Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szymon Gryś

Szymon Gryś

Wrocław

Jestem członkiem grupy Space is More, która ma zaszczyt pomagać podczas realizacji projektu M.A.R.S, którego celem jest konstrukcja analogowej bazy kosmicznej oraz przeprowadzenia w niej misji kosmicznej

Napisz wiadomość do Projektodawcy

69230 PLN z 60000 PLN

188 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2016.

Baza Księżycowa pod Krakowem

O projekcie

 

 

www.mentalway.pl/

Budowa placówki badawczej do symulacji załogowych misji kosmicznych:

wizualizacja: Space is More

Chcemy zbudować pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie analogowy habitat kosmiczny. Habitat to baza, w której przebywać będą przyszli kolonizatorzy najpierw Księżyca a potem Marsa. Dlatego ważne jest, aby dogłębnie zrozumiec jak zachowuje się załoga podczas długiego pobytu w zamknięciu oraz izolacji od świata zewnetrznego. Potężne międzynarodowe agencje kosmiczne patrzą na Księżyc jako logiczny krok poprzedzający misję na Marsa. To tam odbędą się pierwsze załogowe lądowania na innym globie od czasu misji Apollo. Wychodzimy na przeciw przyszłym potrzebom badawczo-naukowym i budujemy w Polsce analogowy habitat, który posłuży jako platforma do nauki. Wiedzę tak zdobytą będzie można potem wykorzystać, kiedy przyjdzie czas na budowę prawdziwej bazy.

Polska ma szansę stać się liderem tego typu badań!

 

 

 

Kosmiczna Aktualizacja!

Dzięki Waszemu wsparciu nasz projekt zebrał już 20% potrzebnej kwoty! Jesteśmy na dobrej drodze, aby w Polsce powstał symulant bazy kosmicznej. 

Z radością chcemy również ogłosić, że nad akcją patronat objęła Politechnika Wrocławska, oraz Fundacja Manus! Naszym nowym patronem medialnym stał sie serwis pulskosmosu.pl!

Być może najważniejszą wiadomością będzie fakt, że w naszą akcje zaangażowała się firma Freedomes znana ostatnio z tego, że stworzyła bazę marsjańską na potrzeby filmu Marsjanin reżysera Ridleya Scotta! Zapowiedzieli oni, że wesprą nasz projekt budując dla nas centralny element bazy czyli kopułę! How cool is that?!

Partnerska firma WObit natomiast dostarczy śluzę wejściową na potrzeby projektu! Wizualizację możecie oglądać w dziale Baza Planetarna Zachęcamy do odwiedzenia stron naszych partnerów. 

W niedzielę będzie można nas zobaczyć na antenie TVN podczas programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Zapraszamy do oglądania

 Dzięki Waszemu wsparciu osiągneliśmy już 100% głownego celu! 

Kolejne etapy finansowania projektu:

wizualizacja: Space is More

 wizualizacja: Space is More 

Wizja wnętrza bazy wg. architekta Scotta Portera:

Wizualizacja: Scott Porter

 Wizualizacja: Scott Porter

Śluza wejściowa projektowana prez firmę WObit

 Przykładowe realizacje firmy Freedomes:


Rzepiennik Biskupi,

czyli nie tak znowu pod tym Krakowem, a bardziej pod Tarnowem ;)

 

Znajduje się tam największe prywatne obserwatorium astronomiczne w Polsce utworzone przez dr Bogdana Wszołka. To tam zamierzamy zbudować bazę oraz tam odbędą się pierwsze misje analogowe.

