Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Boski Fest

Boski Fest

Bydgoszcz

Boski Fest to inicjatywa, która powstała 9 lata temu w głowach trójki przyjaciół. Na początku były to po prostu Boskie Urodziny - czyli nasza impreza urodzinowa w nieco większej wersji. Od 6 lat z powodu wzrostu zainteresowania i natłoku pomysłów zmieniliśmy ich formułę i nazwę na Boski Fest. Dziś nad festiwalem przez cały rok pracuje 9 osób, a wszystkich pomagających nie jesteśmy w stanie zliczyć :) Dodatkowo, zapraszamy artystów, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy, a oprócz muzyki oferujemy również ekologiczne warsztaty DIY czy panel dyskusyjny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23957 PLN z 15000 PLN

266 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

159%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2018.

Boski Fest 2018

O projekcie

 

 

 

 

 

W tym roku postanowiliśmy zmodyfikować naszą zasadę "Dajesz ile czujesz". Z jakiego powodu? W zeszłym roku było nas już bardzo dużo, a zależy nam na utrzymaniu unikatowej, rodzinnej atmosfery naszego festiwalu. Dlatego nie chcemy byś już więksi. Zapytaliśmy WAS ile powinno kosztować wejście na 4 dni Boskiego. Zdecydowana większość opowiedziała się za opcją 100zł lub wyższą, co niezwykle nas zaskoczyło i ucieszyło, zwłaszcza, że do tej pory wlotkę na festiwal można było dostać już od symbolicznej złotówki.

 

Chcielibyśmy jednak spotkać się po środku, dlatego też postanowiliśmy, że podczas trwania naszego projektu, 800 wlot na cały Fest będziecie mogli zdobyć za wpłaty od 60zł. Po zakończeniu naszej kampanii crowdfundingowej wejściówki będą już tylko na bramce za ustaloną przez was kwotę 100zł do wyczerpania puli 1000 miejsc.

Jak co roku wstęp dla dzieci poniżej 10 roku życia oraz dla seniorów 60+ jest darmowy :)

Widzimy się w Bydgoszczy 5-8.07.2018 w ośrodku "Na Szlaku Brdy"!  

 

 

 

 

 

Wszystko zaczęło się od trójki przyjaciół z liceum, którzy postanowili zorganizować swoją imprezę urodzinową dla znajomych. Co roku pojawiały się nie tylko nowe osoby, które kumają nasz Boski klimat i chcą go z nami współtworzyć, ale także i nowe pomysły na rozwój wydarzenia. A wszystko to, aby finalnie stać się 4 dniowym festiwalem, na którym w zeszłym roku odwiedziło nas już prawie 1000 osób z całej Polski i nie tylko!

Wraz z rozrostem festiwalu, rozrastała się też nasza Boska Załoga o kolejne osoby odpowiedzialne za jego organizację - panel dyskusyjny, warsztaty czy w końcu wolontariat i zagraniczny workcamp. Z każdą kolejną edycją festiwal ewoluuje, a my wraz z nim.

Podczas gdy uczestnicy uczą się tworzenia animacji poklatkowych czy grania na bębnach, my uczymy się jak planować wszystko pod kątem logistycznym, zarządzać ludźmi czy prowadzić negocjacje co przekłada się na jeden bardzo duży warsztat dla nas samych - jak zorganizować festiwal.

 

 

 

Praktycznie wszystko począwszy od budowania infrastruktury festiwalowej, przez papierologię, aż do obstawiania baru i punktów gastronomicznych, robimy i ogarniamy sami.

Podstawowym założeniem całego przedsięwzięcia jest robienie tego non-profit, a naszymi sponsorami są wszyscy, którzy wspierają naszą ideę nie tylko swoją pracą, voucherami czy kupując wejściówki, ale przede wszystkim współtworząc ten klimat razem z nami.

Nasza działalność od samego początku była naszą pasją i zajawką, którą mimowolnie zaraziliśmy innych i która była idealnym ujściem dla niewyczerpanych pokładów naszej kreatywności. To w końcu zaowocowało założeniem Fundacji BRWI (Bydgoski Realizator Wyczesanych Idei) pod szyldem której wspólnie działamy nie tylko w związku z Boskim, ale podejmujemy również tematy innych inicjatyw społecznych w naszym mieście - Bydgoszczy.

 

 

 

W tym roku będzie to już 8 odsłona Boskiego Festu - 4 dni przepełnione rzeczami, które sami lubimy, które sprawiają nam radość i którymi chcemy się z wami podzielić.

