Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zespół PIRAMIDY

Zespół PIRAMIDY

Warszawa / Trójmiasto

Zespół PIRAMIDY został zaproszony z koncertem na oficjalne obchody 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, supprortował m.in. Budkę Suflera. Koncerty w Polsce i za granicą, m.in. W USA: Los Angeles, Orange County, Laguna Hills, San Diego, w Europie: Hadze w Holandii, w Luxemburgu, w Kolonii, Monachium, Frankrurcie, w Stałym Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, w Brugg w Szawajcarii, na Litwie - w Wilnie i Solecznikach, w bazie wojskowej NATO Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum, a także w Moskwie, w sali kocertowej im. Piotra Czajkowskiego na zaproszenie p. Olgi Okudżawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1885 PLN z 12000 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2019.

PIRAMIDY nagrywają Okudżawę

O projekcie

Chcemy nagrać kolejną płytę z piosenkami legendarnego barda, poety, i pieśniarza - Bułata Okudżawy. Mamy nadzieję, że ta płyta przyniesie Wam wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. Niestety nagranie oraz produkcja płyty przerosły nasze możliwości finansowe. Postanowiliśmy nie poddawać się! Zorganizowaliśmy zbiórkę bo wierzymy, że dzięki Wam a zwłaszcza - dzięki Tobie - uda się zrealizować nasz cel. Prosimy - zapoznaj się z opisem naszej akcji.

 

Był głosem pokolenia. Uważa się go za jednego z najwybitniejszych bardów XX. wieku. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowskii poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Już od lat 60-tych jego pieśni wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy.

 

Zespół PIRAMIDY, który znany jest z nieszablonowego podejścia do piosenki poetyckiej i aktorskiej, postanowił nagrać drugą płytę z piosenkami Bułata Okudżawy, legendarnego barda, na której oprócz wszyskich najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów znajdą się też pieśni nieznane dotąd polskiej publiczności. Wszystko za sprawą Pani Olgi Okudżawy - wdowy po Bułacie Okudżawie, która zaprzyjaźniła się z polskim zespołem i zainspirowała go do kontynuacji przygód z tymi piosenkami.

("Daruję Wam Bułata, jak i Wy darujecie mi Bułata". Olga Okudżawa, żona Bułata Okudżawy, jedna z dedykacji na unikatowym albumie podarowanym zespołowi PIRAMIDY).

 

 

W listopadzie 2018 roku zespół Piramidy został zaproszony przez Panią Olgę Okudżawę z koncertem do Moskwy. Muzycy wystąpili obok największych rosyskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - sali im. Piotra Czajkowskiego.

 

CO ZNAJDZIECIE NA NOWEJ PŁYCIE?

 

Jeśli pamiętacie naszą poprzednią płytę, "Krótką płytę o Okudżawie", to wiecie, że jeszcze wiele pieśni przed nami. Podarujemy Wam te pieśni, zagrane na setkach koncertów, których nie było na pierwszej płycie, jak np. "Pieśń o żołnierskich butach, "Wańka Morozow", "Mała orkiestra Nadziei", "Piosenka o Arbacie", nie zabraknie odświeżonych nagrań "Modlitwy", "Piosenki o młodym huzarze" i "Puszkina", ale będą też nowości, których nigdy nie słyszeliście w naszym wykonaniu. Zdradzimy mały sekret: będzie np. "Piosenka o Mozarcie", będzie "Wróżba", będzie "Ballada o głupcach",  "Cudowny Walc", "Ballada o otwartych drzwiach i wiele innych a nawet takie utwory Bułata Okudżawy, których na pewno nie znacie i nigdy nie słyszeliście.. :-) Już my mamy swoje dojścia... :-) 

 

Żeby jednak to wszystko się spełniło, potrzebujemy Waszego wsparcia... Bez Was nie damy rady...

 

Pamiątkowe zdjęcie z p. Olgą Okudżawą oraz Ксения Морабито. Zdjęcie wykonane na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Szepietowie w 2018r.

 

 

 

 

 

 

KIM JESTEŚMY?

Zespół PIRAMIDY został zaproszony z koncertem na oficjalne obchody 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, supprortował m.in. Budkę Suflera. Koncerty w Polsce i za granicą, m.in. W USA: Los Angeles, Orange County, Laguna Hills, San Diego, w Europie: Hadze w Holandii, w Luxemburgu, w Kolonii, Monachium, Frankrurcie, w Stałym Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, w Brugg w Szawajcarii, na Litwie  - w Wilnie i Solecznikach, w bazie wojskowej NATO Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum, a także w Moskwie, w sali kocertowej im. Piotra Czajkowskiego na zaproszenie p. Olgi Okudżawy.

PIRAMIDY współtworzą także projekty teatrlne i filmowe - zespół akompaniuje polskim aktorom, nagrywa muzykę do filmów dokumentalnych a także współpracuje z wytwórniami muzycznymi.

 

Nagrań dokona zespół PIRAMIDY w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk - śpiew i gitara akustyczna, fortepian;

Artur Chyb - gitara akustyczna;

Tomasz Imienowski - gitara basowa; kontrabas;

 

 

 

 Wydaliśmy już ogromną sumę pieniędzy na przygotowania do nagrań i więcej nie damy rady. Dokładnie teraz możecie pomóc nam ukończyć pracę nad tym projektem, który zostanie kolejnym świadectwem, że pamięć o Bułacie wciąż trwa.

 

Naszym celem jest zebranie pieniędzy na nagrania w studio, przygotowanie płyty do wydania, opracowanie graficzne oraz wytłoczenie gotowych egzemplarzy z naszymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy.

Mamy przekonanie, że płyta z piosenkami Bułata Okudżawy nie tylko trafi w gust szerokiego grona słuchaczy, ale przyczyni się do popularyzacji dobrej piosenki i mądrej, wartościowej poezji.

 

 

Jeśli zbierzemy 150% kwoty to dodatkowo nagramy video z dwoma bonusowymi utworami Bułata Okudżawy w tzw. Live Session, które udostępnimy wszystkim, którzy nas wsparli ze specjalną dedykacją i podziękowaniami. 

 

Jeśli zbierzemy 200% kwoty do wydamy specjalną, liitowaną wersję tego krążka na płycie winylowej.

Jeśli masz pytania lub propozycje do naszego projektu - napisz: imienowski@gmail.com lub zadzwoń tel. 504 030 767. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2019 22:10