Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Sobótka

Mam na imię Daniel i jestem pszczelarzem. Prowadzę stronę internetową Ślężańskie Miody, poświęconą pszczołom ich fascynującemu życiu. Moim celem jest stopniowe rozwijanie swojej pasieki przy jednoczesnym wsparciu pozostałych pszczelarzy oraz promocja ochrony świata zapylaczy poprzez edukację w przedszkolach, szkołach i różnego rodzaju festynach o tematyce pszczelarskiej. Pomożesz mi chronić świat zapylaczy?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3680 PLN z 2500 PLN

55 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

147%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015.

Bzykająca Przyczepka

O projekcie

Mam na imię Daniel i jestem pszczelarzem. Swoją przygodę z pszczołami zacząłem kilka lat temu, u starszego pszczelarza który pokazał mi swoją 30 pniową pasiekę i podarował pierwszą książkę o pszczołach. Kiedy nadążyła się okazja, kupiłem swoje pierwsze 4 ule, do których pszczoły same się wprowadziły :D Tak powstała pasieka „Ursa”. W miarę upływu czasu pasiekę udało mi się powiększyć do 10 uli którą nadal zamierzam powiększać. Prowadzę stronę internetową "Ślężańskie Miody", poświęconą pszczołom ich fascynującemu życiu. Oprócz tego zajmuje się promocją lokalnych pszczelarzy poprzez darmowe pokazowanie ich pasiek w sieci, cały czas powiększając nasze grono, ponieważ "razem możemy więcej".

Projekt „Bzykająca przyczepka” powstał w Grudniu 2014 gdy na lokalnym „Jarmarku Bożonarodzeniowym” poznaliśmy wiele ciekawych osób między innymi lokalnych plantatorów malin oraz gospodarzy zajmujących się uprawą rzepaku. Stąd też „Bzykająca Przyczepka”. Planuje zakup przyczepki która pozwoli mi na wywóz uli i pszczół na różnego rodzaju pożytki które są im potrzebne do przeżycia. Nie wiemy ile i czy w ogóle uda nam się pozyskać jakiś miód, bo zależy to od wielu czynników ,lecz zyskamy na pewno jedną rzecz która przyświeca temu projektowi. Zdrowie naszych pszczół które dla nas jest najważniejsze. Poniżej przedstawiamy schemat dla uzmysłowienia ludziom ile czasu żyje pszczoła i ile zadań ma do wykonania w swoim krótkim życiu.

 W skutek postępującej ekspansji środowiska przez człowieka obserwuje się coraz większy proces ubywania naturalnych obszarów w których pszczoły i inne zapylacze mogą egzystować. Coraz częściej i na coraz większych obszarach rolnicy prowadzą uprawy monokulturowe, które nie pozwalają zapylaczom na odpowiedni rozwój przez cały rok. Coraz mniej pozostaje dzikich obszarów leśnych z których pszczoły mogą czerpać nektar i pyłek potrzebny im do zdrowego rozwoju przez cały rok. Wierzymy, że nawet jeśli nie uda się pozyskać miodu z różnych przyczyn (np: pogoda, słabe nektarowanie roślin) nasze pszczoły wykorzystają miód i pyłek do swojego rozwoju, będą lepiej odżywione i wspomogą okoliczną przyrodę. Osoby które wesprą nas w tym projekcie, będą miały okazję wspomóc dzikie zapylacze i samemy obserwować ich rozwój. Dla pszczelarzy natomiast przygotowaliśmy małe ule odkładowe, które na pewno przydadzą się do wychowu nowych pokoleń pszczół.

Profesjonalna przyczepka do przewozu uli o której marzyłem to dość spory koszt około 10 tys. a najtańsza przyczepka w popularnym markecie budowlanym kosztuje około 1700 zł. Po zbadaniu rynku "przyczepkowego" i konsultacjach z doświadczonymi pszczelarzami, postanowiłem zakupić dobrej jakości przyczepkę polskiego producenta. Minimalna suma jaka mi potrzebna to około 2,5 tysiąca złotych. Jest to suma za którą uda nam się kupić wytrzymałą przyczepkę na lata i która zapewni nam podróż na pożytki bez zbędnych niespodzianek. Jeśli próg 2500 zł zostanie przekroczony pieniądze przeznaczymy na zakup większej przyczepki oraz zakup roślin miododajnych dla pszczół i innych zapylaczy. Jeśli przekroczymy próg 4000 zł to kupujemy sprzęt do nagrywania naszych poczynań w pasiece i w terenie. To by było czyste szaleństwo :D

 

Długo się zastanawiałem, dlaczego właśnie "Polak Potrafi"? Przecież zawsze można wziąść kredyt i po krzyku. Odpowiedz jest prosta. Pierwszym i najważniejszym celem tego projektu jest pomoc pszczołom i dzikim zapylaczom oraz przybliżenie wszystkim świata owadów. Każda osoba wspierająca ten projekt będzie mogła wesprzeć nasze pszczoły i owady zapylające w swojej okolicy. Nagrody które dla was przygotowujemy, umożliwią wam zapoznanie się z ich światem i bycie jego częścią. Oczywiście oprócz materiałów informacyjnych, własnych uli i ulików dla dzikich pszczół będziecie mogli zajrzeć do mojej pasieki lub wybrać również coś słodkiego, czyli miodek i coś pachnącego czyli świece z wosku pszczelego. Dla koneserów przygotowujemy coś specjalnego czyli Miód Pitny. Nie czekajcie na lato! Nasze pszczoły już się obudziły i zaczęły przygotowania do sezonu.

 

A teraz to co otrzymacie odemnie z wsparcie "Bzykającej Przyczepki"

  • Otrzymacie prawdziwy niemarketowy, zdrowy miód który pozyskają nasze pszczoły w nadchodzącym sezonie.

 

  • Hotele dla dzikich zapylaczy wykonane przezemnie w pocie czoła :D                                                                                                      
  • Mini zestawy prezentowe z wieloma różnymi świeczkami z wosku pszczelego

       

  •  Przygotowujemy dla was budki dla motyli do powieszenia gdziekolwiek, w ogrodzie, na balkonie, na drzewie co umożliwi wam obserwacje motyli w waszym otoczeniu.                          
  • Otrzymacie od nas piękną świece z wosku pszczelego                                                                                                                                                              
  • Dla pszczelarzy przygotowujemy ule 6 ramkowe wielkopolskie odkładowe ze styroduru (ilość otworów wentylacyjnych wedle uznania).

 

  •  Dwa ule drewniane od firmy Bartnicy.pl ocieplane wielkopolskie 10 ramkowe z dennicą higieniczną, 2 korpusami gniazdowymi, jednym korpusem 1/2 , powałką wentylacyjną, daszkiem pokrytym blachą, zatworem zwężającym gniazdo i wysyłką. Naprawdę prawdziwa okazja !!!

  •  Na tych ulach zostaną wymalowane imiona osób które wspomogą nasz projekt przez wybranie nagrody "Imie na ulu"                                                                                 
  • Otrzymacie od nas oryginalny wisiorek w kształcie motyla (Kot nie wchodzi do zestawu :D)

 

Sponsor główny

 

Wspierają nas

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015 19:07