Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Browar Rzeka Piwa

Browar Rzeka Piwa

Bydgoszcz

Jesteśmy bydgoskim browarem rzemieślniczym powstałym w październiku 2017 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1127 PLN z 989800 PLN

14 Wspierający

9 h do zakończenia

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 23.03.2019 22:10

Browar Rzeka Piwa

O projekcie

Zainwestuj w Rzekę Piwa!

 

Jesteśmy młodym bydgoskim browarem kontraktowym, który w październiku 2018 roku obchodził swoje pierwsze urodziny. Właśnie mija rok od kiedy nasze piwa pojawiły się na rynku – zadebiutowaliśmy Prabobrem (imperialny cascadian dark ale) oraz Bobromirem (west coast IPA).

Prace zmierzające do uruchomienia browaru można datować na początek 2016 roku. Pierwotnie mieliśmy być browarem stacjonarnym w podbydgoskiej wsi. Już wtedy były prowadzone rozmowy na temat zamówienia kompletnej instalacji browarniczej (chociaż na samym wstępie myśleliśmy o stworzeniu jej od podstaw, wzorując się na browarze Artezan). Ciagnące się problemy z wybraną przez nas halą produkcyjną doprowadziły do zmiany koncepcji - nie chcieliśmy już dłużej czekać i wystartowaliśmy jako browar kontraktowy w październiku 2017.

Obecnie w swoim portfolio mamy jedenaście piw w jedenastu różnych stylach, a kolejne dwa są w tankach. Nie lubimy siedzieć w domu – w pierwszym roku działania odwiedziliśmy ponad 20 festiwali, mieliśmy kilkanaście kranoprzejęć i imprez piwnych. Przejechaliśmy dla Was już ponad 50 tysięcy kilometrów, ale na tym nie poprzestaniemy! Na każdym z tych wydarzeń można było nas spotkać osobiście, poznać cały skład browaru, porozmawiać i rzecz jasna spróbować naszych piw. Z każdym miesiącem zdobywane doświadczenia oraz Wasze reakcje podpowiadały nam, że obraliśmy właściwy kierunek, a nasze piwa są coraz lepsze.

Doszliśmy jednak do wniosku, że aby dalej się rozwijać konieczny jest własny browar. Chcemy postawić go wraz z brewpubem w naszym mieście, Bydgoszczy.

 

Głównym celem naszej inwestycji jest samodzielne działanie na własnej instalacji. W ten sposób będziemy mogli w pełni dopracowywać i kontrolować produkcję naszych piw oraz wyeliminować problemy, które siłą rzeczy pojawiają się przy warzeniu kontraktowym. Integralną częścią naszego browaru będzie kameralny pub, który w przyszłości planujemy powiększyć o kuchnię.

 

Wasze wsparcie pozwoli nam przyspieszyć nasz rozwój o co najmniej kilka lat. Dodatkowo Bydgoszcz zyska miejsce, gdzie zawsze będzie się można napić naszego piwa.

Nasz cel finansowy – 989 800 zł

 

Instalacja browarnicza – 590 000 zł

Instalacja do rozlewu piwa – 51 000 zł

Wykończenie i dostosowanie instalacji wraz z uzyskaniem odpowiednich zgód, pozwoleń, koncesji i innych spraw urzędowych – 10 000 zł

Bobrowóz – 62 000 zł

Remont pod budowę browaru – 92 000 zł

Zakup instalacji do wyszynku – 22 000 zł

Meble oraz remont części pubowo/restauracyjnej – 30 000 zł

Nowy, większy namiot festiwalowy – 6 000 zł

Schładzarki – 3 x 2 400 zł

Beczki – 8 x 1 100 zł

 

Zapas zatowarowania:

Opakowania (kegi i butelki) – 9 900 zł

Słody – 8 500 zł

Etykiety – 6 200 zł

Chmiele – 14 000 zł

Drożdże – 6 200 zł

 

Produkcja – 14 000 zł

 

Zatrudnienie pracownika – 52 000 zł

Harmonogram prezentujący kolejność finansowania:

 

Pierwsze 3% środków (29 694 zł) przeznaczymy na uwarzenie 2 specjalnych piw. Tak - już pierwsze piwa będą z wybraną przez was nazwą (oczywiście w bobrowym klimacie i oczywiście zaakceptowaną przez nasz team). Dodatkowo tło robione w naszym stylu będzie wypełnione specjalnymi, imiennymi podziękowaniami dla pierwszych 20 chętnych osób z odpowiedniego progu (oczywiście za waszą zgodą).

 

Kolejne 7% środków (69 286 zł) przeznaczymy na nasz własny Bobrowóz z pełnym festiwalowym wyposażeniem, w tym własne ławki, nowe nalewaki i lodówka, dodatkowy namiot. Tak aby na kolejnych festiwalach (a będzie ich naprawdę wiele w 2019 roku) móc dotrzeć do Was w każdym zakątku kraju.

 

Kolejne 2 partie po 5% środków (2 x 49 490 zł) przeznaczymy na wstępny remont naszej nowej siedziby.

 

Przy 20% inwestycji (197 960 zł) będziemy mieli uwarzone 2 specjalne piwa w ramach podziękowania, będziemy jeździć na festiwale naszym nowym Bobrowozem i przygotujemy wstępnie pomieszczenia pod nasz brewpub.

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na wstępne opłacenie produkcji instalacji do naszego browaru.

 

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na dokończenie prac remontowo-dostosowawczych pod nasz browar.

 

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na zatrudnienie kolejnej osoby do naszej inicjatywy, abyśmy robili jeszcze więcej piwa o jeszcze lepszej jakości. Dodatkowo abyście mogli spróbować naszych wyrobów w większej części kraju :) oraz zakup beczek do leżakowania piwa.

 

Po przekroczeniu progu 35% środków (346 430 zł) zwiększamy nakład na produkcję naszej instalacji!

Każde kolejne 5% środków (49 490 zł) do osiągnięcia 90% inwestycji (890 820 zł) będziemy przeznaczać w naszą instalację.

 

Ostatnie 2 partie po 5% środków (2 x 49 490 zł) przeznaczymy odpowiednio na przygotowanie browaru do produkcji piwa i instalację do rozlewu w butelki.

 

Każda wpłata powyżej wymaganej sumy będzie przeznaczona odpowiednio na: zwiększenie zatowarowania oraz marketing.

 

Z uwagi na wielkość i złożoność planowanej inwestycji zgromadzone środki mogą zostać przez nas wydane w nieco inny sposób niż w podanych progach. Postaramy się jednak, żeby ewentualne rozbieżności były jak najmniejsze i jak najlepiej odpowiadały założeniom projektu.

 

Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni od zakończenia zbiórki. W przypadku nagród takich jak warzenie piwa, degustacja czy impreza w naszym pubie - będziemy kontaktować się z każdym Wspierającym indywidualnie, rzecz jasna kiedy browar i pub będą gotowe do użytku.