Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk i Pomorska Obrona Terytorialna

Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk i Pomorska Obrona Terytorialna

Gdańsk, Polska

Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk, Pomorska Obrona Terytorialna i Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej KSI to trzy współpracujące ze sobą organizacje mające na celu promocję i naukę szeroko pojętego strzelectwa. W naszych szeregach dziesiątki osób poznały podstawy taktyki, celnego strzelania z broni palnej, łączności, ratownictwa cywilnego oraz ratownictwa pola walki.

Całą kilkunastoletnią historię JS4018 znajdziecie tutaj: http://js4018.mil.pl/o-nas-2/historia/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

22191 PLN z 15500 PLN

142 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2016.

Broń wsparcia dla JS4018 i POT

O projekcie

Uzbieraliśmy na km PKM! Aktualizacja projektu i następne cele na dole strony!

Cel projektu:

Zbieramy fundusz na zakup broni wsparcia w postaci karabinu maszynowego PK kal. 7.62x54R. Potrzebujemy na ten cel 15 500 złotych. Mówimy o w pełni sprawnej broni palnej, nie replice ASG czy broni pozbawionej cech bojowych.

Karabin maszynowy jest nieodzownym elementem drużyny piechoty, który znacznie zwiększa zdolność bojową, a w czasie szkoleń nie da się go zastąpić niczym innym. Jeżeli broń uda się zakupić taniej to różnicę cenową wydamy na oszynowanie i optykę do karabinu. Umożliwi to celniejsze prowadzenie ognia.

Naszym celem jest:
1) zwiększenie poziomu zaawansowania szkolenia strzeleckiego dla wszystkich członków POT i JS 4018 Gdańsk
2) wyposażenie w przyszłości każdej drużyny Lekkiej Piechoty Obrony Terytorialnej w broń tego typu
3) zwiększenie możliwości realizowanych zadań przez LPOT
4) budowa batalionu Pomorskiej Obrony Terytorialnej, który będzie silnym elementem kolektywnej i powszechnej obrony RP
6) dorównanie do standardu wyposażenia OT w Szwajcarii i w SzwecjiKażdy darczyńca może w prosty i skuteczny sposób zaangażować się w budowę obrony terytorialnej naszego kraju, a Wasz wkład przybliży nas do szybszej realizacji tego projektu.
Za przykład niech posłuży historia Funduszu Obrony Narodowej przed II Wojną Światową, który ze składek społeczeństwa zakupił okręt podwodny ORP Orzeł.

Kim jesteśmy

 Jesteśmy zgraną grupą, która ma na celu oddolne utworzenie ochotniczego batalionu obrony terytorialnej. Nie jest to odrealnione marzenie. Na jesień 2015r siłami Jednostki Strzeleckiej 4018 Gdańsk oraz Pomorskiej Obrony Terytorialnej wystawiliśmy na ćwiczenia w Siedlcach samodzielną i uzbrojoną kompanię ludzi z własnym zapleczem medycznym, komunikacyjnym i logistycznym. Kolejne dwie kompanie to tylko kwestia czasu.

W naszych szkoleniach posługujemy się prywatną bronią palną, którą trzymamy najzwyczajniej we własnych domach.

Chcielibyśmy zacząć trenować używając broni wsparcia zasilnej "z taśmy". Niestety jako oddolnia inicjatywa nie posiadamy finansowania ze strony państwa - nasze wyposażenie, uzbrojenie, cyfrową łączność oraz zaplecze medyczne zorganizowaliśmy własnymi siłami. Zakup tego karabinu wraz z podstawą i akcesoriami przewyższa nasze środki finansowe.

Doskonalimy się w działaniach z pojazdów, manewrach lekkiej piechoty, ćwiczymy elementy rozpoznania. Każde szkolenie staramy się przeprowadzić na strzelnicy, by oswajać się z obecnością broni oraz umieć jej użyć w każdym momencie.

 Nasza organizacja to nie tylko wyszkolenie strzeleckie, bierzemy udział w wielu lokalnych uroczystościach patriotycznych, zabezpieczamy je oraz pomagamy w organizacji. Odżegujemy się przy tym stanowczo od wszelkich partii politycznych.

 

Jeszcze jednym filarem w kórym osiągamy niemałe sukcesy to działalność sekcji medycznej. Nasi ratownicy w ramach programu "Bezpieczny Uczeń" prowadzą zajęcia z Pierwszej Pomocy m.in. dla mundurowego  Liceum Ogólnokształcącego Spartakus w Gdańsku.

