Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

inspide

inspide

Warszawa, Polska

Inspide jest akcją skoncentrowaną wokół 5 osób pochodzących z różnych stron Polski. Naszym celem jest zainspirowanie osób z wadą słuchu do podążania za swoimi marzeniami. Chcemy to osiągnąć poprzez ukazanie historii życia oraz opowieści o pasji naszych gości. Co niezwykłe naszymi gośćmi będą osoby z różnych stron Europy, głusi, którzy realizują swoje marzenia w rzeczywistości. Chcemy raz na miesiąc organizować z nimi spotkania w formie wykładów lub warsztatów, podczas których podzielą się swoją
historią, wiedzą i pasją, w której się realizują i z której są znani. Dziedziny, które reprezentują są bardzo szerokie, począwszy od aktorstwa poprzez filmografię, a skończywszy na dziennikarstwie. Wydarzenia w ramach inspide obejmą cały rok 2015 oraz 4 miasta Polski: Warszawę, Wrocław, Kraków oraz Gdańsk.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2403 PLN z 10000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2015.

Bim Ajadi z inspide w listopadzie

O projekcie

O inspide w pigułce

Inspide jest akcją skoncentrowaną wokół 5 osób pochodzących z różnych stron Polski. Naszym celem jest zainspirowanie osób z wadą słuchu do dążenia za swoimi marzeniami poprzez ukazanie historii życia oraz opowieści o pasji naszych gości. Co niezwykłe naszymi gośćmi będą osoby z różnych stron Europy i świata, głusi, którzy realizują swoje marzenia w rzeczywistości. Chcemy raz na miesiąc zorganizować z  nimi  spotkanie  w formie  wykładu  lub  warsztatu,  na  którym podzielą się  swoją  historią,  wiedzą i pasją, w której się realizują i są znani. Dziedziny, które reprezentują są bardzo szerokie począwszy od aktorstwa   poprzez filmografię skończywszy na dziennikarstwie. Wydarzenia w ramach Inspide obejmują cały rok 2015 oraz 4 miasta Polski: Warszawę, Wrocław, Kraków oraz Gdańsk.

Kim jesteśmy?

Iwona - https://youtu.be/vpiMqzHuMrk

Edyta - https://youtu.be/gsAYLOa1xfc

Kamil - https://youtu.be/K6K2vv5DFko

Agnieszka - https://youtu.be/8I0_wmAZFlg

Renata - https://youtu.be/71Z4v3cZ58o

Co nam się udało do tej pory?

Zorganizowaliśmy  już  sześć  wydarzeń   we  wszystkich  miastach, a w Krakowie byliśmy aż trzykrotnie. Mieliśmy przyjemność gościć pasjonatów z różnych krajów takich jak Australia, Szkocja, Francja, Niemcy i Anglia. Ogółem do tej pory w akcji wzięło udział 205 osób, a wspierało nas 20 wolontariuszy. W naszych końcowych ankietach dostajemy najwyższe oceny zadowolenia i pochwały, nie zabrakło również konstruktywnych uwag, które uwzględniamy z każdym kolejnym wydarzeniem.  

Obejrzyj nasze videopodsumowanie! Dla nie znających migowego: nie zapomnij właczyć napisów! :-)

Dlaczego PolakPotrafi.pl?

Przed nami bojowe zadanie – zorganizowanie warsztatów filmowych w Warszawie, które tym razem wiążą się z wypożyczeniem profesjonalnego wyposażenia i innymi koniecznymi wydatkami z nimi związanymi. Jesteśmy grupą nieformalną z użyczoną osobowością prawną Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, stąd nie posiadamy własnych środków jak i szerokich  możliwości zdobycia funduszy. Staramy się tak minimalizować wydatki, aby opłata za udział w naszych wydarzeniach nie była zbyt wysoka i nie odstraszająca dla naszych niesłyszących uczestników i ich przyjaciół.

Kilka słów o gościu specjalnym

Bim Ajadi jest utalentowanym i licznie nagradzanym niezależnym filmowcem z ponad 15 letnim doświadczeniem. W jego portfolio znajdziemy dokumenty telewizyjne, teledyski oraz krótkometrażowe filmy z gatunku dramatu wykonywane dla wiodących stacji telewizyjnych w których był producentem oraz edytorem. Filmy Bima takie jak „4” (2014), „Mistrz Świata” (2012) i „Martwe Pieniądze”(2009) zdobyły liczne nagrody na festiwalach oraz były licznie prezentowane podczas festiwalów głuchych filmów a kulminacją było zaproszenie Bima do Hong Kongu, gdzie  został  z  nim  przeprowadzony wywiad oraz opowiedział o swoich filmach. Inne przykłady jego filmów to: Deaf Sisterhood (Czerwony ptak 2011), Crew Battles (Maverick TV, 2007), E4  Muzyka (Remedy  Productions/E4,  2006)  i  Vee TV (Maverick TV/ Channel 4 2000-2006 jako redaktor offline i reżyser teledysku). Bim jest zapalonym filmowcem z okiem do stylu i detali co czyni jego dzieła niepowtarzalnymi.  

Strona internetowa Bima: www.bimajadi.co.uk

Kanał vimeo: www.vimeo.com/bimajadi

Film Bima zapraszający do udziału w warsztatach: 

Kilka słów o naszym planie / o naszych warsztatach

Naszym marzeniem jest zorganizowanie pięciodniowych warsztatów w Warszawie zakończone pokazem zrealizowanego filmu. Wspólnie z Bimem wprowadzimy uczestników  w świat filmu – chcemy dać im możliwość zapoznania się z wieloma profesjami niezbędnymi  przy  realizacji  filmu  takimi  jak: operator, aktor, reżyser, edytor. Uczestnicy  dowiedzą się  jak szukać ciekawych ujęć i miejsc. Obecnie jesteśmy w kontakcie z Mazovia Warsaw Film Comission, którzy pomagają nam zorganizować pozwolenia na nagrania w wybranych miejscach dostosowanych do naszego scenariusza. Końcowym produktem warsztatów bedzie film z gatunku dramatu   na podstawie scenariusza napisanego przez głuchego Anglika –  Brian Duffy, który również jest aktorem, reżyserem z wieloletnim doświadczeniem. Głównym językiem filmu będzie Międzynarodowy Język Migowy co jest rzadkim zjawiskiem w kinematografii. Jeśli się uda nam zrealizować to małe nasze marzenie, to chcielibyśmy  do  niego  podejść   z  ambicją   i  spróbować zorganizować pokazy   filmu na różnych wydarzeniach nie tylko w Polsce ale także w Europie i na świecie.  

Na co zbieramy?

Zbieramy    fundusze    przede    wszystkim    na    wynajem    profesjonalnego   studia, wypożyczenie wymaganego sprzętu filmowego i komputerowego, a także zakup niezbędnych materiałów i gadżetów na potrzeby filmu. Przewidujemy wydatki w wysokości 10 tys. zł

Wspierają nas:

STPJM – partner

EduPJM

Fundacja Promocji Kultury Głuchych KOKON

Instytut Historii Głuchych „Surdus Historicus”

Fundacja Między Uszami

 

W razie zebranej nadwyżki, przeznaczymy ją na kolejne warsztaty, które planujemy w grudniu z Dawn Jani Birley, znaną dziennikarką z H3.tv (telewizja internetowa).

Chcesz nam podarować więcej niż 5 tys złotych? Skontaktuj się z nami, postaramy się indywidualnie dopasować naszą ofertę, gwarantujemy, że będziesz usatysfakcjonowany! 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2015 15:03