Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

HighToTheSky

HighToTheSky

Warszawa, Polska

Jesteśmy grupą pasjonatów elektroniki i nowych technologii, uczęszczamy do Technikum Mechatronicznego nr1 w Warszawie. Naszym celem jest rozwijać naszą wiedzę ponad to co oferuje szkoła i brać udział w ciekawych i wymagających projektach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

630 PLN z 3000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 13.04.2019 22:10

To Reach The Skies - CanSat 2019

O projekcie

Bierzemy udział w europejskim konkursie na budowę CanSat'a. Jesteśmy jedną z 25 drużyn z całej Polski i podczas krajowych finałów zostanie wyłoniona jedna drużyna, która pojedzie reprezentować Nasz kraj na ostatnim europejskim etapie.

 

 

Czym jest CanSat?

CanSat to urządzenie wielkości puszki coli i wadze do 350 gram. Jest podobny do minisatelity, ale żaden CanSat nigdy nie opuścił atmosfery ziemskiej, ani nie latał na orbicie ziemskiej. Buduje się je w celu wystrzelenia w rakiecie na pewną wysokość (np. 3km), aby młodzi konstruktorzy tacy jak my mogli zmierzyć się z niektórymi problemami, które występują przy budowie prawdziwej technologii kosmicznej.

 

 

Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?

Nasze plany przewyższają nasze możliwości finansowe. Właśnie wchodzimy na przed ostatni etap prac, czyli tworzenie końcowej wersji naszego CanSat'a, a potem zostanie testowanie. Z etapem tworzenia prototypu poradziliśmy sobie i teraz zostaje to co najważniejsze, czyli stworzenie korpusu, przygotowanie płytek elektrycznych, złożenie i wprowadzanie poprawek. Wiążą się z tym duże koszty, ponieważ, aby zapewnić niezawodność naszego rozwiązania nie powinniśmy ciąć budżetu lub rezygnować z pewnych rozwiązań (o czym przekonało się kilka drużyn w poprzednich edycjach).

 

 

Nasz drużyna

Jesteśmy grupą uczniów z Technikum Mechatronicznego nr.1 oraz Technikum nr.24 w Warszawie. Każdy z nas oprócz szkoły sam hobbistycznie rozwija się w różnych dziedzinach elektroniki i informatyki. Połączyliśmy siły i dzięki temu mamy grupę gotową na każde wyzwanie. Budowa prostych robotów to dla nas za mało  i chcemy się wykazać w większych projektach.

 

Marek Bachowski - Nasz opiekun projektu, nauczyciel przedmiotów mechatronicznych

Kamil Jaworski - Przewodniczący grupy, zarządzanie, budowa anten

Krzysztof Łazarz - Wiceprzewodniczący, programowanie, przeprowadzanie testów

Mateusz Dominik - Analiza i przedstawienie danych

Mateusz Bielawski - Konstrukcja mechaniczna CanSat'a

Michał Gołąb - Projektowanie płytek PCB, lutowanie

Hubert Śliwiński - Zaprojektowanie i wdrożenie połączenia bezprzewodowego

 

 

Na co wydamy

Kwota naszej zbiórki

Przy jej pomocy będziemy w stanie zrobić obudowę i spadochron minisatelity, zamówić części i zaprojektowane przez nas płytki PCB oraz polutować je, zbudować anteny.

 

+500zł

Wyszykowanie (malowanie, naklejanie sponsorów, zabezpieczanie) minisatelity oraz anten. Zakup najważniejszych elementów zapasowych. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać :)

 

+1500zł

Opłacenie dojazdu całej drużyny ze sprzętem, zakwaterowanie 2 uczestników (organizator zapewnia darmowy nocleg dla 4 uczestników i opiekuna). Zakup potrzebnego asortymentu na finałach takich jak np.: akumulatory, przetwornica 12/230V (finały odbywają się na poligonie i jest problem z dostępem do prądu). 

 

+1000zł

Koszulki i czapki z naszym logo. Materiały medialne (plakaty, naszyfki i druki logo sponsorów).

 

Pamiętajcie, że w tych pułapach jest zawarta 10 procentowa marża portalu oraz Wasze nagrody i wysyłka.

 

 

Nagrody

 

Na 100% pod koniec czerwca Wasze nagrody trafią do Was. Możliwe, że stanie się to nawet wcześniej o ile uda nam się wygospodarować czas w maju (mamy wtedy praktyki ze szkoły).

 

 

Zaufali nam

Warszawski FabLab Internetowy sklep Kamami  Internetowy sklep Nettigo 
Miejsce, gdzie każdy majsterkowicz może dołączyć i popracować w przyjemnej warsztatowej atmosferze.  Sklep internetowy z szerokim asortymentem elektroniki należący do BTC Korporacja. Wszystkie działąnia prowadzą pod hasłem elektronicy - elektroniką.  Sklep internetowy z elektroniką, której ciężko szukać u konkurencji. Prowadzą sprzedaż zagraniczną.

 

Jeszcze nie jesteście pewni czy nas wesprzeć lub macie pytania?

Napiszcie do nas na          contact@hightothesky.pl