Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Boski Fest

Boski Fest

Bydgoszcz

Boski Fest to inicjatywa, która powstała 9 lata temu w głowach trójki przyjaciół. Na początku były to po prostu Boskie Urodziny - czyli nasza impreza urodzinowa w nieco większej wersji. Od 6 lat z powodu wzrostu zainteresowania i natłoku pomysłów zmieniliśmy ich formułę i nazwę na Boski Fest. Dziś nad festiwalem przez cały rok pracuje 9 osób, a wszystkich pomagających nie jesteśmy w stanie zliczyć :) Dodatkowo, zapraszamy artystów, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy, a oprócz muzyki oferujemy również ekologiczne warsztaty DIY czy panel dyskusyjny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16730 PLN z 15000 PLN

413 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2017.

Boski Fest 2017

O projekcie

 

 

Nasza idea kreowała się na przestrzeni kilku lat i angażowała kolejne zainteresowane osoby z podobnymi poglądami. Wszystko zaczęło się od 3 przyjaciół z liceum, którzy postanowili zorganizować swoją imprezę urodzinową dla znajomych, a wydarzenie to co roku rozrastało się o kolejne sceny, nowe twarze i dni, by finalnie stać się festiwalem, na który rokrocznie przyjeżdża prawie 800 osób z całej Polski i nie tylko. Wraz z rozrostem festiwalu, rozrastała się też nasza Boska Paczka o osoby odpowiedzialne za jego organizację - panel, warsztaty czy w końcu osobę ogarniającą pracę wolontariuszy, którzy tak licznie przyszli nam z pomocą. Z każdą kolejną edycją festiwal ewoluuje, a my wraz z nim. Podczas gdy uczestnicy uczą się jak tynkować ściany czy chodzić na slackline, my uczymy się jak planować wszystko pod kątem logistycznym, zarządzać ludźmi, prowadzić negocjacje czy w końcu jak zorganizować festiwal. Nasza działalność od samego początku była naszą pasją i zajawką, którą mimowolnie zaraziliśmy innych i która była idealnym ujściem dla niewyczerpanych pokładów naszej kreatywności. To w końcu zaowocowało założeniem Fundacji BRWI (Bydgoski Realizator Wyczesanych Idei) pod szyldem której wspólnie działamy nie tylko w związku z Boskim, ale podejmujemy również tematy innych inicjatyw społecznych w naszym mieście - Bydgoszczy.

 

 

To już 7 edycja Boskiego Festu - 4 dniowego festiwalu organizowanego w Ośrodku kempingowo-namiotowym "Na szlaku Brdy" przez grupę starych przyjaciół. Jak to się zaczęło?

Pierwszym filarem jest naturalnie muzyka, taka, którą sami lubimy, słuchamy i do której tańczymy. Potem pojawiła się część warsztatów pełnych pasji, mających za zadanie wywołać uśmiech na twarzy i zostawić ślad w głowie. Całość dopełnia panel dyskusyjny, gdzie można wymienić się swoimi doświadczeniami, podzielić się ciekawymi ideami i o nich podyskutować. A do grania, prowadzenia warsztatów czy panelu nie zapraszamy tylko profesjonalistów, celebrytów czy wielkich gwiazd estradowych, ale także naszych znajomych, kolegów, rodziców, babcie – ludzi, którzy mają pasje i chcą się nimi podzielić z innymi. A wszystko w duchu ekologii, recyclingu i DiY. Na pierwszych edycjach, dosłownie cała infrastruktura festiwalowa była budowana przez nas z materiałów z odzysku! Bar, punkty gastronomiczne, prysznice a nawet kilkumetrowe sceny główne! 

 

 

 

Festiwal organizujemy społecznie, co oznacza, że robimy to przede wszystkim dla ludzi i nie zarabiamy na tym ani grosza. Każdy z nas ma swoje obowiązki - pracę czy studia, a organizacja festiwalu jest dla nas drugim etatem, z którego wypłatę odbieramy w niezapomnianych wspomnieniach, nowych przyjaźniach i przede wszystkim uśmiechach na twarzach ludzi, którzy bawią się wraz z nami. Wszystkie uzbierane pieniądze przeznaczamy na Festiwal, właśnie dlatego w momencie, w którym nasz projekt dojdzie do skutku, podobnie jak w poprzednich latach, każda wpłata niezależnie od jej wysokości nagradzana będzie karnetem na Boski!

