnych wydarzeń i problemów mieszkańców z pożytkiem dla regionu, w którym działamy. Zależy nam aby gazeta wspierała wszystkich tych, którzy chcą robić rzeczy ważne oraz podtrzymywała lokalną tradycję.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2592 PLN z 7000 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

37%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.10.2021.

Ciepło dla Michała

O projekcie

Michał mieszka samotnie i jest niepełnosprawny. Jego cały dom, a właściwie dobudówka, to jeden pokój z kuchnią i łazienką. Te warunki są i tak komfortowe w stosunku do tych, w których żył jeszcze do niedawna. Poprawiły się one znacznie, gdy jego losem zainteresowała się lokalna społeczność Rogalinka, którego jest mieszkańcem, oraz fundacja Szlachetna Paczka.

Dzięki otrzymanej pomocy dom, w którym mieszka, przeszedł gruntowny remont. Wcześniej w zajmowanych przez niego pomieszczeniach nie było nawet łazienki. Obecnie brakuje jeszcze jednej rzeczy -bezpiecznego i wygodnego ogrzewania. Zbieramy więc na piec gazowy dla Michała, który mu to zapewni. Palenie w piecu na węgiel przysparza Michałowi dużo problemów. Trudno jest osobie, poruszającej się na wózku inwalidzkim, wozić węgiel i dorzucać go ciągle do pieca. Dodatkowo wydostający się z niego dym i pył zalega w pomieszczeniu na meblach i ścianach, co wymaga częstego sprzątania i odmalowywania ścian. Stwarza to również niebezpieczeństwo pożaru lub zaczadzenia.

Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie instalacja kotła gazowego na gaz propan butan. Tego typu rozwiązanie nie wymaga wykonywania kosztownego przyłącza gazowego, a w przypadku niewielkiej kubatury budynku, będzie ono z pewnością wystarczające.Pomóżmy Michałowi bezpiecznie przeżyć zbliżającą się zimę i podarujmy mu odrobinę ciepła.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.10.2021 18:06