Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Brave Kids

Brave Kids

Wrocław,Warszawa,Wałbrzych,Przemyśl,Oborniki Śląskie

Brave Kids to spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata, reprezentujących odmienne kultury i tradycje, a także doświadczenia życiowe, często smutne i bolesne. Na tegoroczną 7.edycję zaprosiliśmy 144 dziecięcych artystów z 20 krajów, 5 kontynentów. Dzieci wspólnie tworzą spektakle mieniące się kulturami reprezentowanymi przez wszystkich uczestników. Głównym organizatorem BK jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Patronat honorowy: UNESCO, Rzecznik Praw Dziecka, MSZ.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

333 PLN z 8000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.06.2014.

Brave Kids w Warszawie- zaprośmy dzieci z Ugandy

O projekcie

 Shakira, Esther i Felek, Brave Kids Warszawa 2014Shakira i Felek, Brave Kids Warszawa 2013Esther i AntekInka i Sharriff, Brave Kids Warszawa 2013

Zdjęcia z Brave Kids Warszawa 2013: spacer z rodziną goszczącą w Łazienkach.

Brave Kids www.bravekids.eu to spotkanie artystycznych grup dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym z całego świata. W tym roku, na przełomie czerwca i lipca (20.06-4.07), zaprosiliśmy do Warszawy dzieciaki z Gruzji, Ormian z Górskiego Karabachu, warszawskiej Pragi i Ugandy. Pomóż nam kupić bilety lotnicze dla młodych artystów z Ugandy!

NA CO ZBIERAMY

Pragniemy zaprosić do Warszawy dziecięcą grupę z Ugandy AMEDAS - African Melodies and Dancing Stars. Jest to grupa osieroconych dzieci pozostająca pod opieką organizacji charytatywnej CCALP (Centrum Ochrony Praw Dziecka i Wspierania Rozwoju / Center for Children Adocasy and Live Planing), która została założona w wiosce Nansana, w Centralnej Ugandzie w 1999r przez wolontariuszy, którzy zaopiekowali się czwórką osieroconych i pozostawionych bez opieki dzieci. W Ugandzie jest ponad 5 milionów sierot, zarówno w wyniku AIDS jak i wojen plemiennych.  Obecnie Centrum opiekuje się ponad 800 dziećmi, zapewniając im schronienie, wyżywienie, opiekę zdrowotną, edukację. Organizują również zajęcia pozwalające przezwyciężać traumę młodych ludzi po stracie rodziców. Centrum wspiera też w artystycznym rozwoju muzyczno-taneczną grupę African Melodies and Dancing Stars.

 

Oto członkowie grupy, którzy przyjadą na Brave Kids: Amanyire, Jane Bridget, Joan, Shaluwah, Evelyn, Isaac Trevor.

ZOBACZ FRAGMENT FILMU, KTÓRY SAMI NAGRALI:

Do Warszawy pragniemy zaprosić sześcioro dzieci z grupy AMEDAS, w wieku 13 - 17 lat.
Jeden bilet lotniczy kosztuje 4000 zł. 
Nie mamy wystarczających środków. Gorąco liczymy na Wasze wsparcie!
Jeżeli uzbieramy więcej pieniędzy, które są konieczne na zakup dwóch biletów wówczas będziemy mogli zakupić zdrowe przekąski dla dzieci podczas warszatów (owoce, soki) lub zorganizować dzieciom wspólny atrakcyjny piknik w Warszawie, na który i Was zapraszamy! 

LICZYMY NA WAS!
dzięki Waszemu wsparciu NAJPIĘKNIEJSZY PROJEKT ŚWIATA może się rozwijać!

MISJA BRAVE KIDS

 

Misją Brave Kids jest spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata. JUŻ PO RAZ PIĄTY W POLSCE, DRUGI RAZ W WARSZAWIE , będziemy prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dla dzieci z państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i wyzwolenie z niszczących ograniczeń. Podczas programu Brave Kids pragniemy również pokazać różnorodność kultury światowej, a przez to promować postawę zrozumienia i otwartości względem drugiego człowieka.
W tym roku w Brave Kids wezmą udział cztery miasta: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Puszczykowo. Lokalne rodziny - wolontariusze - ugoszczą w swoich domach, dając opiekę, schronienie i dużo rodzinnego ciepła, 120 dzieci z Zimbabwe, Grenlandii, Indii, Nepalu, Iranu, Rumunii, Rosji, Indonezji, Ghany, Gruzji, Górskiego Karanachu, Portugalii, Izraela, Syberii, Ugandy i Polski. 

POZNAJ HISTORIĘ BRAVE KIDS:

BRAVE KIDS FINAŁ, fot. Joanna Stoga

CO ZOBACZYMY W WARSZAWIE

W Warszawie, od 23.06 do 3.07, zorganizujemy warsztaty artystyczne dla grupy 24 dzieci z Ugandy, Gruzji, Górskiego Karabachu i warszawskiej Pragi. Podczas wspólnej pracy dzieci wymienią się swoimi umiejętnościami, tradycją, kulturą, a także przygotują wspólny spektakl, który zaprezentują publiczności 3 lipca w muszli koncertowej w Parku Skaryszewskim. Następnie pojadą do Krośnic na Dolny Śląsk gdzie spotkają się z grupami z innych miast (w sumie 120 dzieci) i razem odbędą kolejny etap warsztatów (4-11.07) i przygotują wspólny pokaz, który zaprezentują 11 lipca podczas otwarcia Brave Festival.

W Warszawie grupy dziecięce pokażą:
- indywidualne spektakle każdej z grup, CPK Praga Południe, ul.Podskarbińska 2, 24 czerwca, o godz. 18.30
- spektakl półfinałowy w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim, 3 lipca, o godz. 18.30
Wstęp wolny - zapraszamy!
Poza tym odważne dzieciaki odwiedzą z pokazem dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka.

Dzieci z African Melodies wykonają tańce różnych plemion Ugandy m. in. weselny taniec Larakaraka północnego plemienia Acholi, taniec Ding Ding, który z reguły tańczą młode dziewczyny, aby wzbudzić zainteresowanie chłopców, czy Bwola - zwykle wykonany przez osoby starsze, ruszające się razem w kręgach. Taki taniec może trwać ponad kilka godzin i
służy do dyskusji i rozmów, zastępując zwykłe spotkanie.

MEDIA O NAS

zarówno po ubiegłorocznej edycji Brave Kids 2013 - czwartej w polsce, pierwszej w Warszawie oraz zapowiedzi Brave Kids 2014.

więcej...

Organizatorami Brave Kids w Warszawie jest warszawska Fundacja Świat na Wyciagnięcie Ręki w partnerstwie z wrocławskim Stowarzyszeniem Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

           

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania - prosimy o kontakt:

justyna@bravefestival.pl, tel. 606 605 665
fundacja@swiaty.org.pl
Brave Kids/Brave Festival/Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozłabiuro@bravefestival.pl, tel.509 058 204

 

Patronat honorowy: 

 

 

.POkaz finałowy Brave Kids 2013

Zdjęcia z Brave Kids Warszawa 2013: Młodzi artyści i publicznność podczas występu pófinałowego w muszli koncertowej w Parku Skaryszewskim oraz pokaz finałowy Brave Kids we Wrocławiu.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.06.2014 12:12