Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie BuzzArt

Stowarzyszenie BuzzArt

Rzeszów

Jesteśmy rozkochani w pięknie i zależy nam na szerzeniu idei sięgania do źródeł rękodzielnictwa. Chcemy wnieść w nasze miasto powiew tradycji w nowej, atrakcyjnej formie, akceptowalnej dla przedstawicieli osób w każdym wieku.
Tworzymy rękodzieło i doskwierał nam brak okazji do pokazania naszych wyrobów szerszemu gronu odbiorców. Dlatego powstał pomysł na cykliczny BuzzArt, podczas którego zaprezentują się rękodzielnicy z Podkarpacia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

743 PLN z 4000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.12.2013.

BuzzArt - Skład Rękodzieła Artystycznego

O projekcie

Nasz filmik promocyjny zrobiony jest przez Tęczowy Świat Tree

Jak powstał BuzzArt:
Jesteśmy rękodzielnikami rozkochanymi w pięknie i zależy nam na szerzeniu idei sięgania do źródeł  rękodzielnictwa. Chcemy powiewu tradycji w nowej, atrakcyjnej formie, akceptowalnej dla osób w każdym wieku.
Uważamy, że okres przedświąteczny jest idealny, by wypromować prawdziwe rękodzieło (nie dopuszczamy pojawienia się na imprezie masówki). Stawiamy na jakość, tradycję, różnorodność i dobrą atmosferę.

W 2011 roku pojawiło się pytanie: co zrobić by zabłysnąć, pokazać i sprzedać to co po ciuchu każda(y) z nas sobie w zaciszu domowym tworzy a co nie jest wielką sztuką, za to piękną i użyteczną pracą rąk własnych? Jak pomóc innym wytórcom w podobnej do naszej sytuacji, chcącym żyć godnie pracą rąk własnych?

I przyszła odpowiedź: Wystawę, kiermasz, targi! - Pierwszy BuzzArt okazał się strzałem w przysłowiową 10-tkę i choć problemy piętrzyły się gęsto i wszędzie udało się nam zorganizować imprezę z nowoczesnym i tradycyjnym rękodziełem w prawdziwej Galerii Sztuki (a nie handlowej :)).

Pierwszy kiermasz odbył się w grudniu 2011 roku, po nim odczuliśmy potrzebę założenia wspólnie Stowarzyszenia.

Dla kogo:
Do udziału w wystawie zapraszamy różne osoby, m.in. starsze oraz te, które dopiero osiągnęły pełnoletniość. Wszystkie je łączy podobna pasja,a spotkanie dowartościuje je i zmotywuje do dalszego oddawania się swoim zainteresowaniom.

Sukces pierwszego Buzz-Art'u zachęcił nas to do podjęcia konkretnych kroków by na trwałe zapisał się w wachlarzu imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście.
Obecnie czynimy przygotowania do IV edycji imprezy. Dotychczas łącznie gościło u nas 180 wystawców i niespełna 2000 odwiedzających.

Od podobnych inicjatyw w regionie odróżnia nas to, że nasi goście przybywają na kiermasz tylko i wyłącznie w celu podziwiania i zakupu rękodzieła a nie z przypadku, tak jak to ma miejsce w komercyjnych galeriach handlowych. To ma duży wpływ na serdeczną atmosferę, jaka panuje podczas kiermaszu i na trwałe relacje jakie nawiązują pomiędzy sobą uczestnicy wydarzenia. Przy czym osiągamy główny cel tego przedsięwzięcia, czyli promocję i zbyt rękodzieła drobnych wytwórców.

Od naszych wystawców wiemy, że dzięki m.in. Buzz-Art'owi zdobyli oni stałych klientów indywidualnych oraz, co dla nas ważne, instytucjonalnych – firmy odkryły oryginalne rękodzielnicze gadżety reklamowe dla swoich klientów i prezenty dla pracowników.

Od początku przedstawiamy kiermasz jako imprezę dla każdego i... nam się to udaje. Cieszyliśmy się, widząc wśród stoisk zarówno wiele starszych osób jak i całe rodziny, podziwiających lub kupujących prezenty i ozdoby świąteczne.

Część z nas to absolwenci Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, wobec tego zależy nam również na zaktywizowaniu młodzieży tej szkoły, która bierze aktywny udział podczas BuzzArt'u, prezentując i sprzedając swoje wyroby pod opieką wyjątkowej i oddanej młodzieży Pani Anny Korzec.

Ponadto impreza promuje Galerię Miejską, w której się odbywa, co, wierzymy, ma wpływ na późniejszą frekwencję podczas innych wystaw czasowych, tj. na promocję sztuki w regionie.

