Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bliżej Ormian

Bliżej Ormian

Armenia

Jesteśmy dwójką wolontariuszy, która zostawiła swe dotychczasowe życie, aby pomagać innym. Nasze głowy pełne są pomysłów, a serca szeroko otwarte! Dla rodziny i znajomych prowadzimy bloga zawierającego opis Kaukazu. Z waszą pomocą możemy dokonać rzeczy naprawdę wielkich...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6000 PLN z 5000 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015.

Bliżej Ormian

O projekcie

To już ostatnie godziny zbiórki! Dzięki Waszej hojności pojawiła się szansa na ogromne wzbogacenie naszego materiału! Jeśli uda nam się przekroczyć sumę 6500 zł - będziemy mogli wykorzystać w produkcji profesjonalny GlideCam, który umożliwi pokazanie wielu dynamicznych scen ukazujących wspaniały krajobraz i tutejsze życie nie tylko z perspektywy statycznego statywu!

Udostępnijcie link do projektu - To już ostatnie godziny!


 

 

Podstawowym celem naszej zbiórki jest realizacja krótkometrażowego filmu "Bliżej Ormian"! Liczymy na Twoje wsparcie finansowe, oferując liczne nagrody! Pamiętaj, że jeśli nie uzbieramy pełnej sumy to 100% Twojej wpłaty zostanie zwrócone wprost na Twoje konto! Tak działa PolakPotrafi!

Armenia to niewielki kraj, żyjący w cieniu tragicznej historii i trudnej współczesności. Mało kto może zrozumieć Ormian tak, jak my Polacy! Łączy nas wiele, a dzieli głównie nasz brak świadomości i obojętność. Pomóż nam to zmienić poprzez Twoje wsparcie finansowe!

Podstawową formą pomocy jest wsparcie finansowe projektu poprzez wybór nagrody znajdującej się z prawej strony. Na początku poproszony zostaniesz o zarejestrowanie się na stronie, a potem zostaniesz przeniesiony do serwisu, który poda Ci dane do przelewu. To naprawdę proste!

Wasza pomoc to nie tylko wpłaty, ale również pomoc w promocji tego projektu. Jeżeli możesz - udostępnij ten projekt swoim znajomym lub rodzinie! Jeśli nie Ty, być może oni będą zainteresowani jego tematyką. Większa promocja to ponadto pełniejsza realizacja głównej idei, czyli szerzenia wiedzy na temat Ormian.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub sugestie, piszcie do nas! Na wszystkie wiadomości postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Jeśli nie miałeś okazji bliżej poznać tego kraju zapraszamy do przeczytania zaledwie trzech faktów, dotyczacych Armenii i Ormian:

W tym roku przypada 100-tna rocznica ludobójstwa dokonanego na ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim. Szacuje się, że w jego wyniku w latach 1915-1917 zginęło około 1,5 miliona Ormian (dla porównania, obecnie Armenię zamieszkuje około 3 milionów Ormian). Historia tej eksterminacji jest niestety mało znana Polakom.


Armenia jest pierwszym państwem, które przyjęło chrześcijaństwo, jako religię państwową. Stało się to w 301 roku, czyli na długo przed Chrztem Polski. Armenia, mimo trudnej historii pozostała chrześcijańska, aż po dziś dzień.

Symbolem Armenii i wszystkich Ormian jest Góra Ararat. Według Biblii jest to miejsce, na którym osiadła Arka Noego. Niestety Ararat nie leży na terytorium Armenii lecz w Turcji, zaledwie 32 km od ormiańskiej granicy. Jest doskonale widoczny ze stolicy Armenii, jednak niedostępny, gdyż znajduje się w tureckiej strefie zmilitaryzowanej. Najważniejsi są ludzie i to im w głównej mierze zostanie poświęcony nasz materiał. "Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela." Możemy zyskać prawdziwych przyjaciół na Kaukazie, tym bardziej, że wiele nas łączy! Jeden człowiek sprawił, że Gruzini prawdziwie szanują Polaków. Ufamy, że jeden dobry projekt może dokonać rzeczy równie wielkich. Jesteśmy przekonani, że możemy znacząco odmienić wizerunek Ormian w Polsce! Jest to istotne tym bardziej, że są oni jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Rzeczypospolitej. Na dzień dzisiejszy w naszym kraju mieszka od 40 do 80 tysięcy Ormian.

