Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Sendorek

Joanna Sendorek

Kraków

Jestem absolwentką V LO w Krakowie i przyszłą maturzystką. W drużynie "KrakSat 2014" odpowiadam za wszystko, co w jakikolwiek sposób wiąże się z promocją projektu i organizacją naszego wyjazdu. Jeżeli uda mi się pojechać na finał CanSatu, moim zadaniem będzie prezentacja danych zebranych przez naszą sondę, przed komisją i uczestnikami konkursu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2153 PLN z 1800 PLN

22 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2014.

Konkurs CanSat

O projekcie

 Kim jesteśmy?

Jesteśmy siódemką uczniów klas maturalnych liceów i techników i tworzymy drużynę „KrakSat 2014”. Wystartowaliśmy w tegorocznej edycji konkursu CanSat 2014 organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną i zakwalifikowaliśmy się do finału tego konkursu w kategorii zaawansowanej. Konkurs polega na zbudowaniu sondy kosmicznej, która następnie zostanie wystrzelona podczas finału konkursu. Łącznie zakwalifikowało się 9 drużyn z ponad 50 z całej Europy, w tym tylko jedna z Polski.

 

Finał konkursu ma miejsce 1 czerwca 2014 w Andoya Rocket Range na wyspie Andoya w Norwegii. Koszty podróży na miejsce konkursu musimy pokryć sami. Aby nasza misja miała realne szanse powodzenia, potrzebujemy wysłać tam przynajmniej trzech członków naszego zespołu. Będą oni mieli za zadanie zbudowanie na miejscu systemu do komunikacji z naszą sondą, zebranie i opracowanie danych oraz przedstawienie ich komisji konkursu. Dzięki wsparciu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci możemy zapłacić za podróż dla dwóch osób. To jednak wciąż za mało na zrealizowanie naszego projektu. Bez Waszej pomocy nasza misja nie ma szans na sukces, a Polska traci możliwość wzięcia udziału w tym konkursie.

 

Warto dodać, że zeszłoroczna drużyna -"KrakSat 2013", w której było także dwóch naszych obecnych członków, zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie w kategorii początkującej, na finale w Holandii. W tym roku podnosimy poprzeczkę do kategorii zaawansowanej i mamy nadzieję na powtórkę sukcesu. W ten sposób staramy sie także zainteresować wiecej osób tematyką konkursu oraz astronomią i elektroniką. Mamy nadzieję, że nasz udział w finale zmotywuje więcej osób do brania udziału w tym konkursie i w przyszłym roku Polska także będzie miała w nim swoją reprezentację.

 

my

 

Dowiedz się więcej:Start rakiety z puszkami

strona Andoya Rocket Range

http://www.rocketrange.no

strona Europejskiej Agencji Kosmicznej

http://www.esa.int/ESA

nasza strona internetowa

http://kraksat.pl/

nasza strona na facebook'u

https://www.facebook.com/kraksat2014?fref=ts

strona konkursu

 

 

 

 

Większe wsparcie?

Nie ukrywamy, że 1800 zł to minimalna kwota, jaką potrzebujemy, aby nasz udział w konkursie był w ogóle możliwy. Drużyna jednak składa się z 7 członków, z których każdy ma określone zadanie do wykonania na miejscu konkursu i którego obecność jest równie ważna. Każda osoba mniej obniża nasze szanse na wygraną. Jeśli możesz, wesprzyj nas większą kwotą, a nadwyżkę przeznaczymy na:

 

1800zł – bilet dla czwartego członka drużyny

 

4600 zł – bilet dla piątego członka wraz z zakwaterowaniem

 

7400 zł – bilet dla szóstego członka wraz z zakwaterowaniem

 

9200 zł – wyślemy cały zespół na miejsce konkursu

 

Nasza Misja

Celem naszego projektu jest zebranie jak największej ilości danych za pomocą zaprojektowanej i zbudowanej przez nas sondy badawczej. Dodatkową trudnością i wyzwaniem są wymiary naszej sondy- cała konstrukcja nie może być większa niż puszka po napoju. Oprócz pomiaru standardowych parametrów takich jak:Puszka zespołu Kraksat 2013

  • ciśnienie

  • temperatura

  • promieniowanie jonizujące

  • spektrum światła

nasz projekt zakłada video transmisję na żywo, z kamery umieszczonej w naszej sondzie. Dzięki temu będziecie mogli śledzić przelot naszej „puszki” i być na bieżąco z przebiegiem misji. Każda drużyna miała za zadanie też wymyślenie własnego zadania, które sonda zrealizuje. W naszym przypadku jest to pomiar zmian promieniowania w celu wykrywania form życia.

 

Zdecydowaliśmy, że do zbudowania naszej sondy użyjemy drukarki 3D i tak powstały model wzmocnimy obudową z włókien węglowych. Zapewni to naszej konstrukcji ogromną wytrzymałość i ochronę mikrokontrolerów znajdujących się w środku. Jednocześnie, dzięki technice druku 3D będziemy mieć swobodę w projektowaniu konstrukcji, która będzie się składać z trzech cylindrycznych modułów.

szkice

 

 Tak wygląda nasza sonda w przekroju:

przekroj

 

modele

Elektronika w naszej puszce

Ze względu na złożoność i uniklaność naszej konstrukcji, nie możemy pozwolić sobie na korzystanie z gotowych płytek elektronicznych. W związku z tym, tworzymy na komputerze jej projket, który następnie zostanie wydrukowany za pomocą drukarki laserowej na papierze kredowym i wytrawiony w pokrytym miedzią laminacie szklano-epoksydowym.


schemat montażowy naszej płytki

schemat

 kolorem czerownym oznaczono ścieżki warstwy górnej, błękitnym obrys elementów warstwy górnej, fioletowym obrys elementów na dolnej wartwie, a zielonym ścieżki na górej warstwie; linie żółte to krawędzie naszej płytki

Kontakt

Chesz wiedzieć więcej i masz jakieś pytania? Nie wszystko jest dla Ciebie jasne?

Wspierając nasz projekt stajesz sie jego częścią, wiec nie wahaj się wyrażać swojej opinii lub pytać o wiecej. Możesz skontaktować się z nami mailowo

jsendorek@kraksat.pl (Joanna Sendorek, PR zespołu)

zielinski@kraksat.pl (Michał Zieliński, lider drużyny)

lub napisać do nas poprzez portal facebook.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2014 18:06