Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Boski Fest

Boski Fest

Bydgoszcz

Boski Fest to inicjatywa, która powstała 9 lata temu w głowach trójki przyjaciół. Na początku były to po prostu Boskie Urodziny - czyli nasza impreza urodzinowa w nieco większej wersji. Od 6 lat z powodu wzrostu zainteresowania i natłoku pomysłów zmieniliśmy ich formułę i nazwę na Boski Fest. Dziś nad festiwalem przez cały rok pracuje 9 osób, a wszystkich pomagających nie jesteśmy w stanie zliczyć :) Dodatkowo, zapraszamy artystów, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy, a oprócz muzyki oferujemy również ekologiczne warsztaty DIY czy panel dyskusyjny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

33265 PLN z 25000 PLN

296 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2019.

Boski Fest 2019

O projekcie

 

 

Nasza trwająca już 9 lat przygoda, opowiada historię trzech przyjaciół z liceum, którzy ze swojej imprezy urodzinowej, która rozrastała się z roku na rok, postanowili zrobić festiwal. I tak Boskie Urodziny przybrały nazwę Boski Fest, aby z imprezy dla kilkudziesięciu znajomych stać się 4 dniowym festiwalem z trzema scenami muzycznymi, wypełnionym warsztatami i panelami dyskusyjnymi. Nieoficjalna wersja jest taka, że Bubciu znany również jako Kuba Boski postanowił zorganizować festiwal, żeby zespół z którym gra, mógł w końcu na jakimś zagrać.

 

Rozwój festiwalu niósł ze sobą nie tylko kolejne atrakcje, ale również kolejnych ludzi zaangażowanych w jego organizację i pomoc przy jego powstawaniu. Zaowocowało to założeniem Fundacji BRWI (Bydgoski Realizator Wyczesanych Idei), której skład odpowiedzialny jest nie tylko za organizację Boskiego, ale również inne projekty i wydarzenia społeczno kulturalne odbywające się w Bydgoszczy czy w Poznaniu.

 

 

Jesteśmy nie tylko grupą ludzi którzy robią razem festiwal, ale też dobrymi przyjaciółmi, którzy znają się jeszcze z czasów liceum czy studiów. Poza wolontariuszami z Polski i z zagranicy, dużą część Boskiej Załogi tworzą także nasi dobrzy znajomi i przyjaciele, którzy co roku wspierają nas zarówno obecnością na Boskim, ale też pomagając w przygotowaniach do festiwalu wpadając do nas po pracy lub w weekend żeby wbić kilka gwoździ lub pomalować kilka palet. Wiele z tych osób to także wolontariusze, lub uczestnicy poprzednich edycji, którzy wpadli do nas, skumali tą atmosferę i postanowili zostać jej częścią.

 

 

 

 

 

Boski Fest jest dla nas nie tyle festiwalem co spotkaniem. Spotkaniem w gronie ludzi, wśród których czujemy się dobrze i możemy fajnie spędzić czas na wspólnej zabawie, rozmowie czy po prostu byciu w swoim towarzystwie. To właśnie ten urodzinowy klimat, od którego wszystko się zaczęło, sprawia, że Boski jest właśnie tak wyjątkowym wydarzeniem, nie tylko dla nas, ale też wielu osób, dla których przyjazd tutaj stał się stałym punktem ich wakacyjnych planów.

 

 

Jednym z najważniejszych założeń naszego festiwalu jest angażowanie ludzi do wspólnego działania. Wielu z naszych znajomych miało okazję wystąpić już na Boskim grając na którejś ze scen, prowadząc warsztaty, opowiadając nam swoją historię na panelu dyskusyjnym lub pomagając nam w ogarnianiu Boskiego jako wolontariusz. Od początku bardzo zależy nam na tworzeniu przestrzeni, w której każdy może podzielić się swoimi pasjami czy przemyśleniami z innymi ludźmi, również ciekawymi świata, otwartymi na nowe znajomości i doświadczenia.

