Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Łazarek

Magdalena Łazarek

Kraków

studentka inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej, prezes Koła Naukowego Blabel, zafascynowana nauką języków obcych (hiszpański, angielski, portugalski, ostatnio spotkanie również z językiem esperanto), wolontariuszka Szlachetnej Paczki, Światowych Dni Młodzieży w Madrycie oraz Rio de Janeiro, a także pomocnik na Kursie Alpha. Zafascynowana rozwojowym wpływem teatru na zdolności językowe i interpersonalne od liceum (VI LO w Krakowie). Niepoprawna optymistka!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3215 PLN z 3000 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015.

Sławomira Mrożka Bestiariusz Powszechny w Barcelonie

O projekcie

La versión en español  https://www.youtube.com/watch?v=Fd16v-tZOps 

English version below.

Nowy filmik z warsztatów teatralnych  :)

 

Grupą studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z międzywydziałowego Koła Naukowego Blabel, którego głównym zainteresowaniem są języki obce. Studiujemy na różnych kierunkach, mamy różnorodne zainteresowania, ale wspólnie tworzymy zgrany zespół, którego celem jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych i językowych w rozmaitych kontekstach kulturowych. Cel ten realizujemy poprzez amatorską działalność teatralną
O co chodzi z tym projektem?

Zbieramy na wyjazd do Barcelony, a dokładniej na DOLOT do Katalonii, gdzie zostaliśmy zaproszeni, aby przedstawić przygotowywane przez nas sztuki na podstawie dzieł Sławomira Mrożka po hiszpańsku w ramach akcji 2015 Rokiem Teatru Polskiego.

Jest nas 11 osób - koszty noclegu, wyżywienia, przejazdów z/na lotnisko itp. wyniosły koło 400 zł/os. na 5 dni, co daje sumę 4400 zł, które są naszym wkładem. Niestety, koszt przelotu to ponad drugie tyle. Z naszych poszukiwań wynika, że najtańsze połączenie lotnicze w terminie 23-28.04 to 4840 zł. 
6 osób z ekipy dostało dofinansowanie ze swojego wydziału na kwotę 1200 zł, cały czas jesteśmy na etapie poszukiwań sponsorów, jednak w tym momencie kwota 3640 zł to tyle ile realnie nam brakuje. Założyliśmy limit poniżej tej sumy z nadzieją, że uda się do całości dobić, dzięki Waszej pomocy.

 

Każdą, choćby symboliczną wpłatę przyjmiemy z wdzięcznością. Wierzymy, że znajdą się osoby, które docenią nasze zaangażowanie i wysiłki i przyczynią się do zrealizowania naszego projektu  poprzez bezpośrednie wsparcie finansowe.  

 

Trailer przedstawień rok 2015

minionych latach Blabel grał Cervantesa po hiszpańsku, Shakespeare’a w wybuchowej mieszaninie językowej, a w roku 2014 miniatury Mrożka po angielsku, hiszpańsku, francusku i rosyjsku, czego próbkę możecie zobaczyć na filmiku poniżej. Chcemy dowieść, że studiowanie na uczelni technicznej absolutnie nie narzuca schematycznej wizji świata i jednowymiarowych wyborów i że nieograniczony wachlarz inżynierskich zainteresowań pomieści również takie aspekty rzeczywistości jak: sztuka, teatr, historia 

Trailer przedstawień "Mrożek International" AGH 2014

Przygotowujemy projekt teatralny

„Sławomira Mrożka Bestiariusz Powszechny”

(po hiszpańsku Bestiario Universal según Sławomir Mrożek) oparty na autorskich interpretacjach tekstów Słoń, Jeleń oraz Serenada. Na wiosnę chcemy wystawić te sztuki w Krakowie, a pod koniec kwietnia planowaliśmy je zagrać przed hiszpańską publicznością, korzystając z pomocy

Universitat de Barcelona oraz tamtejszego Konsulatu Generalnego RP

(niepowtarzalną okazję stworzyło ogłoszenie roku  2015 Rokiem Teatru Polskiego). Taki wybór adresatów to wyzwanie nie tylko natury językowej i organizacyjnej. Nasze montaże zostały skonstruowane tak, by repertuar zapewniał młodej publiczności i aktorom wspólną, obfitującą w niespodzianki zabawę,  a jednocześnie by zawarte w utworach Mrożka treści polityczne były czytelne w odmiennych kontekstach narodowych i pokoleniowych.

Wsparcie ze strony uczelni pokrywa tylko nieznaczną część przewidzianych wydatków, wizyta w Barcelonie jest kosztowna,
a kieszenie puste.
Porzucić zaawansowany projekt?

Traktujemy tę sytuację jako kolejne wyzwanie.   

 

 

Zaraz zaraz... ale kto właściwie tworzy ekipę?


Już się przedstawiamy... 

Magdalena Lubińska
z Płocka
Kuba Durlej z Suchedniowa Magdalena Szostak
z Pierzchowa 
studentka inżynierii
materiałowej, I rok
WIMiC
student informatyki i inżynierii
biomedycznej, V rok
WEAIiIB
studentka inżynierii
materiałowej, III rok
WIMiC


Magdalena Łazarek
z Krakowa
Ania Mirucka z Opola Anita Kościelniak
ze Skomielnej Białej
studentka inżynierii 
materiałowej, III rok,
WIMiC
studentka inżynierii naftowej
i gazowniczej, III rok, WNiG

studentka inżynierii
środowiska,
III rok, WGGiOŚ

 

 

 

Marcin Mieszczak
z Kocierza Moszczanickiego
Mateusz Nadolski
z Czechowic-Dziedzic
Ania Piekara
z Krakowa
student górnictwa
i geologii, II rok, WGGiOŚ
student technologii
chemicznej, IV rok, WEiP
studentka ceramiki,
III rok, WIMiC