Projekt koordynowany jest przez wiceprezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Agatę Kołodziejczyk, która swoim zaangażowaniem oraz doświadczniem wynikającym z pracy dla Europejskiej Agencji Kosmicznej inspiruje cały zespół do pracy. Obecnie w projekcie intensywnie pracuje około 12 osób: wśród nich przedstawiciel klastru PIKMED odpowiedzialny za medyczne wyposażenie bazy – Tomasz Szelągowski, architekci: Scott Porter i Leszek Orzechowski, grafik: dr Szymek Drobniak, informatyk Michał Gocyła, Kacper Zieliński z firmy Aerolife, inżynierowie Bartosz Moczała i Bartosz Postulka z AGH Space Systems, Szymon Gryś ze Space is More, twórcy łazika Legendary Rover, m. in. Łukasz Bereś, filmowcy, m. in. Karol Horosin, Ola Ławrynowicz z firmy Spiruu odpowiedzialna za budowę bioreaktora z alg, koordynatorzy projektu: dr Agata Kołodziejczyk, dr Jakub Mielczarek i dr Bogdan Wszołek. W grupie mamy 40 różnych specjalistów.

Ludzie projektu:

Partnerami naszego projektu jest 17 podmiotów, bez których nie mielibyśmy tak bogatego zaplecza naukowego, admistracyjnego i gospodarczego.

 

 Można dowiedzieć się o nich dużo więcej udając się na stronę marshub.org


Zwracamy z prośbą do Was ponieważ, mimo iż każde z nas posiada koncie wiele sukcesów, to jako grupa jesteśmy świeżą organizacją i nie mamy wystarczającego doświadczenia, aby pozyskać finansowanie ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej. Liczymy, że w przyszłym roku po napisaniu publikacji naukowych dzięki misji, która odbędzie się w sierpniu zyskamy poparcie agencji i to ona bedzie finansować przyszłe edycje misji.

Wyszczególnienie budżetu:

Kosztowne jest również utrzymanie naszego habitatu w stanie operacyjnym, aby był otwarty dla zwiedzających latem i zimą oraz aby można było dużo częściej przeprowadzać misje.

Jeżeli uda nam się uzbierać:

 

60 000 PLN

100 % - Zbudujemy bazę w wersji minimum, zawierającą 

kopułę centralną oraz moduł wejściowy i moduł mieszkalny. 

W bazie zrealizowana zostanie dwutygodniowa misja księżycowa. 

 

120 000 PLN

200 % - Rozbudujemy bazę o śluzę oraz moduł magazynowy. 

Baza zostanie wyposażona systemy zbierania i przetwarzania 

informacji oraz  podtrzymywania życia. W bazie zostanie 

zrealizowana misja marsjańska. 

 

180 000 PLN

300 % - Baza zostanie rozbudowana o moduł laboratoryjny, wraz 

z wyposażeniem pozwalającym na prowadzenie badań naukowych. 

Cała konstrukcja zostanie przysypana warstwą regolitu. Sfinansujemy 

kolejne edycje misji wraz z rekrutacją nowych analogowych astronautów.

http://gph.is/22QBKOr

 

 

 Zgłosiło się do nas ponad 50 osób chętnych na stanowisko analogowego astronauty. Ich zadaniem będzie odbycie dwytygodniowej misji w habitacie. Podczas misji w bazie przebywać będzie szóstka astronautów, więc można spodziewać się niedługo pierwszej eliminacji. Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym projektem i powodzenia podczas eliminacji!

 

Dlaczego crowdfunding:

Zwracamy się o pomoc do was, ponieważ jesteśmy młodą organizacją i na chwilę obecną nie możemy liczyć na finansowanie ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wiemy, że jeżeli nasz projekt okaże się sukcesem to możemy liczyć na patrotan ze strony agencji. Jest to niepowtarzalna okazja, a czas nagli dlatego crowdfunding jest dla nas w tym momencie najlepszym rozwiązaniem. Członkami naszego zespołu są Szymon Gryś i Leszek Orzechowski z grupy Space is More. Pomogli nam oni w przygotowaniu tej akcji w oparciu na ich doświadczenie z akcją przeprowadzoną 2 lata temu gdzie zebrali 92 tyś. zł w celu reprezentacji kraju na finale konkursu NASA. 