 

 

Praktycznie cała infrastruktura festiwalowa powstaje w duchu DiY, a zdecydowana jej większość powstaje przy użyciu materiałów z recyklingu, które po festiwalu zwykle trafiają z powrotem do sortowni lub są demontowane i wykorzystywane na kolejnych edycjach.

Dbanie o środowisko jest jednym z naszych priorytetów, dlatego z każdym rokiem staramy się być jeszcze bardziej eko. Poza wprowadzeniem wielorazowych kubków, które po festiwalu można nawet zabrać do domu, postanowiliśmy w pełni zrezygnować z plastikowych jednorazówek, a wszystkie prysznice zaopatrzone będą w ekologiczne mydła i szampony.

 

Odłącz się z nami! Praktycznie przez cały rok zewsząd zasypywani jesteśmy kolejnymi wiadomościami ze świata. Na Boskim raczej staramy się stronić od tematów związanych z polityką czy religią, a fakt, że złapanie zasięgu momentami graniczy z cudem nie może być dziełem przypadku i jest idealną okazją na odsapnięcie i oczyszczenie głowy, żebyśmy w pełni mogli być obecni tu i teraz.

 

 

Mając w zamyśle rodzinny klimat wydarzenia nie zapominamy o nikim. W trakcie festiwalu odbędzie się wiele aktywności zarówno dla dzieci jak i seniorów, którym jak co roku oferujemy również wolny wstęp na całe wydarzenie, więcej info poniżej.

 

 

Już szósty raz zbieramy fundusze na organizację Boskiego przy współpracy z serwisem Polak Potrafi, a wszystkie pieniądze które otrzymujemy w ramach dofinansowania z Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz te uzbierane w ramach crowdfundingu w całości przeznaczane są na organizację Boskiego i nikt z nas nie zarabia na tym ani złotówki. Cała inicjatywa Boskiego jest w pełni non profit, organizowana przez nas wyłącznie dla zajawki, bo jaramy się robieniem fajnych rzeczy z fajnymi ludźmi dla fajnych ludzi. Proste. Nie mając żadnego parcia na zarabianie oraz chcąc utrzymać kameralny klimat, który tak bardzo nam pasuje, ustaliliśmy limit uczestników na 1000 osób.

 

 

W zeszłym roku postanowiliśmy odejść od formuły Dajesz ile czujesz, gdzie wejściówki można było zgarnąć od 1zł, i zapytaliśmy was na Facebook’u na ile Wy wyceniacie nasz festiwal. Zdecydowana większość opowiedziała się za opcją, którą przyjęliśmy w zeszłym roku i przy której zostajemy. Pierwsze 800 wpłat na kwotę 60zł lub więcej, nagrodzimy wejściem na festiwal. Po zakończeniu projektu, wlotka na Boski będzie dostępna tylko i wyłącznie na bramce za 100zł. Dzieci poniżej 10 roku życia i seniorzy po 60 mają wstęp na festiwal za darmo :)

 

 

TYLKO wsparcie projektu za MINIMUM 60zł, zapewni Ci wejście na Boski Fest 2019. 

 

 

Pieniądze z Urzędu Miasta oraz te uzbierane przez Polak Potrafi przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych budową infrastruktury, tj zakupienie niezbędnych materiałów, opłacenie domków oraz wyżywienie dla wolontariuszy, a także zakwaterowaniem oraz opłaceniem artystów, panelistów i warsztatowców. Do tego dochodzą koszty administracyjno organizacyjne związane z wynajęciem terenu, opłaceniem ochrony, punktu medycznego, zapewnienie ubezpieczenia dla wolontariuszy, wynajęcie podestu scenicznego i nagłośnienia, oraz masa innych pomniejszych wydatków.

 

 

Chcąc być w pełni transparentni, co jakiś czas przygotowujemy dla was raporty i sprawozdania finansowe przedstawiając wam na co przeznaczone były pieniądze, które nam powierzyliście.

