Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fryderyk Pryjma

Fryderyk Pryjma

Tampere, Finland

Fryderyk Marek Pryjma urodzony 04.07.1998 w Warszawie. Brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w 2016 roku. 13 zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku (najlepszy Polak płci męskiej na tych zawodach). W 2017 roku w pogoni za marzeniami przeprowadził się do Tampere w Finlandii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1535 PLN z 8500 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2018.

W drodze po pierwszy Polski medal MŚ seniorów w BnO

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Witam!

 

Celem tego projektu jest zgromadzenie funduszy umożliwiających mi starty w dużych zawodach międzynarodowych jak i zoorganizowania obozów przygotowawczych pod owe starty. Jednakże jest to cel tylko pośredni, gdyż jest to jedna cegiełka na drodzę do celu długoterminowego, którym jest medal Mistrzost Świata Seniorów, po który planuję sięgnąć w przeciągu najbliższych 5-6 lat. 

 

Kim jestem?

 

 Nazywam się Fryderyk Pryjma i moim marzeniem jest zajść na sam szczyt w biegach na orientację, sporcie, który kocham. Po wielu rozmyślaniach zdecydowałem, że rozwiązaniem, które może zmaksymalizować moje szanse w spełnieniu tego marzenia jest wyjazd na studia do Skandynawii, do miejsca, które jest kolebką tego sportu a również miejscem, które go najbardziej wspiera i w którym jest najbardziej medialny. W pogoni za marzeniem jakie mam wyjechałem na studia do Tampere w Finlandii. Jest to idealne miejsce do rozwoju w moim sporcie, gdzie na co dzień trenuję z medalistami Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów. Jestem tutaj członkiem lokalnej akademii sportu, w której uczęszczam na profesjonalnie zoorganizowane treningii. Ponadto jestem zawodnikiem jednego z najpotężniejszych klubów na Świecie, w którym na obozach spotykam się i trenuję z liderami światowych rankingów.

  • Fryderyk Pryjma ur. 04.07.1998 Warszawa.
  • 13 na MŚ Juniorów na dystansie średnim w 2017 roku.
  • Brązowy medalista w sztafecie Mistrzostw Europy Juniorów 2016
  • Multimedalista Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrz Polski Seniorów w sztafecie w 2017 roku.
  • 10 na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu sprinterskim 2016 i 2015 oraz 10 na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu klasycznym

 

Jak dąże do celu?

 

Przez pierwsze lata swojej kariery sportowej trenowałem głównie sam i opierając się bardziej na treningu mentalnym niż na dobrze zaplanowanym treningu technicznym i fizycznym. Pod koniec 2016 roku zacząłem współpracę z swoim pierwszym trenerem z wykształceniem wyższym w trenerstwie. Staram się otaczać ludźmi z dużą wiedzą oraz ludźmi, którzy są nastawieni na ciężką pracę i dąża do mistrzostwa w tym sporcie. Od kiedy się przeprowadziłem (Sierpień 2017 roku) moje umiejętności, jak i forma fizyczna, zauważalnie wzrosły. 

Jestem w tej chwilii w ostatnim roku w kategorii Juniorów i przygotowuję się pod swoje ostatnie Mistrzostwa Świata Juniorów gdzie zamierzam walczyć o medale. W tym roku odbyłem już jeden dwutygodniowy obóz techniczny w Portugalii jak i dwa krótsze zgrupowania techniczne. Przede mną 10 dniowy obóz przygotowawczy pod MŚJ.

Uważam, że aby sprawić aby moje marzenie się spełniło muszę ciężko, ale i mądrze trenować. Łaknąć sukcesu i kochać swój sport, a także startować na zawodach z mocną obstawą w wymagających technicznie terenach. 

 

 Na co potrzebne mi wsparcie?

 

Aby umożliwić sobie profesjonalne przygotowania, muszę szukać dofinansowania swojej działalności. Stąd ta inicjatywa. Zebrane fundusze chciałbym przeznaczyć na: start w Akademickich Mistrzostwach Świata a także na organizację obozu przygotowawczego w terenie owych Mistrzostw (po wcześniejszej kwalifikacji) (1500 złotych), start w Sierpniowej odsłonie Pucharu Świata (po wcześniejszej kwalifikacji) i obóz przygotowawczy pod przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Seniorów (2000 złotych), 2 obozy przygotowawcze pod Mistrzostwa Świata Juniorów (1500 złotych), start w Pucharze Europy Juniorów (2000 złotych), na sprzęt sportowy (para specjalistycznych butów do biegów na orientację to koszt rzędu 500 złotych x 2 = 1000 złotych) i usługi fizjoterapeutyczne (500 złotych). Wymieniłem jedynie te starty i obozy, na które nie spodziewam się dostać dofinansowania z kadry bądź będę musiał dopłacić wspomnianą sumę. Po za tymi startami są oczywiście jeszcze Mistzrostwa Świata Juniorów. Na każdy z tych startów i obozów składa się: nierzadko wysokie wpisowe, bilety lotnicze, jedzenie, nocleg, a także zakup map treningowych. Jeśli funduszy byłoby nadto niż to, o co proszę, przeznaczę je na swój następny sezon.

  Kiedy zostaną zrealizowane cegiełki?

 

Realizacja wszystkich z nich rozpocznie się do tygodnia po udanym ukończeniu tego projektu, za wyjątkiem pamiątki z Węgier, która zostanie wysłana po tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów - w połowie lipca 2018 roku. Wszystkie sponsorskie cegiełki będą realizowane do końca grudnia 2018 roku.

Link do mojego profilu na Facebook'u

 

 A tak w ogóle, co to biegi na orientację?

 

Sam nie przedstawię tego tak dobrze jak artykuły, które już powstały, i filmy, które już nakręcono. Poniżej możecie się Państwo zapoznać bliżej z moją pasją. 

https://treningbiegacza.pl/biegaj-i-mysl-biegi-na-orientacje-bno-cos-wiecej-niz-samo-bieganie

Wyzwanie

Strona związku sportowego

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2018 22:10