Sylwia Sudoł
z Nowej Dęby
Nasza najwspanialsza
pani reżyser i opiekun:
Zosia Skowerska
z Kielc
studentka technologii
chemicznej, III rok, WIMiC
mgr Magdalena Pabisiak

studentka ceramiki, 
III rok, WIMiC

 

  • wspaniałą ekipą
  • niezastąpionym przewodnikiem w postaci opiekunki naszej teatralnej trupy - mgr Magdalenę Pabisiak, która dba o jakość projektu
  • energią i determinacją, aby dorzucić inżynierską cegiełkę do programu obchodów Roku Polskiego Teatru
  • przychylnością ze strony Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie oraz Universitat de Barcelona, udzielających nam bezcennej pomocy organizacyjnej w aranżacji miejsca, czasu i - co najważniejsze – zaproszeniu publiczności
  • wsparciem Fundacji Lektorów AGH i Studium Języków Obcych, którym  zawdzięczamy fundusze na scenografię i kostiumy, a także salę na próby i spektakle w Krakowie.


Największym wydatkiem jest przelot do Hiszpanii, ponieważ w terminie 23 - 28.04.2015 r. najtańsza opcja to ok. 440 zł/os.

Nie mamy wpływu na termin, ponieważ zostało nam umożliwione przedstawienie spektakli w dniach 24 i 25 kwietnia. Oczywiście, można jechać autostopem, jednak jest to wydarzenie w czasie normalnych zajęć studenckich, a tułaczka z dekoracjami i strojami mogłaby skończyć się ich uszkodzeniem lub utratą, a tego bardzo nie chcemy!


Na teatralną wizytę w Barcelonie –
tani lot, tani hostel, polskie zupki i niezwykłe przeżycie: zobaczyć katalońską stolicę i zagrać po hiszpańsku na Półwyspie Iberyjskim – kieszeń studencka jest za chuda.

Każdy z nas wpłaci do ogólnej puli kwotę odpowiednią do indywidualnych możliwości, a w pokryciu kosztów podróży części trupy zgodził się partycypować Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, za co jesteśmy wdzięczni z całego serca. Pracowicie szukamy sponsorów, jednak czasu mamy niewiele, a aktualne zasoby finansowe pozwalają na realizację... 
smutnego scenariusza „Adiós Barcelona”...

Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy rozumieją czym jest życie z pasją: pomóżcie nam!

 


Nasza Uczelnia wspiera głównie działania o charakterze technicznym i naukowym,  a nasz projekt taki nie jest. Nie spodziewaliśmy się jednak, że bez pomocy z zewnątrz nie uda nam się spełnić marzenia. Zaskoczyło nas, że koszt 5-dniowego wyjazdu dla 11 osób może aż w takim stopniu przekroczyć studencki budżet.
Po miesiącach prób (nad Serenadą pracujemy od roku, nad pozostałymi elementami spektaklu od listopada), dostosowywaniu strojów oraz scenografii do warunków wyjazdowych, stanęliśmy przed decyzją - jedzie kilka osób, wymieniamy role czy całkiem rezygnujemy? Jednak w teatrze każdy jest ważny i wspólnie tworzymy całość.
Włożyliśmy już tyle pracy w spektakle i energii w organizację, że brak części funduszy nie może nas powstrzymać.
Wiemy, że są ludzie, którzy wspierają inicjatywy, które są niekoniecznie ściśle związane z techniką i nauką, choć również rozwojowe. W naszym przypadku teatr szczególnie rozwija zdolności językowe (hiszpański) oraz interpersonalne. Również chodzi o coś więcej - w tym roku, roku teatru polskiego mamy wyjątkową szansę nawiązania współpracy z Uniwersytetem barcelońskim, promocję kultury i sztuki polskiej, z której jesteśmy dumni. 

        Bransoletki silikonowe: 

 

Dzieło rąk Marcina, które wykorzystujemy w przedstawieniu 
(przykładowa ozdoba z piór, o których mowa w nagrodach - opaski, broszki, wachlarze właśnie się rodzą, będziemy aktualizować :) )

 

    Obraz olejny Zdzisława Pabisiaka na drewnie:
    (wym. ok. 63x42 cm z ramą)

 

Będziemy na bieżąco aktualizować bazę nagród, zachęcamy do sprawdzania! :)

 

Na spektakle w Krakowie (nie tylko po hiszpańsku) zapraszamy już dziś – szczegóły na stronie internetowej KN BLABEL
www.blabel.agh.edu.pl 
10 marca!

Zapraszamy też do polubienia nas na Facebooku:
 Koło Naukowe Blabel
 

__________________________________________________________________

Can You help us? 

We are a group of students from AGH University of Science and Technology in Cracow, who are fascinated with languages. The Scientific Circle ’Blabel’ came into being in 2007 to join people with the same interest. We have been organising theatre performances to improve our language skills from beginning, but since last year we have concentrated more on Polish authors. Our recent plays are based on Sławomir Mrożek’s dramas, well-known Polish playwright, deceased in 2013. We translated it into foreign languages. In 2014 we prepared two series of spectacles called ’Mrożek International’ in Spanish, English, French and Russian in our university.

Because of 250th anniversary of National Theatre in Warsaw the 2015 year has been named the year of Polish Theatre and our group were invited by the consulate the Republic of Poland in Barcelona in Spanish in Universitat de Barcelona. Our university helps donating mostly technical projects so we did not obtain sufficient financially.

We have prepared an event on polakpotrafi.pl, where people can subsidise our trip to Barcelona. We are a group of 11 people and we are from different faculties and from different backgrounds yet we got together to create something magnificent. We are looking for some contribution to fulfilling our dream to promote Polish culture and our university worldwide.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015 13:01