 

Pierwsze 200 osób, które wesprze nasz projekt kwotą większą niż 5zł otrzyma zniżkę na -20zł na grę* od bydgoskiego escape room'u Wyjście Awaryjne!

 

Wstęp dla dzieci do lat 10 i seniorów 60+ jest darmowy.

 

Poprzednie edycje:

 

 

Nie wiemy jak wam, ale nam jest mało. Dlatego w tym roku wydłużamy Boski o dodatkowy dzień i startujemy już w czwartek, by o ten jeden dzień dłużej można było naładować swoje baterie i z jeszcze większym przytupem wejść w wakacje. Specjalnie dla was organizujemy też kolejną Scenę Plażową, która jak sama nazwa wskazuje, umilać wam będzie czas nad rzeką! Pojawią się też dodatkowe dekoracje, które jeszcze bardziej uprzyjemnią wam czas spędzony na Boskim i wprowadzą w iście festiwalowy i niezapomniany klimat.

 

 

Co roku staramy się wyszukać nowe inspiracje na warsztaty, które można wykorzystać w życiu codziennym takie jak np. joga, medytacja czy tworzenie własnych ekologicznych kosmetyków. Chcemy dać każdemu szansę na spróbowanie nowych rzeczy, do których zwykle nie ma się „okazji” lub nawet się o nich nie słyszało. W ten sposób w poprzednich latach zbudowaliśmy razem turbinę wiatrową, nauczyliśmy się więcej o druku w 3D, jak tynkować gliną, żonglować czy pływać na SUP’ach (Standing Up Paddle). Ciekawi czym zaskoczymy was w tym roku? :)

 

 

 

Warsztaty to wspaniały pomysł na wymianę umiejętności podczas, gdy Boski Panel uzupełnia je i oferuje wymianę wiedzy, doświadczeń i idei. Zaproszeni goście w formie krótkich prelekcji opowiedzą nam co im leży na sercu, a będą to m. in. podróżnicy, naukowcy, artyści czy dziennikarze. Dzięki niesamowitym ludziom, którzy przyjęli nasze zaproszenie mogliśmy do tej pory posłuchać np o naturalnym budownictwie, rozwoju kultury reggae w Polsce w latach 80 lub organizacji dancingów międzypokoleniowych, czyli domówek z udziałem seniorów.

 

 

 

 

W tym roku zamierzamy stworzyć trzy odrębne atmosfery koncertowe: Boska Scena będzie idealnym miejscem na rozkręcenie się w najróżniejszych rytmach od hip-hopu aż do muzyki folkowej. Druga - mała Nieboska Scena będzie prawdziwą ucztą dla amatorów niskich częstotliwości w klimacie dub, jungle oraz psytrance. Trzecia Scena Plażowa ustawiona nad rzeką, będzie idealną odskocznią dla ludzi szukających nieco subtelniejszych dzwięków elektronicznych czy muzyki na żywo ;)

 

 

Boski Fest już po raz czwarty jest wspierany przez Urząd Miasta Bydgoszczy poprzez dotację w wysokości 30000 zł. Dzięki tej kwocie możemy opłacić artystów, wynająć teren, nagłośnienie czy pokryć część kosztów związanych z administracją. Jednak wydatków jest o wiele więcej. Pieniądze z projektu na Polak Potrafi przeznaczymy na opłacenie ochrony, ratowników medycznych, budowę kolejnej sceny muzycznej oraz jej nagłośnienie, materiały promocyjne i infrastrukturę festiwalową jak np. stałe atrakcje i dekoracje festiwalowe. Nie zapominamy rówież o przygotowaniu dla Was nowych warsztatów i zapewnieniu ciekawych gości na panelu dyskusyjnym.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, celem naszego projektu jest uzbieranie 15000 zł, a kwota ta pozwoli nam zrealizować i dopiąć wyżej wymienione cele. Dlaczego ponownie zdecydowaliśmy się na crowdfunding? Powód jest prosty. Współpraca z serwisem Polak Potrafi w myśl zasady win-win-win sprawdza się tutaj idealnie. Znajomi, zaprzyjaźnione miejsca czy firmy ofiarowują nam vouchery, zniżki itp w zamian za promocję na naszych materiałach promocyjnych, fanpage na FB czy nawet na samym projekcie. Wy poprzez kupowanie owych fantów pomagacie nam sfinansować Boski, zgarniając nie tylko wyczesane nagrody, ale i karnety na festiwal w pakiecie! Wszyscy wygrywają!

