Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kaja Fidecka

Kaja Fidecka

Warszawa

Nazywam się Kaja Fidecka, mieszkam pod Warszawą, mam 16 lat i od września zaczynam naukę w liceum. Od 2004 roku należę do klubu MKS "Dwójka" Warszawa, gdzie ciężką pracą na treningach zdobywam coraz ważniejsze tytuły. Moje żeglarskie życie zaczęłam na Optymiście, jak większość młodych zawodników. Przygodę z klasą Cadet zaczęłam 4 lata temu.. Razem z 9-cio letnią Darią, moją załogantką, w 2013 roku zdobyłyśmy srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a w obecnym sezonie udało nam się wygrać Puchar Europy Centralnej i kilka krajowych imprez. Aktualnie jesteśmy najlepszą polską załogą i prowadzimy w rankingu Pucharu Polski klasy Cadet.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12401 PLN z 10000 PLN

138 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.08.2014.

Przyłącz się do walki o tytuł Mistrza Świata!

O projekcie

Ahoj!

 

Wystartuj z nami w walce o tytuł Mistrza Świata w żeglarstwie w klasie Cadet.

 

 

 

W dniach 14-22 sierpnia 2014 w Portland w Wielkiej Brytanii odbędą się Mistrzostwa Świata klasy Cadet na olimpijskim obiekcie Weymouth & Portland National Sailing Academy. http://www.cadetclass.org.uk/2014-worlds

 

 

Oficjalny trailer Mistrzostw Świata 2014 w Portland

 

 Regaty Cadetów

 

Jesteśmy dwiema załogami ze stołecznego klubu MKS Dwójka Warszawa, które wywalczyły miejsce w reprezentacji Polski na te mistrzostwa.

 

Załoga 1. - Kaja Fidecka, Daria Targos (POL 9902)

Załoga 2. - Maria Hochtaubel, Zofia Hochtaubel (POL 9848)

 

Nasze powołania do Reprezentacji Polski

 

PolakPotrafi naszym kołem ratunkowym!

W obecnym sezonie nie ma żadnego finansowania sportu młodzieżowego ze strony instytucji publicznych (brak kadry wojewódzkiej juniorów, za którą szły pieniądze z ministerstwa sportu). Wobec tego, cały ciężar finansowania sezonu regatowego spada na rodziców. Fakt ten powoduje, że zasadniczym kryterium uprawiania sportu staje się zamożność rodziców a nie umiejętności zawodnika. Najlepsze załogi klasy Cadet zostały w tym roku pozbawione także dofinansowania ze strony Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

 Przygotowania do Mistrzostw Świata na Zatoce Puckiej

 

Wszystko to powoduje, że zmuszone jesteśmy szukać wszelkich możliwych form dofinansowania, żeby móc reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.

 

 

Pełny koszt wyjazdu naszych dwóch załóg to 18.000 zł. Składa się na to:

 • transport sprzętu i załóg,
 • koszty naszych noclegów, wyżywienia,
 • wpisowe do regat,
 • wszelkie obowiązkowe ubezpieczenia łódek i zawodników.

 

Daria - nasza najmłodsza załogantka

Rodzice nie są w stanie zapłacić takiej kwoty, więc zwracamy się z prośbą o udzielenie nam pomocy w zrealizowaniu naszego celu na który tak ciężko pracowałyśmy i który jest w zasięgu naszych umiejętności, możliwości technicznych i fizycznych. Jedyną przeszkodą są pieniądze. Potrzebujemy zebrać kwotę minimum 10.000zł, aby móc spełnić nasze marzenia i zmierzyć się ze światową czołówką, walcząc o medal na Mistrzostwach Świata. (Polacy należą od lat do faworytów MŚ w tej klasie łódek).

Każdy grosz jest dla nas na wagę złota.

 

Spinakery w narodowych barwach

 

Jeśli Wasza hojność na to pozwoli i uzbieramy więcej pieniędzy, to przeznaczymy je na starty w kolejnych międzynarodowych regatach o Puchar Europy Centralnej :

26-28.09.2014   CECC CZE -- Nové Mlýny – Pavlov, Czechy

10-12.10.2014   CECC HUN -- Balaton – Tihany, Węgry

 

Kim jesteśmy:

 

Daria

Dziewięciolatka, mały diabełek w skórze aniołka.Czarownica w wersji mini. Wspólnie z Zosią obmyśla plany, jak się pozbyć sterniczek, które ciągle tylko każą myć łódki. Jest jedną z najmłodszych zawodniczek, ale swoim zapałem do pracy i odwagą przerasta niektórych dorosłych żeglarzy. Na Cadecie pływa dopiero drugi sezon, a już zdążyła zdobyć kilka ważnych tytułów i uzbierać sporą kolekcję pucharów. W wolnych chwilach trenuje na basenie i jeździ konno.

