Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kdabrowska

kdabrowska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1916 PLN z 45000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.01.2021.

Centrum Leczenia Alzheimera

O projekcie

Centrum Leczenia Alzheimera (KiP CLA) to ośrodek, gdzie prowadzimy terapię dzienną dla osób będących w pierwszej i drugiej fazie choroby Alzheimera. Terapia opiera się na rozwijaniu dawnych funkcji, sprawności i umiejętności lub wytworzeniu tzw. funkcji zastępczych w przypadku zmian nieodwracalnych.  

 

Centrum Leczenia Alzheimera (KiP CLA) zapewniamy:

·      Trening pamięci i funkcji poznawczych 

·      Terapia reminiscencyjną, przez odwoływanie się do wspomnień 

·      Choreoterapię - tańcem i ćwiczeniami

·      Arteterapia - terapia przez sztukę 

·      Trening umiejętności codziennych

·      Miłą i rodzinną atmosferę 

·      Gry i zabawy towarzyskie 

 

Ze względu na to, że wystartowaliśmy na nowo w tym roku, nie możemy ubiegać się o dofinansowanie od rządu, a mamy do zapłaty rachunki za wynajem lokalu, media, pensje terapeutów itp.

  

 

Włożyliśmy w to miejsce dużo serca i powstało z potrzeby serca.  

Wierzymy, że wspólnie z Wami uda nam się przetrwać i nie będziemy musieli podjąć dla nas tej ostatecznej decyzji o zamknięciu.

 

Bardzo prosimy o każdą pomoc. Liczy się każda złotówka!

 

Dziękujemy! 

 

W Polsce jest bardzo mało takich miejsc, a w zasadzie ich nie ma. Podczas I fali epidemii COVID-19 ośrodek został zamknięty, ze względu na to, że podopieczni ośrodka pochodzą z najbardziej narażonej na COVID-19 grupy ryzyka. Finalnie placówka zbankrutowała, a rodziny po krótkim czasie zauważyły znaczne pogorszenie się stanu swoich bliskich. W związku z tym wiemy, że terapia przynosi naprawdę rezultaty i wspomaga chorych, aby jak najdłużej funkcjonowali samodzielnie.

 

Moja mama była pierwszą pacjentką wyżej wymienionego ośrodka i widziałam, ile daje jej ta terapia, dlatego zdecydowałam się z moim partnerem na wznowienie działania ośrodka. Wystartowaliśmy na nowo od 15 lipca 2020 i mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli działać. Niestety sytuacja COVID-owa pogorszyła się ponownie i według rekomendacji rządu osoby starsze powinny pozostać w domu, zwłaszcza te obciążone dodatkowymi chorobami. W związku z tym większość naszych podopiecznych była zmuszona, żeby zrezygnować z terapii. Bardzo chcielibyśmy przetrwać ten ciężki moment i nadal działać, bo bardzo jest to miejsce potrzebne osobom chorym i ich rodzinom. Naszym rodzinom. 

 

Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału, w którym wystąpił nasz pracownik, jako ekspert z Centrum Leczenia Alzheimera. 

 

87-letni pan Roman opiekuje się żoną chorującą na Alzheimera: "Kocham ją, mimo że nie wie, jak mam na imię"

  

Bardzo prosimy o pomoc i ogromnie dziękujemy!

 

 

Media o Twoim projekcie:

87-letni pan Roman opiekuje się żoną chorującą na Alzheimera: Kocham ją, mimo że nie wie, jak mam na imię

dziendobry.tvn.pl | 2020-12-09

Choroba Alzheimera – symptomy i opieka nad pacjentem W Polsce z chorobą Alzheimera żyje ponad 350 tysięcy osób, w tym spory procent bez postawionej jeszcze diagnozy. To ogromna liczba, a dodać należy, że choroba ma wpływ przynajmniej na tyle samo osób, które pełnią rolę opiekunów chorych.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.01.2021 12:12