Sponsorzy: 
Akcja crowdfundingowa jest dla nas również atrakcyjną możliwością nawiązania kontaktów z potencjalnymi sponsorami do których byłoby ciężko lub nie dałoby się dotrzeć gdyby nie rozgłos panujący w trakcie kampanii. Dlatego chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy otwarci na propozycje współpracy. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu społeczności crowdfundingowej oraz środowiska biznesowego uda nam się wprowadzić nasz projekt w życie

koordynatorzy akcji crowdfundingowej:

Space is More zostało właśnie nominowane przez redakcję Polak Potrafi w plebiscycie Duma Narodu, gdzie zakwalifikowała ich poprzednia nienagannie przeprowadzona akcja na PolakPotrafi.pl

 

Za wsparcie naszego projektu możecie się spodziewać nie tylko naszej wdzięczności, ale też wyjątkowych nagród. Jest to projekt naukowy, a wielu z nas jest wykładowcami. Dlatego przy większości nagród możecie się spodziewać zaproszenia na jeden z trzech wykładów, które pozwolą Wam poznać lepiej nas i nasz projekt.

Wykłady: Warszawa, Wrocław, Kraków

dr Agata Kołodziejczyk oraz PIKMED podczas Cluster World Congress

Leszek Orzechowski przemawia podczas TEDxWrocław       fot. Tomasz Kuc

Gadżety:

Dla wspierających akcję przygotowaliśmy jedyne w swoim rodzaju upominki związane z naszą misją. Oprócz stylowych naszywek, czy dyplomów, będzieice mogli spróbować ciastek z alg, jakie będą hodować astronauci przebywający w bazie. 

Mydło ze spiruliną zostało stworzone specjalnie na potrzeby naszego projektu przez firmy Enklare oraz Spiruu. Sprawdź jak działa i przekonaj się jakie korzyści płyną ze stosowania produktów zawierających wysokiej jakości spirulinę. Możecie też zakupić powerbank z logo misji, czy też zabezpieczyć sobie koszulkę polo.

Wyjazdy:

Daj się zaprosić do Obserwatorium Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim, gdzie będzie powstawała nasza analogowa baza planetarna. Przyjedź na specjalny wykład, wmurowanie kamienia węgielnego, czy zwiedzanie skończonego habitatu!

Zostań Weekendowym Astronautą!

Spędź weekend wraz z innymi śmiałymi darczyńcami w wybudowanej bazie planetarnej w Rzepienniku Biskupim! Odizoluj się od świata i zobacz jak to by było mieszkać w pierwszych bazach pozaziemskich! 

W razie pytań ze strony mediów prosimy o kontakt:

Odziedź nas na:

marshub.org

Polub nas na facebooku:

Czerwiec 2016 - rozpoczęcie prac budowlanych, ustawienie kontenerów oraz budowa kopuły, montaż instalacji elektrycznej oraz systemów sanitarnych.   

Lipiec 2016 - wyposażenie wnętrza bazy, montaż systemów teleinformatycznych oraz układów podtrzymywania życia.  

Pierwsza połowa sierpnia 2016  - prace wykończeniowe oraz trening przyszłych astronautów.

Druga połowa sierpnia  2016  - przeprowadzenie dwutygodniowej analogowej misji księżycowej.

Wrzesień  2016 - organizacja wykładów, produkcja i dystrybucja nagród. Zajmiemy się nagrodami dopiero po przeprowadzeniu misji, ponieważ chcemy zrobić to porządnie. Do września pochłonięci będziemy budową habitatu a później przygotowaniami do misji, dlatego dajemy sobie tyle czasu. W zamian możecie liczyć na niespodziankę!

Z Twoją pomocą Polska może być liderem tego typu badań na świecie!

Media o Twoim projekcie:

Baza kosmiczna pod Tarnowem

www.rp.pl | 2016-05-16

Wkrótce ma powstać pierwsza w Polsce testowa baza księżycowa.