Warsztaty, bo lubimy się rozwijać, łapać nowe pasje, ale też właśnie się nimi dzielić i traktować życie jako ciągłą naukę, żeby nigdy nie stać w miejscu.

Panele dyskusyjne, ponieważ świat pełen jest ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia, a nie zamykamy się w żadnych ramach jeśli chodzi o poszerzanie naszych horyzontów na wszelakie tematy, które mogą zasadzić ziarno w naszych głowach, dać możliwość spojrzenia na coś z innej strony i skłonić do przemyśleń.

Po owocnych dniach pełnych dyskusji, warsztatów i odpoczynku przychodzi czas na noc, którą wypełniamy oczywiście muzyką. Muzyką, która porusza nie tylko ciało, ale niekiedy i serce, a każdy znajdzie coś dla siebie na jednej z trzech scen rozmieszczonych na terenie festiwalu.

 

 

 

Boski tworzymy my wszyscy i dlatego też wszystkim dajemy przestrzeń do dołożenia swojej cegiełki w budowę festiwalu od środka, bo wolontariuszem, panelistą, warsztatowcem czy muzykiem może być każdy. Zapraszamy nie tylko profesjonalistów, ale także przyjaciół i członków rodziny, żeby każdy kto zechce miał możliwość podzielenia się tym co dla niego ważne i co sprawia mu przyjemność. Bo szczęściem trzeba się dzielić, a jest ono bardzo zaraźliwe :)

Festiwal organizujemy społecznie, co oznacza, że robimy to przede wszystkim dla ludzi i nie zarabiamy na tym ani grosza. Każdy z nas ma swoje obowiązki - pracę czy studia, a organizacja festiwalu jest dla nas drugim etatem, z którego wypłatę odbieramy w niezapomnianych wspomnieniach, nowych przyjaźniach i przede wszystkim uśmiechach na twarzach ludzi, którzy bawią się wraz z nami. Wszystkie uzbierane pieniądze przeznaczamy na organizację festiwalu, a co za tym idzie wyżywienie i zakwaterowanie dla artystów, prelegentów, warsztatowców i wolontariuszy, opłaty związane z wynajęciem terentu, nagłośnienia czy niezbędnego sprzętu.

 

 

 

W tym roku poza zmianą koncepcji naszego projektu, planujemy skupić się bardzo mocno na dopracowywaniu tego co już mamy, ponieważ uważamy, że obecna forma, którą w zeszłym roku przyjął festiwal jest tym do czego dążyliśmy i co chcemy w tym roku ulepszać. 

 

Poza kwestiami tak oczywistymi, jak dalszy rozwój scen muzycznych, przestrzeni warsztatowych oraz panelowych, oprawy wizualnej czy dekoracji, chcielibyśmy mocniej zaanagażować was samych w organizację tego wydarzenia.

 

Tu pojawia się znowu hasło "A Ty, co dajesz?". Jakiś czas temu poprosiliśmy was, żebyście to Wy ustalili, ile jest warta wlota na tegoroczną edycję Boskiego, ustalając (miażdżącą przewagą) 100zł za cztery dni Festu, co było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem, zwłaszcza, że robiliście to nie wiedząc jeszcze co przygotowaliśmy dla was w tym roku. Dlatego też postanowiliśmy ustawić dać Wam możliwość zdobycia wloty za 60zł, zaś zasugerowana przez was stówka będzie kwotą wsparcia zbieraną na bramce.

 

 

!!!UWAGA!!!

 

TYLKO ustalenie kwoty wsparcia za wybraną nagrodę na MINIMUM  60zł, zapewni Ci wejście na Boski Fest 2018.

 

 !!!UWAGA!!!

 

Wszystko to jest dla nas drogą, do dawno już obranego przez nas celu. Stworzenia przestrzeni, gdzie hasło "To MY wszyscy" tworzymy to wydarzenie, nie będzie tylko górnolotnym hasłem, ale najszczerszą prawdą. Miejscem, gdzie każdy będzie miał możliwość dania czegoś od siebie i faktycznego zasadzenia oraz pielęgnowania naszej idei.

 

Planujemy również zwiększyć ilość punktów gastronomicznych, ograniczyć ilość zużytego plastiku do absolutnego minimum, zastępując go rzeczami naturalnymi oraz wielorazowego użytku.

