Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krzysztof Graczyk

Krzysztof Graczyk

Poznan, Poland

Nazywamy się SAE Aerodesign Poznań. Jesteśmy studentami Politechniki Poznańskiej i podlegamy pod zespół Akademickiego Klubu Lotniczego przy tejże uczelni. Zajmujemy się badaniami dotyczącymi funkcjonowania maszyn latających oraz ich projektowaniem, konstruowaniem i modelowaniem. Kontynuujemy przedsięwzięcie rozpoczęte przed kilkoma laty przez naszych starszych
kolegów, którymi, podobnie jak teraz nami, kierowały marzenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

456 PLN z 6000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.04.2016.

Udział w zawodach bezzałogowych statków powietrznych

O projekcie

 

 

Celem projektu jest udział reprezentacji Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej w prestiżowych zawodach SAE AERODESIGN WEST, które odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w Kaliforni.

Jako młodzi ludzie, przyszli inżynierowie,nie możemy tak po prostu wsiąść do samolotu i polecieć. Chcemy wiedzieć jak to wszystko działa oraz jak i z czego buduje się samoloty. Młodzieńcza ciekawość nie pozwala nam przejść obojętnie obok tak wspaniałego zjawiska, jakim jest lot.

 

Jest to międzynarodowy konkurs uczelni technicznych organizowanych przez Society of Automotive Engineers – stowarzyszenie zrzeszające około 100 tysięcy inżynierów transportu z ponad 100 krajów. Uczestnicy zawodów co roku projektują, budują i  badają samoloty, których zadaniem jest wykonanie lotu po kręgu z jak największym ciężarem w przestrzeni ładunkowej. Konkurencje odbywają się pod okiem najsłynniejszych i najbardziej wpływowych instytucji lotniczych na świecie takich jak m. in. Lockheed-Martin, NASA, Gulfstream, Boeing, Embraer.

W zawodach bierzemy udział w dwóch klasach: 


Projektowanie i budowa samolotu klasy Regular to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. Co roku organizatorzy narzucają nowe ograniczenia dotyczące maksymalnych wymiarów, materiałów stosowanych do budowy, rozmiarów przestrzeni ładunkowej oraz rodzajów napędu. Mimo niecałych 3 metrów rozpiętości skrzydeł, użyciu niewielkiego silnika elektrycznego o mocy zaledwie 1000W. Nasze samoloty wykonują loty osiągając masę startową około 20 kilogramów.


Samoloty przeznaczone do startu w tej klasie wyposażamy w ekologiczne, elektryczne napędy. Model wraz z oprzyrządowaniem powinien zostać przetransportowany w niewielkiej skrzyni i zostać przygotowany do lotu w minutę . To wymaganie podnosi poziom trudności rywalizacji w tej klasie czyniąc ją zarazem ciekawszą.

Start w dwóch kategoriach podwaja ilość pracy, ale zwiększa również nasze szanse na zwycięstwo.


Od 2008r. rokrocznie w rywalizacji bierze udział reprezentacja Politechniki Poznańskiej. W tym okresie wygrywaliśmy klasyfikację raportów, klasyfikacje największego udźwigu uzyskanego przez modele, a także wielokrotnie plasowaliśmy się na podium klasyfikacji generalnej.

Wysokie miejsca uzyskane na zawodach pozwalają na zapewnienie przedsięwzięciu właściwej oprawy medialnej i promocyjnej. Wyraża się ona publikacją notatek prasowych PAP, artykułów w mediach ogólnopolskich, a także organizacją konferencji prasowych w Urzędzie Miasta Poznania.W latach 2014-2015 korzystaliśmy z dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W bieżącym roku nie znaleźliśmy się w gronie laureatów programu, co zmusza nas do poszukiwania środków u sponsorów i instytucji publicznych. Szacowane koszty udziału w zawodach wynoszą 40.000 zł.

Podstawowym celem zbiórki jest opłacenie kosztów związanych z wysyłką skrzyni do Stanów Zjednoczonych.

Skrzynia zawiera samoloty oraz cały sprzęt, który jest niezbędny, aby dokonać wszelkich ewentualnych napraw w trakcie trwania zawodów.

 

 

 

Całkowity koszt zawodów to 40 000 zł. Oprócz tego mamy jeszcze do pokrycia następujące wydatki:

  • 3000 zł x 7 osób = 21000 zł - bilety lotnicze
  • 6000 zł - wpisowe na zawody
  • 8000 zł - noclegi oraz wyżywienie podczas zawodówKrzysztof Graczyk
kapitan drużyny

Student III roku na kierunku Transport. Jego zadaniem jest zarządzanie finansami, odpowiada za kontakt z mediami oraz ze sponsorami. Zajmuje się kordynacją projektu zarządzając pracami w modelarni.

 

 

 

Jakub Miśko

Student IV roku na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Odpowiedzialny za projektowanie samolotów oraz wykonanie raportów technicznych.

 

 

 


 

Michał Próchnicki

Student III roku na kierunku Budownictwo. Jego głównym zadaniem jest skonstruowanie samolotu w klasie micro. Odpowiedzialny również za wykonanie i wygłoszenie prezentacji techniczej w trakcie zawodów.

 


 

 

Mateusz Podziński

Student II roku na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Zajmuje się weryfikacją projektów samolotów, naniesieniu niezbędnych poprawek oraz docelową budową. 

  

 

Kamil Dombek

Student III roku na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Jego głównym zadaniem jest praca w modelarni przy konstruowaniu samolotów. Zajmuję się również kręceniem filmów i ich obróbką.

 

 

 


 

Prosimy o wsparcie każdą osobę, której nie jest obojętne promowanie polskiej myśli technicznej na arenie międzynarodowej oraz konkurowanie z najlepszymi zespołami na świecie.

Skontaktuj się z nami bezpośrednio: 

Krzysztof Graczyk
Tel: 600-597-349
Email: aerodesign@put.poznan.pl

 www.aerodesign.put.poznan.pl

 

Media o Twoim projekcie:

SAE AERODESIGN POZNAŃ: MAMY AMBITNE ZAŁOŻENIA, A SAMOLOTY SĄ JUŻ GOTOWE

www.miastopoznaj.pl | 2016-04-05

Jako młodzi ludzie, przyszli inżynierowie,nie możemy tak po prostu wsiąść do samolotu i polecieć. Chcemy wiedzieć jak to wszystko działa oraz jak i z czego buduje się samoloty. Młodzieńcza ciekawość nie pozwala nam przejść obojętnie obok tak wspaniałego zjawiska, jakim jest lot – przekonują członkowie grupy SAE Aerodesign Poznań i proszą o wsparcie.

Wesprzyj projekt zespołu AKL SAE Aero Design Poznań

dlapilota.pl | 2016-03-28

Krzysztof Graczyk, przedstawiciel Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej, w ramach którego działa grupa studentów pasjonatów tworzących zespół o nazwie SAE Aero Design Poznań, zwrócił się z apelem do wszystkich zainteresowanych o pomoc w zebraniu środków finansowych umożliwiających start w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design West, które odbędą się już 24-26 kwietnia 2016 r. w Van Nuys w Kalifornii.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.04.2016 18:06