Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

BENEFICJENCI SPLENDORU

BENEFICJENCI SPLENDORU

Warszawa

Beneficjenci Splendoru to projekt muzyka i producenta Marcina Staniszewskiego, który sześć lat temu zadebiutował płytą „Trendywaty Chłopiec” – słodko-kwaśną opowieścią o wielkomiejskim życiu ludzi, którzy wolą mieć niż być. Płyta znalazła się w większości podsumowań najlepszych albumów 2009 roku. Nie inaczej było w przypadku „Tęczy wybielacza” (2011) oraz „Bóg, Honor, Mam Talent” (2013). \"Szkoda, że ta płyta nie jest debiutem. Byłby debiut roku. Będzie inny Fryderyk\", pisał m.in. Piotr Metz we \"Wprost\" o drugiej płycie zespołu.
Beneficjenci Splendoru to zespół tworzący muzykę na pograniczu popowej chwytliwości i elektronicznego eksperymentu. Gorzka ironia miesza się tu z mocnym, acz nierzadko zabawnym, przekazem podbitym niebanalnymi dźwiękami, które trudno zakwalifikować do konkretnego gatunku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8265 PLN z 8000 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.07.2015.

NAGRANIE NOWEJ PŁYTY BENEFICJENTÓW SPLENDORU

O projekcie

Możecie nas znać z piosenki o pewnym robocie, który zapierdalał w sobotę. Choć to nasz największy hit, to jednak pokazuje on tylko  jedną z naszych wielu muzycznych twarzy. Kolejne chcemy odsłonić na nowej płycie, której premierę planujemy jesienią.

 

O  N A S

Beneficjenci Splendoru to projekt producenta, multiinstrumentalisty i tekściarza Marcina Staniszewskiego, którego wspiera gitarzysta Wojciech Bubak i perkusista Robert Alabrudziński (wcześniej śpiewała z nami i grała również Iza Lamik). Wydaliśmy do tej pory trzy płyty i robiliśmy to już na wszystkie sposoby - z małą wytwórnią (Kartel), z dużą wytwórnią (Sony) i samodzielnie. Jakkolwiek perwersyjnie to zabrzmi - teraz chcemy to zrobić z WAMI. 

Wiecie czego się spodziewać, ale też spodziewajcie się niespodziewanego. Nie możemy Wam obiecać, że nagramy płytę, która będzie podobna do poprzednich, ani że będzie to płyta, która na pewno Wam się spodoba. Jedno możemy za to obiecać - nagramy płytę, która będzie się podobała nam i która nie będzie kalką kolejnej kalki. Nie śpiewamy o bzdetach i nie gramy jednosezonowej, modnej muzyki, o czym możecie się przekonać choćby na naszej stronie (KLIK), na naszym kanale YouTube (KLIK), albo na stronie Radiowej Trójki, gdzie w lutym zagraliśmy koncert w słynnym studiu im. Agnieszki Osieckiej (KLIK).

Jak będzie brzmiała nowa płyta? No cóż - to niespodzianka, ale poniżej znajdziecie link do odsłuchu pierwszego singia "Wściekły Maj", który możecie również mieć na własność klikając w nagrody obok. Acha - reszta płyty brzmi zupełnie inaczej i pojawiają się goście - m.in. Basia Wrońska z Pustek ;-)

      

 

C E L E

Nie gramy muzyki dla wszystkich i brzydzimy się modnymi brzmieniami - dlatego mamy pod górkę i proponujemy Wam współpracę. Wy dorzucicie cegiełkę a my nagrany bezkompromisową płytę, która zresztą jest już w bardzo zaawansowanej ciąży, czego dowodem jest nowy singiel. Produkcją zajmiemy się tradycyjnie sami, ale wciąż potrzebujemy sporo kasy na:

  1. Tłoczenie płyty
  2. Mastering
  3. Okładkę
  4. Sesję fotograficzną
  5. Teledysk  (a może nawet dwa jak dobrze sypniecie groszem i zbierzemy więcej niż zakładaliśmy)
  6. Promocję
  7. Ciasteczka czekoladowe i kawę, bo bez tego nie ma pracy ;-)

 

P  R  O  G  I 

1. PODSTAWOWE WYDAWNICTWO - 8,000 PLN - tyle potrzebujemy aby wydać gołą płytę. Bez teledysku. A szkoda by było, bo mamy kilka naprawdę kozackich pomysłów.... 