We want to make a film about Armenians, but we don't have funds for it. We need your help! You could help us in two way: First is sharing this site to your friends and second is send us money for project through this site. It is in polish language, but it is very simple!

You should choose (click) one or more of the prizes from the right side (for example: "Nagroda za 15zł lub więcej" - thats mean "Prize for 15zł or more"). After that you click green button on the right "Wesprzyj projekt". This site needs your registration, so you will register free acount. After this steps you will be moved to the service for transfer money. As a foreigner you have two options for pay (PayPal and SEPA)

If we will not get 100% of amount, you will get back all of your money! It's safe and simple! If you have questions just write to us: blizejormian@gmail.com

Za wsparcie naszego projektu chcemy odwdzięczyć się Wam poprzez nagrody, które wybierzecie sami! Prezenty te, to nasza forma wyrażenia wdzięczności za Wasz wkład. Pamiętajcie, że można nas wesprzeć kilka razy!

!!! UWAGA !!!

Nie posiadamy już darmowych wejściówek do Parku Wodnego w Krakowie!

Chcemy Wam jeszcze rozdać kupony rabatowe!

Każde kolejne 50 osób, które od teraz wesprą nas kwotą minimum 20zł otrzyma gratis do wybranej nagrody kupon rabatowy do PARKU WODNEGO w Krakowie dający 20% zniżki!

 

Jeśli chcesz wziąść udział w naszym materiale i podzielić się z innymi Twoją wiedzą lub doświadczeniem związanym z tematyką projektu - Ta nagroda jest właśnie dla Ciebie! Oprócz Twojego udziału w filmie, dodatkowo w nagraniu zamieszczona zostanie Twoja reklama! Ilość ekspertów jak i czasu do końca zbiórki jest mocno ograniczona, więc nie czekaj i wesprzyj nasz projekt już teraz!

 

To prawdziwa gratka dla wszystkich Fanów Pani Diany Volokhovej jak i programu MasterChef! Na rzecz naszego projektu, Pani Diana przekazała oryginalny fartuch, w którym uczestniczyła ona w programie MasterChef! Dostępna jest wyłącznie jedna sztuka z własnoręcznym podpisem Pani Diany, dlatego wybierz ją już teraz i nie czekaj, gdyż taka okazja może się już więcej nie nadarzyć!

Smak i zapach Armenii w Twoim domu? Tak to możliwe! Za Twoją szczodrą pomoc oferujemy wyjątkowy zestaw wielu ziół i przypraw wprost z Armenii. Paczuszka zawierać będzie między innymi szafran i ուրց (Urc), z którego powstaje przepyszna ziołowa herbata...

 

Ręcznie szydełkowane owoce zawierające magnes mogą dodać ormiańskiego uroku m.in. dla Twojej lodówki! Do wyboru jeden z kilku wspaniałych owoców/warzyw, ich pełną listę znajdziecie pod poniższym linkiem:

 Lista owoców ←

Ręcznie szydełkowane owoce zawierające brelok mogą dodać ormiańskiego uroku m.in. dla Twoich kluczy! Do wyboru jeden z kilku wspaniałych owoców/warzyw, ich pełną listę znajdziecie pod poniższym linkiem:

 Lista owoców ←

Zestaw ten zawiera trzy wspaniałe ormiańskie zdrowe przekąski. Każda z nich smakuje wyśmienicie i nie jest popularna w naszym kraju, oto one:

SUJUKH - To tradycyjny ormiański deser składający się z orzechów włoskich zalanych syropem z winogron. Przez niektórych nazywany jest ormiańskim snikersem, jednak jest od niego znacznie zdrowszy i smaczniejszy!

