Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Miłosz Latosi

Miłosz Latosi

Lubon

Cześć, jestem Miłosz. Mam 19 lat. Moją pasją jest fotografia analogowa oraz filmowanie. Uczę się w Poznańskim Zespole Szkół Łączności na profilu fotograficznym i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość. Zamierzam stworzyć własną ciemnię fotograficzną. Dotychczas udało mi się uzbierać całkiem sporą kolekcję aparatów fotograficznych, polaroidów i kamer analogowych, które testuję na ulicach miast, szukając ciekawych kadrów z życia codziennego mieszkańców. Moim głównym środkiem transportu jest rower. Pokonuje na nim dłuższe i krótsze dystanse co pozwala mi oglądać świat z ciekawej perspektywy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3811 PLN z 8800 PLN

38 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

43%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.04.2019.

Ciemnia fotograficzna

O projekcie

 Cel projektu

Niestety, musiałem się przeprowadzić i straciłem ciemnię. Teraz mi jej brakuje, nie mam, gdzie wywoływać zdjęć, które robię. W piwnicy mam wolne pomieszczenie, które chciałbym zagospodarować na ciemnę z prawdziwego zdarzenia. Jednak na to potrzebne są środki, które jako uczeń technikum ciężko jest mi zdobyć. Z taką prawdziwą, dobrze wyposażoną ciemnią będę mógł realizować wiele projektów fotograficznych, które planuje od dawna. Chciałbym też zacząć organizować warsztaty z fotografii i technik ciemniowych dla zainteresowanych. Moim celem jest pokazywanie jak kiedyś wykonywano fotografie, jak to się wszystko zaczęło, kto to wymyślił, na jakiej zasadzie działa fotografia. Moim zdaniem temat jest bardzo interesujący i fundamentalny dla rozumienia fotografii. Będe to propagował przez różne warsztaty fotograficzne, pracę w szkołach. A może znajde przez to takich pasjonatów jakim ja jestem. Lubię zarażać innych moją pasją.

O MNIE Cześć jestem Miłosz. Mam 19 lat.

Moją pasją jest fotografia analogowa

oraz filmowanie. Uczę się w

Poznańskim Zespole Szkół Łączności

na profilu fotograficznym i chciałbym

wiązać z tym moją przyszłość. Ponad

rok posiadałem własną ciemnię

fotograficzną. W tym czasie udało mi

się uzbierać całkiem sporą kolekcję 

aparatów fotograficznych, polaroidów

i kamer analogowych, które testuję na

ulicach miast, szukając ciekawych

kadrów z życia codziennego mieszkańców.

Moim głównym środkiem transportu

jest rower. Pokonuje na nim dłuższe

i krótsze dystanse co pozwala mi oglądać

świat z ciekawej perspektywy.

 Angażuję się również w projekty filmowe oraz kręcę wideo-relacje z różnych wydarzeń. Jestem zwycięzcą paru konkursów filmowych. Jednym z moich sukcesów jest również pierwsze i drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu filmowym Cor ad Cor. Myślę, że w życiu jest ważne, by robić to co się kocha, a moją miłością jest fotografia i film. Nieobce są mi różne techniki ciemniowe. Jestem osobą spontaniczną, kocham ludzi, podróże, wypady ze znajomymi, na które zawsze zabieram mojego Zenita, którego dostałem od Taty.

Tak wyglądała moja poprzednia ciemnia:

 

Obiekt finansowania

Nowe pomieszczenie jest o wiele większe co daje większe możliwości. Do urządzenia ciemni fotograficznej potrzebny będzie mały remanent pomieszczenia piwnicznego: pomalowanie go, zakupienie sztucznych paneli w rolce, stworzenie wentylacji (do środków chemicznych). Będzie też trzeba kupić takie rzeczy jak półki, szafki, blaty i stół roboczy. Brakuje mi też sprzętu ciemniowego: lodówki do filmów, powiększalnika z głowicą kolorową, specjalistyczne oświetlenie, mini lab do polaroida i więcej.

 

Jeśli projekt przekroczy zakładaną sumę reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na materiały do pracy takie jak papier światłoczuły, filmy czy chemia fotograficzna. A jeśli mocno wykroczy poza skalę kupie projektor filmowy, z którego również będzie można wywoływać zdjęcia!

 

Oto jak chciałbym żeby nowa ciemnia wyglądała:

Pamiętam, jak zobaczyłem ofertę na OLX’ie zatytułowaną Ciemnia fotograficzna za 600zł - okazja. Były w niej wszystkie podstawowe rzeczy potrzebne do uruchomienia ciemni. Gdy uzbierałem wystarczającą ilość pieniędzy poprosiłem tatę o pomoc i pojechaliśmy 300 km od Poznania odebrać cały zestaw. W zestawie był powiększalnik, aparat analogowy, kuwetki itp. Na podstawie tego zestawu samemu zbudowałem ciemnię od początku do końca w schowku i zainwestowałem w nią bardzo dużo czasu. Teraz bardzo mi jej brakuje. Pracuje i dobrze się uczę, ale mimo tych prób nie jestem w stanie aż tyle na to przeznaczyć.

 

Nagrody za pomoc

Każdy z nas lubi nagrody. A co,gdyby nagrodą za pomoc było zaproszenie do ciemni? Jeśli uda mi się zrealizować ten projekt to bardzo dużo dzięki Wam będę zawdzięczał, dlatego przygotowałem dla Was nagrody! Zależnie od wpłaconej sumy jest parę wariantów dostępnych obok ->

 

Strona internetowa projektu -> http://pyxelzone.wixsite.com/mojawitryna

 

Gdzie można mnie znaleźć?

Facebook -> https://web.facebook.com/miloszlatosi

Instagram -> https://www.instagram.com/milosy99/

Moje zdjęcia analogowe -> http://pyxelzone.wixsite.com/filmy/galeria

Media o Twoim projekcie:

Polak potrafi! Ciemnia Miłosza

meteor.amu.edu.pl | 2019-03-31

Ciemnia fotograficzna – marzenie każdego fotografa zajmującego się techniką analogową. To marzenie postanowił (ponownie) spełnić Miłosz Latosi.

Studencki Magazyn Miejski - Polak potrafi - projekt Miłosza

www.mixcloud.com | 2019-03-26

Miłosz Latosi, swoim projektem stworzenia ciemni fotograficznej we własnej piwnicy udowadnia, że Polak naprawdę potrafi! Rozmowę prowadzą Paweł Antuchowski i Konrad Wasiak.

NIE DAJMY ZAPOMNIEĆ O KORZENIACH FOTOGRAFII!

wiescilubonskie.pl | 2019-03-21

Około 2 tygodnie temu wystartował projekt Miłosza – młodego Lubonianina, który wymarzył sobie ciemnię z prawdziwego zdarzenia. Chciałby pokazywać zainteresowanym magię fotografii analogowej.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.04.2019 22:10