Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Browar Rzeka Piwa

Browar Rzeka Piwa

Bydgoszcz

Jesteśmy bydgoskim browarem rzemieślniczym powstałym w październiku 2017 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1127 PLN z 989800 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 23.03.2019 22:10

Browar Rzeka Piwa

O projekcie

Zainwestuj w Rzekę Piwa!

 

Jesteśmy młodym bydgoskim browarem kontraktowym, który w październiku 2018 roku obchodził swoje pierwsze urodziny. Właśnie mija rok od kiedy nasze piwa pojawiły się na rynku – zadebiutowaliśmy Prabobrem (imperialny cascadian dark ale) oraz Bobromirem (west coast IPA).

Prace zmierzające do uruchomienia browaru można datować na początek 2016 roku. Pierwotnie mieliśmy być browarem stacjonarnym w podbydgoskiej wsi. Już wtedy były prowadzone rozmowy na temat zamówienia kompletnej instalacji browarniczej (chociaż na samym wstępie myśleliśmy o stworzeniu jej od podstaw, wzorując się na browarze Artezan). Ciagnące się problemy z wybraną przez nas halą produkcyjną doprowadziły do zmiany koncepcji - nie chcieliśmy już dłużej czekać i wystartowaliśmy jako browar kontraktowy w październiku 2017.

Obecnie w swoim portfolio mamy jedenaście piw w jedenastu różnych stylach, a kolejne dwa są w tankach. Nie lubimy siedzieć w domu – w pierwszym roku działania odwiedziliśmy ponad 20 festiwali, mieliśmy kilkanaście kranoprzejęć i imprez piwnych. Przejechaliśmy dla Was już ponad 50 tysięcy kilometrów, ale na tym nie poprzestaniemy! Na każdym z tych wydarzeń można było nas spotkać osobiście, poznać cały skład browaru, porozmawiać i rzecz jasna spróbować naszych piw. Z każdym miesiącem zdobywane doświadczenia oraz Wasze reakcje podpowiadały nam, że obraliśmy właściwy kierunek, a nasze piwa są coraz lepsze.

Doszliśmy jednak do wniosku, że aby dalej się rozwijać konieczny jest własny browar. Chcemy postawić go wraz z brewpubem w naszym mieście, Bydgoszczy.

 

Głównym celem naszej inwestycji jest samodzielne działanie na własnej instalacji. W ten sposób będziemy mogli w pełni dopracowywać i kontrolować produkcję naszych piw oraz wyeliminować problemy, które siłą rzeczy pojawiają się przy warzeniu kontraktowym. Integralną częścią naszego browaru będzie kameralny pub, który w przyszłości planujemy powiększyć o kuchnię.

 

Wasze wsparcie pozwoli nam przyspieszyć nasz rozwój o co najmniej kilka lat. Dodatkowo Bydgoszcz zyska miejsce, gdzie zawsze będzie się można napić naszego piwa.

Nasz cel finansowy – 989 800 zł

 

Instalacja browarnicza – 590 000 zł

Instalacja do rozlewu piwa – 51 000 zł

Wykończenie i dostosowanie instalacji wraz z uzyskaniem odpowiednich zgód, pozwoleń, koncesji i innych spraw urzędowych – 10 000 zł

Bobrowóz – 62 000 zł

Remont pod budowę browaru – 92 000 zł

Zakup instalacji do wyszynku – 22 000 zł

Meble oraz remont części pubowo/restauracyjnej – 30 000 zł

Nowy, większy namiot festiwalowy – 6 000 zł

Schładzarki – 3 x 2 400 zł

Beczki – 8 x 1 100 zł

 

Zapas zatowarowania:

Opakowania (kegi i butelki) – 9 900 zł

Słody – 8 500 zł

Etykiety – 6 200 zł

Chmiele – 14 000 zł

Drożdże – 6 200 zł

 

Produkcja – 14 000 zł

 

Zatrudnienie pracownika – 52 000 zł

Harmonogram prezentujący kolejność finansowania:

 

Pierwsze 3% środków (29 694 zł) przeznaczymy na uwarzenie 2 specjalnych piw. Tak - już pierwsze piwa będą z wybraną przez was nazwą (oczywiście w bobrowym klimacie i oczywiście zaakceptowaną przez nasz team). Dodatkowo tło robione w naszym stylu będzie wypełnione specjalnymi, imiennymi podziękowaniami dla pierwszych 20 chętnych osób z odpowiedniego progu (oczywiście za waszą zgodą).

 

Kolejne 7% środków (69 286 zł) przeznaczymy na nasz własny Bobrowóz z pełnym festiwalowym wyposażeniem, w tym własne ławki, nowe nalewaki i lodówka, dodatkowy namiot. Tak aby na kolejnych festiwalach (a będzie ich naprawdę wiele w 2019 roku) móc dotrzeć do Was w każdym zakątku kraju.

 

Kolejne 2 partie po 5% środków (2 x 49 490 zł) przeznaczymy na wstępny remont naszej nowej siedziby.

 

Przy 20% inwestycji (197 960 zł) będziemy mieli uwarzone 2 specjalne piwa w ramach podziękowania, będziemy jeździć na festiwale naszym nowym Bobrowozem i przygotujemy wstępnie pomieszczenia pod nasz brewpub.

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na wstępne opłacenie produkcji instalacji do naszego browaru.

 

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na dokończenie prac remontowo-dostosowawczych pod nasz browar.

 

Kolejne 5% środków (49 490 zł) przeznaczymy na zatrudnienie kolejnej osoby do naszej inicjatywy, abyśmy robili jeszcze więcej piwa o jeszcze lepszej jakości. Dodatkowo abyście mogli spróbować naszych wyrobów w większej części kraju :) oraz zakup beczek do leżakowania piwa.

 

Po przekroczeniu progu 35% środków (346 430 zł) zwiększamy nakład na produkcję naszej instalacji!

Każde kolejne 5% środków (49 490 zł) do osiągnięcia 90% inwestycji (890 820 zł) będziemy przeznaczać w naszą instalację.

 

Ostatnie 2 partie po 5% środków (2 x 49 490 zł) przeznaczymy odpowiednio na przygotowanie browaru do produkcji piwa i instalację do rozlewu w butelki.

 

Każda wpłata powyżej wymaganej sumy będzie przeznaczona odpowiednio na: zwiększenie zatowarowania oraz marketing.

 

Z uwagi na wielkość i złożoność planowanej inwestycji zgromadzone środki mogą zostać przez nas wydane w nieco inny sposób niż w podanych progach. Postaramy się jednak, żeby ewentualne rozbieżności były jak najmniejsze i jak najlepiej odpowiadały założeniom projektu.

 

Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni od zakończenia zbiórki. W przypadku nagród takich jak warzenie piwa, degustacja czy impreza w naszym pubie - będziemy kontaktować się z każdym Wspierającym indywidualnie, rzecz jasna kiedy browar i pub będą gotowe do użytku.