TTU LAVASH - To ormiański przysmak powstały ze zmielonych i sprasowanych owoców. Jest nie tylko wyśmienitą słodko-kwaśną przekąską, ale również przepięknym kolorowym dziełem.

SUSZONA MORWA - To nie tylko przepyszny i niskokaloryczny przysmak, ale również naturalny lek na wiele dolegliwości! Owoce morwy mają między innymi działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, wykrztuśne i odchudzające!

 

Wybierając zwierzaka wspierasz również ormiańskie kobiety szydełkujące te słodkie maleństwa. Do wyboru macie mnóstwo istotek wprost z miasteczka Goris! Ich pełna lista znajduje się w linku:

Lista zwierzaczków ←

Jedna z członkiń sympatycznej owczej rodziny już czeka by Cię odwiedzić! Te ręcznie szydełkowane owcze lalki będą fantastycznym podarunkiem, ale również wsparciem dla wykonujących je ormiańskich kobiet. 

Jedna z tych unikatowych szydełkowanych lalek, już wkrótce może zawitać w Twoje progi! Wybierając ten upominek wspierasz nie tylko nasz projekt, ale również ormiańskie kobiety wykonujące te pracochłonne lalki.

W Armenii, też bywa chłodno... dlatego Ormianki znają się na wykonywaniu prześlicznych wełnianych skarpetek. Są tak wyjątkowe i barwne, że naprawdę warto je mieć! Czy panowie, czy też panie, znajdą dla swych stóp ubranie!

 

 

Nie trzeba wiele, by kaukaski klimat zawitał do Twojego domu! Ten wspaniały, wzorzysty dywanik (wymiar 41x50 cm) to idealna ozdoba Twojego pokoju, czy miejsca pracy. Wybierając go, pomagasz nie tylko nam, ale również ormiańskim kobietom je wykonującym.

Duduk to prawdziwie ormiański instrument, znany już 3000 lat temu! Choć przypomina flet, jego dźwięk jest zupełnie inny (zbliżony do saksofonu?). My zakochaliśmy się w nim od pierwszej nuty! Zresztą... zobaczcie i posłuchajcie!

 

 

Dzięki tej wspaniałej, ręcznie wykonanej kamizelce, będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy Ormianin! Dostępna jest zarówno wersja damska, jak i męska. Wybierając ten pracochłonny podarek, wspierasz nie tylko nasz projekt, ale również ormiańskie kobiety go wykonujące!

Kaukaz na ramieniu? Oczywiście! Za twoją pomoc otrzymasz ręcznie wykonaną torbę na zamek (wymiar 27x46 cm). Jest nie tylko prześliczna, ale również pojemna i praktyczna. Wybierając tę nagrodę wspierasz ponadto ormiańskie kobiety wykonujące ten pracochłonny prezent.

Nie trzeba wiele, by kaukaski klimat zawitał do Twojego domu! Ten duży, wzorzysty dywan (wymiar 60x105 cm) to idealna ozdoba Twojego pokoju lub miejsca pracy. Wybierając go, pomagasz nie tylko nam, ale również ormiańskim kobietom je wykonującym.

Radio Warszawa jest najstarszą rozgłośnią katolicką w Polsce! Cechuje go troska o sprawy społeczności. Prezentuje audycje ewangelizacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz edukacyjne. Wyróżnia go brzmienie muzyczne: muzyka chrześcijańska i poezja śpiewana! Dzięki stronie internetowej docierają do słuchaczy z najdalszych zakątków świata!

Park Wodny w Krakowie zapewnia wspaniałą i zdrową zabawę z mnóstwem atrakcji m.in. najdłuższą w Polsce siecią zjeżdżalni liczącą ponad 800 metrów, rwącą rzeką, ściankami do wspinaczki, torami do pływania, miejscami do sportów wodnych i wieloma innymi!

