Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

beatabartelik

beatabartelik

Gdynia, Polska

Nazywam się Beata Bartelik. Jestem wokalistką i kompozytorką, a także oligofrenopedagogiem i muzykoterapeutą. W 1986 nagrałam piosenkę "Sen na pogodne dni". Piosenka stała się przebojem i do dziś jest grana przez wiele stacji radiowych. Klipy (oficjalny i nieoficjalne ) do tej piosenki mają ponad dwa miliony odtworzeń na YT. Przez ponad 30 lat grywałam w kilku zespołach - folkowych Szela i Krewni I Znajomi Krolika, elektro-ethno VibrasoniQ (babska grupa) i innych. Dziś, po 30 latach od nagrania "Snu" jest czas na nagranie mojej pierwszej autorskiej solowej płyty pod tytułem "Sny na pogodnie dni". Nie zabraknie na niej "Snu" w nowej, pięknej aranżacji oraz innych snów - czasem na pogodne a czasem na niepogodne dni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20938 PLN z 20000 PLN

123 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2018.

Beata Bartelik "Sny na pogodne dni" płyta

O projekcie

Nazywam się Beata Bartelik. Zadebiutowałam w 1987 piosenką "Sen na pogodne dni" wykonaną m.in. na festiwalu opolskim. W ciągu 30 lat, które minęły od mojego debiutu moja kariera toczyła się różnymi ścieżkami... ale tak naprawdę nigdy nie nabrała rozmachu. Grałam i śpiewałam muzykę country, folk, jazz, bossanovę.

Grałam i występowałam z wieloma zespołami trochę zaniedbując karierę solową. I tylko piosenka "Sen na pogodne dni" miała i ma się dobrze zajmując czołowe miejsca na listach przebojów i miliony odsłon na YT. Piosenka często gości na antenach różnych rozgłośni radiowych, m.in Trójki i Jedynki. Liczne komentarze i dziesiątki odsłon na YT dowodzą, że ciągle mam rzesze fanów czekających na kolejne nagrania i na płytę. To widać także na koncertach.
Ostatnie lata upłynęły mi na pisaniu własnych piosenek, własnej muzyki i tekstów zarówno po polsku jak i po angielsku. W 2014 roku nagrałam i wydałam epkę "cdn" z piosenkami w języku angielskim, m.in. "Tell me why" i "How many" oraz zrealizowałam klip do "Tell me why".

Ten rok i 30 lat mojej pracy na scenie chciałabym uczcić swoją pierwszą solową i autorską płytą. Dałam jej tytuł roboczy "Sny na pogodne dni" i znajdzie się na niej 12 snów - piosenek, w tym oczywiście "Sen na pogodne dni" w nowej, przepięknej aranżacji. Poza tą jedną wszystkie piosenki są mojego autorstwa, w trzech przypadkach tekst Waldemara Chylińskiego (Sen na pogodne dni). Planuję również zrealizować klip promocyjny płyty. Chciałabym wydać tę płytę zupełnie niezależnie, nie poddając się presji i wymogom wytwórni i wydawców płytowych, i aby zrealizować to przedsięwzięcie potrzebuję ok 25 000 zł. 5 000 otrzymałam w postaci stypendium artystycznego od Urzędu Miejskiego w Sopocie.
Resztę chciałabym zebrać za pomocą crowdfoundingu przy Państwa pomocy.


Pieniądze zostaną przeznaczone na opłatę studia i realizatora nagrań, honoraria dla artystów uczestniczących w nagraniu płyty (muzyków, aranżera), oprawę graficzną/plastyczną płyty, realizację klipa, produkcję płyty.

Wkrótce wchodzę do studia. Na tę chwilę byłam w stanie nagrać kilka utworów demonstracyjnych. Planuję skończyć nagrania, miks i mastering do września. We wrześniu - październiku realizacja i postprodukcja klipa. Ukazanie się płyty zaplanowałam przed świętami Bożego Narodzenia. Promocja w radiu, na yt, w mediach społecznościowych oraz oczywiście trasa koncertowa.
Szczegóły promocji zaplanuję prawdopodobnie z agencją artystyczną, z którą aktualnie prowadzę rozmowy.

Jeżeli chcesz zostać częścią mojej płyty i spełnić moje marzenie to wesprzyj mój projekt a ja razem ze swoim zespołem postaram się odwdzięczyć muzyką oraz licznymii niespodziankami, które przygotowałam.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2018 22:10