Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1354 PLN z 5000 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

27%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2017.

BEEHAPPY - NATURALNIE. NOWOCZESNY.

O projekcie

Cel projektu.

 Celem projektu jest zebranie środków potrzebnych do wyprodukowania pierwszych pięciu egzemplarzy ula , który stworzyłem. 

Kilka słów o mnie. 

Tomasz Waśkiewicz 37 lat, z wykształcenia Inżynier ogrodnictwa. Od 10 lat pracuje jako grafik komputerowy (simplycreative.pl). Pszczelarz z dziada pradziada. 2 lata temu założyłem własną pasiekę, wówczas zebrałem sprzęt potrzebny do prowadzenia pasieki jak miodarka (największy wydatek), zapas ramek pszczelich, węzy i drobny sprzęt pszczelarski. Niedługo potem zabrałem:) ojcu 5 uli. Dziś mam ich już 14. W między czasie zapisałem się do związku pszczelarskiego. Mając ule już na własnej działce i obserwując przez dwa lata, przeglądając również czasopisma i poradniki pszczelarskie, ale też dzięki mojemu zamiłowaniu do majsterkowania stwierdzilem że prace przy
pszczołach można znacznie sobie ułatwić. W ten oto sposób pszczelarz / graphic designer / majsterkowicz
stworzył ul .

 

Krótko o pszczelarstwie. 

Pszczelarstwo to bardzo wciągająca pasja, źródło wielkiej przyjemności, zwłaszcza w połączeniu z kontaktem z naturą, z niezliczonymi gatunkami roślin, które co roku dostarczają pszczołom nektaru i pyłku. Zajmowanie się pszczołami sprawia, że inaczej patrzymy na przyrodę. Wpływamy pozytywnie na środowisko naturalne. Tam bowiem, gdzie osiedla się rój, dochodzi do wzbogacenia „oferty żywieniowej” lokalnej flory - pojawiają się nowe owoce i ziarna. Z ziarem powstają nowe rośliny i nowe życie.

Pszczelarstwo  jest  hobby  uprawianym  przez  stanowczo  zbyt  mało  kobiet.  Największym  problemem  -  również  dla  wielu  mężczyzn  -  jest  konieczność  podnoszenia  ważących  po  20-30 kilogramów magazynów miodowych, w celu kontroli roju. Ule wykonane z drewna są cięższe od tych ze styropianu, jednak różnica w ciężarze pełnego korpusu miodowego nie jest specjalnie istotna; jeśli z trudem podnosimy ważący 28 kilogramów pełny korpus drewniany, będzie nam ciężko udźwignąć również 26 kilogramowy korpus styropianowy. Dla niejednego pszczelarza stanowi to barierę nie do pokonania. W pasiekach wędrownych podnosimy i przenosimy już nie pojedyńcze 20-30 kilogramowe korpusy, ale całe ule!  W  takich  pasiekach  często  spotyka  się  drogie,  specjalne  wózki,  hydrauliczne  podnośniki  czy żurawie załadunkowe, a mimo to i tak pracują przy nich, niemal bez wyjątku, osoby o sporej tężyźnie fizycznej. Warto szukać więc alternatywnych rozwiązań. Pasieka może funkcjonować praktycznie wszędzie. Pszczelarz musi tylko zapewnić pszczołom „dom”. W ten sposób umożliwia im przeżycie, sprzyja ekologicznej różnorodności, poznaje fascynujące zwierzęta, a poza tym zbiera pyszny miód.

Kilka przykładów uli na świecie.

Et voilá my Beehappy !

Polski Beehappy.

 

Beehappy

Ul skonstruowany został tak, aby praca przy nim była łatwa i nie wymagała wysiłku. Większość elementów została zintegrowana z ulem, jak np. system wylotkowy. Zastosowano najbardziej rospowszechnione ramki Wielkopolskie, umieszczone w drewnianych korpusach o grubości ścian jedynie 6mm. Korpusy są całkowicie rozbieralne, co znacząco ułatwia ich czyszczenie i dezynfekcję, dodatkowo nie musimy ich już dźwigać. Pod korpusem gniazdowym znajduje się schowek na półkorpus lub sprzęt pszczelarski. Wszystko to okryte dźwiękoszczelną pianką, odporną na warunki atmosferyczne, promienie UV ale przede wszystkim o najlepszych właściwościach izolacyjnych.

 

Powiększ i zobacz szczegóły

 

 

Szczegółowa budowa ula dostępna na karcie pdf do pobrania tutaj: http://greenstreethouse.pl/beepowerfull.pdf

 

Zachęcam również do pobrania folderu : http://greenstreethouse.pl/beehappy.pdf

 

Beemobile.

W pasiekach wędrownych daję możliwość wygodnego transportu, sprzęgania, zabezpieczenia przed wywróceniem. W wersji mobilnej, po zamontowaniu rolek jezdnych, wykorzystujemy zwykłe kątowniki do ułożenia torów, pozwalają one na łatwy transport uli do miejsca załadunku oraz samego załadunku na przyczepę lub samochód dostawczy (tor wykorzystujemy jako równię pochyłą).

Beecolor.

Tęczowa pasieka to fanaberia pszczelarza ale jakże radosna twórczość, która poprawia wygląd otoczenia! Dostępne są cztery podstawowe kolory ula oraz ich kombinacje: lime tonic, rich lavender, turchese farfalla, bahama yellow. 

