Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Na Warsztacie

Fundacja Na Warsztacie

Bochnia, Polska

Nasza dewiza to: Każdą chwilę można wykorzystać twórczo i kreatywnie. Zapraszamy do działania wszystkich - bez względu na wiek, tak aby wzmocnić relacje w lokalnej społeczności. Nasz zespół to gromadka zapaleńców, stawiających na twórcze wykorzystanie wolnego czasu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

775 PLN z 2000 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

38%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2016.

Dołącz do drużyny pierścienia - gra miejska

O projekcie

 

Soliwood czyli polskie Hollywood w Bochni rozpoczęło ekranizację historii miłosnej św. Kingi i Bolesława, ale zaginął główny rekwizyt - pierścień zaręczynowy. Obsługa, czyli m. in. Han z Solą, szmuglujący białe złoto przez całą galaktykę czy Jaś Fa Sola, gotów rozsypać sól przy każdej okazji, pomaga go odszukać. Może i Ty przyłączysz się do akcji poszukiwawczej?

Osnowa – legenda o pierścieniu św. Kingi głosi, iż pierścień ów wrzucony w zakamarki węgierskich kopalni w Marmarosz Sziget odnalazł się w studni bocheńskiego szewca. I od tego czasu solna tradycja rządzi miastem Bochnia.Dzięki legendzie zinterpretowanej na nowo chcemy przybliżyć ważną dla naszej lokalnej historii i jakże nietuzinkową postać św. Kingi. Chcemy w niekonwencjonalny sposób uczyć przez zabawę, podążając ścieżkami istniejacego szlaku NaCl, by 
uwypuklić rolę solnego dziedzictwa dla rozwoju regionu.


Proponujemy coś dla ciała i dla ducha. W grze trzeba współpracować w zespole, walczyć z czasem, rozwiązywać zagadki, zdobywać punkty i nagrody. A przede wszystkim dobrze się bawić poznając przy okazji lokalną historię.  Bocheńska Kopalnia Soli ma ponad 760 lat. My wyciągamy kopalniane legendy na powierzchnię ziemi, odkurzamy je i przedstawiamy w nowym świetle, doprawiając wątkiem detektywistycznym.

Gra miejska jest formą aktywizacji przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy odkrywają miasto na nowopoznają jego zakamarki, poszerzają swoją wiedzę o lokalnej historii, a przy tym integrują się ze sobą jako społeczność. Dla gości i turystów jest to ciekawa forma spędzenia czasu w mieście. To świetna zabawa dla dużych i małych, dla rodzin, grupy znajomych, grup wycieczkowych i dla turystów indywidualnych.

W kupie siła! Zaangażowaliśmy wiele osób i czasu w nasz projekt i już niewiele brakuje do jego realizacji. Chcemy, abyś także i Ty miał udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu. Liczymy, że zaciekawi Cię alternatywna forma patrzenia na miasto, jaką jest gra terenowa.

 

 

 

Otrzymaliśmy wsparcie od Urzędu Miasta Bochnia, ale żeby zrealizować projekt na wysokim poziomie potrzebne są dodatkowe środki.

 

 

  Tyle brakuje nam do uruchomienia samogrającej wersji scenariusza. Będzie on dostępny online, co pozwoli w dowolnym momencie przejść wyznaczoną trasą pełną zagadek - samemu lub z przyjaciółmi/rodziną. Ta kwota umożliwi nam odpalenie strony internetowej.
  Dodatkowo zorganizujemy w Bochni jednodniową rozgrywkę z animatorami pomagającymi rozwikłać zagadki oraz atrakcyjnymi nagrodami dla graczy.
  To już będzie kosmos, a nie zwykła gra terenowa! Animatorzy w specjalnych kostiumach, gwiezdny pył, confetti i wata cukrowa. A dla każdego gracza na starcie zestaw detektywistyczny, ułatwiający poszukiwanie pierścienia.
   Robimy rozgrywkę, a następnie zabieramy się za rozbudowanie fabuły już istniejącego scenariusza, aby przy kolejnej edycji było jeszcze więcej atrakcji.
Taka kwota pozwoli nam na uruchomienie aplikacji mobilnej do istniejącego już scenariusza.

 

 

Wyślemy do Ciebie email z podziękowaniami

i grafiką bohaterki naszej gry - św. Kingą

Wejściówka do klubu dla dzieci Orinoko w Bochni.
     Doładowanie do karnetu na Krytą pływalnię w Bochni
   

 Pocztówkę z wizerunkiem św. Kingi

wyślemy do Ciebie pocztą tradycyjną z Bochni

 

    Doładowanie do karnetu na Krytą pływalnię w Bochni
   

 Magnes na lodówkę z uroczym obrazkiem.

