Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

pawel.krol1986

pawel.krol1986

Wroclaw, Poland

W myśl zasady "im ciężej tym lepiej" próbuje swoich sił w bieganiu, nadal szukam granicy wytrzymałości udowadniając, że dla chcącego nic trudnego! 😊

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6680 PLN z 6200 PLN

93 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2018.

Bajka(ł) o Królu biegaczu

O projekcie

Tego dnia, tak bez przyczyny, postanowiłem trochę pobiegać.(…)” - Forrest Gump

 

 

Dokładnie tak samo było w moim przypadku. Jestem Paweł, mam 32 lata i kocham biegać. 

Zaczęło się bardzo rekreacyjnie. Z czasem jednak biegałem coraz częściej i na coraz to większe dystanse. Nie nazywam siebie zawodowcem, ale bieganie traktuję na poważnie. Satysfakcja jaką daje mi każdy pokonany kilometr sprawia, że bieganie stało się moim życiem.

 

Za mną ukończonych 7 półmaratonów i 8 maratonów, w tym te w Barcelonie, Rzymie, Madrycie i Budapeszcie.

O czym marzę?

 

Nie przestawać biegać! Chcę wystartować w Baikal Ice Maraton, chcę zająć konkretnemiejsce, chcę stanąć na pokrywie lodowej Bajkału i dać z siebie wszystko! 

Baikal Ice Maraton to 42 kilometry ciężkiego biegu. Trasa w całości przebiega przez zamarznięte jezioro Bajkał na Syberii. Maraton zaliczany jest do jednego z najtrudniejszych na świecie. Temperatura nierzadko spadająca do -35 stopni C., porywisty wiatr utrudniający każdy krok to tylko niektóre jego smaki. Do tego lód, sypiący śnieg, zaspy i brak cywilizacji – nie brzmią zachęcająco.  W ten sposób chcę sprawdzić nie tylko swoją kondycję i psychikę, ale również zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Gdy zakwalifikowałem się do Baikal Ice Maraton wiedziałem, że przede mną przygotowania, które będą piekłem, ale nie zamierzam się oszczędzać. Jak mawiał Pudzian - …tanio skóry nie sprzedam… ;)

 

Jak trenuję, by osiągnąć cel?

 

Pewnie myślisz, że nie dam rady? Ja jednak wiem co to trening, ciężka praca i wyrzeczenia. Swoją sportową przygodę rozpocząłem już jako 6 latek w świdnickiej sekcji Karate Kyokuskin-kai – tak, jeszcze nie potrafiłem dobrze pisać i czytać, a już zadawałem pierwsze ciosy. W gimnazjum rozszerzyłem zainteresowania o sporty drużynowe takie jak siatkówka czy koszykówka, którą po dziś dzień uprawiam. W wieku 14 lat poznałem moją pierwszą miłość. Miała na imię… Taekwondo-do. To był strzał w dziesiątkę! Przez lata ciężkich treningów i startów w zawodach udało mi się wywalczyć dwa brązowe medale Mistrzostw Polski i srebrny medal w Otwartym Pucharze Europy. Przygodę z taekwondo zakończyła niestety poważna kontuzja bioder, która na pewien czas wyłączyła mnie z wszelkiej aktywności. Natury jednak się nie oszuka. Nie potrafię żyć w bezruchu, więc któregoś pięknego dnia… po prostu zacząłem biegać. Dlaczego? Bo bieganie to wolność, a ja nie lubię ograniczeń.

Do Baikal Ice Maraton przygotowuję się w każdej wolnej chwili. Wiem doskonale, że samo bieganie po mieście, stadionowej bieżni czy parku nie wystarcza. Zwłaszcza, że Bajkał wymaga nie tylko doskonałego przygotowania fizycznego, ale też odporności na zimno i silnej psychiki. Dlatego na miejsca treningów staram się wybierać również góry czy las - najlepiej wtedy, gdy zimno, mokro i niewygodnie. Poza bieganiem chodzę również na siłownie i basen. Formę zaś, na bieżąco weryfikuję na zawodach, które oczywiście traktuję jako część przygotowań. Trening jest czasochłonny i wymaga świetnej organizacji. Pięć treningów tygodniowo to norma. Do tego oczywiście dochodzi czas na regenerację i ścisła, zbilansowana dieta. To naprawdę kawał życia, ale kocham takie życie!

 

Jak mogę zrealizować swoje marzenie?

 

Udział w Baikal Ice Marathon jest dość kosztowny. Niestety na chwilę obecną pokrycie całości wydatków przekracza moje możliwości finansowe. Dlatego postanowiłem stworzyć Projekt „Bajka(ł) o Królu”.Celem projektu jest zebranie środków, które chociaż częściowo pokryją mój wyjazd, zakwaterowanie i sam bieg. Start maratonu odbędzie się już 2 marca 2019 roku.

 

Możesz być częścią mojej przygody i pomóc mi w realizacji tego projektu. Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża mnie do spełnienia tego marzenia. Potrzebuję zebrać 6 200 PLN

W skład tej kwoty wchodzą następujące koszty:

  • koszt opłaty startowej,
  • koszty podróży na Bajkał (Warszawa – Moskwa – Irkuck – Listiwianka oraz powrót),
  • koszt wizy,
  • uzupełnienie niezbędnego sprzętu.

To jak? Mogę liczyć na Twoją pomoc? Pomożesz mi z dumą reprezentować nasz kraj w Baikal Ice Marathon 2019?

 

Jeśli uda się zebrać większą kwotę niż planowana, przeznaczę ją na pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

https://www.schroniskowroclaw.pl/pomoc-finansowa

 

                 Skontaktuj się ze mną

 

  pawel.krol1986@wp.pl

 

 

Obserwuj moje przygotowania!

 

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100024509927440 

    https://www.instagram.com/pawel.krol1986/

 

Media o Twoim projekcie:

Świdniczanin wystartuje w morderczym maratonie!?

mojaswidnica.pl | 2018-12-09

Listwianka, obwód irkucki, Rosja. Od rodzinnego domu dzieli Cię ponad 7000 km. Musisz pokonać jedną z najtrudniejszych tras maratonu na świecie mierząc się z arcytrudnymi warunkami atmosferycznymi, gdzie temperatura spada nawet do -35 Celsjusza, a tuż obok szaleje przeszywający mroźny wiatr!

Świdniczanin chce pokonać zamarznięty Bajkał

swidnica24.pl | 2018-11-08

Baikal Ice Marathon uchodzi za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Śmiałkowie, którzy zdecydują się w nim wystartować, muszą zmierzyć się z ponad 42-kilometrową trasą wytyczoną po zamarzniętej tafli najgłębszego jeziora świata – Bajkału.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2018 22:10