Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego

Szczecin, Poland

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego jest zespołem akademickim powstałym w 2006 roku. W ciągu kilku lat istnienia Chór US zdołał opracować bardzo szeroki i wymagający repertuar, m.in. utwory autorstwa J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Haydna, G.F. Haendla. Chór koncertuje zarówno po Polsce jak i za granicą. Zespół współpracował z dyrygentami: S. Halsey, B. Akiki, W. Kunc, P. Esswood. Chór otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. statuetkę Zachodniopomorski Laur Kultury za całokształt działalności artystycznej, a także odznaczenia Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ania Puczyńska

Ania Puczyńska

Szczecin, Poland


1605 PLN z 11070 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2018.

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego wydaje płytę

O projekcie

HEJ!

Jesteśmy Chórem Uniwersytetu Szczecińskiego i potrzebujemy finansowego wsparcia, aby jeszcze w roku 2018 r. wydać płytę, którą nagraliśmy wraz z orkiestrą Capella Thoruniensis

Na płycie znajdują się dwa wielkie dzieła "Missa Pastorycya E-dur" J. Zeidlera oraz "Missa in Angustiis" (zwana także Mszą Nelsońską) J. Haydna, które wykonaliśmy pod kierownictwem wybitnego brytyjskiego kontratenora i dyrygenta Paula Esswooda.

 

W nagraniu powyższych utworów towarzyszyli nam również znakomici zawodowi soliści: Aldona Bartnik, Lucyna Boguszewska, Olga Maroszek, Dawid Kwieciński, Paweł Wolski, Michał Sobiech oraz Jarosław Kitala.

Nasz chór liczy 12 lat, a naszą pasją jest oczywiście śpiewanie. Koncertujemy zarówno w Polsce jak i za granicą. W swoim repertuarze posiadamy dzieła autorstwa J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Haydna, G.F. Haendla, W. Kilara, C. Orffa i wielu innych. 

Za całokształt naszej działalności zostaliśmy odznaczeni m.in. Zachodniopomorskim Laurem Kultury Gryfem Zachodniopomorskim. 

Funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego pełni Tadeusz Buczkowski, który związany jest ze szczecińską chóralistyką już od 50 lat. Przygotował nas również do wykonania mszy, które znalazły się na płycie.

Z maestro Paulem Esswoodem współpracowaliśmy już trzykrotnie, w tym dwukrotnie wyruszyliśmy z nim na tournee, na których również towarzyszyli nam rewelacyjni muzycy Capelli Thoruniensis.

Msza J. Zeidlera i msza J. Haydna w naszym wykonaniu została zarejestrowana w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie w dniu 25 czerwca 2017 r. oraz w dniu 24 czerwca 2018 r. Oba wykonania zebrały bardzo dobre opinie krytyków muzycznych, dlatego pragniemy wprowadzić płytę do ogólnopolskiej sprzedaży.

Na ten cel potrzebujemy dokładnie: 11 070 zł. 

Kwota za zostanie przeznaczona na wytłoczenie 1000 sztuk płyt oraz na przygotowanie projektu graficznego płyty

Okładka jest już gotowa i prezentuje się następująco:

 

Jesteśmy właściwie na ostatniej prostej. Brakuje jeszcze WASZEGO wsparcia. Bez Was nie damy rady! Pomożecie? :)

Czekają na Was liczne nagrody! Chętnie pójdziemy z Wami na karaoke, zaśpiewamy na Waszym ślubie czy wypiszemy kartkę z naszego nadchodzącego tournee po Szwajcarii i wiele innych.

Nagrody rzeczowe wyślemy 2-3 tygodnie po pomyślnie zakończonej zbiórce pieniędzy, a pozostałe nagrody zrealizujemy w terminie ustalonym indywidualnie. Kontaktować się można z nami poprzez fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/univchoir/

Mamy nadzieję, że dzięki Wam będziemy mogli dzielić się efektem naszej pracy na szerszą skalę! Bardzo prosimy o wpłaty :)

 fot. Mateusz Spustek, Filip Kacalski

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2018 22:10