Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ania.stroz

ania.stroz

Warszawa

Nazywam się Anna Stróż i mam 23 lata. Jestem studentką neuroinformatyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i kognitywistyki na Wydziale Psychologii UW. Pasjonuję się nauką i obecnie rozwijam się w pracy badawczej i popularyzatorskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31157 PLN z 34000 PLN

472 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

91%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.02.2019.

Pomóż Ani wziąć udział w MIT Bootcamp! #OffToTokyo

O projekcie

Cześć!

Nazywam się Anna Stróż, jestem 23-letnią studentką Uniwersytetu Warszawskiego.

Zacznę od tego, że.. wygrałam konkurs na uczestnictwo w MIT Technology & Innovation Bootcamp! 

Teraz opowiem co nieco o sobie. Na co dzień studiuję na dwóch kierunkach studiów magisterskich, tj. neuroinformatyce na Wydziale Fizyki UW oraz kognitywistyce na Wydziale Psychologii UW. Pasjonuję się nauką w ogólności, a już szczególnie zagadnieniami z zakresu neuronauki poznawczej i rozwoju technologii opartej o sygnały bioelektryczne (m.in. interfejsy mózg-komputer). Ponadto, głęboko interesuję się kwestią interakcji człowiek-robot/chatbot oraz rolą sztucznej inteligencji współcześnie i jej perspektywą w przyszłości. Obecnie współpracuję z dwoma zespołami badawczymi nad kilkoma projektami dotyczącymi m.in. rozwoju technologii interfejsów mózg-komputer (ang. brain-computer interfaces) oraz badań pacjentów z głębokimi zaburzeniami świadomości (m.in. stan wegetatywny, stan minimalnej świadomości).

Robot NAO (z lewej) i ja w CNK

 

Poza tym możecie mnie spotkać w Centrum Nauki Kopernik, gdzie z radością gadam sobie o nauce i czerpię z tego mnóstwo funu! Pracuję również jako nauczycielka informatyki oraz jako badacz sztucznej inteligencji w kontekście robotów społecznych dostosowanych do rozwoju dziecięcego.

Prezentacja swoich badań podczas Oxford Autumn School in Neuroscience,
University of Oxford

 

Niedawno otrzymałam również wyróżnienie jakim jest stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe na rok 2018/2019. I jest to wspaniała rzecz, gdyż stypendium pomoże mi sfinansować koszty podróży (bilety lotnicze i zamieszkanie) związane z MIT Bootcamp. Z jego pomocą nie jestem jednak w stanie pokryć kosztu uczestnictwa w obozie, wynoszącego 8000 $.

 

 

Zwracam się więc do Was, drodzy Znajomi i Nieznajomi, z prośbą o wsparcie mojego udziału w wyjeździe naukowym. Już tłumaczę w czym rzecz.

Otóż, w wyniku dwóch etapów konkursu poprowadzonego na jednej z najlepszych uczelni świata – Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie – otrzymałam zaproszenie do udziału w obozie naukowym, którego celem jest rozwinięcie moich umiejętności związanych z wdrażaniem innowacji i technologii. Obóz ten stanowi wyjątkowy czas przepełniony nauką, warsztatami i współpracą zespołową przy tworzeniu i zarządzaniu projektami innowacyjnymi. Przy wsparciu badaczy i badaczek z MIT, mentorów i gości specjalnych, uczestnicy mają szansę zdobyć doświadczenie tak teoretyczne, jak i praktyczne w zakresie zarządzania innowacją. 

 

Sami Organizatorzy MIT Bootcamp wskazują, że: "The team at MIT selects the best applicants to create a cohort of innovators with the potential to change the world".

Więc chcemy robić razem coś, co zmienia świat chociaż trochę. Jednak sukces, jakim jest przyznanie miejsca na MIT Technology & Innovation Bootcamp, to dopiero początek fascynującej drogi jaka jest jeszcze przede mną. 

