Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

biznes muzyczny

biznes muzyczny

Kraków

Projekt jest pilotażowym przedsięwzięciem studentów Zarządzania Kulturą UJ i ma na celu wspólną integrację osób zainteresowanych szeroko pojętą branżą muzyczną, w tym odbiorców kultury, menedżerów i samych artystów. Ważnym elementem jest również poszerzenie wiedzy z zakresu zarządzania w biznesie muzycznym poprzez panele dyskusyjne i spotkania z ekspertami. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi i zagadnieniu, dzięki czemu każdy z zainteresowanych gości znajdzie coś dla siebie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6 PLN z 3094 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.01.2014.

BIZNES MUZYCZNY

O projekcie

BIZNES MUZYCZNY” to cykl paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym, organizowany przez studentów Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy Z Krakowską Sceną Muzyczną.

Punktem wyjścia projektu jest wzrost świadomości procesów kulturotwórczych, wypracowanie porozumienia między specjalistami, twórcami oraz osobami zaczynającymi swoją przygodę w branży muzycznej. Ważnym elementem jest zainspirowanie uczestników poprzez panel dyskusyjny i spotkania z ekspertami. Każde spotkanie, będzie poświęcone różnym tematom i zagadnieniom związanym z zarządzaniem w biznesie muzycznym. Niewątpliwym atutem są zaproszeni przez nas goście, dzięki którym każdy uczestnik panelu podniesie swoją wiedzę w zakresie zarządzania.

panel

Panele dyskusyjne zostały zaplanowane w nieregularnym cyklu i zostaną zrealizowane zgodnie z poniższym harmonogramem:

Panel II – Jak zorganizować koncert – niekonwencjonalne metody promocji marketingowej (6.12.2013, godzina 19.00, Forum Przestrzenie, Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28)

Gośćmi tego panelu będą najprawdopodobniej:


 • Igor Znyk – tourmanager zespołu R.U.T.A.
 • Jacek Dewódzki – zespół Dżem
 • Agata Grabowiecka – kierownik działu programowego Krakowskiego Biura Festiwalowego
 • i inni

 

Panel III – Dziennikarstwo muzyczne (13.12.2013, godzina 19.00, Forum Przestrzenie, Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28)

Gośćmi tego panelu będą uznani w branży muzycznej dziennikarze i publicysci

 

Panel IV – Finansowanie działalności zespołu muzycznego – z czym się to je? (24.01.2013, godzina 19.00, Forum Przestrzenie, Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28)

Gośćmi tego panelu będą najprawdopodobniej:


 • Adam Pokorny – Pokorny Music Solution (Niemcy), DJ
 • Darek Ochrin – Pokorny Music Solution, specjalista d.s. Praw autorskich, DJ
 • Paweł Hordejuk – menedżer zespołu Happysa
 • Mariusz Maurycy – menedżer zespołu Łagodna Pianka
 • oraz specjalnie dla Was - przedstawiciele portalu crowdfundingowego polakpotrafi.pl

Całość chcemy podsumować koncertem muzycznym, ale nie zdradzimy kto wystąpi, żeby pozostawić pewną nutkę niepewności.

 

Pierwsze z czterech spotkań na temat zarządzania w biznesie muzycznym, przygotowanego przez studentów II roku Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy Krakowskiej Sceny Muzycznejmamy już za sobą.

Spotkanie oficjalnie rozpoczął dyrektor Instytutu Kultury UJ dr habilitowany Łukasz Gaweł, wypowiadając słowa dotyczące misji jaka przypisana została Instytutowi Kultury, mająca na celu wychodzenie poza jego mury oraz stawianie na aktywność studentów. Wskazuje na to, że istnieje siła sprawcza, która w sposób rzeczywisty popycha nas do działania.

