Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

InnCraft - Adam Grzybowski

InnCraft - Adam Grzybowski

Gdansk, Polandd

Magister inżynier z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od początku kariery związany jestem z pracą w korporacjach ale jednocześnie od kilku lat prowadzę własną działalność. Najpierw dzieliłem się swoją wiedzą pracując jako konsultant a ostatnio wróciłem do pasji jaką jest elektronika oraz IoT (internet rzeczy). Prywatnie mąż i ojciec

Napisz wiadomość do Projektodawcy

677 PLN z 50000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2018.

Pojemniki na żywność monitorujące poziom zapasów

O projekcie

Celem jest pozyskanie finansowania na dokończenie aplikacji, dopracowanie technologii i uruchomienie pilotażowej partii produkcyjnej nowoczesnego pojemnika na artykuły spożywcze. Do udziału w projekcie zapraszam osoby, które zechcą zostać tzw. beta testerami i jako pierwsze będa mogły przetestować pojemniki oraz aplikację.

Całość można nazwać systemem do zarządzania zapasami, który opierać się będzie na 2 produktach. Aplikacja jest realizowana przy pomocy firm zewnętrznych natomiast opracowanie technologii, projekt i wykonanie obwodu elektronicznego, programowanie układu i mikrokontrolera, negocjacje z dostawcami realizuję samodzielnie korzystając z wielu lat doświadczeń zarówno ze studiów jak i pracy zawodowej.

 

1. Urządzenia z sensorami oraz technologią Wifi

Mierzą poziom zapasu, który na nich umieścisz. Cyklicznie sprawdzają wagę produktu oraz wysyłają informację o zużyciu. Dołącz je do swojej sieci WiFi, umieść w szafce lub lodówce i zapomnij na co najmniej rok. Dołożyliśmy wszelkich starań i zastosowaliśmy skomplikowane algorytmy aby baterii nie trzeba było zbyt często ładować.

Produkt powinien mieć nazwę i jakis czas temu w wyniku zbiegu okoliczności, błędów translatora został ochrzczony imieniem Balboa. Nie prostestował ;)

Zatem tak Balboa prezentuje się od spodu. Oczywiście made in Poland!

Prototyp już istnieje i jest w testach od ponad 6 miesięcy. Póki co - niezawodnie. Poniżej widać zapis ostatnich 3 tygodni pracy urządzenia. Na podstawie ostatnich 21 dni można stwierdzić, że np. cukru mamy w tej chwili ok 173g i że najpóźniej za 4 dni trzeba będzie wybrać się na zakupy:)

Balboa zasilany jest akumulatorem litowo polimerowym takim jak większość z nas ma w swoich telefonach komórkowych i innych urządzeniach. Estymowany czas pracy na jednym ładowaniu to ok. 14 miesięcy.

 

2. Aplikacja iOS i Android - pokazująca aktualny stan wszystkich mierzonych przez Ciebie zapasów. Poza tym potrafi m.in. pokazać trend zużycia danego produktu, obliczyć średnią konsumpcję i na tej podstawie przewidywać kiedy może go zabraknąć.

Podstawowe funkcje aplikacji, które już teraz są dostępne w wersji na iOS:

 • Aktualna wartość zapasu w gramach
 • Aktualna wartość zapasu % vs max
 • Zmiana nazwy produktu
 • Trend zużycia
 • Średnia dzienna konsumpcja
 • Powiadomienia o niskim (ustalalanym) poziomie zapasów
 • Powiadomienia o niskim poziomie baterii

Funkcje, które chcemy wdrożyć w przypadku powodzenia projektu

 • Zakładanie konta i logowanie przy pomocy portali społecznościowych
 • Automatyczne generowanie list zakupowych
 • Kalibracja wagi słoiczka

Gdyby jakimś cudem udało się pozyskać finansowanie na więcej niż 200% kolejne funkcje, które wdrożymy to:

 • Export list zakupów do aplikacji partnerskich (listonic, wunderlist etc)
 • "Zaciąganie" dostepnych informacji n/t składu i kaloryczności produktów spożywczych
 • Estymacja rocznego budżetu na podstawie konsumpcji
 • Inne sugerowane przez beta testerów :)

Wg nas jest co najmniej 5 powodów, dla których ten projekt wypali:

W jaki sposób pojemnik Balboa komunikuje się z moim telefonem?

