Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Sobótka

Mam na imię Daniel i jestem pszczelarzem. Prowadzę stronę internetową Ślężańskie Miody, poświęconą pszczołom ich fascynującemu życiu. Moim celem jest stopniowe rozwijanie swojej pasieki przy jednoczesnym wsparciu pozostałych pszczelarzy oraz promocja ochrony świata zapylaczy poprzez edukację w przedszkolach, szkołach i różnego rodzaju festynach o tematyce pszczelarskiej. Pomożesz mi chronić świat zapylaczy?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4686 PLN z 3500 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.01.2016.

Bzykająca przyczepka - Edukuje

O projekcie

Mam na imię Daniel,  prowadzę portal Ślężańskie Miody i część z was może pamiętać mój pierwszy projekt. Nie pamiętacie? No to już tłumaczę :D

Minęło już ponad pół roku od ukończenia naszego pierwszego projektu "Bzykającej Przyczepki", dzięki któremu udało zebrać się fundusze na zakup przyczepki do przewozu uli. Teraz czas rozpocząć realizację projektu bardziej ambitnego, zmieni on postrzeganie samych pszczół i pokarzę, że pszczoły i zapylacze są jednym z ogniw, dzięki którym możemy istnieć. Zdajemy sobie jednak sprawę, że taka zmiana potrzebuje czasu, dlatego nasz projekt będzie skierowany do dzieci w różnym wieku przedszkolnym i szkolnym. Ale co to ma wspólnego z przyczepką i na dodatek bzykającą? Odpowiedz kryje się pod rzeczami które chcemy nabyć by edukować. Zaraz wam o nich opowiem, ale narazie spójrzcie na przyczepkę. Jest piękna prawda :D

Edukacja dzieci w szkołach i przedszkolach to nasz cel w tym projekcie. Po zakończeniu zbiórki, planujemy odwiedzenie szkół i przedszkoli, w których chcemy przeprowadzić zajęcia edukacyjne z zakresu życia pszczół i ich ochrony. Dzięki wsparciu uzyskanemu do was, zakupimy między innymi ule, ale będą one niezwykłe. Te niezwykłe ule, będą elementem żywego pszczelego miasta, które zamierzamy zabierać do szkół, właśnie Bzykająca Przyczepką. Dzięki nim dzieci i rodzice, będą mieli okazję zobaczyć pszczoły w ulu oraz poczuć jak pachnie lecznicze powietrze pochodzące z ula. Żeby było bardziej realistycznie i była super zabawa, zamierzamy również zakupić dla dzieci stroje małych pszczelarzy. A tak oto wyglądają ule na które będziemy zbierać :D W ten sposób chcemy przybliżyć świat pszczół dzieciom i ich rodzicom.

Ul Inhalacyjny dzięki któremu dzieci poczują powietrze z ula i zobaczą pszczoły

 

Oto ul ozdobny, którego piękny kształt i rzeźbienia mają zapaść w pamięć 

 

Oto ul demonstracyjny, do którego można podejść i z bliska obserwować pszczoły.

 

 

Potrzebujemy waszego wsparcia do wydania tych oto ulotkek informacyjnych  :D

 

Celem naszego projektu jest przybliżenie świata pszczół ludziom i dzieciom, oraz wygranie ze stereotypem że pszczoły i pszczelarze są niebezpiecznym sąsiadem i stanowią zagrożenie dla ludzi którzy mieszkają w ich sąsiedztwie. Podczas naszych zajęć, chcemy również poruszyć problem znikania rodzin pszczelich w ostatnich latach i sposobach pomocy pszczołą i zapylaczom ponieważ nie każdy wie jak ciężkiej sytuacji są teraz pszczoły. Jesteśmy pewni że takie zajęcia wiele zmienią i kiedyś w przyszłości zaowocują zmianą postrzegania pszczół i pszczelarstwa. A skąd w nas ta pewność? Ponieważ już prowadziliśmy takie zajęcia w przedszkolu w naszej okolicy. Pełną relację możecie zobaczyć tutaj
Poniżej zobaczycie zdjęcia z naszej ostatniej wizyty oraz nagrody w postaci rysunków od dzieci jakie otrzymaliśmy w podziękowaniu za wizytę :D

