Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Statek Kultury

Statek Kultury

Poznań, Polska

Fundacja Statek Kultury to następstwo projektu Laboratorium Rejs (laboratorium-rejs.pl), czyli cyklicznego projektu edukacyjno – artystycznego realizowanego już od 4 lat przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA na statkach rzecznych (kodkrowa.org).
Stowarzyszenie i Fundacja to barwna mozaika profesjonalistów: są wśród nas, m.in. graficy, animatorzy, filmowcy i inni nagradzani oraz doceniani artyści, ale także osoby ze świata prawa czy PR-u. Łączy nas jedno - uważamy, że ZAWSZE można więcej i że WARTO więcej. Dlatego założyliśmy Fundację, dzięki której powstanie Statek Kultury - pierwsze mobilne centrum edukacji i sztuki na wodzie, które dzięki swojej niezależności trafi do wszystkich nadrzecznych miast i miejscowości. Pomóż nam zrealizować nasze marzenie! www.statekkultury.org

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14504 PLN z 100000 PLN

177 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2016.

Budujemy Statek Kultury!

O projekcie

 

 Zapraszamy na statekkultury.org - kalendarz rejsów, wydarzenia, koncerty. Dołącz do nas, niech kultura płynie!

 szkic koncepcyjny Maria Szulc - jedna z wersji (poniżej znajdziecie kolejne)

 

Pierwszy Statek Kultury w Polsce

czyli mobilne centrum edukacji i kultury na wodzie.

 

Co to właściwie oznacza?

Statek Kultury to barka, dzięki której będziemy w stanie dopłynąć do setek nadrzecznych miejscowości. Ten niecodzienny dom kultury będzie impulsem twórczym dla mieszkańców nadrzecznych miejsc (niezależnie od wieku), którzy zechcą spotkać się z nami w pięknych okolicznościach przyrody.

 

Co zamierzamy?

Na początku wiosny organizujemy spotkanie z Wami. Chcemy Was poznać, porozmawiać, posłuchać Waszych opinii, sugestii i pomysłów. Chcemy poczuć, że razem działamy na rzecz Statku Kultury i jego kulturalnej przyszłości. 

Rok 2017 będzie obfitował w prace remontowe i przystosowawcze.

Planujemy, by edycja projektu Laboratorium Rejs 2017 odbyła się na Statku Kultury.

Już teraz zgłosiło się do nas wiele osób, które chcą zawitać na pokładzie, otwieramy statkową przestrzeń na artystów, muzyków, performerów, wydarzenia typu koncerty, warsztaty, spotkania podróżnicze i wiele innych.

Zimowa pora to dobry czas na planowanie nadchodzącego sezonu, dlatego włączcie się już dziś i podzielcie przemyśleniami na: www.statekkultury.org

 

Korzyści płynące wraz ze Statkiem Kultury.

Statek pozostawi po sobie wyraźny ślad wśród lokalnych społeczności. Da szansę na rozwój i odkrycie "nieznanych lądów" w równej mierze lokalnym artystom (oni wykorzystają technologię, której nie mają na co dzień), jak i laikom (oni będą uczyć się podstaw). Zostawi zarzuconą wędkę w postaci programów do pracy i szkoleń, które odbędą się na jego pokładzie. Ludzie pracujący na Statku Kultury zajmą się również lokalnymi "kadrami kultury", by projekt pozostał w danym miejscu długo po ich odpłynięciu.

 

Statek Kultury stanie się platformą, na której do każdej wsi i miasteczka będą mogli dotrzeć uznani i cenieni artyści pragnący wystąpić na wodzie. Stworzy szansę, wypełni lukę w ofercie edukacyjnej i kulturalnej, dopływając do miejsc, które tego potrzebują, stworzy również przestrzeń dla warsztatów i zapewni możliwości techniczne, które na ogół są dostępne tylko w największych miastach. To wszystko w towarzystwie nowych mediów, kina rzecznego, galerii sztuki, studia nagrań, sali audiowizualnej, przestrzeni konferencyjnej i warsztatowej i radiostacji rzecznej.

 

W każdym porcie zacumujemy na kilka dni, zorganizujemy wspólne posiłki z lokalnych produktów i zapewnimy niesamowitą atmosferę. Wszystko pod okiem profesjonalnej kadry.

 

szkic koncepcyjny Maria Szulc - jedna z wersji 

 

No właśnie - kim jesteśmy?

