Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Max Bravura

Max Bravura

Katowice, Poland

MAX BRAVURA to śląski, niezależny zespół, który powstał jako solowy projekt Macieja Wachowiaka, ale zaowocował przyjaźnią i stworzeniem zespołu charakterów i pełnoprawnych liderów w składzie z Jackiem Talagą, Radkiem Rutkowskim i Filipem Oczkowskim.

Zespół swoją energią i charyzmą sieje spustoszenie gdziekolwiek się pojawi. W maju tego roku chłopcy wydali niezależnie pierwszą EPkę How Bravura i już przygotowują się do kolejnego wydawnictwa tej jesieni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2382 PLN z 11000 PLN

35 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

21%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2016.

Pomóż Bravurze zrobić teledysk!

O projekcie


fot. Michał Zadroga

Kim są Bravurowi chłopcy?

MAX BRAVURA to śląski, niezależny zespół, który powstał jako solowy projekt Macieja Wachowiaka, ale zaowocował przyjaźnią i stworzeniem zespołu charakterów i pełnoprawnych liderów w składzie z Jackiem Talagą, Radkiem Rutkowskim i Filipem Oczkowskim.  

fot. Kasia Siewko


Od pół roku działamy bardzo dynamicznie, w maju wydaliśmy pierwszą epkę "HOW BRAVURA" i mieliśmy bardzo intensywną trasę koncertową! 
Miesiąc odpoczynku i już przygotowujemy się do nowego przedsięwzięcia. Wszystko własnym sumptem bez wsparcia dużych wytwórni.Na co zbieramy środki?

Pod koniec października planujemy wydać nowy singiel "Last dance" zapowiadający kolejną epkę i chcielibyśmy nakręcić do niego nasze pierwsze profesjonalne wideo. Pieniądze posłużą nam do sfinansowania planu zdjęciowego, tzn. do wypożyczania kamery, świateł, zaangażowania profesjonalnych aktorów, a na dalszym etapie pozwolą także sfinansować postprodukcję. 
 
"LOVE IS HIDDEN" i "LAST DANCE"

Nie chcemy, żeby to był zwykły teledysk. Wideo ma być jednym 10-minutowym utworem audiowzualnym do dwóch piosenek: "Last Dance" i "Love is Hidden".

Teksty tych utworów traktują o łatwopalnej miłości w nowoczesnym świecie, sztuce akceptacji rzeczy zarówno takich, na które mamy wpływ, jak i takich, które pozostają poza jego zasięgiem.
Od zderzenia z pustką i odrzuceniem po zaakceptowanie śmierci. 
Zainspirowane nimi wideo nawiązywać będzie do danse macabre - para kochanków flirtująca ze śmiercią. Klip ma być filmem krótkometrażowym
z muzyką zamiast dialogów. 
 
Ekipa filmowa

Za pomysł i realizację odpowiedzialni są Iwona Bielecka (reżyseria) i Mikołaj Syguda (operator), którzy pracowali już razem a nawet zostali uhonorowani Grand Prix
w konkursie Papaya Young Directors 2016 za reklamę dla portalu internetowego o2. Zwyciężyli pokonawszy ponad 1000 zgłoszeń. Tym razem chcą z nami zrobić projekt niekomercyjny. 

   
Iwona Bielecka  Mikołaj Syguda
Reżyser i autorka scenariuszy do teledysków wielu cenionych polskich artystów polskich jak m.in. Julia Marcell, Pezet, Mama Selita, Goya, Maria Sadowska, Natalia i Paulina Przybysz oraz zagranicznych Seventh Stranger, Arcane Station, Froggg.
Swój pierszy teledysk wyreżyserowała dla Julii Marcell w roku 2011. Został on nominowany w kategorii wideoklip roku do nagrody Fryderyki 2012.
Finalistka konkursów na teledyski portalu Genero.tv dla zespołów takich jak: Gang Bang (2015), Milo Greene (2014) oraz Olafur Arnalds (2013).

Operator, absolwent Poznańskiej
i Warszawskiej ASP. Ukończył kurs Art Direction w Central Saint Martins
w Londynie. Laureat Art&Fashion Festiwal
w Poznaniu, Papaya Young Directors, stypendysta Ministra Kultury i Nauki. Autor zdjęć do nagradzanych teledysków, filmów
i reklam. 
Jego prace były pokazywane na różnych festiwalach, m.in. Nowe Horyzonty (Wrocław, 2016), Krakowski Festiwal Filmowy (Kraków, 2016), KTR (Warszawa, 2016), Underwire festiwal (London, 2015), Art Video Koeln (Koeln, 2015), Proxy Act International Short Film Festival (London, 2015), Short Waves (Poznań, 2014)
i innych.

http://www.iwonabielecka.com/   https://vimeo.com/mikolajsyguda

 

Budżet i progi realizacji

Przygotowaliśmy dla Was, najrzetelniej jak to na ten moment możliwe, listę wydatków niezbędnych do stworzenia teledysku.