 

Beehappy  od a do zet

  • praca przy ulu jest łatwa i nie wymaga wysiłku
  • nie musisz już dźwigać korpusów
  • ul daje Ci możliwość wygodnego załadunku i transportu, system zapewnia również sprzęganie uli oraz zabezpiecza przed wywróceniem
  • możesz zaprojektować własny ul - dostępne są cztery kolory oraz ich kombinacje
  • Twoje pszczoły w drewnianych korpusach nie mają kontaktu z tworzywem sztucznym
  • doskonała cyrkulacja powietrza (między drewnianymi korpusami a zewnetrzną okrywą piankową jest 2cm wolnej przestrzeni)
  • zintegrowana, trzystopniowa wkładka wylotkowa pozwoli Ci na łatwą regulację otworu wylotkowego
  • zastosowana dennica higieniczna z siatką, zapewniającą przepływ powietrza
  • szuflada dająca możliwość oceny liczebności roztoczy Varroa, które usuwasz bez ingerencji w gniazdo
  • ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi oraz promieniami UV
  • stwarza doskonałe właściwości dżwiękoszczelne oraz izolacyjne
  • nie nasiąka wodą ani nie chłonie wilgoci, jednak dzięki drewnianym korpusom, wolnej przestrzeni miedzy nimi a okrywą piankową oraz dodatkowym otworom wentylacyjnym - ul oddycha.
  • zastosowane najbardziej rozpowszechnione ramki Wielkopolskie
  • dostępne są ule dziesięcio i dwunasto ramkowe
  • pod korpusem gniazdowym znajduje się schowek na półkorpus lub sprzęt pszczelarski
  • ul zapewnia dostateczną przestrzeń dla letniego przyrostu liczebności rodziny poprzez dostawienie nawet czwartego półkorpusu
  • poszczególne korpusy zbudowane ze sklejek 6mm, umieszczone w stalowej, ocynkowanej ramie, są całkowicie rozbieralne, ułatwi Ci to znacznie ich czyszczenie, dezynfekcję czy wymianę poszczególnych ścian korpusów
  • daszek stanowi integralną część ula
  • ul łatwo rozbieralny, płaty pianki XLPE zamontowane są za pomocą magnesów neodymowych
  • każdy z uli posiada numer produkcyjny, co chroni go przed kradzieżą
  • zintegrowane z korpusami dłuto pasieczne
  • dodatkowe otwory wentylacyjne
  • możliwe jest ustawienie ramek zarówno prostopadle do ściany z wylotkiem (zabudowa zimna), jak i równolegle (zabudowa ciepła)
  • ul nie wymaga dodatkowego stojaka
  • posiada regulowane stopy do poziomowania ula
  • Jeśli obawiasz się że Twój ul może zniknąć bez śladu polecam ControlBee. 

Szczegółowa budowa ula dostępna na karcie pdf do pobrania tutaj: http://greenstreethouse.pl/beepowerfull.pdf

Zachęcam również do pobrania folderu : http://greenstreethouse.pl/beehappy.pdf

 

Budżet projektu.

W projekcie największy wydatek jaki musze ponieść to zakup pianki okrywającej całą konstrukcje ula. Pojawia się tu problem minimum produkcyjnego. Chcąc skonstruować pierwszy egzemplarz , musze zakupić wspomnianej pianki tyle, że wystarczy mi na obicie 50-ciu uli ale tylko w jednym kolorze. W firme, która wybrałem (jedyny producent tego typu pianki w Polsce) minimum produkcyjne to 100 płyt - jeden kolor, każda w cenie 33zł netto.
Ponadto chcąc wyprodukować pierwsze 5 egzemplarzy , potrzebuje jeszcze zakupić rolki jezdne, regulowane stopy oraz elementy konstrukcyjne ula. To wszystko w cenie 1000zł na 5egz.
Mając to wszystko prędko z warsztatu nie wyjdę :)

Dotychczasowy wklad jaki ponioslem: model 3d ula - jest to projekt wlasny, logo, folder, strona www oraz animacje. 

500+
Przy dodatkowych środkach mogłbym dokupić kolejne, brakujące trzy kolory tj. rich lavender, turchese
farfalla i bahama yellow lub grafit. Koszt każdego z nich to 3300zł netto - jest to tak zwane minimum produkcyjne. Mógłbym również wydrukować (gotowy już projekt) folder (500 sztuk) - 800zł brutto oraz zorganizować sesje zdjęciową produktu - 1000zł

Dlaczego crowfunding?

Bo jest piękny, zmienia świat. To dzięki niemu mogę zrealizować swój pomysł. to projekt dla nas wszystkich. To dzięki niemu będziemy mogli w większej skali wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne. Tam bowiem, gdzie osiedla się rój, dochodzi do wzbogacenia „oferty żywieniowej” lokalnej flory - pojawiają się nowe owoce i ziarna. Z ziarem powstają nowe rośliny i nowe życie.

 

Wszelkie zdjęcia, wizualizacje oraz opis ula od a do zet na greenstreethouse.pl

oraz tutaj:

www.facebook.com/NATURALNIE.NOWOCZESNY
www.facebook.com/greenstreet.house
pin.it/Ruzrp4x
plus.google.com/collection/Mt7hNE
www.instagram.com/green_street_house_pl
youtu.be/RWWX4bZDQ0A

 

NAGRODY!

Nagroda główna - ul w limitowanej grafitowej edycji z ledami.

Wszystkie nagrody zostaną przesłane przed końcem tego roku. Dlaczego tak długo? Liczy sie tutaj przede wszystkim czas miodobrania oraz czas jaki bedę potrzebował na wyprodukowanie pozostałych nagród. Wszystkie są własnoręcznie robione, niepowtarzalne, unikatowe.

music & video: Piotr 'goat' 'kozioł' Kozłowski. official website: goat.polishartist.net. youtube: http://www.youtube.com/c/PiotrKozlowskikoziol. facebook: http://www.facebook.com/KOZIOLO/

 

Wszystkim wspierającym mój projekt z góry serdecznie dziękuje!

Tomasz Waśkiewicz

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2017 10:10