O projekcie
Bierzemy udział w europejskim konkursie na budowę CanSat'a. Jesteśmy jedną z 25 drużyn z całej Polski i podczas krajowych finałów zostanie wyłoniona jedna drużyna, która pojedzie reprezentować Nasz kraj na ostatnim europejskim etapie.
Czym jest CanSat?
CanSat to urządzenie wielkości puszki coli i wadze do 350 gram. Jest podobny do minisatelity, ale żaden CanSat nigdy nie opuścił atmosfery ziemskiej, ani nie latał na orbicie ziemskiej. Buduje się je w celu wystrzelenia w rakiecie na pewną wysokość (np. 3km), aby młodzi konstruktorzy tacy jak my mogli zmierzyć się z niektórymi problemami, które występują przy budowie prawdziwej technologii kosmicznej.
Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?
Nasze plany przewyższają nasze możliwości finansowe. Właśnie wchodzimy na przed ostatni etap prac, czyli tworzenie końcowej wersji naszego CanSat'a, a potem zostanie testowanie. Z etapem tworzenia prototypu poradziliśmy sobie i teraz zostaje to co najważniejsze, czyli stworzenie korpusu, przygotowanie płytek elektrycznych, złożenie i wprowadzanie poprawek. Wiążą się z tym duże koszty, ponieważ, aby zapewnić niezawodność naszego rozwiązania nie powinniśmy ciąć budżetu lub rezygnować z pewnych rozwiązań (o czym przekonało się kilka drużyn w poprzednich edycjach).
Nasz drużyna
Jesteśmy grupą uczniów z Technikum Mechatronicznego nr.1 oraz Technikum nr.24 w Warszawie. Każdy z nas oprócz szkoły sam hobbistycznie rozwija się w różnych dziedzinach elektroniki i informatyki. Połączyliśmy siły i dzięki temu mamy grupę gotową na każde wyzwanie. Budowa prostych robotów to dla nas za mało i chcemy się wykazać w większych projektach.
Marek Bachowski - Nasz opiekun projektu, nauczyciel przedmiotów mechatronicznych
Kamil Jaworski - Przewodniczący grupy, zarządzanie, budowa anten
Krzysztof Łazarz - Wiceprzewodniczący, programowanie, przeprowadzanie testów
Mateusz Dominik - Analiza i przedstawienie danych
Mateusz Bielawski - Konstrukcja mechaniczna CanSat'a
Michał Gołąb - Projektowanie płytek PCB, lutowanie
Hubert Śliwiński - Zaprojektowanie i wdrożenie połączenia bezprzewodowego
Na co wydamy
Kwota naszej zbiórki
Przy jej pomocy będziemy w stanie zrobić obudowę i spadochron minisatelity, zamówić części i zaprojektowane przez nas płytki PCB oraz polutować je, zbudować anteny.
+500zł
Wyszykowanie (malowanie, naklejanie sponsorów, zabezpieczanie) minisatelity oraz anten. Zakup najważniejszych elementów zapasowych. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać :)
+1500zł
Opłacenie dojazdu całej drużyny ze sprzętem, zakwaterowanie 2 uczestników (organizator zapewnia darmowy nocleg dla 4 uczestników i opiekuna). Zakup potrzebnego asortymentu na finałach takich jak np.: akumulatory, przetwornica 12/230V (finały odbywają się na poligonie i jest problem z dostępem do prądu).
+1000zł
Koszulki i czapki z naszym logo. Materiały medialne (plakaty, naszyfki i druki logo sponsorów).
Pamiętajcie, że w tych pułapach jest zawarta 10 procentowa marża portalu oraz Wasze nagrody i wysyłka.
Nagrody
Na 100% pod koniec czerwca Wasze nagrody trafią do Was. Możliwe, że stanie się to nawet wcześniej o ile uda nam się wygospodarować czas w maju (mamy wtedy praktyki ze szkoły).
Zaufali nam
Warszawski FabLab | Internetowy sklep Kamami | Internetowy sklep Nettigo |
![]() |
![]() |
![]() |
Miejsce, gdzie każdy majsterkowicz może dołączyć i popracować w przyjemnej warsztatowej atmosferze. | Sklep internetowy z szerokim asortymentem elektroniki należący do BTC Korporacja. Wszystkie działąnia prowadzą pod hasłem elektronicy - elektroniką. | Sklep internetowy z elektroniką, której ciężko szukać u konkurencji. Prowadzą sprzedaż zagraniczną. |
Jeszcze nie jesteście pewni czy nas wesprzeć lub macie pytania?
Napiszcie do nas na contact@hightothesky.pl