 Jesteśmy Fundacją, która powstała na kanwie Laboratorium Rejs - cyklicznego projektu edukacyjno - artystycznego realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA. Nasza ekipa to bardzo silna załoga: uznani dokumentaliści, muzycy, twórcy festiwali, reżyserzy, ludzie wielokrotnie nagradzani za swoją pracę (więcej informacji na laboratorium-rejs.pl).

 

 

 

Z projektem Laboratorium Rejs w ostatnich 4 latach odwiedziliśmy 16 miast, stworzyliśmy 45 etiud dokumentalnych, przeszkoliliśmy ok. 200 warsztatowiczów. Sami siebie nazywamy grupą pasjonatów, której chce się robić więcej i dzielić swoją pasją do życia!

 

 

Wspiera nas Czesław Mozil.

Kabaret Hrabi również został naszym ambasadorem.

SMKKPM zaprasza na pokład

 

 

Na co zbieramy?

 

Na remont, renowację, nowy napęd i wyposażenie barki. Na być albo nie być Statku Kultury. Fundamentem dla naszego projektu jest barka Ana z 1980 roku. Niegdyś pływająca restauracja i koszarka, czyli jednostka mieszkaniowa dla załóg remontowych polskich tras wodnych.

 

Naszym celem jest przystosowanie Any do funkcji społecznych i edukacyjnych. Wyposażenie jej w technologię i zapewnienie by była bezpieczna i nowoczesna. Chcemy zaopatrzyć ją w napęd który nie wymaga wysokich stanów wód, więc dotrzemy do miejsc, które zwykle nie są dostępne dla dużych jednostek pływających.

 

Będzie miejscem dla wszelkiego rodzaju wydarzeń artystycznych: warsztatów, koncertów, plenerów, wystaw, zajęć edukacyjnych i wykładów. Planujemy również program  licznych rezydencji artystycznych dla twórców z różnych dziedzin sztuki z całego świata. Statek będzie też pełnić funkcję miejsca noclegowego dla ekipy prowadzącej zajęcia edukacyjne i artystów. Ponadto planujemy wydzielić w nim przestrzeń, w której stworzymy stanowiska wyposażone w komputery, przystosowane do pracy montażowej przy produkcjach audio-wizualnych. Górny pokład, będzie pełnił funkcję Studyjnego Kina Rzecznego, miejsca dla konferencji, pokazów i koncertów.

 

plan - parter

plan - piętro

 

Kolejne szkice koncepcyjne tego jaką formę może przyjąć Statek Kultury (arch. Marek Pawłowski). Kliknij w fotografię, żeby zobaczyć je w powiększeniu.

 

 

Co chcemy dać Wam w zamian za pomoc? Mamy bogatą ofertę nagród - dostępnych tylko teraz i tylko tutaj.

 

W pakietach po prawej, znajdziecie pocztówki, przypinki, naklejki z naszym logiem albo grafikami wyjątkowych artystów wspierających naszą akcję. Nietypową nagrodę - fotopuzzle z rzecznym krajobrazem z naszych rejsów. Rewelacyjne bawełniane torby z pracami stworzonymi specjalnie na zbiórkę, również koszulki – krój męski i damski, plus koszulki marynarskie z logiem statku (biało – niebieskie paski).

 

Kalendarze ze zdjęciami z naszych rejsów, plakaty z pracami artystów, kapoki z Waszym imieniem, możecie też stać się częścią Statku Kultury, dzięki zdjęciu z Waszym wizerunkiem, które zawiśnie na ścianie pamiątkowej statku i ścianie portu macierzystego w Cigacicach.

 

To nagrody nielimitowane - pod spodem wizualizacja jak mogą wyglądać (mamy kilkanaście wzorów do wyboru).

 

 

Grafiki w większej rozdzielczości:

1, 2 - Emma Dajska - kliknij tutaj

3, 4 - Tina Siuda - kliknij tutaj

5, 6, 7, 8 - Maria Apoleika kliknij tutaj

9, 10, 11 - Taleksandra Nika Smolińska / S N S V S N S studio kliknij tutaj

12 - Karl Nesser kliknij tutaj

13, 14, 15 - Mikołaj Tkacz (Naprawdę Nieśmieszne Rysunki) kliknij tutaj

16 - Martyna Hadyńska czyli Usługi Rysunkowe kliknij tutaj

17, 18, 19 - Acapulco Tattoo - kliknij tutaj

20 - Dobrawa Borkała - kliknij tutaj

 

Mamy dla Was jednak też całą serię nagród unikatowych, które trafią tylko do niektórych szczęśliwców. Są bardzo zróżnicowane, a wyróżnia je tak jak i te powyższe - jakość, renoma twórców i to, że dostaniecie je tylko u nas! Co trzy, cztery dni, będziemy dodawać albo modifkować nagrody limitowane, spieszcie się więc – bo kto pierwszy, ten lepszy!

