Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Brave Festival

Brave Festival

Wrocław

Interdyscyplinarny festiwal o międzynarodowym charakterze "Brave Festival - Przeciw wypędzeniom z kultury” to wydarzenie organizowane cyklicznie od 2005 we Wrocławiu oraz innych miejscowościach Dolnego Śląska. Jego przesłaniem i głównym celem jest prezentacja oraz wsparcie niematerialnego dziedzictwa tradycji artystycznych z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które pomimo swego unikatowego charakteru oraz wysokiej wartości artystycznej pozostają wciąż mało znane szerokiej publiczności bądź zagrożone są marginalizacją lub wręcz wyginięciem. Sztuka, tradycje, obrzędy oraz rytuały tworzące bogatą spuściznę i różnorodną tożsamość kulturową społeczności z całego świata przedstawiane są za pomocą szerokiego spektrum form artystycznych ujętych w atrakcyjną propozycję programową, która co roku gromadzi coraz liczniejszą publiczność.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1206 PLN z 15000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.01.2014.

Wyjątkowi artyści na Brave Festival

O projekcie

Od dziesięciu lat Brave Festival zaprasza wyjątkowych ludzi z całego świata, by zaprezentowali swoje niezwykłe tradycje artystyczne i pozwolili nam zobaczyć i doświadczyć tego, czego być może inaczej nie mielibyśmy szansy poznać. Co roku w lipcu Wrocław staje się sceną dla niezwykłych spektakli, koncertów, rytuałów, ceremonii i spotkań z fascynującymi kulturami całego globu, którym towarzyszą projekcje filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne i szereg otwartych dla wszystkich wydarzeń w przestrzeni miejskiej. 

Zobacz filmy z poprzednich edycji Brave Festival!

Brave Festival 2013 "Zaginiony Rytm"

Brave Festival 2012 "Wtajemniczenia kobiet"

Tegoroczna 10. edycja Brave Festival zatytułowana została „Święte ciało”, a jej program skupiony będzie wokół teatru, tańca i rytuału wyrastających z tych tradycji artystycznych, w których ciało, ukazane w sposób dosłowny lub symbolicznie nawiązujące do sfery ducha,  funkcjonuje jako motyw przewodni. Swoje spektakle i choreografie podczas festiwalu zaprezentują między innymi Rama Vaidyanathan, mistrzyni klasycznego tańca hinduskiego, Melanie Lomoff francuska tancerka współczesna z baletowym wykształceniem oraz Koffi Kôkô, kapłan vodoo i czołowy przedstawiciel współczesnego tańca afrykańskiego. 

Ponieważ celem Brave Festival jest promowanie ludzi odważnych, którzy poprzez sztukę prezentują bezkompromisowo to, kim są oraz swoje wartości, naszym wielkim marzeniem jest, by grono tegorocznych artystów powiększyło się o wyjątkowych aktorów Teatru 21.   

 

Teatr 21, którego członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły „Dać Szansę”, osoby z zespołem Downa i autyzmem,  zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Okazało się, że zarówno reżyserkę jak i grupę aktorów, interesuje systematyczna oraz intensywna praca teatralna, dlatego też postanowili wspólnie powołać do życia Teatr 21 – miejsce  twórczych poszukiwań i spotkań towarzyskich, bezpieczną przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania ze sobą i widzem.

Początkowo grupa pracowała nad nietypowymi szkolnymi przedstawieniami jasełkowymi pt. „Wiadomość nie z tej ziemi”, „Czekamy, czekamy…”, a z czasem zaczęła realizować spektakle autorskie: „Orfeusz + Eurydyka = WNM” (2005), będący przekształconą historią miłosną mitycznych kochanków, „Lot nad Panamą” (2006) na podstawie bajki Janoscha „Ach, jaka cudowna jest Panama”, „Alicja” (2008) powstała z inspiracji „Alicją w Krainie Czarów” oraz osobą jednej z aktorek – autystki, Marty Stańczyk; potem zrealizowano happening „Miasto, Manifest” (2009), który krytycznie odnosił się do (nie)obecności osób niepełnosprawnych w przestrzeni miasta. Kolejnym spektaklem był „Portret” (2010) – niecodzienna podróż do środka głowy. 2013 był wyjątkowym okresem dla zespołu – Teatr 21 zaprezentował dwie premiery: we wrześniu monodram „Śmiertelnie trudna gra”, a w grudniu „Statek miłości. Odcinek 1”, który chcemy zaprezentować na Brave Festival.

Chcemy, by aktorzy Teatru 21 spotkali się w tym roku z widzami Brave Festival! A Ty możesz sprawić, że będzie to możliwe! Pomóż nam sprowadzić ich w lipcu do Wrocławia!

Zebrane pieniądze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych ze sprowadzeniem grupy do Wrocławia, z ich pobytem tutaj i z techniczną obsługą ich spektaklu pt. „Statek miłości”. 

 

Media o Twoim projekcie:

Brave Festival potrzebuje wsparcia

www.radioram.pl | 2014-05-19

Organizatorzy Brave Festival – Przeciwko Wypędzeniom z Kultury rozpoczęli internetową zbiórkę pieniędzy, dzięki której podczas tegorocznej imprezy we Wrocławiu może wystąpić Teatr 21.

POKAŻ, ŻE ODWAŻNY POLAK POTRAFI!

www.focus.pl | 2014-05-15

Od 10 lat Brave Festival promuje ludzi odważnych, bezkompromisowych, nietuzinkowych. W tym roku do grona artystów może dołączyć Teatr 21, bliski filozofii festiwalu.

Pokaż, że odważny Polak potrafi

www.prw.pl | 2014-05-14

Chcesz zobaczyć Teatr 21 na tegorocznym Brave Festival? Mamy 38 dni, aby zebrać 15 000 zł. To pozwoli aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji.

Wrocław. Chcesz zobaczyć Teatr 21 na Brave Festival?

www.e-teatr.pl | 2014-05-14

Organizatorzy festiwalu mają 38 dni, aby zebrać 15 000 zł. To pozwoli aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji. Wesprzyj projekt i odbierz swoją nagrodę.

Zbieramy na przyjazd niezwykłej trupy teatralnej

m.wroclaw.gazeta.pl | 2014-05-14

15 tys. zł pozwoli warszawskim aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji podczas Brave Festivalu

Pokaż, że odważny Polak potrafi

www.radioram.pl | 2014-05-14

Chcesz zobaczyć Teatr 21 na tegorocznym Brave Festival? Mamy 38 dni, aby zebrać 15 000 zł. To pozwoli aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji.

Pokaż, że odważny Polak potrafi

www.dziennikteatralny.pl | 2014-05-14

Crowdfunding dla teatrów Brave Festival Chcesz zobaczyć Teatr 21 na tegorocznym Brave Festival? Mamy 38 dni, aby zebrać 15 000 zł. To pozwoli aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji.

Niezwykły teatr z aktorami z zespołem Downa może wystąpić we Wrocławiu, ale brakuje pieniędzy

www.tuwroclaw.com | 2014-05-13

Chcesz zobaczyć Teatr 21 na tegorocznym Brave Festival we Wrocławiu? Jest 38 dni, aby zebrać 15 tysięcy złotych. To pozwoli aktorom z zespołem Downa i autyzmem wystąpić na jednej scenie obok artystów z Beninu, Indii czy Turcji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.01.2014 12:12