Obecnie BuzzArt cieszy się coraz większą rozpoznawalnością, otrzymujemy liczne zapytania o kolejne edycje. Postanowiliśmy wydłużyć czas trwania imprezy do 3 dni - od 6-8 grudnia 2013 r. W tym roku liczymy na podobne lub większe zainteresowanie - pragniemy nadać wydarzeniu szerszy rozgłos. Chcemy też warsztatów! Dla dorosłych i dzieci, duuużo warsztatów podczas imprezy, grunt to dobra zabawa!

Co będzie można podziwiać podczas BuzzArt?:
Na kolorowych stoiskach zobaczymy: scrapbooking, ceramikę, ikony, wyroby z filcu, niespotykaną biżuterię, decoupage – mebelki i dekoracje, designerskie lampy druciane, piękne wyroby szydełkowe, artystyczne kartki świąteczne, świece-witraże rzeźbione ręcznie, tradycyjne hafty krzyżykowe, malunki, rysunki, zabawki dla dzieci, prezenty dla mężczyzn, kartki, ozdoby bożonarodzeniowe i jeszcze, jeszcze więcej.

Jak co roku staramy się przedstawić naszych rękodzielników jeszcze przed imprezą, dlatego powstała e-Artreklamówka - czyli internetowy magazyn prezentujący ich wytwory:Promocja:
Promocja imprezy obejmować będzie m. in.:
• kolportaż ulotek i plakatów,
• prowadzenie strony internetowej – www.rekodzielorzeszow.pl,
• internetowy katalog reklamowy – e-artReklamówka, prezentujący wyroby naszych rękodzielników jeszcze przed imprezą,
• bannery reklamowe na portalach regionalnych i mailing do mieszkańców Podkarpacia,
• konto na portalu społecznościowym facebook,
• marketing szeptany – buzz marketing (stąd też nazwa kiermaszu) (dzięki cykliczności imprezy staje się ona coraz szerzej znana w kręgach sympatyków rękodzieła i nie tylko),
• wsparcie patronów medialnych (impreza dzięki zaangażowaniu organizatorów cieszyła się zainteresowaniem większości mediów lokalnych, tym razem ma być podobnie, informacje o naszych Patronach będziemy zamieszczać na bieżąco),
• oraz Patronat Prezydenta Miasta Rzeszowa.


Wasze wsparcie finansowe pomoże nam sfinansować wynajem sali wystawowej, logistykę, wydruk materiałów promocyjnych oraz reklamę w mediach, na którą dotychczas nie było nas stać.
Fundusze, jakie pozostaną nam po realizacji imprezy (opłaty za stoiska) pragniemy przeznaczyć w całości na działania Stowarzyszenia BuzzArt - tj. na REALNĄ aktywizację rękodzielników z regionu (a wśród nich wiele jest osób bezrobotnych). Dotychczas z racji kosztów reklamy było to niemożliwe.


W zamian oferujemy przede wszystkim wdzięczność. Ponadto... jeżeli jesteście z okolic Rzeszowa zapraszamy po osobisty wybór i odbiór pięknej ceramiki, filcu czy też innego cacka. Jeżeli jesteście ze Szczecina, Warszawy, czy też Słupska ;) starannie wybierzemy dla Was prezent i prześlemy Wam pocztą, dajcie tylko znać czy ma być dla dziecka, kobiety, żony, męża a może dla ukochanego dziadzia? :)

Już teraz dziękujemy Wam za wparcie!!
Pozdrawiamy

BuzzArt Team :)


Ty my :)

Patroni medialni BuzzArt'u:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Już za trzy tygodnie targi świąteczne w "plastyku" [PROGRAM]

rzeszow.gazeta.pl | 2013-11-17

Wstęp wolny, warsztaty dla dzieci i dorosłych - to dwie najważniejsze nowości zbliżającej się wielkimi krokami tegorocznej edycji targów rękodzieła artystycznego BuzzArt. Aby pokryć koszty organizacji imprezy, organizatorki zgłosiły imprezę do finansowania społecznościowego w portalu PolakPotrafi.pl.

Za miesiąc świąteczne targi rękodzieła w "plastyku"

rzeszow.gazeta.pl | 2013-11-05

Równo za miesiąc - 6 grudnia - rozpocznie się trzecia już edycja targów rękodzieła artystycznego BuzzArt. Aby informacja o imprezie dotarła do każdego zakątka naszego regionu, dziewczyny ze stowarzyszenia pod tą samą nazwą, które jest głównym organizatorem targów, postanowiły powalczyć o fundusze na promocję w portalu PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.12.2013 18:06