Balboa wysyła informacje o wadze produktu do szyfrowanej bazy danych poprzez Twoją sieć WiFi. Dedykowana aplikacja wyświetla te informacje na telefonie korzystając z dostępu do bazy.

 

W jaki sposób konfiguruję pojemnik Balboa?

Wprowadź słoik w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk "WiFi" przez 5 sek. Następnie uruchom aplikację i zeskanuj kod QR na odwrocie pojemnika Balboa. Kilka kliknięc i gotowe - Twój Balboa jest dołączony do Twojej sieci WiFi i odtąd monitoruje Twoje zapasy.

!!! UWAGA !!!

Jeżeli Twój router blokuje nieznane adresy MAC upewnij się aby dodać adres pojemnika do tzw. "zaufanych". Adres MAC znajdzesz na odwrocie pojemnika.

 

W jaki sposób Balboa jest zasilany?

W obudowie produktu znajduje się najwydajniejsze obecnie ogniwo Litowo-Polimerowe dokładnie takie jakie masz w telefonie komórkowym.

 

W jaki sposób ładuję pojemnik i na jak długo wystarczy mu energii?

Dołożyliśmy wszelkich starań abyś nie musiał/a martwić się o baterię. Balboa sam upomni się o ładowanie wysyłając powiadomienie na aplikacji. Stanie się to po ponad roku i wówczas wystarczy standardowa ładowarka ze złączem micro USB. Na kanale youtube umieszczono film pokazujący proces ładowania.

 

Na jakich platformach mogę używać aplikacji?

W tej chwili istnieje jedynie wersja beta na iOS. Jednym z celów tej kampanii jest jej aktualizacja i transfer na Android.

 

Czy pojemnik nadaje się do przechowywania żywności?

Tak. Słoik wykonany jest z wysokiej jakości borokrzemowego szkła, które jest doskonałym materiałem do przechowywania żywności szczególnie polecanym alergikom. Z kolei podstawka to naturalny bambus, a więc jeden najszybciej odnawiających się i najbardziej ekologicznych źródeł materiału.

 

Czy mogę używać pojemnika w zmywarce?

Tak. Odczep jedynie bambusową pokrywkę oraz podstawkę i umieść szkło w zmywarce

 

Czy mogę umieścić pojemnik w lodówce?

Tak. Może pracować w zakresie od 0°C do 40°C jednak, w niektórych przypadkach mogą wystąpić problemy z łącznością ze względu na ekranowanie obudowy Twojej lodówki. Nasze testy jednak potwierdziły bezproblemową pracę w domowych lodówkach polskiego producenta:)

 

Czy Balboa uprzedzi mnie o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia?

W tej chwili nie. Taka aktualizacja jest jednak w planach.

 

Czy Balboa informuje jaką liczbę kalorii spożyłem w danym okresie?

W tej chwili nie. Taka aktualizacja jest jednak w planach. Skanując barcode produktu aplikacja sama "zaciągnie" informacje o składzie produktu i odpowiednio przeliczając będzie informować o konsumpcji.

 

Jak dokładny jest pojemnik Balboa?

Jego dokładność określa użyty sensor i kod programu wykrywając róznicę ok 1 grama. Raz na kilka miesięcy potrzebna będzie jednak kalibracja aby odpowiednio tarować pojemnik i uzyskiwać największą dokładność.

 

Jak często Balboa aktualizuje informacje o wadze produktu?

System cyklicznie co ok 70 min sprawdza stan produktu jednak do bazy danych wysyła informację tylko wtedy gdy wykryje znaczącą róznicę względem poprzedniego pomiaru.

 

Czy mogę podłączyć i używać więcej pojemników Balboa?

Tak. Nie określono maksymalnej możliwej liczby pojemników. Jedyne ograniczenie będzie pochodzić od Twojego routera WiFi.

 

Na jaką odległość łączy się pojemnik Balboa?

W zależności od napotkanych fizycznych przeszkód nawet do 100m.

Serdecznie zapraszam was do zadawnia pytań oraz śledzenia nas na portalach społecznościowych:

   

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2018 22:10