 

Dlaczego potrzebujemy więcej pieniędzy? Przez ostatnie kilka lat zawsze staraliśmy się spełnić wszystkie wymogi, żeby każdy na Boskim mógł się czuć bezpiecznie, niekiedy robiąc rzeczy również i po kosztach. Na ten moment jesteśmy zadowoleni z ilości atrakcji, które odbywają się na Boskim, więc teraz chcielibyśmy skupić się na rzeczach, którym poświęcaliśmy nieco mniej uwagi, a również są niezwykle istotne.

 

Z uwagi na rosnącą liczbę uczestników, naszym obowiązkiem jest zadbanie o ich bezpieczeństwo oraz komfort w postaci zatrudnienia dodatkowej ochrony i służby medycznej oraz zwiększenie ilości sanitariatów na terenie festiwalu.

 

 

Więcej ludzi to także więcej pomysłów na to jak uprzyjemnić wam czas spędzony na Boskim. W tym roku powstaną dodatkowe miejsca do chillowania, strefa dla dzieci oraz pojawią się nowe atrakcje jak np. występ grupy teatralnej, domówka w jednym z domków, wystawy czy instalacje.

 

 

Więcej pomysłów to także więcej pracy, dlatego postanowiliśmy nie tylko zaprosić do współpracy więcej wolontariuszy, ale także wydłużyć okres przygotowań o dodatkowe dni co wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z wyżywieniem oraz zakwaterowaniem. Planujemy także zainwestować w porządne ubezpieczenie dla wszystkich osób pomagających w trakcie przygotowań jak i podczas samego festiwalu.

Klimat Boskiego to przede wszystkim wbity chill i idealna przestrzeń do ucieczki od miejskiego zgiełku oraz relaksu nad rzeką w otoczeniu przyrody i wspaniałych ludzi. Mając jednak na uwadzę to, że dla niektórych odpoczynek wcale nie musi oznaczać byczenia się na plaży, jak co roku czeka na was masa wspaniałych atrakcji zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

 

 

Wiadomo, że jak festiwal to i muzyka. Bałkańska potupajka, kameralny koncert jazzowy, techno na plaży czy bassowy masaż pod soundsystemem. Trzy sceny, które będą grać dla was w ciągu dnia oraz w nocy, na których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Od lokalnych grajków, zaprzyjaźnionych muzyków do artystów z zagranicy. Nie bierzemy jeńców!

 

 

Ale jak to zwykliśmy mawiać, nie samym melanżem żyje człowiek, więc dla tych, którzy poszukują aktywnego wypoczynku, również mamy coś w zanadrzu. W ciągu dnia odbywać się będą liczne warsztaty, na których będziecie mogli nauczyć się wielu nowych rzeczy jak gra na instrumentach, rękodzielnictwo, kuglarstwo czy sporty.

 

 

Niektóre zajęcia poprzedzone są wykładem lub prezentacją, które odbywają się na naszym panelu dyskusyjnym, który jak co roku będzie gościć wielu ciekawych ludzi, którzy wpadną podzielić się z wami swoimi historiami i zajawkami. Podróże, permakultura, ekologia, innowacje, nauka i masa innych cieka tematów, o których będziecie mogli nie tylko posłuchać, ale też porozmawiać podczas otwartych dyskusji.

 

 

W trakcie festiwalu odbywać się będą też przeróżne happeningi takie jak ceremonia otwarcia festiwalu, fire show, występy teatralne, graffiti jam, konkursy czy opowiadania i zabawy dla dzieci i nie tylko.

 

 

 

Ekwenia Self Help Group:

 

Zestaw I

 

Zestaw II

Zestaw III

 

 

Freckle Handpoke

 

 

Konfekcja Leśna

 

 

 

 

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz

 

e-mail: kontakt@boskifest.pl 

Stronka: www.boskifest.pl

Fejs: Fanpage na FB

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2019 22:10