2 PŁYTA A DO NIEJ PROFESJONALNY TELEDYSK - 12,000-  wiecie jak wyglądały nasze teledyski do tej pory (a jeśli nie wiecie to zerknijcie tutaj: NASZ KANAŁ YOUTUBE). Takie produkcje kosztują, szczególnie jeśli zaangażowani są w nie zawodowi filmowcy i aktorzy. Wiemy już który utwór będzie drugim singlem i wiemy też, jak chcielibyśmy go zilustrować. Jeńców brać nie będziemy, więc jeśli chcecie czegoś więcej niż kilku kolesi biegających po mieście w slow-motion, to wiecie co robić... A na zachętę obejrzyjcie jak w teledysku do naszego "Simlocka" wypadła Agata Kulesza.

 

N A G R O D Y 

Wspieracie nas, więc my się odwdzięczamy. Jako mecenasi macie pełen wachlarz opcji żeby zainwestować w naszą twórczość. Liczy się każda złotówka. Możecie kupić przedpremierowo naszą nową płytę, ale mamy jeszcze trochę naszych poprzednich płyt, które stały się już białymi krukami, a będą jeszcze bielsze, gdy opatrzymy je autografami. Wasze nazwisko może też znaleźć się we wkładce do nowej płyty. Zagramy dla Was nawet prywatny koncert, spotkamy się w sali prób i nauczymy jak robić muzykę na komputerze. No i rzecz, o którą pytają wszyscy - koszulki. Są dwie. To oczywiście tylko wstępne projekty, ale tak mniej więcej będą wyglądały. 

  

 

Premiera jesienią 2015. Płyta będzie dostępna w sieci dystrybucji cyfrowej we wszystkich najważniejszych sklepach oraz w wersji fizycznej bezpośrednio ze strony zespołu i w dobrych sklepach muzycznych (oczywiście mecenasi nie muszą się o to martwić ;-)

Jeśli tak jak my, nie możecie już znieść topornych dźwięków i słów jak mielone kotlety, oto macie szansę by razem z nami coś zmienić. Nasze pytanie jest więc proste: 

 

            P  O  M  O  Ż  E  C  I  E    ? ? ?  

 

 

 

K L I P Y

 

P A T R O N I 

A gdybyście jeszcze nie byli przekonani co do naszego projektu, oto co w temacie nowej płyty mają do powiedzenia zespoły, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Oni słyszeli już naszą płytę. Na początek fenomenalne PUSTKI!!! 

A tu chłopaki z MYSLOVITZ mówią co sądzą o naszej nowej płycie

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Beneficjenci Splendoru - "Wściekły maj"

muzyka.onet.pl | 2015-07-08

Beneficjenci Splendoru apelują do fanów o pomoc w wydaniu kolejnej, czwartej płyty. Akcja zbierania funduszy na projekt trwa do 13 lipca.

Wydaj płytę z Beneficjentami Splendoru! Nowy singiel już do odsłuchu!

radio.rzeszow.pl | 2015-06-05

Już jest! Nowy singiel Beneficjentów Splendoru "Wściekły Maj", wywołujący kontrowersje i dzielący Polaków jak kandydaci na prezydenta. Historia jest prosta. Tym razem Beneficjenci Splendoru chcieliby wydać płytę razem z fanami. Na portalu polakpotrafi.pl właśnie ruszyła akcja współfinansowania tego wydawnictwa, wspierana m.in przez takich artystów, jak: Myslovitz, Pustki i L.U.C. Płyta będzie nosiła tytuł "Selfie" a jej premiera już jesienią.

Beneficjenci Splendoru wydali singiel "Wściekły maj"

muzyka.onet.pl | 2015-06-01

"Wściekły maj" to najnowszy singiel Beneficjentów Splendoru. Tekst utworu napisał poeta oraz dziennikarz muzyczny związany m.in. z Onetem, Bartosz Sadulski.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.07.2015 21:09