Na rzecz naszej akcji Park Wodny przekazał atrakcyjne wejściówki i rabaty!
Szczegóły ich zdobycia znajdziecie w opisie nagród!

Diana Volokhova to finalistka i jedna z najbardziej oryginalnych postaci II edycji programu Master Chef. Pochodzi z Armenii i jest ekspertką w łączeniu zapachów i smaków, a że naprawdę kocha to co robi, gotuje z fantazją i potrafi opowiadać o kuchni Kaukazu z ogromną pasją. W internecie prowadzi stronę: www.smakarmenii.pl

 

http://obliczagruzji.monomit.pl/files/georgian/pictures/40/logo-kaukaz-pl--120.jpg

Portal kaukaz.pl jest owocem wieloletnich zainteresowań ludzi, którzy zmierzyli się z Kaukazem twarzą w twarz. Teraz szeroko i obiektywnie przybliżają ten region.

Związek Polaków w Armenii „Polonia” działa w Armenii od 1996 roku. Prezesem organizacji jest prof. Ałła Kuźmińska.  Związek Polaków prowadzi działalność na rzecz Polaków i osób pochodzenia polskiego mieszkających w Armenii, jak również propaguje dziedzictwo kulturalne i wiedzę o Polsce w miejscowych środowiskach. W siedzibie Związku odbywają się zajęcia języka polskiego, organizacja wydaję własny kwartalnik „Póki my żyjemy”. organizuje spotkania seniorów i młodzieży, prowadzi bibliotekę polonijną. Przy Związku funkcjonuje także chór „Gwiazdeczka”.

Fundacja Ormiańska KZKO jest strukturą organizacyjną środowiska polskich Ormian. Ma status prawy i jest bezpośrednio związana z Kołem Zainteresowań Kulturą Ormian, założonym przy Polskim Towarzystwie Ludoznawczym.

Klub Podróżników Atlantyda jest ciekawym miejscem spotkań na krakowskim Kazimierzu. Spotykają się tutaj osoby z pasją do podróżowania, przygód i fotografii.

"...bo granice są tylko w głowie..."

Cyber Marian to autor zapierających dech w piersiach produkcji w Serwisie YouTube. Niezwykle charakterystyczne jest jego poczucie humoru, pomysłowość i oryginalny wygląd.

Goris Crochet to zrzeszenie ormiańskich kobiet z miasteczka Goris na południu Armenii. To dzięki ich wspaniałemu talentowi możemy zaoferować liczne, ręcznie wykonane nagrody. Możesz je wesprzeć poprzez wybór tych nagród, które wykonały!

TY również możesz zostać naszym przyjacielem! Wystarczy wsparcie projektu "Bliżej Ormian" poprzez choćby drobną wpłatę lub jego dalsze udostępnienie!

"Mimo wiecznie zimnych dłoni, Marta jest najcieplejszą osobą, jaką poznałem! Porównać ją mogę do szwajcarskiego scyzoryka. Z jednej strony to doświadczona księgowa, z drugiej zaś prawdziwa dusza podróżnika i wyczulona na los innych wolontariuszka. Dzięki swej wrażliwości sprawi, że projekt nie będzie zbiorem suchych faktów..."

Darek

"Darek to urodzony realista, a jednocześnie niestrudzony marzyciel. Tkwi w nim wiele niezrealizowanych, chłopięcych pragnień, po które sięga w dorosłym życiu. Wie, czego chce i potrafi do tego dążyć, kosztem wielu wyrzeczeń. Jestem pewna, że swoim inżynierskim okiem, kompleksowo dopilnuje technicznej strony naszego projektu..."

Marta

Media o Twoim projekcie:

Bliżej Ormian

www.lowcytrendow.pl | 2015-03-09

Polscy wolontariusze, którzy zostawili swe dotychczasowe życie, aby pomagać innym w Goris na południu Armenii dążą do zrealizowania reportażu o Ormianach, jak i Polakach mieszkających w Armenii. Nie posiadając na jego realizację odpowiednich środków zbierają fundusze na portalu PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015 10:10