Testowa baza księżycowa powstanie w Małopolsce? Trwa zbiórka #prasówka

www.dobreprogramy.pl | 2016-05-07

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w Małopolskiem. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy w serwisie Polak Potrafi.

W małej polskiej wsi powstaje baza księżycowa. Trwa selekcja chętnych, by się tam zamknąć

metrocafe.pl | 2016-05-02

To będzie największa tego typu placówka w Europie. Pod względem złożoności i stopnia zaawansowania ma być bezkonkurencyjna na świecie

W Małopolsce powstanie baza księżycowa

goniecmalopolski.pl | 2016-04-25

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

Pierwsza w Polsce baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim! [AUDIO]

krakow.eska.pl | 2016-04-22

Naukowcy przygotowują się do budowy ośrodka, w którym stworzą warunki zbliżone do księżycowych i marsjańskich. Taka baza ma powstać w Rzepienniku Biskupim.

W Polsce powstanie baza księżycowa

automatykaonline.pl | 2016-04-22

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

forumakademickie.pl | 2016-04-22

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

glowny-mechanik.pl | 2016-04-20

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

Czy powstanie testowa baza księżycowa?

kosmonauta.net | 2016-04-20

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa ma powstać w małopolskim Rzepienniku Biskupim. W sierpniu zamieszkają w niej astronauci-amatorzy, których czekają prawdziwe naukowe zadania. Na razie jednak twórcy bazy zbierają fundusze na jej budowę.

Misja Apollo? To prehistoria! Teraz lądowanie na Księżycu lub Marsie będzie się odbywać wprost z… Rzepiennika Biskupiego

innpoland.pl | 2016-04-20

Rzepiennik Biskupi? Bardziej wtajemniczeni zastanawiają się, czy bliżej tej wsi do Krakowa, czy może Tarnowa. Ale to właśnie w tej miejscowości, gdzie znajduje się największe w naszym kraju prywatne obserwatorium astronomiczne, która leży bliżej mniejszego z tych dwóch małopolskich miast, bo tylko 30 kilometrów, ma powstać pierwsza w Polsce testowa baza księżycowa. Ma przygotować śmiałków, którzy w przyszłości chcą zdobyć kosmos lądując na Księżycu czy Marsie do teoretycznie niemożliwej misji. Jak to możliwe?

W Polsce będzie baza księżycowa

poland.us | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa. Jedna z pierwszych w Europie!

wgospodarce.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

Pomóż zbudować polską Bazę Księżycową

www.antyradio.pl | 2016-04-19

Potrzebna kwota nie jest astronomiczną, jeśli chodzi o podbój kosmosu – za zebrane pieniądze organizacja nazywająca się M.A.R.S. (Modular Analog Research Station) zamierza wybudować tylko podstawową wersję stacji składającą się z kopuły, modułu wejściowego i mieszkalnego. Nie ma co ukrywać, że planowanej 6-osobowej misji byłoby w takich warunkach zdecydowanie za ciasno.

W Polsce powstanie baza księżycowa

www.automatyka.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W księżycowej wiosce pod Tarnowem zamieszkają astronauci

www.wprost.pl | 2016-04-19

W Rzepienniku Biskupim pod Tarnowem ma powstać największa w Europie baza dla astronautów. Podobne na świecie znajdują się tylko w Chinach i USA - pisze polski Business Insider.

Powstanie pierwsza baza księżycowa w Polsce

www.dziennikpolski24.pl | 2016-04-19

Ten projekt naukowy będzie realizowany w woj. małopolskim, niedaleko Obserwatorium Astronomicznego Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim. Pierwszy etap zakłada m.in. społecznościową zbiórkę funduszy, która właśnie rozpoczęła się na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

www.gizmaniak.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

www.srodowisko.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

www.techmaniak.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi. To inicjatywa blisko 40 specjalistów z różnych dziedzin

Kosmiczny projekt dla Małopolski. Zbudują bazę księżycową

wyborcza.pl | 2016-04-19

W Rzepienniku Biskupim w Małopolsce może powstać pierwsza w Polsce testowa baza księżycowa, która posłuży do realizacji projektów badawczo-naukowych, wykorzystywanych w przyszłości w prawdziwych misjach księżycowych ESA czy też NASA. Właśnie ruszyła zbiórka funduszy na ten cel.

