Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cafe Fińska

Cafe Fińska

Kraków

Cafe Fińska - napij się kawy w zamian za swoją obecność.
Miejsce bezgotówkowej wymiany.

Cafe Fińska to miejsce otwarte dla każdego; można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian – może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech. Fińska to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone edycji Grolsch ArtBoom Festival 2013.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1510 PLN z 1200 PLN

76 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2013.

Cafe JózeFIŃSKA - Sierpień

O projekcie

Cafe Fińska to prawdopodobnie pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Polsce. Mieści się w Krakowie na końcu ulicy Józefińskiej. w starej części Podgórza. Drzwi do Fińskiej są otwarte dla każdego, można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są tu pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian– może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech, pomysł.

Fin1
HISTORIA

Kawiarnia działa od połowy czerwca tego roku. W pierwotnym zamyśle miała istnieć przez dwa tygodnie w ramach artystycznego projektu Michała Mioduszewskiego „Rewolucje powstają w kawiarniach”. Nikt nie wiedział jaka miała by to być rewolucja. Pomysłodawca przewidywał rzeźbę. Powstało jednak inne arcydzieło. Zaczęli przychodzić tu sąsiedzi, przypadkowi przechodnie, artyści, turyści, wytwarza się poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności za to miejsce. Każdy daje coś od siebie, wymieniamy się myślami, swoim czasem, ludzie zbierają się i nie chcą się rozejść. Lubimy siedzieć przy wspólnym stole, omawiać wszelki absurd tego świata i własnych spostrzeżeń. Naturalnym splotem wydarzeń dogadujemy się międzypokoleniowo wymieniając się twórczą iskrą i dbając o to by nie zgasła.


Fin2

AKCJE

Fińska w niektóre wieczory rozszerza swoją ofertę oprócz napojów i uśmiechów oferuje także coś jeszcze. Nie starczy tu miejsca, a co więcej nie da się opisać, co przeżywaliśmy wspólnie podczas organizowanych tu wydarzeń. Gościliśmy wielu muzyków różnorodnych gatunków, grały tu już saksofony, wiolonczele, kontrabasy, kijki, patyki, kabelki i papierki. Swoim talentem dzielą się tu też poeci, klauni, plastycy, fotografowie, bajkoczytacze, tancerze. Oferta wydarzeń zależy od mikstury aktualnie przebywających tu ludzi ich pomysłów, tego co mają w kieszeniach i ich emocji.
Powstał też kącik wymiany książek, filmów, kaset magnetofonowych, oraz kącik muzyczny z gramofonem i kupką płyt winylowych na czele. Każdy przedmiot, który znajduje się w kawiarni jest darem przyniesionym przez przychylnych temu miejscu ludzi.

Fin3

JAK MOŻECIE POMÓC

Najdrożsi! Dzięki Wam wszystkim udało się zebrać kwotę pieniędzy, która pokryła czynsz lokalu za lipiec i sierpień. Dziękujemy bardzo!
Cafe Fińska to tak naprawdę ludzie, którzy ją tworzą. Jeśli chcecie, ażeby to miejsce istniało nadal na mapie świata, pomóżcie je współtworzyć – przychodźcie, pomagajcie, bądźcie.

Zbieramy pieniądze na czynsz i opłaty utrzymania lokalu za kolejne miesiące. Opłata za miesiąc to 1000 zł; im więcej zbierzemy, tym dłużej Fińska będzie funkcjonować.
Możecie zostać częścią Cafe Fińskiej poprzez wsparcie jej finansowo. Możecie też przyjść i zostać, albo przynajmniej pobyć tu przez chwilę.

Zapraszamy Was serdecznie!

Fin4

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2013 18:06