Wzroy do wyboru tutaj: Artsklepu

     Doładowanie do karnetu na Krytą pływalnię w Bochni
   

 O korek! Drewniany i pasuje do butelki wina.

Wyślemy do Ciebie pocztą, żeby trunek nie wywietrzał.

   

Kryształki solibocheńskiej Kopalni  wprost do Twojego domu.

Gustownie zapakowane i wysłane pod dowolny adres w Polsce.

 Kinga i Bolesław - pucharek lodów

w Cafeterii Espresso w Bochni

   

 Bransoletka od Plexi. Można dopasować do kolczyków i naszyjnika.

Kolory do wyboru: popatrz na naszyjnik

 

   

Słoiczek kąpielowej przyjemności na bazie

bocheńskiej soli i lawendy.

Fryzura na Bolesława Wstydliwego dla panów.

Możesz wybrać nieco nowocześniejszą stylizację.

To wszystko w salonie Venus w Bochni.

    Ceramiczny kafelek z pejzażem do wyboru od Artsklepu 11x11 cm
   

 Plasterek Balab z unikalnej kolekcji drewnianych podkładek pod kubek,

które powstają by codzienność uczynić niecodzienną.

Do wyboru spośród wielu wzorów.

   

 Kolczyki od Plexi

  Kolor do wyboru:  czarne, bordowe, lustrzane, białe, czerwone

   

Zostań wege na tydzień z Banią Zdrowia

Plan wegetariańskich posiłków na cały tydzień

dopasowany do Twoich preferencji kulinarnych

plus 1 godzina konsultacji online.

Stylizacja na św. Kingę dla pań.

Jeśli wolisz, możesz wybrać mniej tradycyjne strzyżenie.

W salonie fryzjerskim Venus chętnie Ci doradzą.

    Kafelek z motywem oprawiony w ramkę od Artsklepu 20x20cm
   

 Naszyjnik od Plexi

Kolory do wyboru: czarny plus seledynowy sznurek, czerwone plus czarny sznurek, 

lustrzane plus seledynowy sznurek,

białe plus jasnoniebieski sznurek, bordowe plus różowy sznurek

   

Zwiedzanie bocheńskiej Kopalni Soli wraz z przewosnikiemw uzgodnionym wcześniej terminie

Do wyboru: dziecko + opiekun (60 zł) lub grupa 4-osobowa (110 zł)

   

 Zestaw biżuterii od Plexi (kolczyki, naszyjnik, bransoletka)

Kolory do wyboru: czarny plus seledynowy sznurek, czerwone plus czarny sznurek, lustrzane plus seledynowy sznurek, różowe plus pomarańczowy sznurek, białe plus jasnoniebieski sznurek, bordowe plus różowy sznurek

 

Sesja fotograficzna w plenerze – w dowolnym miejscu Bochni lub Krakowia.

Fotografka – Paulina Korbut – zadba o to, żeby nawet te osoby, które nie lubią się na zdjęciach, były zadowolone z efektów. Sesja może być także kupiona jako prezent dla kogoś. 1h/50 zdj

Właśnie się zaręczyliście i chcecie to uczcić? Zatrzymajcie te szczęśliwe chwile podczas wspólnej sesji. Fotografka – Paulina Korbut – chętnie Wam w tym pomoże. Wybierzcie swoje ulubione miejsce (w Krakowie lub Bochni) i do dzieła! W końcu to pamiątka dla Was i dobra rozgrzewka przed ślubną sesją zdjęciową. Sesja dla pary może być także kupiona jako prezent. 1h/50 zdj.

Mecenat - Złoty Pierścień Kingi. Twoje logo na stałe na każdej kopii scenariusza, dodatkowo na stronie internetowej i facebooku umieścimy informacje o Twojej działalności.

 

Fundacja Na Warsztacie zrodziła się z pasji do tworzenia. Nasza dewiza to: Każdą chwilę można wykorzystać twórczo i kreatywnie. Zapraszamy do działania wszystkich - bez względu na wiek, tak aby wzmocnić relacje w lokalnej społeczności. Nasz zespół to gromadka zapaleńców, stawiających na twórcze wykorzystanie wolnego czasu.

Anna Surma - pomysłodawca projektu i osoba po trochu od wszystkiego. Z wykształcenia komparatysta i manager kultury, z zawodu marketingowiec i spec. od e-commerce, z zamiłowania fotograf, animator, warsztatowiec, rzemieślnik – entuzjasta działania i wychodzenia poza strefę komfortu.