Poniżej opiszę zalety płynące z udziału w MIT Bootcamp. Chcę, abyście mieli pewność, że jest to wydarzenie o imponującej wartości edukacyjnej i że ta wartość wróci do Was jako społeczeństwa w postaci niezwykłych projektów i pomysłów wybiegających w przyszłość. MIT Technology & Innovation Bootcamp jest obozem naukowym oferowanym osobom zaangażowanym w naukę i rozwój technologii. Jest to wydarzenie które otwiera szanse na poznanie innowacji wykładanych na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Przez kilka dni pracownicy naukowi MIT prowadzić będą zajęcia z zakresu robotyki, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

 

1 tydzień Bootcampu == pierwsze dwa lata doświadczeń w prowadzeniu przedsięwzięć o charakterze innowacyjnym

  • Informacja zwrotna i wsparcie mentorskie od osób pracujących na jednej z najlepszych uczelni świata.
  • Dynamiczny rozwój profesjonalny i osobisty. Wspierające i zaangażowane środowisko.
  • Niezwykła społeczność innowatorów zafascynowanych podejmowaniem wyzwań i rozwijaniem przełomowych technologii.
  • Uczniowie będą poznawać i ćwiczyć rozmaite umiejętności powiązane z przedsiębiorczością i innowacją. Poprzez współpracę z instruktorami MIT, mentorami i gośćmi, jak i w ramach doświadczeń pracy zespołowej.
  • Każdy uczestnik ma szansę zostać CEO i prowadzić team w projekcie. Aktywne uczenie to prawdziwe doświadczenie, i w ciągu jednego tygodnia Bootcamp zapewnia uczestnikom wiele doświadczeń, które większość przedsiębiorców i innowatorów spotyka w ciągu 1-2 lat prowadzenia działalności.
  • Rozwój umiejętności przedsiębiorczych w oparciu o innowacje.
  • Mens et manus, tj. integracja teorii z praktyką.
  • Tydzień intensywnej pracy na styku nauki, przedsiębiorczości i innowacyjności.
  • Wśród wykładowców i wykładowczyń między innymi:
    • Sanjay Sarma (MIT)
    • Joi Ito (MIT)
    • Shigeru Miyagawa (MIT)
    • Marie Oshima (University of Tokyo)

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bootcampie? Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Możesz również zajrzeć na stronę MIT: http://bootcamp.mit.edu/entrepreneurship/japan/, tu [KLIK] możesz poczytać o idei MIT Bootcamp, a tu [KLIK] znajdziesz raport o Bootcampach z roku 2017. Co kilka dni zamierzam wprowadzać tu aktualizacje dotyczące postępu przygotowań oraz kolejnych ciekawostek dotyczących Bootcampu w Japonii.  

Koszt uczestnictwa w obozie naukowym jest niebagatelny. Na rzecz osiągnięcia tej kwoty poszukuję więc wsparcia wśród różnych instytucji naukowo-badawczych oraz wśród podmiotów prywatnych. Koszt rozdziela się na dwie transze. Pierwszą z nich (2000 $) zamierzam wpłacić jeszcze w styczniu 2019, zaś pozostałą kwotę (drugą transzę, 6000 $) chciałabym zebrać i wpłacić w drugiej połowie lutego 2019. Koszty związane z podróżą i zamieszkaniem nie są wliczone w powyższy budżet. Te koszty postaram się w miarę możliwości pokryć samodzielnie.

Każda forma wsparcia tej inicjatywy jest dla mnie na wagę złota. 

W przypadku powodzenia tej akcji zamierzam relacjonować Wam swoją podróż i przygotować publikacje/notki podsumowujące mój udział i zdobyte doświadczenie. Jeśli Organizatorzy wyrażą zgodę na to, bym na podstawie materiałów dydaktycznych i doświadczeń praktycznych przygotowała publikowalny materiał edukacyjny, to również zamierzam to wówczas zrobić.

Z góry ogromne dzięki! 5!

Ania

Znajdziesz mnie tutaj:

FB: https://www.facebook.com/ania.stroz

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/annastroz/

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Anna_Stroz

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.02.2019 22:10