Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

m.korpas

m.korpas

Gdańsk

Monika i Aga założycielki portalu

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 15000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.10.2020.

BROO.pl portal, który łączy ludzi i wydarzenia

O projekcie

Zapraszamy Was...przeczytajcie proszę naszą historię, następnie zdecydujcie czy chcecie przyłączyć się do wsparcia projektu jakim jest BROO.pl

Zatem od początku. Oto my, założycielki BROO.pl 

W 2016 r. po kilku długich miesiącach przygotowań, wystartował nasz portal BROO.pl.  BROO to nasz internetowy "kumpel", który bardzo dobrze zna nasze potrzeby, wyszukuje dla nas z ogromu infomacji w internecie tylko te najważniejsze. 

Idea, która nam towarzyszyła, a która przeobraziła się w hasło przewodnie to "Łączymy ludzi i wydarzenia". Słowa te mają wielką moc, ponieważ padły z ust naszego przyjaciela. Od razu zapisały się w naszej pamięci, obierające kierunek działania. Tworząc BROO.pl chciałyśmy wspierać i łączyć organizatorów wydarzeń-wolontariatów, rękodzielników, właścicieli wyjątkowych miejsc z ludźmi, którzy tych informacji szukają na różnych stronach internetowych.

Portal budowałyśmy z wielkim zaangażowaniem, pojawiało się wiele pomysłów, ale było też sporo porażek, które hartując nasze ego, pchały nas ciągle do przodu. W trakcie realizacji BROO.pl poznałyśmy wspaniałych ludzi, bez których mimo naszego zapału, bardzo trudno było by nam dokończyć projekt. Na budowę portalu, nakręcenie filmu, zakup gadżetów, koszty promocji oraz inne koszty organizacyjne, zainwestowałyśmy wszystkie nasze oszczędności. Łącznie ponad 50,000 zł. Udało się. Portal ropoczął swoją działalność. W szybkim czasie zebrałyśmy liczne grono, bo ponad tysiąc użytkowników. Na naszym fanpagu w kilka tygodni pojawiło się ponad 600 followersow. Instagram, zaczął wzbudzać coraz to większe zainteresowanie. Działo się. Prześcigałyśmy się w pomysłach. Wszystko to, uświadamiało nam, że BROO.pl ma duże szanse na sukces. Zabrakło czujności. W pewnym momencie pojawiły się pierwsze problemy z finansowaniem dalszych działań, przede wszystkim marketingowych. Korzystając z możliwości unijnych, zawnioskowałyśmy o dotację. W całym zamieszaniu związanym z poszukiwaniem klientów, zdecydowałyśmy się na skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy opracowują tego typu wnioski. I to był nasz błąd, którego skutkiem było zawieszenie działalności. Bierne podejście do przygotowania opisu, opieszałość w działaniu, kompletny brak chęci zrozumienia założeń, proces trwający ponad pół roku, w efekcie decyzja odmowna. Podłamałyśmy się, zaczęłyśmy wątpić w słuszność dalszego prowadzenia portalu. Bo jeśli ktoś zwątpił, to może miał rację...To był nasz drugi błąd. Już ponad dwa lata portal nie działa. Z sentymentem zaglądamy na fanpage BROO.pl czy konto na instagramie. Nie chciałyśmy wracać do rozmowy o BROO.pl myślałyśmy, że tak jest dobrze, że tak miało po prostu być. Pewnie nigdy, nie wróciłybyśmy do reaktywacji BROO.pl, gdyby nie obecnie panująca  sytuacja gospodarcza. Dlaczego..? Czytajcie dalej...

BROO.pl budowałyśmy chcąc rozwijać i wspierać trzy obszary:

1. Wydarzenia/wyjątkowe miejsca.

 

Aby organizatorzy wydarzeń, mięli miejsce, w którym mogą za darmo promować siebie oraz swoją ofertę.

2. Rękodzielników.

Aby osoby szyjące ciuchy, pościel, koce, lepiące z glinym, malujące obrazy, tworzące ozdoby i inne rękodzieła, również mogły przedstawić swoje prace z możliwością ich sprzedaży, oczywiście bez żadnych dodatkowych kosztów prowizji z naszej strony. 

3. Wolontariat.

Aby schroniska, przytuliska, czy inne organizacje wspierające, miały możliwość zamieszczenie informacji o możliwości niesienia pomocy, tym samym, aby ta informacja trafiała do konkretnie zainteresowanych.

BROO.pl to spersonalizowany kalendarz wydarzeń dostosowany do oczekiwań każdego, powiadomienia sms/e-mail, to również forum dyskusyjne, możliwość zamieszczania zdjęć oraz wiele innych rozwiązań.

 

 

Miejsce w przestrzeni internetowej dające wiele ciekawych możliwości. Najważniejsze, dodawania ogłoszeń jest całkowicie bezpłatne.

Portal jest, działa, został bardzo profesjonalnie przygotowany. Z perspektywy wykonawcy, wielka szkoda by się marnował. Aby uruchomić BROO.pl musiałybyśmy wprowadzić zmiany systemowe, przeprowadzić akcję promocyjną. Po całym zamieszaniu związanym z koronawirusem, potrzebne będą wszelkie tego typu możliwości promocji. W naszej ostatniej rozmowie padło hasło, żeby raz jeszcze spróbować. Od decyzji do realizacji jeden krok. Przyszłyśmy tutaj na PolakPotrafi.pl, opisałyśmy naszą historię i apelujemy o Wasze wsparcie. Niestety bez tego nie ruszymy.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.10.2020 22:10