Polacy budują testową bazę marsjańską

www.polskieradio.pl | 2016-04-19

To będzie pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowych baz księżycowych. Powstanie w Rzepienniku Biskupim w województwie małopolskim. Buduje ją kilkudziesięciu entuzjastów z grupy M.A.R.S.

W Polsce powstanie baza księżycowa - projekt Europejskiej Fundacji Kosmicznej

www.conowego.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

Kosmiczna wieś pod Tarnowem. Największa w Europie baza dla astronautów

biznes.onet.pl | 2016-04-19

Pobudka pod ziemią, kąpiel w wodnej mgiełce, spacery w kosmicznym skafandrze, obiad z insektów i kosmiczne burze – taka będzie rzeczywistość 6 osób, które tego lata zamieszkają w bazie do symulacji misji na Księżyc lub Marsa w Rzepienniku Biskupim, wsi położonej 30 kilometrów na południe od Tarnowa, w której znajduje się największe prywatne obserwatorium w Polsce. Ich pobyt będzie zaplanowany co do minuty. Przez dwa tygodnie będą obserwowani przez zespół realizujący polski projekt M.A.R.S. Uczestniczy w nim 17 podmiotów, w tym Europejska Fundacja Kosmiczna - ta sama, która organizuje słynne konkursy łazików marsjańskich.

W Polsce powstanie baza księżycowa

evertiq.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim.

Testowa baza księżycowa czeka na wsparcie internautów

kopalniawiedzy.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa ma powstać w małopolskim Rzepienniku Biskupim. W sierpniu zamieszkają w niej astronauci-amatorzy, których czekają prawdziwe naukowe zadania. Na razie jednak twórcy bazy zbierają fundusze na jej budowę.

Kosmiczny projekt dla Małopolski. Zbudują bazę księżycową

krakow.wyborcza.pl | 2016-04-19

W Rzepienniku Biskupim w Małopolsce może powstać pierwsza w Polsce testowa baza księżycowa, która posłuży do realizacji projektów badawczo-naukowych, wykorzystywanych w przyszłości w prawdziwych misjach księżycowych ESA czy też NASA. Właśnie ruszyła zbiórka funduszy na ten cel.

W Polsce powstanie baza księżycowa

linktopoland.com | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

W Polsce powstanie baza księżycowa

nauka.wiara.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim.

Testowa baza księżycowa czeka na wsparcie internautów

naukawpolsce.pap.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa ma powstać w małopolskim Rzepienniku Biskupim. W sierpniu zamieszkają w niej astronauci-amatorzy, których czekają prawdziwe naukowe zadania. Na razie jednak twórcy bazy zbierają fundusze na jej budowę.

Czy w Polsce powstanie baza księżycowa?

nt.interia.pl | 2016-04-19

Pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie testowa baza księżycowa powstanie w Rzepienniku Biskupim w woj. małopolskim. Ambitny projekt naukowy realizowany jest przez Europejską Fundację Kosmiczną, która uruchomiła właśnie projekt społecznościowego zbierania funduszy na portalu Polak Potrafi.

Projekt M.A.R.S. Polski zespół chce stworzyć analogową bazę księżycową

pierwszymilion.forbes.pl | 2016-04-19

Polacy chcą zbudować analogową bazę planetarną, która ma posłużyć do przeprowadzania symulacji załogowych misji księżycowych lub marsjańskich. Jak przekonuje biorący udział w projekcie M.A.R.S. Wojciech Gołebiowski, będzie to pierwsza na świecie tak duża i zaawansowana baza. Warunkiem jest jednak uzbieranie dziesiątek tysięcy złotych od internautów

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2016 18:06