Ola Junga - pasjonatka wegejedzenia, zapalona rowerzystka, miłośniczka przyjemnego spędzania wolnego czasu. Na co dzień zajmuje się promocją miasta Wiednia, a poza pracą w głowie ma masę pomysłów. W projekcie odpowiada za blichtr i fanfary jednym słowem facebook, snapchat i strategie promocyjne nie są jej obce.

Ewelina Faron - romanistka ze smykałką do cyferek i ze słabością do przysmaków kuchni wszelakich. Największe miłości: gotowanie, góry, fotografia, Włochy i literatura współczesna. W projekcie współredaguje fanpage i wspiera resztę.

Ewelina Pająk - w projekcie odpowiada za relacje ze sponsorami. Od 10 lat zaangażowana w akcje społeczne i kulturalne. W każdej sytuacji szuka najlepszego rozwiązania. Miłośniczka zwierząt. W wolnych chwilach odnawia stare meble.

 

Kreatywny team scenarzystów, który ma na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych gier terenowych, z udziałem kilku tysięcy uczestników. Ich ostatnie dzieła to "Pod modnym aniołem", "Legendy z jajem", "Totalny kosmos".

Elżbieta Bińczycka - profesjonalnie zajmuje się literaturą, uczy studentów i seniorów, gry miejskie wymyśla odkąd pamięta. Krakowianka, przez cały rok można spotkać ją na rowerze. Kocha koty, kawę i kolor fioletowy.

Łukasz Gacek - instruktor w domu kultury, niezłomnie i z dużym powodzeniem wciąga do współdziałania mieszkańców Nowej Huty i okolic. Zapalony cyklista i chórzysta, animator i organizator gier terenowych. Nie tylko w miastach!

 

W fimie występują:
Klaudia Kopera - to jedna z poszukiwaczek pierścienia św. Kingi. Artystyczna dusza, interesuje się literaturą piękną, malarstwem oraz rękodziełem. Należy również do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego, pasjonują ją religie i wierzenia wyznawane przez ludzi na całym świecie. To ona tworzy baśniowe legendy na naszym FB.

Wiktoria Kocyk - nasza Kinga to właśnie Wiktoria. W wolnym czasie zajmuje się amatorsko fotografią oraz śledzi trendy w modzie i makijażu, spaceruje i spędza czas z przyjaciółmi. Współprowadzi również Snapchat'a, aby na bieżąco informować o powstawaniu gry.

Anna Szczypciak - wcieliła się w rolę podróżniczki poszukującej pierścienia. Prywatnie interesuje się sportem, a szczególnie piłka nożną. Wspiera zespół prowadząc kanał na Snapchacie.

Filip Synowiec - to jeden z podróżników poszukujących pierścienia św. Kingi. Pasjonuje się dobrą książką. Lubi filozofię w połączeniu z nauką, a właściwie czytanie o rzeczach, których jeszcze nie rozumie.Wolny czas spędza głównie ze znajomymi lub bawiąc się łamigłówkami.

Ekipa filmowa:


Michał Kołdras - od kilku lat profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową jako operator filmowy. Prowadzi serwis internetowy Kinoamatorskie.pl, który patronuje 21 festiwalom filmowym w Polsce. Przy projekcie wspierał pomysłodawców swoim doświadczeniem filmowym, odpowiadając za całą produkcję.

Patryk Stasik - pasjonat filmowania i fotografii, uwielbia tworzyć coś z niczego. W projekcie zajmował się dokumentacją making of oraz wsparciem produkcyjnym przy oświetleniu i dodatkowych ujęciach. Na co dzień kręci teledyski i organizuje sesje zdjęciowe.

 Graficzka 
                 

Aleksandra Frontczak - wierzy w Białą Magię i moc koloru. Socjolog, antropolog, grafik, fotograf. Tworzy, przetwarza, projektuje. Uwielbia reportaże fotograficzne i dźwięk trąbki. Na potrzeby projektu stworzyła wspólnie z ekipą wizerunek Kingi.

 

 

Fotograf Paulina Korbut


 

Fundacja Na Warsztacie

nawarsztacie.org@gmail.com

 

 

Media o Twoim projekcie:

Dołącz do drużyny pierścienia – gra miejska

kbc24.pl | 2016-06-17

Dzięki legendzie zinterpretowanej na nowo chcemy przybliżyć ważną dla naszej lokalnej historii i jakże nietuzinkową postać św. Kingi. Chcemy w niekonwencjonalny sposób uczyć przez zabawę, podążając ścieżkami istniejącego szlaku NaCl, by uwypuklić rolę solnego dziedzictwa dla rozwoju regionu. – opowiadają o projekcie jego koordynatorzy Ewelina Pająk, Aleksandra Junga i Anna Surma.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2016 17:05