Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ania.stroz

ania.stroz

Warszawa

Nazywam się Anna Stróż i mam 23 lata. Jestem studentką neuroinformatyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i kognitywistyki na Wydziale Psychologii UW. Pasjonuję się nauką i obecnie rozwijam się w pracy badawczej i popularyzatorskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31157 PLN z 34000 PLN

472 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 17.02.2019 22:10

Pomóż Ani wziąć udział w MIT Bootcamp! #OffToTokyo

O projekcie

Cześć!

Nazywam się Anna Stróż, jestem 23-letnią studentką Uniwersytetu Warszawskiego.

Zacznę od tego, że.. wygrałam konkurs na uczestnictwo w MIT Technology & Innovation Bootcamp! 

Teraz opowiem co nieco o sobie. Na co dzień studiuję na dwóch kierunkach studiów magisterskich, tj. neuroinformatyce na Wydziale Fizyki UW oraz kognitywistyce na Wydziale Psychologii UW. Pasjonuję się nauką w ogólności, a już szczególnie zagadnieniami z zakresu neuronauki poznawczej i rozwoju technologii opartej o sygnały bioelektryczne (m.in. interfejsy mózg-komputer). Ponadto, głęboko interesuję się kwestią interakcji człowiek-robot/chatbot oraz rolą sztucznej inteligencji współcześnie i jej perspektywą w przyszłości. Obecnie współpracuję z dwoma zespołami badawczymi nad kilkoma projektami dotyczącymi m.in. rozwoju technologii interfejsów mózg-komputer (ang. brain-computer interfaces) oraz badań pacjentów z głębokimi zaburzeniami świadomości (m.in. stan wegetatywny, stan minimalnej świadomości).

Robot NAO (z lewej) i ja w CNK

 

Poza tym możecie mnie spotkać w Centrum Nauki Kopernik, gdzie z radością gadam sobie o nauce i czerpię z tego mnóstwo funu! Pracuję również jako nauczycielka informatyki oraz jako badacz sztucznej inteligencji w kontekście robotów społecznych dostosowanych do rozwoju dziecięcego.

Prezentacja swoich badań podczas Oxford Autumn School in Neuroscience,
University of Oxford

 

Niedawno otrzymałam również wyróżnienie jakim jest stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe na rok 2018/2019. I jest to wspaniała rzecz, gdyż stypendium pomoże mi sfinansować koszty podróży (bilety lotnicze i zamieszkanie) związane z MIT Bootcamp. Z jego pomocą nie jestem jednak w stanie pokryć kosztu uczestnictwa w obozie, wynoszącego 8000 $.

 

 

Zwracam się więc do Was, drodzy Znajomi i Nieznajomi, z prośbą o wsparcie mojego udziału w wyjeździe naukowym. Już tłumaczę w czym rzecz.

Otóż, w wyniku dwóch etapów konkursu poprowadzonego na jednej z najlepszych uczelni świata – Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie – otrzymałam zaproszenie do udziału w obozie naukowym, którego celem jest rozwinięcie moich umiejętności związanych z wdrażaniem innowacji i technologii. Obóz ten stanowi wyjątkowy czas przepełniony nauką, warsztatami i współpracą zespołową przy tworzeniu i zarządzaniu projektami innowacyjnymi. Przy wsparciu badaczy i badaczek z MIT, mentorów i gości specjalnych, uczestnicy mają szansę zdobyć doświadczenie tak teoretyczne, jak i praktyczne w zakresie zarządzania innowacją. 

 

Sami Organizatorzy MIT Bootcamp wskazują, że: "The team at MIT selects the best applicants to create a cohort of innovators with the potential to change the world".

Więc chcemy robić razem coś, co zmienia świat chociaż trochę. Jednak sukces, jakim jest przyznanie miejsca na MIT Technology & Innovation Bootcamp, to dopiero początek fascynującej drogi jaka jest jeszcze przede mną. 