Panel debiutancki odbył się 15 listopada 2013 w krakowskim klubie Forum Przestrzenie, a gośćmi głównymi byli eksperci z działający na co dzień w biznesie muzycznym: 1. Agnieszka Krajewska - zastępca Dyrektora Centrum Kultury Rotunda do spraw programowych; od 1995 związana z szeroko pojętą organizacją imprez wszelakich; z wykształcenia marketingowiec, z zamiłowania hungarystka;
 2. Agata Sztostak - menadżerka Roberta Kasprzyckiego, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego (zarządzanie zasobami ludzkimi) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (zarządzanie kulturą); na przestrzeni ostatnich sześciu lat przygotowała od strony promocyjnej, prawnej i logistycznej ponad trzysta koncertów na terenie całego kraju (od kameralnych wydarzeń, po występy na Przystanku Woodstock);
 3. Marcin Laberschek - absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w specjalności zarządzanie kulturą; zawodowo zajmuje się organizacją spektakli, koncertów, happeningów, prowadzi warsztaty, przygotowuje programy edukacyjne, organizuje spotkania autorskie, konferencje, wykłady oraz imprezy tematyczne; współpracuje z artystami; zajmuje się promocją wydarzeń kulturalnych;
 4. Jakub Sieńczyk - absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego; od 2007 roku mieszka w Krakowie; muzyk, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, recenzent; na co dzień gra i nagrywa w zespołach Uda oraz Jasionowska/Sforza; na jego koncie znajdują się również wydawnictwa z zespołami Wnętrza, Żmij i Dżindżer Projekt (gościnnie); niemiły i opryskliwy krytyk w Krakowskiej Scenie Muzycznej;

Zaproszeni paneliści wykazali się satysfakcjonującą wiedzą na tematy poruszane w zadawanych przez nas pytaniach, a także w pytaniach padających ze strony zaangażowanej w dyskusje bardzo licznej publiczności.

Duża frekwencja i zainteresowanie spotkaniem pokazują z pewnością, iż poruszane przez nas tematy są ważne oraz interesujące, w szczególności dla ludzi młodych, rozpoczynających swoją przygodę z zarządzaniem na rynku muzycznym oraz osób działających aktywnie w branży muzycznej. Przeświadczenie to staje się podstawą iwyraźnym sygnałem dla nas, studentów zarządzania kulturądo kontynuowania pozostałych spotkań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów wykonanej dotychczas pracy i pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji spotkania, a także wszystkim przybyłym gościom bez których wydarzenie nie miałoby racji bytu.

panel

panel

panel

 

 

Media o Twoim projekcie:

Biznes Muzyczny na platformie PolakPotrafi.pl

independent.pl | 2013-12-19

Polecajcie nasz cykl swoim znajomym, zachęcajcie do wsparcia projektu nawet niewielkimi sumami - wszak "ziarnko do ziarnka, a uzbiera się miarka". Do tej pory projekt zgromadził sporą rzeszę słuchaczy (bo blisko 600 osób!) obecnych na panelach w Krakowie, ale także w czasie transmisji live-stream!

Poznaj lepiej biznes muzyczny

www.life4sound.pl | 2013-11-27

Już od 15 listopada w Krakowie przy współpracy Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz krakowskiej Sceny Muzycznej, rusza bardzo ciekawy cykl spotkań – Biznes Muzyczny.

Jak zarządzać w biznesie muzycznym?

www.students.pl | 2013-11-17

Karolina Horoszko - Jeśli jesteście ciekawi, jak zorganizować koncert, czy jak sfinansować działalność zespołu muzycznego - weźcie udział w spotkaniach poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym, które organizuje Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego.

BIZNES MUZYCZNY - 4 panele dyskusyjne o zarządzaniu w biznesie muzycznym

bzicool.pl | 2013-11-15

Już dzisiaj, czyli w piątek 15 listopada o godzinie 19.00 w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się pierwszy z czterech paneli dyskusyjnych o zarządzaniu w biznesie muzycznym pod wspólną nazwą „Biznes Muzyczny”.

BIZNES MUZYCZNY

kulturoteka.tumblr.com | 2013-11-13

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną zapraszają na „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym. Spotkania mają charakter otwarty dla publiczności i odbędą się w Krakowie w Forum Przestrzenie(ul. Konopnickiej 28, godzina 19:00).

Biznes muzyczny – cykl spotkań branży muzycznej w Krakowie

antymuza.pl | 2013-11-13

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną zapraszają na „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym.

W piątek spotkanie „Biznes muzyczny” w Krakowie

topguitar.pl | 2013-11-13

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowska Scena Muzyczna zapraszają na: „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym.

Zapraszamy na cykl paneli dyskusyjnych „Biznes Muzyczny”!

manko.pl | 2013-11-12

Studenci Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną zapraszają na: „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym!

Biznes Muzyczny - 4 panele dyskusyjne o zarządzaniu w biznesie muzycznym

www.infomusic.pl | 2013-11-12

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną zapraszają na: „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym.

O zarządzaniu w biznesie muzycznym

kulturalnakratkakrakowa.blogspot.com | 2013-11-08

Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną zapraszają na: „BIZNES MUZYCZNY” – czyli cykl 4 paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce zarządzania w biznesie muzycznym.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.01.2014 18:06