 

Nagrody unikatowe:

Teatr Porywacze Ciał - należy według zgodnego głosu krytyki i środowiska teatralnego do jednej z najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Przeżyj niesamowitą przygodę ze swoim ciałem i głosem, daj się porwać - dwudniowe warsztaty z noclegiem i wyżywieniem na pokładzie Statku Kultury. 250 zł.

 

 

Jednodniowy rejs rzecznymi meandrami na pokładzie Statku Kultury – zapewniamy pyszne jedzenie, piękne widoki i ciepłą atmosferę  150 zł

Jednodniowy rejs dla pary – zabierz swoją ukochaną/swojego ukochanego na romantyczną podróż Statkiem Kultury – kulturalne atrakcje do uzgodnienia 300 zł

Pokaz filmowy – tematyczne seanse filmowe połączone z dyskusją i ciepłą kawą – liczba miejsc ograniczona do liczby krzeseł na pokładzie ;) 70 zł

Koncert – muzyka na żywo – daj się ponieść dźwiękom i kołysaniu wody przy akompaniamencie rozgwieżdżonego nieba 100 zł

Wspierają nas

 

Nasz projekt porusza serca i umysły – wiele środowisk twórczych, artystów, władz samorządowych, firm i innych partnerów zdecydowało się do niego dołączyć.

 

Pierwszym ambasadorem został Pan Czesław Mozil, wspiera nas też wrocławski Teatr Porywacze Ciał, Kapela Timingeriu, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn , zespół T/Aboret czy artyści których prace możecie nosić na torbach/koszulkach (Tina Siuda, Maria Apoleika,  Emma Dajska, Mikołaj Tkacz (Naprawdę Nieśmieszne Rysunki)Taleksandra Nika Smolińska / S N S V S N S studio, Karl Nesser, Martyna Hadyńska czyli Usługi Rysunkowe) w ciągu całej akcji odkryjemy karty i pokażemy następnych wspierających nas ambasadorów.

 

Piszą o nas

WTK:

http://www.wtk.pl/video-id-28948-byl_statek_milosci_bedzie_statek_kultury_pomozecie

ONET:

http://lubuskie.onet.pl/statek-kultury-z-cigacic-bedzie-plywal-po-rzekach-czeslaw-mozil-juz-na-nim-zaspiewal/zz6jdj

TVP: 

http://gorzow.tvp.pl/27709833/powstaje-mobilny-dom-kultury-na-wodzie-trwa-zbiorka-pieniedzy

i-D:

https://i-d.vice.com/pl/article/statek-kultury?utm_source=idpl

Wrocław nad Odrą:

http://wroclawnadodra.pl/budowa-statku-kultury-wesprzyj-projekt/

Radio Merkury:

http://www.radiomerkury.pl/audycja/mala-czarna/kiedy-przyplynie-statek-kultury.html

Gospodarkamorska.pl:

http://www.gospodarkamorska.pl/Edukacja,Praca/powstaje-pierwszy-w-polsce-statek-kultury.html

Kultura Online:

http://kulturaonline.pl/statek,kultury,remontuja,barke,czeslaw,mozil,wspiera,tytul,artykul,26888.html

PolakPromuje.pl

https://polakpromuje.pl/2016/10/16/powstaje-statek-niz-wszystkie/

Coffe Tea Trip:

http://coffeeteatrip.blogspot.com/2016/10/statek-kultury.html

Poznań - NaszeMiasto.pl:

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/dom-kultury-na-barce-poznaniacy-buduja-pierwszy-statek,3916781,artgal,t,id,tm.html

 

 

 

 statekkultury.org

facebook.pl/statekkultury

laboratorium-rejs.pl

kodkrowa.org

znajdź nas na YT:

YT

Media o Twoim projekcie:

Pływająca Kultura

www.portalfilmowy.pl | 2016-11-16

Ruszyła akcja crowdfundingowa mająca na celu utworzenie pierwszego w Polsce pływającego Domu Kultury!

Statek Kultury: Remontują barkę, Czesław Mozil wspiera

kulturaonline.pl | 2016-10-28

Pływającym Domem Kultury w piękny rejs! Grupa zapaleńców chce dotrzeć z działaniami artystycznymi do setek nadrzecznych miejscowości.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2016 19:07