Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

michalsmoczok

michalsmoczok

Katowice

Student medycyny, właściciel start-upu, pasjonat nowych technologii i rozwiązań w służbie zdrowia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Christophe

Christophe

Częstochowa, Polska

mdrzazga.psychbiz

mdrzazga.psychbiz

czerwinskisa

czerwinskisa


1104 PLN z 3500 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 30.05.2020.

Bajki kontra choroba - Walczymy z wirusami!

O projekcie

 

 

     Aktualnie cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Na każdym kroku słyszymy o zagrożeniu związanym z niewidocznym zabójcą, który doprowadził do tragedii setek tysięcy ludzi. Kolejne obostrzenia, które wprowadzają politycy, zmieniły życie wszystkich ludzi, również najmłodszych.

Rodzice i opiekunowie stanęli przed koniecznością odpowiedzi na wiele pytań:

,,Dlaczego nie mogę iść do przedszkola/szkoły?"
,,,Dlaczego nie mogę wyjść z chłopakami na boisko?"
,,Dlaczego chodzicie w maseczkach?"
,,Co to właściwie jest ten wirus?"

 

Jako pomysłodawcy projektu ,,Bajki kontra choroba" (bajkikontrachoroba.pl), zdecydowaliśmy o napisaniu od podstaw oraz zilustrowaniu bajki poświęconej tematyce chorób wirusowych, skonsultowaniu postępów pracy z ekspertami z zakresu chorób zakaźnych i psychologii oraz wydaniu pozycji w formie elektronicznej.

Chcemy, by była w naszym kraju w powszechnej dystrybucji całkowicie darmowa!!!


Celem jest edukacja Dzieci w Polsce, jak również poza jej granicami - w planach są tłumaczenia w języku angielskim i niemieckim. 
Już raz udało nam się pomóc razem wielu dzieciom w Polsce. Zróbmy to ponownie!

 

     

     Pozycja poświęcona chorobom wirusowym jest kontynuacją serii ,,Bajki kontra choroba" (www.bajkikontrachoroba.pl). W sposób merytoryczny, ale łatwy do zrozumienia, tłumaczymy Dzieciom, czym są choroby, jak wygląda proces diagnostyczny, leczenie, rekonwalescencja oraz zmiany w życiu, które następują po wyjściu ze szpitala.

 

 

     Bogato ilustrowane książeczki są przyjazne dla Najmłodszych i dzięki nim, Dzieci łatwiej radzą sobie z trudnościami, z którymi muszą się zmierzyć. Z uwagi na aktualną sytuację na świecie - czasie szczególnie trudnym dla wszystkich ludzi, chcemy w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób wytłumaczyć Dzieciom, dlaczego należy stosować się do zaleceń i chwilowo zmienić swoją codzienność.

 

 

     Wszyscy musimy być za siebie odpowiedzialni i zmobilizować się, by ograniczyć tragiczne skutki pandemii oraz przyspieszyć jej zakończenie. Edukacja jest niezwykle istotna - bez względu na wiek oraz profil zainteresowań. Chcemy, by nasz projekt po raz kolejny pomógł Rodzicom i Opiekunom odpowiedzieć na liczne, często trudne pytania oraz Dzieciom - które powinny rozumiec i wiedzieć.

 

 

 

 

 

     Nasz projekt tworzy zgrany zespół:

 

Ewa Jania - młoda Mama, Pedagog, Autorka książek dla dzieci, m.in. cyklu ,,Bajki kontra choroba". Pracuje z ogromnym zaangażowaniem, nieustannie zgłębiając swoją wiedzę.

 

Adriana Błaszczyk - Informatyk, Grafik, wszechstronnie utalentowana Ilustratorka, która podjęła się stworzenia rysunków do najnowszej pozycji cyklu. Naszym zdaniem -                         z doskonałym skutkiem.

 

Krzysztof Starszak i Michał Smoczok - studenci medycyny, naukowcy i start-uperzy. Twórcy projektu ,,Bajki kontra choroba" oraz wspólnicy AlatusMed Sp. z o.o.

 

Stanisław - Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek zespołu AlatusMed, odpowiedzialny za finanse, analityk.

 

Maciej - Student psychologii biznesu na SWPS, start-uper, odpowiedzialny za marketing i reklamę w AlatusMed.

 

 

 

     

 

     Książeczka zostanie wydana w formie ebooka. Środki są nam potrzebne do wykonania profesjonalnej edycji,  przystępnego przygotowania tekstu i ilustracji oraz przystosowania do elektronicznej dystrybucji.

 

     Chcemy, by szeroko zakrojone działania marketingowe doprowadziły do rozpowszechnienia naszej pozycji. W Polsce dostęp do wydania planujemy całkowicie darmowy!

 

     Środki są nam również niezbędne, do realizacji rzetelnych tłumaczeń, w językach angielskim i niemieckim oraz działań edytorskich w wydaniach obcojęzycznych. Zakładany przez nas budżet jest dużym krokiem w finalizacji naszego projektu - razem z Tobą możemy pomóc wielu Dzieciom!

 

 

 

     W potrzebie znajduje się aktualnie wiele podmiotów ochrony zdrowia - wspierając naszą kampanię, możesz wybrać, do którego przekażemy określoną w nagrodzie ilość maseczek higienicznych jednorazowych

 

     Specjalnie dla naszych Darczyńców przygotowaliśmy nagrody wykonane w technologii druku 3D - brelok, emblemat korony - będący jednocześnie symbolem projektu, earsavery - praktyczne rozwiązanie, będące użyteczne zwłaszcza dla osób, które noszą maski przez dłuższy czas - dzięki nim, możemy wyeliminować podrażnienie uszu zaczepiając maski bezpośrednio do nich. Wśród nagród znajdują się również drukowane w 3D otwieracze do drzwi - umożliwiające bezdotykowe otwieranie klamek. Dzięki temu ograniczamy możliwość zetknęcia się z patogenami, mogącymi przebywać na różnych powierzchniach.
     Pośród nagród znajdą Państwo wykonania pochodzące z naszego wcześniejszego projektu z serii "Bajki kontra choroba", jak również promocję medialną wśród naszych realizacji.

 

 

 

 

     

     Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania dotyczące projektu oraz naszej działalności! Zapraszamy do kontaktu: biuro@alatusmed.pl

 

Krzysztof - krzysztof.starszak@gmail.com | +48 664 951 441

Michał - michalsmoczok@gmail.com | +48 517 351 927

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 30.05.2020 16:04