Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ospwietrzychowice

ospwietrzychowice

Wietrzychowice, Polska

Za date powstania OSP w Wietrzychowicach przyjęto rok 1896. Jest to data widniejaca na sztandarze, ktory słuzy strazakom do dnia dzisiejszego . Obecnie jednostka posiada 1 średni samochód pożarniczy, 2 lekkie samochody, quada, łódź i wiele drobnego specjalistycznego sprzętu. Ponad 20 druhów jest zawsze w pełni przygotowanych do niesienia pomocy bliźnim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

538 PLN z 10000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2015.

Centrum zarządzania działaniami ratowniczymi

O projekcie

 

Zbieramy na stworzenie CENTRUM ZARZĄDZANIA DZIAŁANIAMI RATOWNICZYMI. 

Miejsca z którego będziemy koordynować i monitorować pracę jednostek działających na terenie naszej gminy.

 

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, pracującymi w różnych zawodach, których łączy wspólna pasja - pomoc w ratowaniu ludzkiego życia i mienia. Wszystkie działania ktore podejmujemy, robimy za zupełną darmochę. Poświęcamy swój wolny czas, doskonaląc się na różnych szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego, technicznego, wodnego oraz biorąc udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych o każdej porze dnia i nocy.

 

Każdego roku oprócz akcji ratunkowych, szkoleń oraz prac gospodarczych naszym zadaniem jest pozyskiwanie środków oraz doposażanie jednostki w co raz to nowszy i bardziej profesjonalny sprzęt ratunkowy.

W ciągu kilku lat udało się nam pozyskać min.

 

         

Zestaw pomiarowy ( czujnik wielogazowy, czujnik gazów wybuchowych, pirometr)

 

 Quad  ATV, Łódź z silnikiem oraz przyczepę podłodziową, Land Rover Defender

 

 Zestaw PSP R1 z osprzętem

4 koplety Aparatów ochrony dróg oddechowych

Automatyczny defibrylator ratunkowy

....... i wiele wiele innych.

 

                                             

 

Praktycznie każdego roku nasza gmina zmaga się z żywiołami, których likwidacja wymaga uczestnictwa kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu zespołów ratowniczych, a czas działania to nawet tygodnie ciężkiej pracy setek osób.

  

Najczęściej są to powodzie. Podczas przyboru wody ratownicy działają na ponad 40 kilometrach wałów przeciwpowodziowych rzek Wisły, Dunajca i Kisieliny.

  

Rozwożenie tysięcy worków z piaskiem, operowania i przemieszczanie kilkudziesięcioma pompami i agregatami prądotwórczymi, zaopatrzenie w paliwa, dowożenie pożywienia i napojów do stacjonujących jednostek, a także patrolowanie wałów to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.  

Z takich właśnie przyczyn postanowiliśmy stworzyć miejsce, które będzie skupiało sprzęt i ludzi potrafiących skoordynować pracę zastępów w terenie.

 

                      

Cały projekt to duża inwestycja. Do dyspozycji mamy dwa pomieszczenia w budynku remizy, które musimy zaadoptować na potrzeby centrum. Kucie ścian, tynkowanie, malowanie, elektryka, nowe podłogi, to elementy które będziemy robić sami i pokryjemy je z własnych środków.

10 000 zł które chcemy zebrać w tej akcji w całości będą przeznaczone na wyposażenie centrum.

Chcemy kupić między innymi:

  1. Kuchnie z wyposażeniem
  2. Stół konferencyjny z krzesłami
  3. Projektor z ekranem
  4. Komputer PC z osprzętem
  5. Stację pogodową
  6. Radiostacje z anteną bazową
  7. Telewizor LCD
  8. Biurko z fotelem
  9. Drona z kompletem wyposażenia 
  10. Telefony stacjonarne

 

 

             

 10 tysięcy złotych w 60 dni!

To bardzo dużo pieniędzy, które chcemy uzbierać w bardzo krótkim czasie! Co roku jednak pozyskując fundusze od różnych instytucji, stajemy przed wyzwaniami "niemożliwymi", a jednak się udaje. Wierzymy, że zrealizowanie tej kampanii będziemy mogli zaliczyć do udanych.

Jeżeli dzięki Państwa pomocy uda nam się zebrać kwotę większą niż zakładane 10 tysięcy to przeznaczymy ją na zakup sprzętu CB, w który wyposażymy każdy pojazd ratowniczy znajdujący się na stałe w naszej gminie, co pomoże nam pozostać w kontakcie z osobami najlepiej orientującymi się w topografii naszego otoczenia.

 

                               

 

 

                   

 

 

                                      

   Odwiedź naszą stronę w internecie                     Zajrzyj na nasz fanpage

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2015 18:06