 Zdjęcia (operatorzy, kamery, oświetlenie planu)   4400zł
 Technika (wynajęcie planów, aktorów, koszty wysyłek, transport, podatek, koszty kampanii)  4300zł
 Stylizacja (make-up, stylizacja, fryzjer, stroje)   1100zł
 Obraz (montaż, kolor, korekcja)   1200zł

 

Jeśli dzięki Wam uda nam się uzbierać:

 100% Stworzymy pierwszy profesjonalny teledysk!
 130% Zainwestujemy w profesjonalnych aktorów
 150% Zainwestujemy w dużo lepszy sprzęt i światło!
 170% Nagramy pozostałe utwory epki dużo wcześniej niż oczekiwaliśmy!
 <200% Jeśli jakimś cudem dzięki Wam uda się nam uzbierać dwukrotność lub więcej zbieranej przez nas kwoty to wraz z teledyskiem wypuścimy kolejną epkę!!!

 

Niektore nagrody

Harmonogram

 

 

 

Dlaczego crowdfunding? 

Wszystko co do tej pory udało nam się osiągnąć finansowaliśmy sami, dzięki
ogromnej pomocy przyjaciół, którzy często za darmo angażowali się w to co robimy wierząc, że ma to sens. Tak powstała nasza pierwsza epka, tak powstało wideo dokumentujące naszą wiosenną trasę koncertową!
Z tego wszystkiego bardzo się cieszymy!

Kolejnym krokiem w naszym rozwoju jest PROFESJONALNY TELEDYSK. Ale do tego musimy zaangażować naprawdę dużą ekipę ludzi, ich czas, sprzęt i miejsce.

Zapraszamy Was do tego, abyście stworzyli ten klip razem z nami! Produkcja wideo przerasta nasze możliwości finansowe, ale głeboko wierzymy, że z Waszą pomocą i udziałem na pewno uda nam się stworzyć coś wartościowego, coś czego również Wy będziecie częścią, coś co bez Was na pewno nie będzie możliwe.
Coś co da satysfakcję zarówno nam, jak i Wam :)

Dzięki Wam i Waszemu wsparciu będziemy mogli w dalszym ciągu działać niezależnie, bez udziału wielkich wytwórni, czy ogromnych budżetów a to co powstanie będzie autonomicznym filmem do naszej muzyki, a nie tylko zwyklym teledyskiem.

 

FAQ

Jeśli macie pytania na temat powstającego teledysku to piszcie śmiało!

Pytania odnośnie managementu, koncertów, bookingu: m.angulska@gmail.com, bravurabookings@gmail.com

Pytania:

1. Kiedy będą realizowane nagrody?
Nagrody wyślemy do Ciebie w przeciągu 2 tygodni od zakończenia kampanii, pod warunkiem, że uda nam się w 100% zrealizować plan!

2. Czy w cenę nagrody wliczony jest koszt przesyłki?
Tak, wszystkie koszty przesyłki i opakowania są wliczone w nagrodę, ale tylko na terenie Polski.

3. Kiedy projekt zostanie zrealizowany?
Projekt zostanie zrealizowany w przeciągu 2 miesięcy, pod warunkiem, że uda nam się uzbierać 100% kwoty.

4. Co mam zrobić, gdy mam pytanie do Was pytanie np. o nagrody?
Pisz do nas śmiało na adres: bravurabookings@gmail.com. Postaramy się jak najszybciej udzielić sensownej odpowiedzi.

5. Gdzie można spotkać Maxa Bravurę?
Poniższe ikony przeniosą Cię do miejsc gdzie znajdziesz więcej info o nas, o naszej muzyce, a także o nadchodzących koncertach!

       

 

 

Patronat Medialny

 
     
     

Yo!

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Granie blisko ludzi. Max Bravura o nowym teledysku

katowice.wyborcza.pl | 2016-09-16

Max Bravura to zespół o którym mogliście już usłyszeć. Intensywnie koncertują na Śląsku, dobijają się do drzwi sławy. Dziś szukają fundatorów swojego nowego teledysku.

Jesteście ciekawi co można stworzyć w 82 dni?

muzykoholicy.com | 2016-09-07

Tylko dwa miesiące dzielą nas od pierwszego profesjonalnego wideo Bravurowych chłopców! Ale abyśmy mogli napisać o jego premierze potrzebna jest Wasza pomoc!

Pomóż Bravurze zrobić teledysk!

www.nowamuzyka.pl | 2016-09-07

Śląski artysta prosi o wsparcie w realizacji klipu. Sprawdźcie i pomóżcie! Max Bravura to niezależna grupa, która powstała jako solowy projekt Macieja Wachowiaka, ale zaowocowała przyjaźnią i stworzeniem zespołu charakterów oraz pełnoprawnych liderów w składzie z Jackiem Talagą, Radkiem Rutkowskim i Filipem Oczkowskim.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2016 22:10