Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Filus

Tomasz Filus

Sosnowiec

Tomasz Filus 23 lata, student II stopnia Politechniki Śląskiej na wydziale transportu w Katowicach. Mieszkaniec Sosnowca. Licencję balonów na ogrzane powietrze posiada od 4 lat. Dwukrotny Mistrz Polski Juniorów. Reprezentant kraju na arenie międzynarodowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2648 PLN z 25000 PLN

39 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2014.

XXI Balonowe Mistrzostwa Świata BRAZYLIA

O projekcie

 

  

 Cel projektu:

- Zdobycie Mistrzostwa Świata
- Propagowanie sportu Balonowego

  

Zawody Balonowe:

Balony na ogrzane powietrze, uzyskują wyporność przez zastosowanie gorącego powietrza. Powietrze w powłoce podgrzewane jest palnikiem zasilanym ciekłym propanem. Po podgrzaniu powietrza balon zaczyna się wznosić, po wychłodzeniu powietrza lub częściowym wypuszczeniu go przez klapę spadochronową znajdującą się na szczycie balonu, zaczyna opadać. Balony tej klasy należą do najbardziej popularnych aerostatów na Świecie i w Polsce.

 

Rozgrywane są mistrzostwa świata i Europy oraz wiele innych zawodów krajowych i międzynarodowych. Nie jest prowadzona klasyfikacja drużynowa.Podczas zawodów rozgrywane są konkurencje polegające głównie na osiągnięciu przez pilota celu, który został określony przed startem.Wynik, czyli odległość od celu mierzona jest do markera (wstęgi z materiału obciążonej niewielką ilością piasku)przez pilota z kosza balonu. Cały tor lotu jest zapisywany na loggerze, który należy przed startem umieścić i włączyć na powłoce balonu . W klasyfikacji liczony jest jedynie pilot - dowódca balonu, niezależnie od ilości osób lecących balonem.

 

Obsługa naziemna składa się zazwyczaj z trzech - czterech osób które przygotowują balon do lotu oraz odbierają go z miejsca lądowania. Często, szczególnie na zawodach wysokiej rangi, załoga powiększana jest o dodatkowe osoby pomagające pilotowi lokalizować cele. Do transportu załogi i balonu służy zazwyczaj samochód terenowy lub osobowo-ciężarowy z przyczepą. 

 

 Osiągnięcia:

  • Mistrz Polski Juniorów Toruń 2013
  • Mistrz Polski Juniorów Leszno 2012
  • 2 miejsce z cyklu Balonowego pucharu Polski Krosno 2014  
  • 6 miejsce z cyklu Balonowego pucharu Polski Grudziądz 2014 
  • 8 miejsce Puchar Europy Francja 2013   
  • 3 miejsce z cyklu Balonowego pucharu Polski Leszno 2012

 

 Uzyskane środki zostaną przeznaczone na :

  • Transport balonu 
  • Bilety lotnicze
  • Nocleg wraz z wyżywieniem
  • Wynajem auta terenowego 

 

Media o Twoim projekcie:

Wspieraj projekt wyjazdu na Mistrzostwa Świata!

www.sportowezaglebie.pl | 2014-05-23

Sosnowiczanin może godnie reprezentować Zagłębie Dąbrowskie na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Jednak potrzebuje wsparcia finansowego, więc zwracamy się do pasjonatów sportu o pomoc dla Tomasza Filusa. Może Gmina Sosnowiec udzieli wsparcia?

Wesprzyj członka Balonowej Kadry Narodowej, w zamian m.in. lot balonem

dlapilota.pl | 2014-05-19

Tomasz Filus, członek Balonowej Kadry Narodowej zwrócił się z apelem o wsparcie finansowe, które umożliwi mu start w XXI Mistrzostwach Świata w Rio Claro w Brazylii. W zawodach, które będą odbywały się od 17 do 27 lipca, będzie startować 80-ciu najlepszych pilotów balonowych świata.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2014 18:06