Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Christine & The Blue Drags

Christine & The Blue Drags

Warszawa

Christine And The Blue Drags to zespół bluesowy wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Nasze koncerty przywołują klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki, by zapomnieć o trudach i troskach życia codziennego.

Inspiracji szukamy też w tańcu bluesowym, ruchach tancerzy i żywej interakcji z odbiorcą.
Łączy nas fascynacja bluesem, nowoorleańskim jazzem, swingiem i klasycznym soulem. Inspirują nas artyści tacy jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, a także Aretha Franklin, Etta James, Ella Fitzgerald, czy Nina Simone. Nasze występy to powrót do korzeni bluesa, bogatego w różne wpływy muzyczne oraz idealnego do tańca

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4662 PLN z 4600 PLN

55 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.08.2019.

Wydanie płyty Christine & The Blue Drags

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Cel projektu

Hej! Jesteśmy Christine & The Blue Drags i gramy razem od prawie dwóch lat. W tym czasie nieraz pytaliście nas o to, czy wydaliśmy już płytę. To było dla nas wielkim komplementem i uświadomiło nam, że jesteśmy gotowi do uwiecznienia naszej muzyki. Kochamy bluesa i chcemy go nadal grać! Wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę pokazać go jeszcze szerszej publiczności :)

W związku z tym, postanowiliśmy na przełomie wiosny i lata tego roku zacząć nagrywać materiał na naszą pierwszą płytę. Nagrań dokonujemy w naszym prywatnym studio nagrań (które służy nam również za salę prób), czyli tam, gdzie czujemy się najbardziej swobodnie. Nagrywamy zarówno nasze interpretacje mniej lub bardziej znanych utworów bluesowych - które można często usłyszeć na naszych występach - jak i nasze własne kompozycje. Teraz chcielibyśmy poprosić Was o pomoc w spełnieniu naszego marzenia: wydaniu naszej pierwszej płyty i zgłoszeniu jej na Blues Music Awards w Memphis, TN, USA :) Pomożecie?Nasze osiągnięcia


Choć jesteśmy stosunkowo młodym zespołem, mieliśmy zaczszyt zagrać już na kilku festiwalach tańca bluesowego, między innymi na: Bluesila (Litwa), Blues Meets Balboa (Niemcy), Open Blues, Valentines Blues i Autumn Blues (Polska). W międzyczasie organizowaliśmy też wiele własnych, wydarzeń muzyczno-tanecznych w Warszawie (m.in. regularne potańcówki w klubie Local na Mokotowie, Bunuel czy W Oparach Absurdu)

W tym roku zgłośiliśmy się do konkursu na jednym z największych i najbardziej cenionych festiwali bluesowych w Polsce: Rawa Blues. Ku naszemu zaskoczeniu, jury festiwalu postanowiło, że zamiast brać udział w konkursie, zagramy od razu na scenie głównej, obok gwiazd muzyki bluesowej z Polski i z zagranicy! Nasz występ odbędzie się 12 października.

Ponadto w tym roku wystąpimy na licznych, zarówno tanecznych, jak i muzycznych festiwalach bluesowych, na których chcielibyśmy zaprezentować naszą płytę:

 

Bear Blues Exchange (Berlin) - 9-11 sierpnia

Bluesila (Litwa) - 16-18 sierpnia

Open Blues (Piotrowice Nyskie) - 31 sierpnia

Lep Na Bluesa (Józefów) - 7 września

Retro Weekend Exchange (Warszawa) - 8 września

Blues meets Balboa (Leipzig) 8-10 listopada 

 

 

Kim jesteśmy

W skład Christine & The Blue Drags wchodzą:

 

Krystyna Ostrowska - voc

Sławomir Nowodworski - hca.

Witold Bielski - piano, git., voc.

Jan Lipert - dr.


Plan / Harmonogram

 

1. Nagranie i zmiksowanie płyty do końca lipca tego roku - 2000zł

2. Projekt graficzny płyty - 500zł

3. Wydanie płyty w 500 egzemplarzach do 8 sierpnia 2019 r. - 1500zł

4. Zgłoszenie płyty na konkurs Blues Music Awards do Memphis, TN. USA  w sierpniu tego roku - 600zł


Wszelkie pieniądze uzyskane ponad planowane 4600zł wykorzystamy na wydanie dodatkowych egzemplarzy płyty. Podziękowania na naszej stronie FB zostaną opublikowane w tym samym tygodniu, w którym zakończy się zbiórka. Albumy mp3, zdjęcia z autografami zespołu, płyty CD z autografami (i dedykacją) oraz zaproszenia na koncert premierowy otrzymacie do końca sierpnia.

Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie! Blues on!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.08.2019 22:10