Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie bez!miar

Stowarzyszenie bez!miar

Warszawa

Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności bez!miar to organizacja non-profit skupiająca młode, ambitne i kreatywne osoby, które jako wolontariuszki i wolontariusze zajmują się promocją kultur mniejszości w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2705 PLN z 2700 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.02.2014.

Wystawa poświęcona ludzkiej seksualności - Body Work

O projekcie

Jaka jest idea wystawy?


Wystawa „Body Work” jest zaproszeniem do poznawania i eksploracji ludzkiego ciała, ludzkiej natury, fizyczności i seksualności. Ekspozycja złożona z obrazów, grafik, fotografii, filmów oraz instalacji będzie pokazana w ramach ósmej edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości w lutym 2014 roku. Seksualność jest dla nas ściśle scalonym z naturą ludzką elementem, często głęboko w nas ukrytym. Pragniemy przełamywać tabu oraz stereotypy i pokazywać za pomocą sztuki piękno jakie tkwi w każdym z nas, niezależnie od sylwetki, kształtów, płci, wieku czy rysów twarzy.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Ekspozycja będzie otwarta dla wszystkich. Naszym celem jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, zgodnie z hasłem, że dobra kultury powinny być dostępnego dla każdego. Chcemy w końcu wyciągnąć z ukrycia nasze ekspresje artystyczne, a do tego potrzebujemy właśnie waszego wsparcia. Dlaczego warto? Powodów jest wiele: by uatrakcyjnić życie kulturalne stolicy, by dać szanse młodym i perspektywicznym artystkom oraz artystom, czy wreszcie by samemu odwiedzić wystawę ze świadomością, że jest się jej częścią!

Co oferujemy w zamian?

Pełną listą tego co możemy podarować wspierającym, odnajdziecie po prawej stronie. Oferujemy miedzy innymi możliwość pozyskania jednej z naszych prac, a przy wyjątkowej hojności stworzymy dzieło specjalnie z myślą o tobie. Mamy nadzieje, że spełnimy oczekiwania wszystkich wspierających, zarówno poprzez upominki jak i poprzez organizację ekspozycji na najwyższym poziomie.

Kim jesteśmy?

Grupą młodych ludzi z Polski oraz Izraela, marzycieli, artystów-amatorów, pasjonatów. Tworzymy to co nam wyobraźnia podpowie, niekomercyjnie, dla samych siebie, by wyrazić emocje. Inspiracje odnajdujemy w tym co kochamy, w tym czego nienawidzimy, w tym o czym się mówi głośno oraz w tym co przemilczane. Sztuka stanowi dla nas odskocznię od codzienności, jest ziemią niczyją na której każdy może być sobą.

 

Artystki i artyści

Daniel Sally

Artysta mieszkający i tworzący od kilkunastu lat w Warszawie.

 

Luiza Poreda

Porusza się po kręgach psychodelicznych i magicznych z nieustającym uporem. Maluje, rysuje, kreuje, wyobraża, podróżuje, się przepoczwarza, halucynuje. A tak poza tym jest filozofem, kulturoznawcą, dziennikarzem i fotografem.

 

Małgorzata Bańkowska

Małgorzata Bańkowska - 1940

Maluje przede wszystkim kobiety,  w krzywym, psychodelicznym i nieco zagubionym klimacie pełnym biomechanicznych lalek. W jej pracach dominuje tematyka destrukcji oraz medycznej porażki przeplatanych erotyką oraz fetyszem. Do swoich prac lubi wplatać motywy wojenne.

 

Moti Shushan

28-latek żyjący i kreujący w Izraelu. Wierzy, że pasja daje ogromną siłę do życia, a jego pasją jest sztuka. Ponadto, tworzy filmy krótkometrażowe, fotografuje oraz pisze poezję.

 

Patrycja Kur

Szalona, pozytywnie zakręcona i odważna. Kocha rysować, kombinować, robić zdjęcia, projekty graficzne, plakaty i uwielbia wyzwania. Jej dewiza życiowa: Każdy nowy dzień, to nowa możliwość.

 

Piotr Jör Grabowski

Sharpened Lines

Świadomość, zmysłowość oraz duchowość ciała i seksualności - na tym polu przecinają się jego ścieżki artystyczne i zawodowe.

 

Tom Shay'an

Jasnowidz, bioenergoterapeuta, angelolog. W swoich pracach pokazuje świat, jaki widzi –  stworzony z tajemniczych istot i energii, ludzkich lęków, nadziei i pragnień.

 

Weronika F. Justyńska

Autor/ka kolaży i akwareli, performer/ka drag king. W sztukach plastycznych zainteresowana/y tematami turpizmu, groteski, cierpienia, przemocy i ukrytych pragnień. Ma na koncie kilka wystaw, w tym indywidualną "Przepływy" (2013).

Media o Twoim projekcie:

Kultura przenoszona drogą płciową

queer.pl | 2014-01-23

W lutym już ósma odsłona warszawskiego Festiwalu Równe Prawa do Miłości. W ramach festiwalu – w tym roku w dużej mierze poświęconego seksualności – powstaje wystawa "Body Work". "Politycy, media, aktywistki oraz aktywiści nie dyskutują o seksualności na forum publicznym, lecz o tym czy w ogóle powinno się o niej mówić - według nas, jak najbardziej!

Wystawa o ludzkiej seksualności „Body Work” – zapraszamy do wsparcia!

www.homoseksualizm.org.pl | 2014-01-16

W lutym już po raz ósmy odbędzie się w Warszawie Festiwal Równe Prawa do Miłości! Ciesząca się każdego roku dużym zainteresowaniem impreza w tym roku zaoferuje uczestnikom m.in. warsztaty, debaty, pokazy filmowe i Żywą Bibliotekę. Oprócz tego po raz pierwszy odbędzie się wystawa zatytułowana Body Work, której tematem przewodnim będzie ludzka seksualność. Na wystawie zobaczyć będzie można prace ośmiu młodych artystów i artystek, tworzących w rozmaitych technikach i na różne sposoby interpretujących pojęcie ciała i seksualności.

BODY WORK - NATURA, FIZYCZNOŚĆ, SEKSUALNOŚĆ

wawalove.pl | 2014-01-14

To zaproszenie do poznawania i eksploracji ludzkiego ciała, ludzkiej natury, fizyczności i seksualności - poznajcie warszawski projekt!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.02.2014 18:06