 

A teraz trochę sztuki w wykonaniu przedszkolaków :D

 

Nasza decyzja ponownie padła na portal "Polak Potrafi", ponieważ to dzięki ostatniej zbiórce na tym portalu udało nam się uzyskać fundusze na zakup "Bzykającej Przyczepki". Wierzymy że i tym razem, uda nam się zebrać fundusze na realizację projektu, właśnie dzięki środkom pozyskanym od ludzi którzy rozumieją potrzebę przekazywania wiedzy o pszczołach i ich niesamowicie ważnej funkcji w przyrodzie. Przekroczenie progów które sobie założyliśmy i realizacja tego projektu, pozwoli nam również poznanie i zrozumienie postrzegania pszczół przez ludzi jak i również zafascynowania dzieci i młodzieży pszczołami i ich niezwykle ważną rolą w dzisiejszych czasach.  A teraz parę słów o progach finansowania.

 

Jeśli próg finansowania przekroczy 4 tys. złotych, zakupimy na potrzeby projektu dodatkowe stroje dla dzieci i wydamy więcej ulotek informacyjnych.

 

Jeśli próg finansowania przekroczy 5 tys. złotych, oprócz lokalnych szkół i przedszkoli "Bzykająca Przyczepka" wyruszy na podbój Kotliny Kłodzkiej i tam będzie pokazywać niesamowite piękno pszczół. Zabierzemy ze sobą kamerzystę, zbierzemy lokalnych pszczelarzy, nagramy super film, oraz przedstawimy wam relację ze tej wyprawy.

 

Oj to już będzie misja. Odwiedzamy Kotlinę Kłodzką z całym miastem pszczelim, później jedziemy do kolejnych 2 miasta a może więcej. Jednym słowem podbijamy ZDolnyŚląsk :D Będziemy słać zdjęcia filmy i maile

To już obecnie jest szczyt szczytów. Odwiedzamy wszystkie powyższe miasta a nasza przyczepka zyskuje piękną plandekę z reklamą naszej akcji. Po takich wyprawach to już chyba będziemy musieli nagrać jakiś dokument o naszych wyprawach. To byłby mega odjazd i coś co zyskałoby rozgłos na całą Polskę.

 

 

 

 

Miód w słoikach 0,5 kg i 1,2 kg. Dostępne gatunki miodu będą zależały od pszczół :D

Piękny kubek i magnes na lodówkę, z autorską grafiką trzmiela od Pani Karoliny Gałązki.

 Zestaw 10 świeczek tealight z wosku pszczelego. Pięknie pachną i palą się 3 razy dłużej niż zwykła świeca parafinowa.

 

 

Świeczki z wosku pszczelego w oryginalnych kształtach do wyboru

 

                                   

Hotel dla Motyli które cieszyły się powodzeniem w ostatnim projekcie

 

Zestawy świeczek z mały słoiczkiem miodku z różnymi świeczkami do wyboru. 


 

Mieszankę nasion roślin miododajnych do posadzenia, bo zapylacze trzeba wspierać. W mieszance nasion znajdziecie między innymi koniczynę, gorczycę, grykę, nostrzyka, kłosowca, ogórecznik lekarski i przegorzan.

 

Wykonamy dla ciebie imię na ulu :D

 

 

 Dla sponsorów i partnerów umieścimy reklamę na burtach naszej przyczepki.

 Dla pszczelarzy przygotowaliśmy ule wielkopolskie.

 

 

Pomysłodawca

BZYKAJĄCY PARTNERZY

 

Partnerzy

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.01.2016 19:07