Czy to jest w ogóle legalne?
Tak. Jesteśmy grupą pro-obronną, której członkowie posiadającą szereg pozwoleń na broń palną m.in. sportowe, kolekcjonerskie, myśliwskie oraz szkoleniowe. Wielu naszych członków posiada popularne w pełni sprawne samopowtarzalne "kałachy" w swoich domach. Niektórzy na mocy odpowiednich pozwoleń posiadają broń samoczynną. W ten sam sposób zostanie zarejestrowany zakupiony z zebranych środków karabin PK.

Chcę robić to co wy!

Mam 16-25 lat, posiadam dużo czasu w weekendy, ale nie zrobię pozwolenia na broń i nie kupię kbk AKM, ale chcę ćwiczyć taktykę i robić to co wy!

Wstąp do Jednostki Strzeleckiej 4018 Gdańsk! Z broni palnej też postrzelasz - pożyczymy ci ją na czas szkolenia.

Jestem pełnoletni, pracuję, zrobię pozwolenie na broń i kupię kbk AKM, chcę robić to co wy!

Wstąp do Pomorskiej Obrony Terytorialnej! Nauczysz się taktyki i dorobisz się własnej broni palnej.

Po prostu chcę zrobić pozwolenie na broń, ale nie mam czasu/chęci ćwiczyć taktyki i szkolić się w kierunku Obrony Terytorialnej. Po prostu lubię/chcę strzelać!

I na taki przypadek znaleźliśmy rozwiązanie. Wstąp do naszego klubu sportowo-kolekcjonerskiego "Stowarzyszenie Klub Strzelających Inaczej" (www.strzelamyinaczej.pl). Jeśli jesteś funkcjonariuszem uzbrojonej służby mundurowej to twoja droga do prywatnej broni palnej jest jeszcze prostsza!

Kontakt

kontakt@js4018.mil.pl

Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk - profil Facebook

Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk - strona WWW

Pomorska Obrona Terytorialna - profil Facebook

Pomorska Obrona Terytorialna - strona WWW

Termin realizacji

W przypadku udanej zbiórki zakup realizujemy najpóźniej w czerwcu 2016r aby wystartować z pierwszymi szkoleniami jeszcze w sezonie letnim.

Nagrody

Strzelania z broni palnej realizowane będą na strzelnicy Klubu Strzelających Inaczej oraz jednej z otwartych strzelnic w pobliżu Trójmiasta.

Partnerzy akcji

Progres - broń i amunicja
http://www.progres-bron.pl/

Aktualizacja: Zebraliśmy środki na PKM 40 dni przed czasem!

W 20 dni udało się uzbierać 20 tysięcy złotych na karabin PKM, oszynowanie, kompensatory i optykę. Pozostało jeszcze 40 dni zbiórki, które chcielibyśmy wykorzystać na dofinansowanie zakupu innego sprzętu dla JS4018 i POT.

Wyposażenie dla ratowników z sekcji medycznej

Nosze typu SKED (ok. 4000zł)

Specjalistyczne nosze, które umożliwają ewakuację poszkodowanego np. z trudno dostępnych miejsc np. przy użyciu technik alpinistycznych.

 

Pulsoksymetr (ok.700zł)

 W szczególności interesuje nas model Nonin Onyx 9590 Vantage, który jest odporniejszy na warunki naszych działań w porównaniu z tańszymi modelami.

 

Mankiet do przetoczeń (ok. 200zł)

Plecaki R-AID Bag  (ok. 700zł)

Sprzęt obserwacyjny (ok. 2000zł)

Luneta obserwacyjna o dużym powiększeniu, zdolna do wykorzystania w działaniach rozpoznawczych. Przykładowo Vortex Diamondback 20-60x80 zamontowany na niewielkim statywie fotograficznym.

 

Media o Twoim projekcie:

KARABIN DLA POMORSKIEJ OBRONY TERYTORIALNEJ

gdansk.tvp.pl | 2016-05-23

Dwadzieścia lat przeleżał w magazynie, żeby trafić w ręce Pomorskiej Obrony Terytorialnej. Ta paramilitarna organizacja, jako pierwsza i jedyna w Polsce właśnie wyposażona została w karabin maszynowy. Ponad dwadzieścia dwa tysiące złotych zebrano w Internetowej zbiórce, za co kupiono nie tylko broń, ale też wyposażenie medyczne.

Zebrali pieniądze na karabin maszynowy w internecie

www.wprost.pl | 2016-04-18

Grupa gdańszczan chce utworzyć ochotniczy batalion obrony terytorialnej. Z tego powodu zbiera pieniądze na zakup karabinu maszynowego. To pierwsza w Polsce publiczna zbiórka na ostrą broń.

W internecie zebrali na karabin maszynowy dla żołnierzy-ochotników z Pomorza. Może wystarczy na drugi lub nosze

wyborcza.pl | 2016-04-18

W trzy tygodnie zebrali w sieci pieniądze na karabin maszynowy dla jednostki obrony terytorialnej. Niewiele brakuje, by kupić dwa.

