Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bezsensu

Bezsensu

Zielona Góra

BEZSENSU zostało założone w Zielonej Górze, Tworzy autorską muzykę, którą można określić jako alternatywna, rockowa lub pop. Obecnie w skład zespołu wschodzą: Marcin Gryszczuk, Krzysztof Garbaciak, Arek Tyda i Kuba Lechki. Zespół ma na swoim koncie wiele występów, również na festiwalach (m.in. Open\\\'er w Gdyni) oraz nagród w konkursach - Scena Machiny, Rock nad bagnem, Najlepszy lubuski zespół nie tylko rockowy. 27 marca 2013 nakładem Fonografiki ukazał się debiutancki album zespołu \"Co tam myślisz?\"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5450 PLN z 5000 PLN

60 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.10.2014.

Bezsensu - wydajemy drugą płytę!

O projekcie

 JESTEŚMY:

Cześć! Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w dokończeniu naszego drugiego albumu. Już wiele zostało zrobione, nagrania są w fazie produkcyjnej. Pozostało postawić kropkę nad „i” czyli opłacić wykonanie miksu i masteringu, do czego potrzebujemy 5 tysięcy złotych.

Za ciosem! Rok po wydaniu pierwszej płyty, pod okiem Jacka Szabrańskiego (znanego m.in. z The Car Is on Fire i Newowych Wakacji) stworzyliśmy i nagraliśmy zupełnie nowy materiał.

Odświeżyliśmy nasze brzmienie i naszym zdaniem wznieśliśmy się na wyższy poziom. Dźwięki do utworów zostały zarejestrowane w studiu nagraniowym Sound and More (Warszawa) oraz malowniczej miejscowości Dzielnik w drewnianej chacie w lesie przepełnionym ciszą, której tam poprzeszkadzaliśmy.

Na nagraniach znalazły się dźwięki wydobywane z drewnianych ścian domu – m.in. solówka Jacka zagrana na elementach drewnianego korytarza! Te akustyczne, „drewniane” dźwięki połączyliśmy z elektroniką i innymi nietypowymi rozwiązaniami.

Przedsmak tego, co będziecie mogli usłyszeć znajduje się na filmie promującym naszą akcję crowdfundingową.

Żeby dokończyć drugi album potrzebujemy waszego wsparcia,  postaramy się Wam ze wszystkich sił odwdzięczyć!

Przygotowaliśmy mnóstwo nagród! – liczymy, że przypadną Wam do gustu a jeśli uda nam się uzbierać więcej... osiągnięcie progu 130% kwoty projektu pozwoliłoby nam stworzyć naprawdę odjechany teledysk, więc zróbmy to razem! :)

 

Pierwszy utwór z leśnej sesji, który ujrzał światło dzienne to „Tylko dzieci”. Poniższy film to jego wersja live nagrana w piaskownicy na dwa mikrofony. Na płycie ukaże się w nieco innej odsłonie.


Obecnie zespół tworzą:

Marcin Gryszczuk – bas, elektronika, chórki

Krzysztof Garbaciak – wokal, gitara, klawisze

Arek Tyda – gitara, elektronika, chórki

Kuba Lechki – perkusja i maszyna

 

Pierwszy koncert w nowym składzie zagraliśmy w Jarocinie. Do Jarocina idzie się tak:

 Pierwsza płyta

W 2013 roku miała premierę nasza debiutancka płyta p.t. „Co tam myślisz?”, która ukazała się nakładem wytwórni Fonografika. Album powstał w Vintage Records w Porażynie oraz w Lubrzy w studiu RecPublica.


Album zebrał szereg dobrych recenzji

Gitarzysta: „Co tam myślę? To bardzo dobry rock alternatywny, który mógłby konkurować z zagranicznymi produkcjami. Brzmienie Bezsensu jest wypadkową niegłupich, czasem ironicznych tekstów, pozytywnych emocji w głosie Krzyśka Garbaciaka oraz solidnych gitarowych riffów, okraszonych ciekawie brzmiącymi klawiszami”.

Teraz Rock: „Na zadane w tytule pytanie mogę zatem odpowiedzieć tylko jedno – myślę, że to bardzo fajna płyta”.

Co nam udało się dotychczas osiągnąć?

► zagraliśmy m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni.

► zostaliśmy laureatem konkursu Scena Machiny. Przewodniczącym jury był Piotr Metz.

Piotr Stelmach i Radiowa Trójka wybrali nas do tworzenia oprawy muzycznej podczas Orlen Warsaw Marathon w kwietniu 2014 roku.

► Piosenka „Niezawieszenie” zajęła II miejsce w plebiscycie portalu Uwolnij muzykę na Piosenkę roku 2011.

► Jury „Gazety Lubuskiej” w plebiscycie na Najlepszy lubuski zespół nie tylko rockowy przyznało nam  I miejsce.

 

► W lipcu 2013 roku wygraliśmy konkurs Lubuskie Dobrze Rockuje w ramach festiwalu Rock nad Bagnem.

 ► Graliśmy też m.in. z T.Love, Pogodno, Muchami, Kombajnem do zbierania kur po wioskach, Tymonem Tymańskim, a jako laureaci konkursu Scena Machiny, w warszawskiej Stodole supportowaliśmy Myslovitz.

 

 Znajdziecie nas również tu:

https://www.facebook.com/bezsensuzespol

https://soundcloud.com/bezsensu

https://www.tumblr.com/blog/bezsensu-blog

https://myspace.com/bezsensu

kanał youtube

 Patronat:

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.10.2014 18:06