 

Kaja

Nasza mistrzyni, czarownica. Razem z Darią odpalają zieloną miotłę i nie pozostawiają chłopakom żadnych szans. Od dziesięciu lat każdy weekend poświęca treningom. Kiedyś zawodniczka klasy Optymist, a od 2010 roku próbuje swoich sił na Cadecie. W przerwach pomiędzy wyścigami wspólnie z Marysią męczy załogantki nieudolnym śpiewem.  

 

Zosia

Dziewięciolatka, mały człowiek wielki duchem, nieodłączny towarzysz Darii. Wiecznie pełna energii, nawet po długim, męczącym treningu. W zeszłym sezonie porzuciła żeglowanie na Optymiście, aby ścigać się razem z siostrą na Cadecie. Pływa najkrócej z całej czwórki, co nie przeszkadza jej w byciu lepszym od niektórych załogantów z większym stażem. W chwilach wolnych od żeglarstwa gra na flecie, tańczy w balecie i uczy się grać na gitarze. Czasem znajduje czas na odwiedzenie szkoły.

 

Marysia

Ma 17 lat, żegluje od 6 roku życia. Razem z Kają matkują na wyjazdach wszystkim młodszym załogantom. Na Cadecie pływa już szósty sezon. By lepiej połączyć sport z nauką od lat uczęszcza do klas sportowych trenując pływanie, jednak żeglarstwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Z młodszą siostrą tworzy zgraną załogę. Na wyjazdach niezastąpiony DJ. 

 

Trenujemy pod czujnym i profesjonalnym okiem dwóch najlepszych polskich trenerów: Krzysztofa Ligowskiego i Macieja Szaryńskiego.

 

Nasze dotychczasowe sukcesy:

 

2014

Aktualne pozycje w rankingu Pucharu Polski:

 • 1 i 5 miejsce w kategorii open
 • 1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt

Puchar Europy Centralnej:

 • 1 i 6 miejsce w kategorii open
 • 1 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt

Puchar Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet:

 • 1 i 4 miejsce w kategorii open
 • 1 i 2 miejsce w kategorii dziewcząt

 

 Puchar Europy Centralnej 2014

 

2013

Mistrzostwa Polski – Finały Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w klasie Cadet:

 • 1 miejsce w klubowej klasyfikacji OOM w klasie Cadet
 • 1 miejsce w klubowej klasyfikacji OOM w żeglarstwie
 • 2 i 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt

Mistrzostwa Warszawy Juniorów

 • 1 i 3 miejsce

 

2012

Mistrzostwa Polski – Finały Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w klasie Cadet:

 • 2 i 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt

 

 Nasza klubowa ekipa z trenerami - Maciejem Szaryńskim i Krzysztofem Ligowskim.

 

Wesprzyj nasz cel! Przyłącz się do walki o mistrzostwo świata!

 

Wspierają nas:

 

1. Miesięcznik "Żagle" http://www.zagle.com.pl

 

2. Portal Sail24.pl http://www.sail24.pl

 

3. Portal wpr24.pl – najchętniej czytany portal w regionie pasma warszawskiego zachodniego http://www.wpr24.pl/

 

 

4. Londynek.net - Najpopularniejszy portal polonijny w Wielkiej Brytanii http://londynek.net

 

5. Kancelaria Prawna Corpus Iuris Rotko i Wspólnicy http://www.rotko.com.pl

 

 

6. Zblogowani.pl - najlepsze polskie blogi internetowe http://zblogowani.pl

 

 

7. Sailportal.pl http://www.portalzeglarski.com

 

 

 8. Forum Subaru http://forum-subaru.pl

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pomagamy polskim kadeciarkom w walce o tytuł Mistrza Świata!!!

www.sail24.pl | 2014-07-08

W dniach 14-22 sierpnia 2014 w Portland w Wielkiej Brytanii odbędą się Mistrzostwa Świata klasy Cadet na olimpijskim obiekcie Weymouth & Portland National Sailing Academy - http://www.cadetclass.org.uk/2014-worlds. Dwie dziewczęce załogi (załoga 1. – Kaja Fidecka, Daria Targos (POL 9902), załoga 2. – Maria Hochtaubel, Zofia Hochtaubel (POL 9848) ) z MOS Zegrze wywalczyły miejsce w reprezentacji Polski na te mistrzostwa, jednak zarówno Polski Związek Żeglarski, jak i inne instytucje, delikatnie mówiąc „wypięły się” na młode zawodniczki.

Pomóż młodym żeglarkom - zbierają pieniądze na Mistrzostwa Świata klasy Cadet

www.zagle.com.pl | 2014-07-08

Na obiekcie olimpijskim Weymouth & Portland National Sailing Academy w Wielkiej Brytanii w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Świata klasy Cadet. Do zawodów zakwalifikowały się dwie polskie załogi żeńskie - młodym zawodniczkom i ich rodzicom brakuje jednak funduszy. Zagle.com zachęcają do pomocy - każda złotówka jest cenna.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.08.2014 18:06