"Amatorskie wojsko" zebrało pieniądze na karabin maszynowy

www.dziennikbaltycki.pl | 2016-04-14

Paramilitarna grupa z Pomorza zebrała ponad 20 tys. złotych na karabin maszynowy. Amatorska jednostka prawdopodobnie wejdzie w skład Obrony Terytorialnej. W tej sprawie kontaktowało się z nimi wojsko.

Kupmy sobie jakiś karabin

wyborcza.pl | 2016-03-29

To nie żart. Grupa gdańszczan zbiera pieniądze na wojskowy karabin maszynowy, żeby - jak mówią - utworzyć ochotniczy batalion obrony terytorialnej.

Zbierają pieniądze na karabin, bo chcą bronić Polski

www.fakt.pl | 2016-03-29

PODZIEL SIĘ Nietypowa zbiórka pieniędzy w internecie. Członkowie Pomorskiej Obrony Terytorialnej proszą o wsparcie finansowe na zakup... karabinu maszynowego. Organizatorzy akcji podkreślają, że ich celem jest stworzenie oddolnego i ochotniczego batalionu obrony terytorialnej, a broń ma zwiększyć ich szanse bojowe.

Kupmy sobie jakiś karabin

wyborcza.pl | 2016-03-29

To nie żart. Grupa gdańszczan zbiera pieniądze na wojskowy karabin maszynowy, żeby - jak mówią - utworzyć ochotniczy batalion obrony terytorialnej.

Zbierają w internecie pieniądze na... karabin. Tak członkowie Pomorskiej Obrony Terytorialnej chcą nas bronić [WIDEO]

trojmiasto.eska.pl | 2016-03-22

Członkowie Pomorskiej Obrony Terytorialnej zbierają w internecie pieniądze na zakup karabinu maszynowego. Jak tłumaczą, chcą stworzyć oddolny i ochotniczy batalion obrony terytorialnej. Karabin ma zwiększyć szanse bojowe. Na ten zaskakujący cel potrzeba ponad 15 tys. zł. Mimo tego, chętnych do wspierania inicjatywy nie brakuje.

Na Pomorzu powstanie ochotniczy batalion Obrony Narodowej? Potrzeba 16 tys. zł

wiadomosci.wp.pl | 2016-03-21

''Zbieramy na zakup broni wsparcia w postaci karabinu maszynowego PK kal. 7.62x54R. Potrzebujemy na ten cel 15 500 złotych. Mówimy o w pełni sprawnej broni palnej'' - tak rozpoczyna się jedno z ogłoszeń, informujące o zbiórce pieniędzy rozpoczętej przez pasjonatów Obrony Terytorialnej.

Chcą powołać ochotniczy batalion obrony narodowej. Zbierają na karabin maszynowy

pressmania.pl | 2016-03-20

Chcą powołać ochotniczy batalion obrony narodowej. Zbierają na karabin maszynowy

Obrona terytorialna wzmocni armię

wiadomosci.tvp.pl | 2016-03-19

35 tysięcy żołnierzy ochotników zgrupowanych w 17 brygadach - tak według zapewnień MON będzie wyglądała obrona terytorialna w Polsce już za 3 lata. Podstawą całej struktury mają być stuosobowe kompanie ulokowane w każdym powiecie. Jednak aby miłośnicy broni stali się profesjonalistami potrzebne są szkolenia. Na przykład takie, które dziś w Mińsku Mazowieckim zorganizowała Żandarmeria Wojskowa.

Zbierają na karabin maszynowy. Chcą powołać ochotniczy batalion obrony narodowej.

www.gp24.pl | 2016-03-18

"Zbieramy fundusz na zakup broni wsparcia w postaci karabinu maszynowego PK kal. 7.62x54R. Potrzebujemy na ten cel 15 500 złotych. Mówimy o w pełni sprawnej broni palnej, nie replice ASG czy broni pozbawionej cech bojowych." Takimi słowami rozpoczyna się opis zbiórki na stronie PolakPotrafi.pl

Gdańsk. Chcą powołać ochotniczy batalion obrony narodowej. Zbierają na karabin maszynowy

www.dziennikbaltycki.pl | 2016-03-18

"Zbieramy fundusz na zakup broni wsparcia w postaci karabinu maszynowego PK kal. 7.62x54R. Potrzebujemy na ten cel 15 500 złotych. Mówimy o w pełni sprawnej broni palnej, nie replice ASG czy broni pozbawionej cech bojowych." Takimi słowami rozpoczyna się opis zbiórki na stronie PolakPotrafi.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2016 20:08