Poniżej opiszę zalety płynące z udziału w MIT Bootcamp. Chcę, abyście mieli pewność, że jest to wydarzenie o imponującej wartości edukacyjnej i że ta wartość wróci do Was jako społeczeństwa w postaci niezwykłych projektów i pomysłów wybiegających w przyszłość. MIT Technology & Innovation Bootcamp jest obozem naukowym oferowanym osobom zaangażowanym w naukę i rozwój technologii. Jest to wydarzenie które otwiera szanse na poznanie innowacji wykładanych na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Przez kilka dni pracownicy naukowi MIT prowadzić będą zajęcia z zakresu robotyki, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

 

1 tydzień Bootcampu == pierwsze dwa lata doświadczeń w prowadzeniu przedsięwzięć o charakterze innowacyjnym

 • Informacja zwrotna i wsparcie mentorskie od osób pracujących na jednej z najlepszych uczelni świata.
 • Dynamiczny rozwój profesjonalny i osobisty. Wspierające i zaangażowane środowisko.
 • Niezwykła społeczność innowatorów zafascynowanych podejmowaniem wyzwań i rozwijaniem przełomowych technologii.
 • Uczniowie będą poznawać i ćwiczyć rozmaite umiejętności powiązane z przedsiębiorczością i innowacją. Poprzez współpracę z instruktorami MIT, mentorami i gośćmi, jak i w ramach doświadczeń pracy zespołowej.
 • Każdy uczestnik ma szansę zostać CEO i prowadzić team w projekcie. Aktywne uczenie to prawdziwe doświadczenie, i w ciągu jednego tygodnia Bootcamp zapewnia uczestnikom wiele doświadczeń, które większość przedsiębiorców i innowatorów spotyka w ciągu 1-2 lat prowadzenia działalności.
 • Rozwój umiejętności przedsiębiorczych w oparciu o innowacje.
 • Mens et manus, tj. integracja teorii z praktyką.
 • Tydzień intensywnej pracy na styku nauki, przedsiębiorczości i innowacyjności.
 • Wśród wykładowców i wykładowczyń między innymi:
  • Sanjay Sarma (MIT)
  • Joi Ito (MIT)
  • Shigeru Miyagawa (MIT)
  • Marie Oshima (University of Tokyo)

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bootcampie? Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Możesz również zajrzeć na stronę MIT: http://bootcamp.mit.edu/entrepreneurship/japan/, tu [KLIK] możesz poczytać o idei MIT Bootcamp, a tu [KLIK] znajdziesz raport o Bootcampach z roku 2017. Co kilka dni zamierzam wprowadzać tu aktualizacje dotyczące postępu przygotowań oraz kolejnych ciekawostek dotyczących Bootcampu w Japonii.  

Koszt uczestnictwa w obozie naukowym jest niebagatelny. Na rzecz osiągnięcia tej kwoty poszukuję więc wsparcia wśród różnych instytucji naukowo-badawczych oraz wśród podmiotów prywatnych. Koszt rozdziela się na dwie transze. Pierwszą z nich (2000 $) zamierzam wpłacić jeszcze w styczniu 2019, zaś pozostałą kwotę (drugą transzę, 6000 $) chciałabym zebrać i wpłacić w drugiej połowie lutego 2019. Koszty związane z podróżą i zamieszkaniem nie są wliczone w powyższy budżet. Te koszty postaram się w miarę możliwości pokryć samodzielnie.

Każda forma wsparcia tej inicjatywy jest dla mnie na wagę złota. 

W przypadku powodzenia tej akcji zamierzam relacjonować Wam swoją podróż i przygotować publikacje/notki podsumowujące mój udział i zdobyte doświadczenie. Jeśli Organizatorzy wyrażą zgodę na to, bym na podstawie materiałów dydaktycznych i doświadczeń praktycznych przygotowała publikowalny materiał edukacyjny, to również zamierzam to wówczas zrobić.

Z góry ogromne dzięki! 5!

Ania

Znajdziesz mnie tutaj:

FB: https://www.facebook.com/ania.stroz

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/annastroz/

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Anna_Stroz