 

 

16500zł - Przeznaczymy ją na upominki rzeczowe dla wolontariuszy, muzyków, panelowców, warsztatowców jak i ludziom, którzy wsparli nas ofiarując nam wszelakie vouhery, fanty i zniżki na nasz projekt. W zamian za ich poświęcenie, zaufanie oraz pracę włożoną w festiwal.

 

18000zł - Pomysłów na dodatkowe atrakcje mamy sporo, wciąż wyczekiwana przez nas fotobudka, mapping 3D, dodatkowe dekoracje na festiwalu, huśtawki czy nawet wynajęcie dmuchanego zamku. Będą Państwo zadowoleni :)

 

 

 

 Obsługa medialna www.renesanspr.pl

  Vouchery na zajęcia Yogi w Poznaniu od Kasi Kata

 

 

 Vouchery na 2x10zł do bistro Avocado w Gdańsku

  Podwójne wejściówki na dowolną imprezę od BeKolektiv


  Handmade koszulki i torby od DajmyNaTo

  Miesięczny karnet na zajęcia taneczne w Bydgoszczy

 

  Miesięczny karnet na zajęcia Dancehallu w Bydgoszczy

 

 

 Karnet na cykl imprez DrumObsession w Poznaniu

 

 Pakiet startowy na Triathlon w Bydgoszczy

 Wejściówki na 5 urodziny Raa Step Soundsystem w Bydgoszczy


 

 Vouchery na grę dla 4 osób w Bydgoszczy

 Wejściówki do szkoły jogi Mandala w Bydgoszczy

 Vouchery na wynajęcie kajaków w ośrodku "Na Szlaku Brdy" w Bydgoszczy

 Zaproszenia na zajęcia od Szkoły gotowania Papryka w Bydgoszczy

 Vouchery na najlepszą kawkę pod słońcem od PO CO w

Bygoszczy

 

Zajęcia w szkole tańca orientalnego SAMAAI w Bydgoszczy


 

 Wejściówki do centrum wspinaczkowego w Bydgoszczy

 

 Podwójne zaproszenie na 2h wycieczkę od SUP Tours Bydgoszcz

 Vouchery na najlepsze sushi w Bydgoszczy

 Godzina jazdy na Wakeboard ze sprzętem i instruktorem

 

 Zaproszenia i zniżki na gry w Bydgoskim escape room

 

 Lekcje kuglarstwa w Bydgoszczy

 Odjechane ręcznie robione poduszki od Barbary Włódarczak

 

 

 Drewnianie podkładki pod herbatę od Deer My Dear!

 

 

 

 

 Festiwalowe Boskie kubki wielokrotnego użytku! 

 

 

 Ręcznie szyte Boskie nerki od Klawo!

 

 

 Ręcznie robione zestawy biżuterii od InkaArt!

 

 

 Tatuaże metodą handpoke oraz piercing od Studia Bodyfikacje w Toruniu w wykonaniu Yuna Dynia :)

 

 

 Lekcje hiszpańskiego pod okiem Basi Kamrowskiej w Bydgoszczy!

 

 Profesjonalna sesja fotograficzna od Studia Matówka, a z drugiej strony obiektywu Michał Gerszewski!

 

 Recznie malowane kubki ceramiczne od Kicanki!

 

A to nie wszystko! Śledźcie nasz fanpage na facebooku i czekajcie na kolejne wypasione nagrody :)

 

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz

 

 

 

 

 

e-mail: kontakt@boskifest.pl 

Stronka: www.boskifest.pl

Fejs: Fanpage na FB

 

*Zniżki do Wyjścia Awaryjnego nie łączą się ze sobą.

**Czas kajaków można rozkładać w czasie. Tzn, że wykupując voucher na 5h, można przychodzić codziennie przez 5 dni na godzinę.

Na jeden voucher można przyjść z osobą towarzyszącą na 5h pływania kajakiem, lub z drugą parą i wynająć dwa kajaki na 2,5h.

***Do wykorzystania od sierpnia

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2017 22:10