 

 

 

 

Co roku staramy się urozmaicać plany dnia ciekawymi warsztatami, dając tym samym możliwość, żeby każdy kto chce mógł podzielić się czymś “swoim” z innymi ludźmi głodnymi nowych wyzwań i otwartych na niecodzienne zajawki. Często są to rzeczy, które nie tylko bawią, ale i przydają się w życiu codziennym jak np joga, tworzenie własnych ekologicznych kosmetyków, tynkowanie gliną czy tworzenia animacji poklatkowych.

 

 

 

 

 

Doskonałym uzupełnieniem aktywnego dnia spędzonego na wszelakich warsztatach jest Boski Panel, który jest naszą festiwalową platformą na wymianę wiedzy, podzielenie się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami czy ideami. Zaproszeni goście mogą nie tylko opowiedzieć szerszej publice o naprawdę ciekawych rzeczach, ale też podjąć z nimi dyskusję.

Dzięki niesamowitym ludziom, którzy przyjęli nasze zaproszenie mogliśmy do tej pory posłuchać np o naturalnym budownictwie, rozwoju kultury reggae w Polsce w latach 80 lub organizacji dancingów międzypokoleniowych, czyli domówek z udziałem seniorów czy podróżach dookoła świata na wózkach inwalidzkich.

 

 

 

 

Na fali poprzedniej edycji zostajemy przy formie obranej w zeszłym roku, gdzie stworzymy dla was trzy odrębne atmosfery koncertowe: Boska Scena będzie idealnym miejscem na rozkręcenie się w najróżniejszych rytmach od reggae aż do bałkańskiej muzyki folkowej. Druga - mała NieBoska Scena będzie prawdziwą ucztą dla amatorów niskich częstotliwości w klimacie dub, dubstep oraz drum and bass. Trzecia Scena Plażowa ustawiona nad rzeką, będzie idealną odskocznią dla ludzi szukających nieco subtelniejszych dźwięków elektronicznych czy muzyki na żywo, chociaż i tam nie zabraknie niekiedy szybszego przebierania kończynami :)

 

 

 

Boski Fest już po raz piąty jest wspierany przez Urząd Miasta Bydgoszczy poprzez dotację w wysokości 35 000 zł. Dzięki tej kwocie możemy opłacić artystów, wynająć teren, nagłośnienie czy pokryć część kosztów związanych z administracją. Jednak wydatków jest o wiele więcej.

Pieniądze z projektu na Polak Potrafi przeznaczymy na opłacenie ochrony, ratowników medycznych, budowę infrastruktury muzycznej oraz festiwalowej, wyżywienie dla występujących oraz wolontariuszy, ale też np. stałe atrakcje i dekoracje festiwalowe. Nie zapominamy również o przygotowaniu dla Was nowych warsztatów i zapewnieniu ciekawych gości na panelu dyskusyjnym.

Podobnie jak w latach poprzednich, celem naszego projektu jest uzbieranie 15 000 zł, a kwota ta pozwoli nam zrealizować i dopiąć wyżej wymienione cele.

 

Boski Fest od zawsze robimy na fest, czyli najlepiej jak umiemy. Wy przyjeżdżając tutaj, poświęcając swój czas na wspólną zabawę i tworzenie tej atmosfery razem z nami dajecie nam siłę i motywację do robienia tego co robimy, żebyśmy robili to jeszcze lepiej i Boski z roku na rok stawał się jeszcze bardziej fest niż w poprzednim, bo z roku na rok co raz większe grono ludzi, którzy niegdyś przyjechało na festiwal, dziś działa i pomaga nam przy jego ogarnianiu.

 

Dlaczego ponownie zdecydowaliśmy się na crowdfunding? Powód jest prosty. Współpraca z serwisem Polak Potrafi w myśl zasady win-win-win sprawdza się tutaj idealnie. Znajomi, zaprzyjaźnione miejsca czy firmy ofiarowują nam vouchery, zniżki itp w zamian za promocję na naszych materiałach promocyjnych, fanpage na FB czy nawet na samym projekcie. Wy poprzez zdobywanie owych fantów pomagacie nam sfinansować Boski, zgarniając nie tylko nagrody jak fajne gadżety, zaproszenia do ciekawych miejsc, wloty na super eventy ale przede wszystkim i wejściówki na sam Boski w pakiecie! Wszyscy wygrywają!


 

 

Oraz

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz

 

 

e-mail: kontakt@boskifest.pl 

Stronka: www.boskifest.pl

Fejs: Fanpage na FB

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2018 22:10